رفتن به مطلب

سیستم تدوین تا 3 میلیون و 700 هزار تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

این سیستم برای تدوین پیشنهاد شده، میخواستم یک قیمت گذاری کنید و کلا در مورد سیستم نظرتون رو بفرمایید.

M.B : Asus p10z777 pilox

فکر کنم این رو اشتباه نوشتن و اصلش اینه

M.B : Asus p8z77 v Deluxe

Cpu : Intel Core i7 3770K

H.D.D: 1 TB

Ram : gel 2*8 Gb Dual buss 2133

VGA : Asus 580 1GB DDR5

Power : Green eps 1350w

Case : Green

Monitor : Samsung 23 inch LED

mouse .keyboard, speaker هم که تفاوت چندانی نمیکنه

این سیستم رو سه میلیون و هفتصد هزار تومن قیمت گذاری کردند.

لینک به دیدگاه

قیمتش در همین حدوده .

جدای از کیس ، این سیستم برای تدوین فیلم مناسب نیست . برای تدوین کارتهای AMD بهتر جواب میدن . شما میتونی با هزینه کمتری کارت AMD پرقدرت تر از این کارت تهیه کنی . مادربورد هم مدل Deluxe نیازی نداری . مدل پرو مناسب تره . پاور هم بیش از حد برداشتی . پاور 1000 وات هم زیاده برای این سیستم . مانیتور رو هم Asus ML239H برداری بهتره . حتما یک SSD هم بگیر . 16 گیگ رم 2133 اصلا نیاز نداری . اگر میخوای 16 گیگ بگیری بگیر . ولی 1600 هم زیاده . چه برسه به 2133 . کیس رو هم حداقل X7 بردار . ماوس و کیبورد رو هم مدل خوبی بگیر . چون بر عکس فکری که میکنی ، مهم هستن . چون اگر مناسب نباشن باعث آسیب به دست ها میشن .

لینک به دیدگاه

قیمتش در همین حدوده .

جدای از کیس ، این سیستم برای تدوین فیلم مناسب نیست . برای تدوین کارتهای AMD بهتر جواب میدن . شما میتونی با هزینه کمتری کارت AMD پرقدرت تر از این کارت تهیه کنی . مادربورد هم مدل Deluxe نیازی نداری . مدل پرو مناسب تره . پاور هم بیش از حد برداشتی . پاور 1000 وات هم زیاده برای این سیستم . مانیتور رو هم Asus ML239H برداری بهتره . حتما یک SSD هم بگیر . 16 گیگ رم 2133 اصلا نیاز نداری . اگر میخوای 16 گیگ بگیری بگیر . ولی 1600 هم زیاده . چه برسه به 2133 . کیس رو هم حداقل X7 بردار . ماوس و کیبورد رو هم مدل خوبی بگیر . چون بر عکس فکری که میکنی ، مهم هستن . چون اگر مناسب نباشن باعث آسیب به دست ها میشن .

ممنون از شما.

ببین، من متوجه هستم که با یک سیستم 1.5 میلیونی هم میشه تدوین کرد.

اما طبیعیه هر چه کانفیگ سیستم بالاتر باشه، زمان کمتری میگیره،

و بازده بهتری داره.

طبیعتا برای نیاز خودش میخواد چنین بودجه ای بده.

کاملا با مانیتور موافقم. تشکر میکنم.

کیس هم خیلی خوبه.

فقط SSD چه برندهایی مناسبن؟و چه ظرفیتی؟

و اینکه چه AMD پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای این سیستم پاور 800 هم زیاده. 1350 ؟؟؟ مگه میخوای 4 تا GTX 480 ببندی؟ همین پاور راحت 200 تومن اختلاف قیمت ایجاد میکنه که میشه مثلا باهاش یه SSD خوب خرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش اون پاوری که گذاشتی برای یک پردازنده 3960 و 4 تا 680 هم زیاده! به توصیه اقا بهمن گوش کن حتما"

من 3960 رو با 2 تا 480 گذاشتم مصرف سیستم 1000 وات شد فک کنم! سیستم شما که کم مصرفه

لینک به دیدگاه

ممنون از شما.

ببین، من متوجه هستم که با یک سیستم 1.5 میلیونی هم میشه تدوین کرد.

اما طبیعیه هر چه کانفیگ سیستم بالاتر باشه، زمان کمتری میگیره،

و بازده بهتری داره.

طبیعتا برای نیاز خودش میخواد چنین بودجه ای بده.

کاملا با مانیتور موافقم. تشکر میکنم.

کیس هم خیلی خوبه.

فقط SSD چه برندهایی مناسبن؟و چه ظرفیتی؟

و اینکه چه AMD پیشنهاد میکنید؟

درسته کانفیگ سیستم بالاتر باشه بهتره . ولی تغییراتی رو که من دادم تاثیری تو کار نداره . منظورم مادربورد و رم هست . چون اختلاف مادربورد Deluxe و Pro فقط تو چند تا پورت ، کارت شبکه بیسیم و مدار تغذیه هست که برای اورکلاک کاربرد داره . رم هم از 1600 به بالا تفاوتش نامحسوسه . تازه اون هم تو تست های اورکلاک خودش رو نشون میده . البته برای رسیدن به فرکانس بالاتر از 1600 باید اورکلاک کنید و ولتاژ و زمان تاخیر رو دستی تنظیم کنید . تو این مادربورد ها فقط تا 1600 با استفاده از XMP میشه رفت .

SSD رو میتونید از بین مدلهای OCZ VERTEX 3 ، OCZ VERTEX 4 ، Corsair Force GT ، Corsair Force 3 و یا اگر گیر بیاد Adata 511 انتخاب کنید . ولی ترجیحا کمتر از 120 گیگ نگیرید .

کارت گرافیک رو میتونید SAPPHIRE HD 7950 3GB GDDR5 بردارید . همه اینها تو سایت لیون هستن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش جون برای یه سیستم تدوین یه سری نکات رو فکر کنم باید فکر کنی جدا از نکته هایی که دوستان گفتن.

البته من هم از سیستمم برای تدوین که استقاده می کنم خیلی راضیم.

من نظرم اینه :

1- اگر سیستم تدوین و ذخیره ساز اطاعاتت با هم هست حتما برای سیستم ذخیره سازی یه فکر خوب بکن.

2- چون سیستم های تدوین عموما زیاد روشن میمونن باید برای تهویه درست و حسابی هم فکر کنی

موفق باشی

لینک به دیدگاه

من که اصلا مخالفتی در مورد پاور با دوستان ندارم و فرمایشاتشون رو قبول دارم.

میدونم که اورکلاک نیاز نیست. برای همین همون pro رو ترجیح میدم

کارت گرافیک رو میتونید SAPPHIRE HD 7950 3GB GDDR5 بردارید . همه اینها تو سایت لیون هستن .

من فقط در این مورد شک داشتم،

چون تو برآیند ها همیشه GTX 670 بالاتر بود از این .. . و من هم هیچ بنچمارکی از رندر نرم افزارهای تدوین و یا افترافکت برای کارت گرافیک ها پیدا نکردم.

یک سوالی هم که دارم در مورد سی پی یو، این ایوی بریج، برای این سی پی یو ثابته، یا یک نوع پسوند برای نوع خاصی هست؟

لینک به دیدگاه

ivy bridge اسم یک سری از cpu اینتل هست و فقط مختص به این سی پی یونیست. لیست cpu ها که تحت عنوان ivy bridge شناخته می شوند:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge_%28microarchitecture%29

3tdbvpc7w9j8ttoquf.jpg

لینک به دیدگاه

من چند تا دوست دارم که تو کار تدوین هستن و همیشه گفتن که کارت های رادئون بهتر عمل میکنن تو ویدئو . تو گرافیک 3 بعدی کارتهای انویدیا بهترن . ولی تو ویدئو AMD . البته اون 670 هم کارت خیلی خوبیه . گینواردش الان اومده که حدود 900 تومانه . انتخاب با خودته . هر دوی اینها خوب هستن . من بر اساس تجربه کسانی که کارشون تدوین بوده AMD رو پیشنهاد کردم .

لینک به دیدگاه

آقا به نظرم شما مین ایسوز نگیر بیخودی گرون هست

و خواهشا به حرف فروشنده اعتنا نکن

این دوست گلم آقا حامد هر چی میگه درست میگه

به نظرم اگر امکانش هست یه جایگزین به جز گیگا واسش پیدا کن

البته به غیر از اینکه اینکه تو ایران بیخودی گرون هست (دلیل پیشنهادم) دلیل دیگش اینکه من از امشب تحریم گیگا و ایسوزو با جدیت شروع کردم و از شما هم همین خواهش رو دارم که به تک تازی اینا خاتمه بدید

لینک به دیدگاه

البته به غیر از اینکه اینکه تو ایران بیخودی گرون هست (دلیل پیشنهادم) دلیل دیگش اینکه من از امشب تحریم گیگا و ایسوزو با جدیت شروع کردم و از شما هم همین خواهش رو دارم که به تک تازی اینا خاتمه بدید

امير جان،

آقا حالا نوبت به اين بنده خدا كه رسيد Asus نگيره؟ داداشم چى ارزونه كه Asus ارزون باشه؟ بعدشم همه ميدونيم كه بهترين برند هميشه گرونه، به خصوص كه بهترين توليدكننده مادربرد هم باشه. ولى گيگا رو قبول دارم چون الان گيگا تو مادربرد هاى Intel يه پله پايين تر از Asus هستش ولى همچنان الكى گرونه. در مورد گيگا باهات موافقم.

لینک به دیدگاه

دلیل نمیشه ازراک چیز بدی باشه

شما اینو بخون:

http://www.asrock.co...l/Z77 Extreme9/

این مین بورد رو دست خیلی از این مین های ایسوزه

اگرم بیاد تو ایران قیمتش مثلا در میاد 750 تومن

این مین ایسوز چند در میاد؟؟

وقتی 185 دلاره تو ایران یه تومنه

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

دوست عزیز این نکته رو در نظر داشته باشید که برای تدوین فیلم های HD و طولانی به مقدار زیادی رم نیاز دارید به نظرم همون 16 گیگ خوبه,ضمناً برای انجام کارهای گرافیکی هرچقدر مانیتور بزرگتر باشه راحترید یه مانیتور 27 اینچ برای کار گرافیکی می تونه انتخاب خوبی باشه و فضای کاری بیشتری در اختیارتون بزاره

ویرایش شده توسط gintama
لینک به دیدگاه

بله 16 خوبه ولی فرکانس بالای 1600 فقط خرج اضافی هست

به نظر من به توصیه ی آقا حامد گوش کنید و رم 1600 بگیرید

شاید شما در جریان نباشید ولی این ثابت شده چون یه مدت سرش دعوا بود در فروم

لینک به دیدگاه

دیگه پیچیده اش نکنید.

مثلا چقدر گرونتره؟!

شما به جاش یه ازراک در حد همین p8z77-v pro به من معرفی کن.

ضمن اینکه کسی که به من سفارش این کار رو داده، میخواد به اندازه پولی که در نظر گرفته،

سیستم بهش جواب بده.

پس بهتره من هم سیستم مورد نیازش رو جمع کنم.

ضمن اینکه من چون خودم دستم تو تدوین هست، خدمت دوستان عرض میکنم که یه سیستم 24 هسته زنون دارم

که سه سال پیش 7200 تموم شد.

اما گاهی وقتی look توی Edius یا بعضی Plug-in های aftereffect رو لود میکنم، نرم افزار don't send میده و گاهی رندرها مشکل ایجاد میکنه.

بنابراین تو این نرم افزارها، حد پایانی نیست، و هرچه سیستم بالاتر باشه، زمان کمترین ازتون گرفته میشه و کارایی بالاتری خواهید داشت.

دوست عزیز این نکته رو در نظر داشته باشید که برای تدوین فیلم های HD و طولانی به مقدار زیادی رم نیاز دارید به نظرم همون 16 گیگ خوبه,ضمناً برای انجام کارهای گرافیکی هرچقدر مانیتور بزرگتر باشه راحترید یه مانیتور 27 اینچ برای کار گرافیکی می تونه انتخاب خوبی باشه و فضای کاری بیشتری در اختیارتون بزاره

تصمیم خودم هم 16 گیگ 1600 هست.

لینک به دیدگاه

در نهایت چیزی که من مد نظرم هست.

M.B : Asus p8Z77-V Pro 510.000

Cpu : Intel Core i7 3770K Ivy Bridge 679.000

Ram : 2*8Gb 1600 336.000

VGA : SAPPHIRE HD 7950 3GB GDDR5 899.000

S.S.D : Corsair Force 3 120GB SATA3 SSD 359.000 or OCZ VERTEX 3 SATA3 2.5 120GB SSD 299.000

H.D.D : Seagate Barracuda 1TB SATA3 166.000

Power : Green 1000 276.000

Case : Green X7 or Cooler Master CM 690 II Advanced Case 190.000

Monitor : Asus ML239H 439.000

==============================

این الان بالاتر هم شد و رسید به 4 تومن.

- نظرتون رو در مورد کلیت این سیستم بدید.

- یه مدل Ram بفرمایید.

-

ویرایش شده توسط Karkheh
لینک به دیدگاه

دوست عزيز،

كيس رو حتما Cooler Master CM 690 II Advanced بگير، بسيار خنك و زيبا و مجهزه. من دارم كه ميگم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظر من اگه بتونین سیستم ورک استیشن ببندین خیلی بهتر جواب میده تا این.

2عدداز همین سی پی یو های زنون به اضافه ی یه بورد 2 سوکته. یکی از دوستان تهران خرید کلا شد 2 تومن.(فکر کنم هر کدومش 6 هسته ای بودن) دقیقترش براتون میتونم بپرسم.

کارت گرافیک خیلی غولی هم نیاز ندارن. ولی AMD بهتر جواب میده. مثلا 6870. حتی 6790 هم بنظرم هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه.

پاور هم بازم زیاده. 750 وات هم بنظرم جوابگوست.

باقی مشخصات خوبه.

لینک به دیدگاه

سیستم های ورک استیشن hp مد نظر من بود که به شدت گرون شدن و هستند.

سیستم ورک استیشن پایین تر به مراتب بازده کمتری دارند.

پیشنهاد Ram چه نوعی و برندی هست؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

الکی پولت رو خرج نکن چون روز به روز قطعه ی جدید تولید میشه. به نظر من:

CPU: Core i5 3570K

VGA: GTX 560 Ti

RAM: 16Gb 1600

POWER: 850W

MB: ASUS P8Z77 V - LK

CASE: CoolerMaster CM 690II

CPU Cooler:Optional

MONITOR: Optional

در ضمن سی پی یو تو اورکلاک کن ببین سیستمت چه غولی میشه...

ویرایش شده توسط mob3232
لینک به دیدگاه

دوست عزیز

الکی پولت رو خرج نکن چون روز به روز قطعه ی جدید تولید میشه. به نظر من:

CPU: Core i5 3570K

VGA: GTX 560 Ti

RAM: 16Gb 1600

POWER: 850W

MB: ASUS P8Z77 V - LK

CASE: CoolerMaster CM 690II

CPU Cooler:Optional

MONITOR: Optional

در ضمن سی پی یو تو اورکلاک کن ببین سیستمت چه غولی میشه...

به نظر شما احترام میگذارم، اما این دلیل نمیشه که سیستم بالا خریدن پول الکی خرج کردنه.

هر چه شما سیستم بالاتری بگیری و بازده بالاتری داشته باشه، قطعا دیرتر نیاز به ارتقا پیدا میکنی، پس اینکه روز به روز قطعه جدید میاد، دلیل نمیشه که ما سیستم بالا نگیریم.

زمانی هم که من برای خودم داشتم سیستم میگرفتم، همین حرفها رو میشنیدم، اما الان دارم می بینم اگر اون سیستم بالای اون روز رو نگرفته بودم، امروز خیلی زودتر باید ارتقا میدادم.

حالا اینجا هم که کار شخصی نیست، قطعا پولش رو دارن که یکباره خرید کنند، پس مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

امروز سی پی یو 3770K رو بخر نرسیده به 2013 اینتل یه سی پی یو جدید معرفی میکنه که 3770K رو قورت میده اینو گفتم که بعدا با خودت نگی ای کاش این سی پی یو رو می داشتم ویدئوها مو خیلی سریع تر ادیت می کردم برای مثال سندی بریچ و ایوی بریچ چه قدر باهم فرق دارن؟ اگه پولتم زیاده اون که دیگه...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز!

عرض کردم اینکه به فرمایش شما در 2013 یه سی پی یو قوی تر میاد، باعث مشکل برای من نیست!

من که دنبال کل و کل بازی نیستم که بگم باید سیستم یک بازار رو داشته باشم. چون این به قول شما تمومی نداره ...

من به خاطر نیازمه میگم.

و گفتم که هر چی سیستم بالاتری برداری، دیرتر نیاز به ارتقا پیدا میکنی، بنابراین، از لحاظ مالی هم ضرر نمیکنی ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...