رفتن به مطلب

miladhaerian
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

10 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

برادر میتونم یه سوال بپرسم، من با توجه به قطعی اینترنت سیم کارت تصمیم به خرید سرویس OWE آسیا تک گرفتم، خواستم بپرسم با این شرایط سرعت چقدر افت میکنه در طول روز؟

الان فقط ADSL دارم که سقف سرعتش 400 کیلوبایت هست، و بیشتر نمیکشه. میخوام ببینم، در اوج محدودیت سرعتتون چقدر کم میشه؟

ارادتمندم.
هیچ افت سرعتی نداشتم. قبلا میانگین سرعت دانلودم بین 15 ال 25 بود. همین الان هم همینه. در طول 24 ساعت هیییچ تغییری نداشته. اما خوزستان کلا دو روز ملی شده بود.  هم اینترنت ثابت و هم همراه. ولی اون هم درست شد الان اوکیه.

ویرایش شده توسط miladhaerian
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۷/۱۷ در 21:31، miladhaerian گفته است:

یه مسئله دیگه که یادم رفته بود بگم اینه که شرکت ها دو نوع خدمات روی وایرلس میدن. یکی اشتراکی هست یکی اختصاصی. آسیاتک رو مثال بزنم. سرویس owa اسیاتک همون اشتراکی هست که هم به صورت مولتی پوینت و هم به صورت پوینت تو پوینت خدمات میده. پوینت تو پوینت برای زمانیه که رادیوشون به سمت خونتون نیست یا از ثبات پینگ راضی نیستید، چون وقتی ترافیک روی یه رادیو دکلشون به دلیل تعداد کاربرهای زیاد، زیاد بشه پینگ به شدت نوسان پیدا میکنه و اذیت میکنه. اما اختصاصی بحثش فرق میکنه. اختصاصی رو فقط روی پوینت تو پوینت میدن. اختصاصی اینجوریه که یه سرعت دلخواه انتخاب میکنید و به صورت نامحدود و با سرعت ثابت ثابت اون پهنای باند در اختیارتونه. ولی خیلی گرونه و به درد کاربر خانگی نمیخوره. مثلا یه isp دیگه رو خبر دارم که به جز تجهیزات و نصب و اینا بابت هر مگ سرعت ماهانه 200 هزارتومان میگیره. یعنی اگر سرعت معمولی 10 مگ بخواید ماهی 2 تومن آب میخوره. توی این سرعت آپلود و دانلود متقارن هست.

سلام

فکر کنم سرویسی که شاتل برای من اعلام کرد سرویس اشتراکی هست چون چیزی از هاست کردن تجهیزات بخاطر پوینت تو پوینت بودن صحبت نکرد در حالی که از شرکت پیشگامان که پرسیده بودم اعلام کردند فقط میتونن سرویس اختصاصی بدن که هزینه ش خیلی زیاد بود (حجم رو نامحدود اعلام کردند و هزینه ماهیانه 4 میلیون)

در مورد تجهیزات هم از تکنسین که پرسیدم ubnt رو گفت که مجوز نداره و گفت ما رادیو میکروتیک بهتون میدیم

فاکتوری هم که بهم دادن از بابت تجهیزات پیوست میکنم

image.thumb.png.536b26436e7a837799c65034f5207ccd.png

لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، mnir2020 گفته است:

سلام

فکر کنم سرویسی که شاتل برای من اعلام کرد سرویس اشتراکی هست چون چیزی از هاست کردن تجهیزات بخاطر پوینت تو پوینت بودن صحبت نکرد در حالی که از شرکت پیشگامان که پرسیده بودم اعلام کردند فقط میتونن سرویس اختصاصی بدن که هزینه ش خیلی زیاد بود (حجم رو نامحدود اعلام کردند و هزینه ماهیانه 4 میلیون)

در مورد تجهیزات هم از تکنسین که پرسیدم ubnt رو گفت که مجوز نداره و گفت ما رادیو میکروتیک بهتون میدیم

فاکتوری هم که بهم دادن از بابت تجهیزات پیوست میکنم

image.thumb.png.536b26436e7a837799c65034f5207ccd.png

سلام. اشتراکیه چون یه رادیو خواسته. این رادیو رو هم گرون حساب کرده. قیمتش رو میتونید سرچ کنید. کابل متری 17 نمیدونم عادیه یا نه. در هر حال انگار کیفیت خوبی داره. 200 تومان هم هزینه نصب زیاده انگار. نوشته کابل کشی، نکنه بابت نصب میخواد جداگانه هزینه بگیره. ساختمونتون چند طبقست؟ به نظرم شما یه آمار از isp های محلی هم بگیر. در نهایت اگر تصمیم گرفتید همین رادیو رو بگیرید خودتون تهیه کنید یکم واستون ارزون تر میفته. حتی کابل رو هم برید سر بزنید بازار ارزون تر گیر میاد. در آخر نظر من اینه بقیه isp ها هم آمار بگیرید. مخصوصا اگر اسیاتم جایی که هستید خدمات میده. نظر اونا که پرسیدید اگر باز همین رادیو رو گفتن که همین رو بگیرید. اگر گفت lhg 5 بگیرید که نظر من هم همینه. اگر حوصله دارید و یکم دست به کار هستید میتونید کابل و رادیو رو بگیرید نصب کنید و سرچ بزنید هر کدوم رو که خواستید زنگ بزنید خدمات بگیرید. یه نکته دیگه که باید بگم اینه که توی مولتی پوینت مخصوصا شرکت های محلی اصلا نمیشه روی کیفیتش حساب باز کرد. چون بی قاعده خیلی مشترک وصل میکنن به رادیوها و این رادیوشون دیگه نمیکشه. ثبات پینگ افتصاح میشه. من سه تا شرکت محلی امتحان کردم. دوتاشون که خیلی داغون بودن. بدر رایان خوب بود. ولی وقتی تونستم از آسیاتک هم خدمات بگیرم مهاجرت کردم آسیا تک. با آسیاتک مشکلی ندارم. سرعتم میانگین 15 الی 25 هست. پینگم اکثر مواقع ثابته.

ویرایش شده توسط miladhaerian
لینک به دیدگاه

سلام.
سه نکته ای که جدیدا متوجه شدم و برای کسایی که خودشون میخوان نصب رو انجام بدن خیلی به درد میخوره.
توی تنظیمات وایرلس قسمت channel width که پهنای کانال هستش قبلا روی حالت 20/40 گذاشته بودیم. از قبل میدونستم که 40 پهنای باند بیشتری در اختیارمون میذاره در عوض 20 لینک قوی تری رو بهمون میده. خب من روی 20/40 گذاشته بودم و چون سیگنال خوبی می‌گرفت دائم خودش روی  40 بود. کارت وایرلس رادیوی من 300 مگ هست. این هم rx 300 مگ رو پر میکرد و من فکر میکردم چون 300 مگ رو پر کرده پس لینکش هم خیلی قویه.  اما توی بازی شوتر بعضی وقتا تیرام ریجستر نمیشد. یا تست پکت لاست که میگرفتم بعضی وقتا پکت لاست داشتم. امروز شانسکی اودمدم قفلش کردم روی 20  mhz. زمین تا آسمون فرق کرد با قبل.
image.png.70b289dd5eca52c10812d9476a56d469.png

هم توی بازی عالی عمل کرده هم تست پکت لاست.
این تست پایین از سرور آلمان با 100 پکت در ثانیه هست.

image.thumb.png.0b3716402336956400dfd03aba043463.png

در آخر هم بگم این روش همیشه جوابگو نیست چون ممکنه مشکل شما اصلا این نباشه. همونطور که مثلا isp های قبلی که داشتم بعضیاشون خودشون روی 20 قفل کرده بودن ولی خوب نبودن.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۷/۵ در 23:32، Darksoul گفته است:

متاسفانه بنا به دلایلی نمیتونم بگم کدوم شهرم ببخشید

اطلاعات هسته ای ایران رو میخای بدی به اسرائیل میترسی بگی کودم شهری !!!!!!!!!!!     

ویرایش شده توسط TECHNISAT
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...