رفتن به مطلب

اینم از دسته گل جدید اونگ( به نتیجه نرسیدم با این گارانتی اشغال بی سواد(

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوست عزیز 

انشاالله که زودتر مشکلتون حل شه 

روی صحبتم با دوستانی هست که گفتن ssd های ادیتا خرابی زیاد دارن خواستم بگم عزیزان من تا الان 3 تا ssd ادیتا خریداری کردم دو عدد su 630 و یک عدد SP 550 

با قطعیت میگم که برند ادیتا برند خوبیه و با توجه به تجربه ای که داشتم هیچوقت مشکلی باهاش نداشتم

این دو su 630  به تازگی خریداری کردم و sp 550 نزدیک به 7-8 سال داشتم و در طول این 7-8 سال ذره ای مشکل براش پیش نیومد تا اخر سرم فروختمش به شخصه دیگه ای

به نظر من تو رنج قیمتی ارزان قیمت ادیتا خیلی هم برند خوبیه و میشه بهش اطمینان کرد 

خواستم فقط تجربه خودمو بگم حالا نظر دوستان محترم هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای دیتا 630 ها کلا مشکل دارن و بعد یه مدت خراب میشن و بار ها شده که بردم گارانتی و درجا عوض کردن، البته یه مبلغی سر گرفتن و مدل بالاتر دادن، چون میدونن اگه دوباره 630 بدن همون آش و همون کاسه ست و دوباره برگشت میخوره.

بهترین ssd ساتا در حال حاضر ns100 256GB lexar هست که قیمتش متعادله و سرعتش هم رید 550 و رایت 530 میده که میشه گفت بهترین هست، طول عمر نسخه 256 گیگش هم نسبت به بقیه رقبا خیلی بالاتره و میشه با خیال راحت استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

سلام مجدد بعد 9 روز و تماس پی در پی گفتن صبر کنید کد پرونده بیاد بعد تماس بگیرید یا ما تماس میگیرم با شما که ایراد ssd را بهشون بگم ولی در کمال تعجب نیم ساعت پیش sms اومده که کالا تست و تحویل پست گردید . یعنی الکی یه 70 تومن هزینه رفت و برگشت و 3 میلیون ssd رفته پاچه بنده که هم ایراد بلو اسکرین داره هم ارور داره هم کارکرده بالا با اینکه مثلا صفر هست . الان چکار کنم الان هم هرچی زنگ میزنم ساعت کاریش تمام شده. 

حاضر شرط ببندم فقط ssd را وصل میکنن یه فایل توش کپی میکنن میگن سالم هست نه تست نصب ویندوز میگرن نه با نرم افزار میزان سلامت هارد را چک میکن.‌

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، zen گفته است:

جب نیم ساعت پیش sms اومده که کالا تست و تحویل پست گردید .

شاید تعویض شده برا همین تماس نگرفتن🤔

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، masooyan گفته است:

شاید تعویض شده برا همین تماس نگرفتن🤔

نه sms تعویض فرق داره عزیز میگه کالا با شماره فلان تعویض و ارسال شد.

لینک به دیدگاه

امروز‌ زنگ زدم گفت ما دو روز گذاشتم داخل دستگاه تست رید و رایت انجام دادیم مشکلی نداشت بهش گفتم ارور بلو اسکرین میده بعد نصب ویندوز میگه مشکل از کامپیوتر هست . میگم روی چند تا سیستم تست کردم . جواب سربالا دادن قطع کردن.

لینک به دیدگاه

۵۷ دقیقه قبل، zen گفته است:

امروز‌ زنگ زدم گفت ما دو روز گذاشتم داخل دستگاه تست رید و رایت انجام دادیم مشکلی نداشت بهش گفتم ارور بلو اسکرین میده بعد نصب ویندوز میگه مشکل از کامپیوتر هست . میگم روی چند تا سیستم تست کردم . جواب سربالا دادن قطع کردن.

اونم راست میگه شما هم راست میگی، داستان اس اس دی ارزون همینه. اون فیرمور اس اس دی که داخل کنترلر هست، باید دائم به روز رسانی بشه، تا باگهای کنترلر گرفته بشه و با همه ی سیستم ها/مادربرد ها سازگاری داشته باشه، وقتی اس اس دی ارزون میخری، همه چیش ارزونه، یعنی نه فقط روی قطعات Cheap out شده، و ارزونترین ها انتخاب شدند، بلکه از نظر پشتیبانی نرم افزاری و به روز رسانی فیرمور هم به همین ترتیب از طرف سازنده "هزینه نمیشه". نتیجه این در میاد که میبینی یه اس اس دی روی یه سیستم باگ داره، روی یه سیستم دیگه نداره.

برای منم پیش اومده که یه اس اس دی ارزون روی یه سیستم جواب نمیده اما روی یکی دیگه عین ماهی توی آب روون و بی دردسره. بر عکسش هم هست. یکی از دوستان مادربرد Z170 داشت براش سامسونگ 980Pro گرفت، بلو اسکرین میگرفت. بهش گفتم داداش، اون بایوس مادربرد، سالهاست آپدیت نشده. اگرچه آخرین نسخه پروتکل NVMe با نسل های اول خودش سازگاره، اما سازنده مادربرد، سالهاست بایوس رو آپدیت نکرده و باگهاش با اس اس دی های نسل جدید رو نگرفته. طبیعیه بلو اسکرین میگیری، و بنده خدا اس اس دی رو فروخت به یکی دیگه و بدون هیچ مشکلی خریدار ازش استفاده کرد.

شاید اگر کیس ارزون بخری، مشکل زیادی نباشه، یا مثلا گرافیک ارزون نهایت دمای کاریش بالا خواهد بود و دوامش کم، مادربرد ارزون برداری امکانات کمی خواهد داشت، رم ارزون برداری خراب باشه گارانتی عوض میکنه، ولی یه چیزایی رو نباید ارزون برداری، مثل پاور، مثل اس اس دی، مثل کولر، این جور قطعات، ارزونش ریسک بالایی خواهد داشت.

در مورد گارانتی هم، من دیدم یکی از دوستان اس اس دی Samsung 870 Evo رو که بعد از 2 هفته خرید، چند تا ارور Bad Sector داشت، یعنی رسما Nand Flash آسیب دیده بود - فرستاد گارانتی الماس، تست نصب ویندوز گرفتن گفتن سالمه و پس دادن، و وقتی طرف گفت SMART ارور داره، گفتن نرم افزار حساب نیست و سالمه! حالا درایو شما ارور حافظه نداره، ارور کابل داری، که خرابی اس اس دی حساب نمیشه، اون بلو اسکرین هم میتونه گردن سیستم بیفته، بنابراین شانس زیادی تو گارانتی نداشتی.

• لایک 1
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۵/۲۲ در 11:45، masooyan گفته است:

p2 با چه حجمی این مشکل داشته؟

یک ترا 

اینم ریویو سایت tomshardware هست سری های قدیمیش اوکی بود سرعتشون حدود 700 800 بود اما جدیداش خراب کرده خودم یه 2 تراش رو دارم مال تقریبا 2 سال پیشه خیلی راضیم اما جدیداش اینطور نیست انگار

Update 8/16/21 5:30am PT: Crucial has swapped out the TLC flash that powered the initial P2 SSD we tested with QLC flash, severely reducing performance. We've written an investigation into that matter, which you can read here, with our results showing that the 'new' drives are nearly four times slower at transferring files than the original, read speeds are half as fast in real-world tests, and sustained write speeds have dropped to USB 2.0-like levels of a mere 40 MBps. That’s slower than most hard drives. Unfortunately Crucial made the change without altering the product name or number or issuing an announcement. Crucial claims that the P2 will live up to its specs because the company baked the performance of QLC flash right into the spec sheet at launch. But those specs don’t match the performance you’ll see in numerous reviews of the originally-shipping drives.

As such, we do not recommend purchasing this drive. In this article, we have also inserted additional albums in each test category to reflect the real performance you'll get when purchasing this drive today.

https://www.tomshardware.com/reviews/crucial-p2-m-2-nvme-ssd/3

تو خیلی از ssd و nvme های بازار همین مشکل هست !!! توی کپی که یه مقدار سنگین باشن سرعتشون از هارد معمولی هم کمتر میشه 

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

ADATA SSD که اصلا خریدن نداره ولی اگر 1 درصد احتمال داشت برم سراغ این برند با این تجربه شما دیگه نمیرم

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، WAR گفته است:

ADATA SSD که اصلا خریدن نداره ولی اگر 1 درصد احتمال داشت برم سراغ این برند با این تجربه شما دیگه نمیرم

کل یک برند رو نمیشه زیر سوال برد، ای دیتا بعد از کینگ استون بزرگترین عرضه کننده Fabless حافظه های SSD در دنیا است. اینکه شما بیایین محصول اقتصادی Entry Level رو معیار قضاوت یک برند قرار بدین اشتباهه.

من SU800 داشتم از ADATA خیلی خوب بود. اس اس دی بی دردسر و با دوامی بود. من SX8200 دارم، الان بیش از 5 ساله هر بلایی سرش آوردم نسوخت (به دلایلی تعمدا تلاش کردم بسوزه که نسوخت.) قدیمیه، کامپوننت هاش هم عوض شده ولی هنوز جزو محصولات با دوام حساب میشه.

الان یک سال بیشتره که S70 Blade دارم - یه SSD Gen.4، که بیچاره مثل آدم بدون اذیت داره کار میده. مدل S70 با سینکش هم هست که عالیه، مدل S50 Lite هم، با اینکه ارزون ترین اس اس دی Gen.4 ای دیتا است، ولی به دلیل پرفورمنس عالیی که در گیم داره بسیار پر فروشه - تنها ایرادش اینه که باید حتما با سینک خنک کننده مادربرد استفاده کنی تا Throttle نکنه، و خیلی از اس اس دی ها همینطور هستن و نیاز به سینک دارند.

الان ایدیتا مدل Legend هم زده که High End ترین اس اس دی اش به حساب میاد. من منتظرم بیاد دستم.

منظور اینکه، نمیشه یه اس اس دی Entry Level رو معیار قضاوت کل محصولات یک برند قرار بدی، باید پکیج یک برند رو ببینی، اینکه تو سبد محصولاتش، چند تا محصول جون دار و با کیفیت هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

سالهای قبل تعداد زیادی ADATA SX8200 pro و اخیرا S11 Pro بستم غیر از عملکرد عالی چیزی ندیدم.

سری های پایین خیلی تفاوتی بین برند های مختلف نیست ولی قبل تر هم شنیده بودم بعضی از مدلهای adata مشکل ایجاد کردند. من مدلهای مختلفی مثل as350 اپیسر ، NS100 لکسار ، گیگابایت، PNY استفاده کردم و هیچ مشکلی ندیدم.

----------------------

یه مدل هم تو ایران دیدم با قیمت باورنکردنی و بسیار مشکوک از بهترین ها.

پاتریوت وایپر patriot VP4100 با حجم 2 ترابایت و قیمت زیر 5 میلیون تومان در جایی که در سایت های خارج از ایران از 350 تا 450 دلار قیمت خورده😳

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۶/۲ در ۱۹:۲۳، ARMIN گفته است:

کل یک برند رو نمیشه زیر سوال برد، ای دیتا بعد از کینگ استون بزرگترین عرضه کننده Fabless حافظه های SSD در دنیا است. اینکه شما بیایین محصول اقتصادی Entry Level رو معیار قضاوت یک برند قرار بدین اشتباهه.

من SU800 داشتم از ADATA خیلی خوب بود. اس اس دی بی دردسر و با دوامی بود. من SX8200 دارم، الان بیش از 5 ساله هر بلایی سرش آوردم نسوخت (به دلایلی تعمدا تلاش کردم بسوزه که نسوخت.) قدیمیه، کامپوننت هاش هم عوض شده ولی هنوز جزو محصولات با دوام حساب میشه.

الان یک سال بیشتره که S70 Blade دارم - یه SSD Gen.4، که بیچاره مثل آدم بدون اذیت داره کار میده. مدل S70 با سینکش هم هست که عالیه، مدل S50 Lite هم، با اینکه ارزون ترین اس اس دی Gen.4 ای دیتا است، ولی به دلیل پرفورمنس عالیی که در گیم داره بسیار پر فروشه - تنها ایرادش اینه که باید حتما با سینک خنک کننده مادربرد استفاده کنی تا Throttle نکنه، و خیلی از اس اس دی ها همینطور هستن و نیاز به سینک دارند.

الان ایدیتا مدل Legend هم زده که High End ترین اس اس دی اش به حساب میاد. من منتظرم بیاد دستم.

منظور اینکه، نمیشه یه اس اس دی Entry Level رو معیار قضاوت کل محصولات یک برند قرار بدی، باید پکیج یک برند رو ببینی، اینکه تو سبد محصولاتش، چند تا محصول جون دار و با کیفیت هست.

عزیز اصلا سری su630 adata بدرد نخور چرا ایراد داره عوض نمیکنن‌ چرا از همون اول کار باید ۲۲ ترابایت کارکرد داشته باشه یه ssd اکبند و پلمپ. بیشتر بحث این هست . چرا گارانتی سلامت ssdرا فقط از روی کپی و پیست کردن دیتا میسنجه من الان بگیرم بجای ولتاژ ۵ یه ولتاژ ۹ بدم به ssd و خرابش کنم بدون اینکه در ظاهار ssd هم مشکلی پیش نیاد ایا گارانتی اونگ قبول میکنه؟

لینک به دیدگاه

۲۱ دقیقه قبل، zen گفته است:

عزیز اصلا سری su630 adata بدرد نخور چرا ایراد داره عوض نمیکنن‌ چرا از همون اول کار باید ۲۲ ترابایت کارکرد داشته باشه یه ssd اکبند و پلمپ. بیشتر بحث این هست . چرا گارانتی سلامت ssdرا فقط از روی کپی و پیست کردن دیتا میسنجه من الان بگیرم بجای ولتاژ ۵ یه ولتاژ ۹ بدم به ssd و خرابش کنم بدون اینکه در ظاهار ssd هم مشکلی پیش نیاد ایا گارانتی اونگ قبول میکنه؟

تست کنید برای دوستان جواب داده!

سنگ مفت گنجیشک مفت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...