رفتن به مطلب

miladhaerian
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

تسلیت عرض می‌کنم بابت ایامی که درش هستیم.

راستش من امروز رادیو میکروتیک lhg5 خریدم و برای اینترنت نصب کردم. چون دوست نداشتم مامور شرکت بیاد نصب کنه خودم دست به کار شدم و بلاخره تونستم باهاش اینترنت بگیرم. رادیو قبلیم airgrid m5 ubnt بود. هم قدیمی هم بی کیفیت، اینترنت راضی کننده ای نداشت و خیلی قطعی داشت. واسه نصب قبلی مامور اومده بود و نشستم وردستش و ازش یاد گرفتم و بعد از اون برای تغییر شرکت دیگه خودم کارهاش رو انجام دادم. البته اون رابط کاربری خیلی ساده ای داشت و به راحتی میشد کانفیگش کرد. اما در رابطه با رادیوهای میکروتیک یه ذره سخته. هرچی توی گوگل میگشتم یه جا درست حسابی اموزش نداده بود که چجوری باید انجامش داد. یه صبح تا ظهر گیرش بودم تا تمامش کردم.
دقت داشته باشید که اتصال ptmp هست. یعنی فقط رادیو سمت خودم واسه منه و به رادیو خود isp وصل میشم.
اول با شرکت تماس گرفتم و  درخواست یه اشتراک جدید دادم ، سریع تلفنی ثبت نام انجام شد و مک آدرس رادیو رو بهشون دادم. اینجا کارم با شرکت تمام شد.

برنامه winbox رو نصب میکنیم.
رادیو رو به سیستم وصل میکنیم. نیازی نیست توی تنظیمات کارت شبکه هیچ تغییراتی ایجاد کنیم.(چون واسه ubnt لازمه گفتم)
وقتی که رادیو روشن باشه و وصل بشه باید بشناستش.

image.thumb.png.fe9371d8b5e296f35f45bb79820a7db1.png

ببینید مک خود دستگاه رو شناخته و شما با زدن کانکت وارد میشید.
اولین کاری که میکنید اینه که از سمت چپ وارد system بعدش reset cofiguration بشید.

image.thumb.png.9f8da2acea3447ec0772030fd9e8398a.png

تیک no default configuration  رو بزنید و بعدش ریست رو انجام بدید.

ریست که انجام شد از سمت چپ وارد wireless بشید.
wlan1 رو انتخاب کنید و باز زدن تیک آبی اون رو روشن کنید.

image.thumb.png.b8ec2162d51977c3dcdec93c9864756d.png

با دبل کلیک رو wlan1 صفحه ای باز میشه. توی صفحه باز شده تب wireless  رو انتخاب کنید. در قسمت country کشور ازبکستان رو انتخاب کنید.
image.thumb.png.5d984ebf8f93feac78cfbba552f8d174.png

apply رو بزنید بعدش از سمت راست همون صفحه scan رو بزنید.
استارت رو بزنید و منتظر بمونید تا جستجو کنه. توجه داشته باشید که استپ رو نزنید چون بعد ارور میده. در همون حالتی که داره جستجو میکنه اگر ssid مدنظرتون رو پیدا کردید انتخابش کنید و  کانکت رو بزنید.

image.thumb.png.1bdf0c379f027e2674ff27bbcd854e9a.png

کانتکنت رو که زدید خودش یه سری تغییرات اعمال میکنه.

image.thumb.png.596355e9dad9df68fc7cecd110140d60.png

فرکانس مود رو روی سوپر چنل تنظیم کنید.
image.thumb.png.2b07c054c8c1af7391e9a61b140bf2ea.png

اگر اینجا کار رو درست انجام داده باشید بعد از زدن اوکی باید R کنار wlan1 ظاهر بشه که به معنای اتصالتون به دکل هست.
image.thumb.png.09f9ba07a7c8a88606a9be1535750c82.png

کیفیت اتصال رو هم میتونید از سربرگ status ببینید.

image.thumb.png.ffe2d2c97f3c3390182f06fb813df923.png

حالا نوبت pppoe هست.

از سمت چپ ppp رو انتخاب کنید در پنجره باز شده از قسمتی که توی عکس مشخصه pppoe client رو انتخاب کنید.

image.thumb.png.881c52da696dcbb8c0c4f427721343d5.png

در سربرگ جنرال حتما wlan1 انتخاب شده باشه.
image.thumb.png.ad654a4e5c3377cba10725194a4e0ee3.png

در سربرگ dial out یوزر پسوردی که از شرکت گرفتید رو وارد کنید.

image.thumb.png.78f2528f41e5fcf697c2496ba3445cc6.png

اوکی رو بزنید و تمام. الان باید اینجا هم R مشخص بشه که به معنی لینک شدنتون هست.
image.thumb.png.ac888e94b371316307f03061a9bcd62c.png

بعد از اون از سمت چپ Ip سپس adresses رو انتخاب کنید.
image.thumb.png.2ae59a85348fcda0a27a126455b61f71.png

در پنجره ظاهر شده add  رو بزنید. رو به این صورت تنظیم کنید. توجه داشته باشدی حتما ether1 انتخاب شده باشه. بعدش اوکی رو بزنید.
image.thumb.png.d4d20913bf5911bfcdac59179482ebfa.png

بعد از سمت چپ ip سپس  dhcp server  رو انتخاب کنید.
image.thumb.png.3a8c7fe56fb44f4bd035c643d98db0b9.png

از قسمت مشخص شده dhcp setup  رو انتخاب کنید پنجره ظاهر شده رو طبق عکس کامل کنید.

image.thumb.png.42b3b8d0f0003bf27bfabb2f19db4e3d.png

image.thumb.png.4da3b9724c9c58a536d26a2fa262e791.png

image.thumb.png.ebc4bd22dfce56c98e5bc293900d2f24.png

image.thumb.png.c1cfd1f736bede445c24a4a787d22499.png

image.thumb.png.6bec7fb410982ccfb0cc8e6eda3bf1ed.png

image.thumb.png.3fdb23e5b740bf30df34c7d487b10cfb.png

image.thumb.png.9cd284de5993c9ca9ee6eeee53ec3581.png

. حالا از سمت چپ ip سپس firewall رو انتخاب کنید.

image.thumb.png.884adc8a4c1f4214f5e0c252528d19dc.png

در سربرگ nat اد رو انتخاب کنید.

image.thumb.png.599658e3e9d258f088bf9dadfd2f2219.png

در سربرگ جنرال srcnat و در سربرگ اکشن  masquerade رو انتخاب کنید.
image.thumb.png.91864263f0dadd4cdf5f7858fc4f1ada.png

image.thumb.png.098ffe76f0acea25e940ce7091524a6d.png

اوکی رو بزنید. و از سمت چپ interfaces رو انتخاب کنید. باید  سه تا R مشاهده کنید. که یعنی تا اینجا کار رو درست انجام دادید.

image.thumb.png.7cd68c35c2c928db732f61a4f60b3aee.png

اگر بسته داشته باشید الان رادیو شما آماده استفاه‌ست!!

image.thumb.png.743c5094ca9445b1fd8a317d08db2362.png

image.thumb.png.d22f24babe21ec35642567d1d3919d8f.png

بسته ای که من خریدم سرعتش چهار مگابیته! اگر ده مگی رو بگیرم که خیلی بیشتر میشه سرعتش.
isp هم بدررایان هست.
هر isp قبول نمیکنه که خودتون نصب رو انجام بدید.
فاصله ام تا دکل هم دقیقا 2400 متره. چون خونمون ویلاییه و کلی خونه و آپارتمان توی مسیرمون هست مجبور شدم بالای سقف یه میله شش متری نصب کنم.
دوستان مک آدرس رادیو رو هم از اینجا میتونید ببینید که بدید به شرکت. حتما باید این یکی باشه.

image.thumb.png.1c0d89ee3cafa3b9618f1418c539996e.png

یا علی.

ویرایش شده توسط miladhaerian
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

آموزش خیلی خوبی بود، من زیاد رادیو های میکروتیک رو کانفیگ کردم(البته برای شبکه شخصی و جفت رادیو برای کارفرما بوده و میخواسته از یه نقطه به نقطه دیگه بدون کابل کشی وصل بشه)

نمیدونستم این روش هم برای اتصال هست. من خودم همیشه استیشن و بریج رو جداگانه کانفیگ میکردم و اطلاعات رو خودم بهشون میدادم و منتظرم میموندم کانکت شه، اصلا نمیدونستم میشه اسکن هم نمود!

فقط یه نکته، توی این فاصله رادیو شما تا رادیو اصلی چقدر پهنای باند داره؟ همین 12 مگ هست؟ بین رادیو شما و رادیو اصلی مانعی مثل درخت یا ساختمان هست؟

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

آموزش خیلی خوبی بود، من زیاد رادیو های میکروتیک رو کانفیگ کردم(البته برای شبکه شخصی و جفت رادیو برای کارفرما بوده و میخواسته از یه نقطه به نقطه دیگه بدون کابل کشی وصل بشه)

نمیدونستم این روش هم برای اتصال هست. من خودم همیشه استیشن و بریج رو جداگانه کانفیگ میکردم و اطلاعات رو خودم بهشون میدادم و منتظرم میموندم کانکت شه، اصلا نمیدونستم میشه اسکن هم نمود!

فقط یه نکته، توی این فاصله رادیو شما تا رادیو اصلی چقدر پهنای باند داره؟ همین 12 مگ هست؟ بین رادیو شما و رادیو اصلی مانعی مثل درخت یا ساختمان هست؟

خدارو شکر.
پهانای باند صدو خورده ای مگ هست.

image.thumb.png.961d7147c241a9548763fec1cd541ad8.png

منتها سرعت اینترنت از سمت isp محدود میشه. چون اشتراکیه. یکیشون بهم گفت اگر دوتا رادیو بگیری یکیش بذاری روی دکل ما(ptp) تا پنجاه مگ بهت میدیم.
تا دلتون بخواد مانع هست. آپارتمان و درخت و پرچم های برافراشته شده و کلی سازه عمرانی. منتها چون دکل فرستنده خیلی بلنده تونستم  سمت خودم با ارتفاع 9 متری از سطح زمین وصل بشم. با این حال ccq اکثر مواقع زیر 60 هست اما افت کیفیت و پکت لاست نداره.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام مجدد.
دوستان شرکتم رو عوض کردم و اینبار آسیاک تک رو امتحان کردم.
مراحلش یه ذره پیچیده شد چون باز هم خودم کارهای نصبش رو انجام دادم و نمیخواستم نصاب بیاد. اول با شرکت تماس گرفتم گفتم میخوام خودم کارهای نصبش رو انجام بدم گفت نمیشه دوباره گفت یه لحظه صبر کن بسازم واست ببینم نام کاربری میده یا نه. ساخت گفتم دو ساعت دیگه تماس بگیر. تماس گرفتم هنوز نام کاربری نگرفته بود. فرداش باز تماس گرفتم گفت اصلا اینجوری نمیشه که خودتون کارهاش رو انجام بدید و حتما باید کارشناس خودمون بیاد(به عبارتی باید 120 تومن هزینه امکان سنجی و نصب بدی) در صورتی که خودم تنظیم کرده بودم همه چی رو.
خلاصه بعد از تلاش های ناموفق و چک و چونه با شرکت به صورتی واتساپی به نمایندگی شهرمون پیام دادم. گفتم خودم نصب انجام میدم گفت مدارک بفرست. برخلاف تصورمون 5 دقیقه ای کارش رو انجام داد اکانت ساخت حتی یه قرون هم نگرفت. گفت زنگ بزن شرکت بگو مک آدرس رو اد کنن واست. انجام داد و با موفقیت اینتنرت گرفتم.

سرعت دانلود توی ساعات مختلف شبانه روز بیشتر کمتر میشه اما آپلود همینه. فکر کنم از طرف خودشون محدود شده.

1030028393_Screenshot(64).thumb.png.ec92ad19cc4b195d14cc2fb9d329cd3a.png

1645484520_Screenshot(65).thumb.png.9e971079f6bba561433659f49e1b6f09.png

فقط یه مشکلی که داشتم اینه که نیم بها حساب نمیکنه. همه اش رو اینترنت بین الملل میزنه. که تیکت دادم منتظر پاسخ تیکتم.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام منم بدررایان هستم سرعتم 16 مگه ( سرعت اسمی که خریدم ) ولی سرعت دانلود و آپلودم جفتش تا 32 مگ میره راهی هست بتونم بیشترش کنم به جز اینکه پهنای باند اختصاصی بخرم چون هر مگ 200 هزارتومنه اصلا نمیصرفه این قضیه رادیو روی دکل نصب کنیم چیه ؟

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Darksoul گفته است:

سلام منم بدررایان هستم سرعتم 16 مگه ( سرعت اسمی که خریدم ) ولی سرعت دانلود و آپلودم جفتش تا 32 مگ میره راهی هست بتونم بیشترش کنم به جز اینکه پهنای باند اختصاصی بخرم چون هر مگ 200 هزارتومنه اصلا نمیصرفه این قضیه رادیو روی دکل نصب کنیم چیه ؟

اولا اینکه نه دیگه فکر نکنم بیشتر بشه. همین هم جای شکر داره😅
دوما توی پنل بدر رایان بیشتر از 10 مگ نیست. چجوری شما 16 مگ داری؟
سوال آخرتون رو متوجه نشدم.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، miladhaerian گفته است:

اولا اینکه نه دیگه فکر نکنم بیشتر بشه. همین هم جای شکر داره😅
دوما توی پنل بدر رایان بیشتر از 10 مگ نیست. چجوری شما 16 مگ داری؟
سوال آخرتون رو متوجه نشدم.

توی سایت خود بدررایان تا 4مگابایت بیشتر نیست ولی توی پنل شارژ تا 16 مگابیته سرعت واسه خرید

سوالم اینه چطور میتونم از 32 مگابیتی که دارم سرعت میگیرم بیشتر بگیرم مثلا یه رادیو بخرم نصب کنم روی دکل که خودم به تنهایی از اون رادیو اینترنت بگیرم ؟ اونوقت سرعت بیشتر میشه ؟

لینک به دیدگاه

برای همین همیشه از رادیو میکروتیک بدم میومده چون ظاهر فریمورش شبیه ویندوز 98 و هم برای نصب و راه اندازی بیش از حد الکی پیچدش کردن امنیت هم نداره راحت هک میشه . البته قبلا که یادمه امنیت نداشت شاید الان Firmware جدیدش بهتر شده باشن.

ubnt از هر نظر سرتره . ولی چون آمریکاییه متاسفانه وارداتش محدوده و قیمتش بیشتره

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Darksoul گفته است:

سوالم اینه چطور میتونم از 32 مگابیتی که دارم سرعت میگیرم بیشتر بگیرم مثلا یه رادیو بخرم نصب کنم روی دکل که خودم به تنهایی از اون رادیو اینترنت بگیرم ؟ اونوقت سرعت بیشتر میشه ؟

اون میشه اختصاصی یا همون پوینت تو پوینت. هر مگی به قول شما 200 هزارتومنه.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Darksoul گفته است:

توی سایت خود بدررایان تا 4مگابایت بیشتر نیست ولی توی پنل شارژ تا 16 مگابیته سرعت واسه خرید

Untitled.thumb.png.d04b03dbcde09d5eb93183bd5eb11e6d.png

این پنل خرید بدررایان من. نداره واسه من چرا؟ شما توی همین سایت میرید؟ کدوم شهرید؟
درمورد اینکه اگر یه رادیو دیگه بگیرید بذارید روی دکل اونها برای افزایش سرعت فکر نمیکنم تغییری کنه. چون پهنای بانده وایرلس خیلی بیشتر از اونیه که استفاده میکنیم. مطمئناً سرعت از سمت خودشون محدود شده. دو رادیو کردنش فقط به ثبات پینگتون کمک میکنه.

4 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است:

اون میشه اختصاصی یا همون پوینت تو پوینت. هر مگی به قول شما 200 هزارتومنه.

نه. واسه همون وایرلس اشتراکی هم دو رادیوئش میکنن. واسه کسایی خوبه که رادیو خود isp به سمتشون دید نداره یا اینکه به دنبال ثبات حداکثری پینگ هستن.

لینک به دیدگاه

تا 16 مگابیت واسه من هستش احتمالا شهر شما محدود شده واستون البته 32 مگابیت هم سرعت بدی نیست چون هم آپلود و هم دانلود این سرعته واسه من ولی من حجم عکس هام بالاس نیاز به سرعت بالاتری دارم

Screenshot 2022-09-27 230354.jpg

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Hype گفته است:

برای همین همیشه از رادیو میکروتیک بدم میومده چون ظاهر فریمورش شبیه ویندوز 98 و هم برای نصب و راه اندازی بیش از حد الکی پیچدش کردن امنیت هم نداره راحت هک میشه . البته قبلا که یادمه امنیت نداشت شاید الان Firmware جدیدش بهتر شده باشن.

پیچیدگیش رو تایید میکنم. چون کلا یه برنامه داره واسه کلی روتر و مودم و سوییچ و رادیو استفاده میشه. 
من ubnt airgrid m5 هم دارم. راضی نبودم. البته دلیلش قدیمی بودنشه. اکثر isp ها حاضر نیستن بهش خدمات بدن. از نمونه های جدید خبر ندارم.

2 دقیقه قبل، Darksoul گفته است:

تا 16 مگابیت واسه من هستش احتمالا شهر شما محدود شده واستون البته 32 مگابیت هم سرعت بدی نیست چون هم آپلود و هم دانلود این سرعته واسه من ولی من حجم عکس هام بالاس نیاز به سرعت بالاتری دارم

Screenshot 2022-09-27 230354.jpg

ای نامردا😅  واسه ما محدود کردن.
کدوم شهرید؟

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Hype گفته است:

امسال که رفته بودم عراق هرچی دکل بود دیدم به ندرت روشون  میکروتیک بود. از یکیش هم عکس گرفتم.
photo_2022-09-27_23-14-15.thumb.jpg.2ca37c3fedd00ea73d01676e51e2394b.jpg

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است:

پیچیدگیش رو تایید میکنم. چون کلا یه برنامه داره واسه کلی روتر و مودم و سوییچ و رادیو استفاده میشه. 
من ubnt airgrid m5 هم دارم. راضی نبودم. البته دلیلش قدیمی بودنشه. اکثر isp ها حاضر نیستن بهش خدمات بدن. از نمونه های جدید خبر ندارم.

ای نامردا😅  واسه ما محدود کردن.
کدوم شهرید؟

متاسفانه بنا به دلایلی نمیتونم بگم کدوم شهرم ببخشید

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Darksoul گفته است:

متاسفانه بنا به دلایلی نمیتونم بگم کدوم شهرم ببخشید

خواهش میکنم. اشکال نداره.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام وقت تون بخیر

ممنون بابت آموزشی که گذاشتید و جای چنین آموزشهایی توی اینترنت واقعا خالیه

کارشناس که میاد کلی هزینه میگیره در حالی که  اگر آموزش خوبی باشه عده قابل توجهی شاید خودشون بتونن کانفیگ رو انجام بدن

من جدیدا برای اینترنت پوینت تو پوینت شاتل پیش ثبتنام کردم و منتظرم که برای امکان سنجی بیان

سوالی که داشتم این بود که تجهیزات مورد نیاز (رادیو) رو اگر خودمون بگیریم به صرفه تر نیست تا این که از شرکت بگیریم؟

من اطلاعات زیادی راجع به مدل های رادیو و... ندارم خواستم ببینم پیشنهادتون (باتوجه به این که تجربه قبلی دارید) چه مدلی هست؟

ممنون میشم در کل در این رابطه (اینترنت پوینت تو پوینت) راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mnir2020 گفته است:

سلام وقت تون بخیر

کارشناس که میاد کلی هزینه میگیره در حالی که  اگر آموزش خوبی باشه عده قابل توجهی شاید خودشون بتونن کانفیگ رو انجام بدن

من جدیدا برای اینترنت پوینت تو پوینت شاتل پیش ثبتنام کردم و منتظرم که برای امکان سنجی بیان

سوالی که داشتم این بود که تجهیزات مورد نیاز (رادیو) رو اگر خودمون بگیریم به صرفه تر نیست تا این که از شرکت بگیریم؟

من اطلاعات زیادی راجع به مدل های رادیو و... ندارم خواستم ببینم پیشنهادتون (باتوجه به این که تجربه قبلی دارید) چه مدلی هست؟

سلام، وقت شما هم به خیر.
ممنونم.
واقعا آره. واسه خودم من هم عجیب بود که آموزش همچین چیزی درست حسابی گیر نمیومد.
درمورد پوینت تو پوینت شاتل من از یکی از استریمرها شنیدم که گرفته بود و راضی نبود. میگفت حتی پهنای باندش واسه خودش شاتل نبود و شاتل فقط میفروختش. اون تهران بود. واسه شما نمیدونم شرایط چجوریه.
درمورد تجهیزات. بستگی داره، اون مدلی که کارشناس میخواد بهتون بده رو میتونید توی سایت ها قیمت بگیرید و مقایسه کنید. بعد شما میخواد پوینت تو پوینت باشه؟ یا مولتی پوینت؟ چون پوینت تو پوینت میشه دو رادیو که دوتاش واسه خودتونه یکیش روی دکل isp نصب میشه یکی روی خونۀ شما. اینجوری دیگه نصبش کار شما نیست و بابت نصب روی دکلشون هم باید هزینه جداگانه از تجهیزات بدید. مثلا اسیاتک بابت نصب رادیو روی دکلشون 300 هزار میگیره. جدا از کابل و رادیو. اما اگر اون شرکت به سمت خونه شما رادیو داشته باشه دیگه پوینت تو پوینت نیاز نیست و مولتی پوینت کفایت میکنه. نوع رادیو هم بستگی به فاصله شما تا دکل و نویز و بودجتون داره. اگر از محل دکل های شرکت ها اطلاع دارید و فاصلشون رو میدونید که با یکم تحقیق میتونید استفاده کنید. مثلا من اول به نمایندگی آسیاتک شهرمون پیام دادم و محل دکل ها رو ازش پرسیدم نزدیک ترینش به من 2700 متر بود فکر کنم. که همین الان دارم ازش اینترنت میگیرم. من با توجه به بودجم lhg5 معمولی گرفته بودم که با این فاصله و وایرلس 300 مگیش کامل 300 مگش پر میشه. یعنی خیلی هم سَره. البته که از خونمون تا دکل دید مستقیم و بدون مزاحمی دارم. شما هم باید شرایط محلتون رو بسنجید. فقط اگر میخواید خودتون رادیو بگیرید بی مشورت نگیرید. مثل من که بدون هیچ مشورتی رفتم Ubnt airgrid m5 گرفتم. واسه مولتی پوینت اصلا خوب نبودو اذیتم کرد که باز رفتم هزینه کردم و lhg5 گرفتم ولی واسه پوینت تو پوینت با lhg5  میتونه خوب باشه.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mnir2020 گفته است:

درود بر دوستان وقت بخیر. جمله پوینت تو پوینت شاتل از نظر تکنیکی اصلا معنی نداره از هر شرکتی اومدن براتون نصب کردن وقتی رفتن میتونی خودت یک سرچ 360 درجه بزنی و شرکت رو عوض کنی.برای مثال 15 سال پیش اولین بار رفاتک اومد برام تجهیزات رو نصب کرد ولی شرکت خودشون توی رنج منزل ما نبود و اون شخص از شرکت دیگه برام اشتراک تهیه کرد.

پیشنهاد میکنم یو بی ان تی خریداری کنید درصد خرابی تقریبا صفر نصب آسان و بدون دردسر- محیط firmware گرافیکی و حرفه ای- مهمتر از همه این محصول آمریکایی هست و در هیچ کشوری از جمله چین منتاژ نمیشه و مستقیم از آمریکا صادر میشه.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Mantel گفته است:

پیشنهاد میکنم یو بی ان تی خریداری کنید درصد خرابی تقریبا صفر نصب آسان و بدون دردسر- محیط firmware گرافیکی و حرفه ای- مهمتر از همه این محصول آمریکایی هست و در هیچ کشوری از جمله چین منتاژ نمیشه و مستقیم از آمریکا صادر میشه.

مدل های جدیدش عالین. اما یه سری شرکتا بودن میگفتن چون تحریمه نمیتونم خدمات بدیم😐 اما اگر کسی خودش بلد باشه راحت میتونه کانفیگش کنه. خیلی راحته کانفیگش.

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است:

مدل های جدیدش عالین. اما یه سری شرکتا بودن میگفتن چون تحریمه نمیتونم خدمات بدیم😐 اما اگر کسی خودش بلد باشه راحت میتونه کانفیگش کنه. خیلی راحته کانفیگش.

تقریبا 7 ساله به منم همین رو میگن . شایعه بود - این شایعه رو درست کردن چون تعداد زیاد محصولات میکروتیک که وارد کرده بودن رو دستشون باد کرده بود (این رو بعدها یکی از تو خود ISP بهم گفت)

تا الان 15 ساله Nanostation m5 روی پشتبام داره کار میکنه. توی این مدت حداقل از 10تا شرکت بدون مشکل اشتراک خریدم.

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، Mantel گفته است:

تقریبا 7 ساله به منم همین رو میگن . شایعه بود - این شایعه رو درست کردن چون تعداد زیاد محصولات میکروتیک که وارد کرده بودن رو دستشون باد کرده بود (این رو بعدها یکی از تو خود ISP بهم گفت)

تا الان 15 ساله Nanostation m5 روی پشتبام داره کار میکنه. توی این مدت حداقل از 10تا شرکت بدون مشکل اشتراک خریدم.

عجب!😐 ان شا الله خدا هدایتشون کنه. بالاتر یه عکس گذاشتم از عراقه. اصلا یه میکروتیک دیده نمیشد اونجا.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، miladhaerian گفته است:

سلام، وقت شما هم به خیر.
ممنونم.
واقعا آره. واسه خودم من هم عجیب بود که آموزش همچین چیزی درست حسابی گیر نمیومد.
درمورد پوینت تو پوینت شاتل من از یکی از استریمرها شنیدم که گرفته بود و راضی نبود. میگفت حتی پهنای باندش واسه خودش شاتل نبود و شاتل فقط میفروختش. اون تهران بود. واسه شما نمیدونم شرایط چجوریه.
درمورد تجهیزات. بستگی داره، اون مدلی که کارشناس میخواد بهتون بده رو میتونید توی سایت ها قیمت بگیرید و مقایسه کنید. بعد شما میخواد پوینت تو پوینت باشه؟ یا مولتی پوینت؟ چون پوینت تو پوینت میشه دو رادیو که دوتاش واسه خودتونه یکیش روی دکل isp نصب میشه یکی روی خونۀ شما. اینجوری دیگه نصبش کار شما نیست و بابت نصب روی دکلشون هم باید هزینه جداگانه از تجهیزات بدید. مثلا اسیاتک بابت نصب رادیو روی دکلشون 300 هزار میگیره. جدا از کابل و رادیو. اما اگر اون شرکت به سمت خونه شما رادیو داشته باشه دیگه پوینت تو پوینت نیاز نیست و مولتی پوینت کفایت میکنه. نوع رادیو هم بستگی به فاصله شما تا دکل و نویز و بودجتون داره. اگر از محل دکل های شرکت ها اطلاع دارید و فاصلشون رو میدونید که با یکم تحقیق میتونید استفاده کنید. مثلا من اول به نمایندگی آسیاتک شهرمون پیام دادم و محل دکل ها رو ازش پرسیدم نزدیک ترینش به من 2700 متر بود فکر کنم. که همین الان دارم ازش اینترنت میگیرم. من با توجه به بودجم lhg5 معمولی گرفته بودم که با این فاصله و وایرلس 300 مگیش کامل 300 مگش پر میشه. یعنی خیلی هم سَره. البته که از خونمون تا دکل دید مستقیم و بدون مزاحمی دارم. شما هم باید شرایط محلتون رو بسنجید. فقط اگر میخواید خودتون رادیو بگیرید بی مشورت نگیرید. مثل من که بدون هیچ مشورتی رفتم Ubnt airgrid m5 گرفتم. واسه مولتی پوینت اصلا خوب نبودو اذیتم کرد که باز رفتم هزینه کردم و lhg5 گرفتم ولی واسه پوینت تو پوینت با lhg5  میتونه خوب باشه.

7 ساعت قبل، mnir2020 گفته است:

سلام وقت تون بخیر

یه مسئله دیگه که یادم رفته بود بگم اینه که شرکت ها دو نوع خدمات روی وایرلس میدن. یکی اشتراکی هست یکی اختصاصی. آسیاتک رو مثال بزنم. سرویس owa اسیاتک همون اشتراکی هست که هم به صورت مولتی پوینت و هم به صورت پوینت تو پوینت خدمات میده. پوینت تو پوینت برای زمانیه که رادیوشون به سمت خونتون نیست یا از ثبات پینگ راضی نیستید، چون وقتی ترافیک روی یه رادیو دکلشون به دلیل تعداد کاربرهای زیاد، زیاد بشه پینگ به شدت نوسان پیدا میکنه و اذیت میکنه. اما اختصاصی بحثش فرق میکنه. اختصاصی رو فقط روی پوینت تو پوینت میدن. اختصاصی اینجوریه که یه سرعت دلخواه انتخاب میکنید و به صورت نامحدود و با سرعت ثابت ثابت اون پهنای باند در اختیارتونه. ولی خیلی گرونه و به درد کاربر خانگی نمیخوره. مثلا یه isp دیگه رو خبر دارم که به جز تجهیزات و نصب و اینا بابت هر مگ سرعت ماهانه 200 هزارتومان میگیره. یعنی اگر سرعت معمولی 10 مگ بخواید ماهی 2 تومن آب میخوره. توی این سرعت آپلود و دانلود متقارن هست.

لینک به دیدگاه

سلام. لطفا عکس ها رو همیشه در اپلود سنتر نگه دارید ممنون از لطفا تون

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ali m گفته است:

سلام. لطفا عکس ها رو همیشه در اپلود سنتر نگه دارید ممنون از لطفا تون

توی خود لیون آپلود کردم. انشا الله که دائمی خواهد بود.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، miladhaerian گفته است:

توی خود لیون آپلود کردم. انشا الله که دائمی خواهد بود.

برادر میتونم یه سوال بپرسم، من با توجه به قطعی اینترنت سیم کارت تصمیم به خرید سرویس OWE آسیا تک گرفتم، خواستم بپرسم با این شرایط سرعت چقدر افت میکنه در طول روز؟

الان فقط ADSL دارم که سقف سرعتش 400 کیلوبایت هست، و بیشتر نمیکشه. میخوام ببینم، در اوج محدودیت سرعتتون چقدر کم میشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...