رفتن به مطلب

خرید FX یا سندی بریدج؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به دوستان عزیز

میخواستم ببینم بنظر شما سی پی یو FX6100 بهتر است یا i3 2120? (کاربرد فعلا بازی - اختلاف قیمت هم زیاد در نظر نگیریم)

کلا هزینه تا 400 450 برای مین + سی پی یو چی پیشنهاد میکنید؟

اگر FX بگیرم برای ارتقا به مشکل نمیخورم؟

یک سوال دیگه هم داشتم...من رم ژل 4 گیگ باس 1600 دارم.اگر اینتل بگیرم رو 1333 ست میشه؟ مین برای اینتل ASROCK H61ICAFE کیفیت خوبی دارد؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

حتما 2120 . چون 6100 به گرد پاش هم نمیرسه .

حدود 220 تومانه قیمت 2120 . همین حدود هم برای مادربورد داری . میتونی مادربورد با چیپ P67 یا حتی Z68 بگیری تا بتونی از رم 1600 با فرکانس خودش استفاده کنی. با XMP میتونی فرکانس رو از 1333 بیاری روی 1600 . ولی تو چیپ های H67 و H61 نمیشه . MSI Z68A-G43 و ASRock FATAL1TY P67 Performance با قیمت حدود 250 تومان هستن که مناسبن .

لینک به دیدگاه

ممنون.عزیز اگر یک مین ارزون H61 که آیوی ساپورت میکنه بگیرم برای آیوی بریدج به درد میخوره؟ یعنی پرفورمنس کمتر نخواهد بود؟

مین زیر 200 چی پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

اگر میخوای آیوی بگیری و برد زیر 200 تومان هم بگیری GIGABYTE B75M-D3V با قیمت حدود 180 تومان خوبه . امکانات خوبی داره . میارزه به این قیمت . سندی هم میتونی روش بذاری . اگر H61 بگیری ، امکاناتی مثل Sata3 و USB3 رو یا نداری یا اینکه به صورت محدود داری . برای استفاده آیوی بریج روی چیپ های سری قبلی باید بایوس مادربورد آپدیت بشه .

لینک به دیدگاه

گول نخور،فقط FX بخر چون باید از ای ام دی پشتیبانی کنی ، اینتل یک شرکت سهیونیستی ه و تا حالا با کلی حقه بازی به اینجا رسیده

من خودم 10 سال تو اینتل مدیر تولید بودم اصلا کیفیت خوبی نداره :wub:

جدا از اینا سرعت اینتل خیلی پایینه و کنده ، اوناییی که با ای ام دی کار میکنن متوجه این موضوع میشن.انگار سی پی یو درگیر مثل چرخ دوچرخه که به ترمزش گیر میکنه ، همونجوری.

بحث بعدی اینه که با یه کولر 50 تومنی میتونی با ای ام دی پرواز کنی :)

لینک به دیدگاه

برای مین هم گزینه های زیادی رو میزه که اولیش :

M5A97

می باشد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گول نخور،فقط FX بخر چون باید از ای ام دی پشتیبانی کنی ، اینتل یک شرکت سهیونیستی ه و تا حالا با کلی حقه بازی به اینجا رسیده

جدا از اینا سرعت اینتل خیلی پایینه و کنده ، اوناییی که با ای ام دی کار میکنن متوجه این موضوع میشن.انگار سی پی یو درگیر مثل چرخ دوچرخه که به ترمزش گیر میکنه ، همونجوری.

درود

عزیز بنظرتون یه مقدار شرکت رو زیر سوال و خط نشون نبردید؟ :D

بیچاره له شد زیر این آوار :lol:

احتمالا تجربه بدی از مدل خاصی داشتید!

ولی خوب بنچمارک ها نشون میده که AMD فعلا باید صبر کنه و نوآوری جدیدی عرضه کنه چون روز به روز Nvidia و intel در حال

مالوندن این برند دوست داشتینه بیچاره هستند!

----

بحث 30 یا C و اینجور موارد کاملا شخصی هست سعی کنید عمومیش نکنید ممکنه شخص دیگه ای جور دیگه ای برداشت کنه!برای انجمن هم مشکل ساز خواهد شد!

آرزوی موفقیت! @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:excl: این بحث بدون مبنا و بی اساس رو اصلا ادامه ندید! :excl:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقایون گناه داره این بنده خدا

من خودم AMD دارم ولی خب مشخص هست اینتل قویتر هست

اینقدر اذیتش نکنید حالا جوونی کرده یه چیزی گفته :D

لینک به دیدگاه

آقایون گناه داره این بنده خدا

من خودم AMD دارم ولی خب مشخص هست اینتل قویتر هست

اینقدر اذیتش نکنید حالا جوونی کرده یه چیزی گفته :D

یعنی منفی هم ندیم!!؟؟

آرش جان شما رو پیشنهاد حامد عزیز شک نکن ایشون همه جوانب رو در نظر میگیرن که پیشنهاد میدن.

از نظر انتخاب این دو سوکت ؛ اکثر دوستان 1155 رو پیشنهاد میدن چون واقعا با این وضع بازار باز هم نسبتا کارایی مناسبتری نسبت به قیمتش داره.

در مورد ضعیف تر انتخاب کردن مینبرد ؛ بستگی داره که شما بخواهین چه سی پی یو ایی انتخاب کنین اول سی پی یوی که انتخاب کردی رو اعلام کن تا دوستان بهتر بتونن راهنماییت کنن.

البته گرافیک هم بی ربط به ماجرای مینبرد و سی پی یو نیستش ؛ اونم بگی خیلی بهتره.

لینک به دیدگاه

من خودم چند سال طرفدار شدید AMD بودم و این تعصب من باعث شد که چند سال از لذت بردن کار با CPU اینتل رو از دست دادم CPU قبلی AMD من 965BE بود که خوب بود ولی جلوی اینتل نهههههههههههههههههه اصلا خوب نیست کنترل رم در AMD اصلا خوب نیست

من به شما P8 H61 USB3 پیشنهاد می کنم تو این رنج خوبه

لینک به دیدگاه

ممنون از همه ی دوستان.خدمتتون عرض کنم گرافیک من سافایر 6750 هست که مطمئنا در آینده عوض خواهم کرد ولی چون 1 -2 ماه نیست خریدم دلم نمیاد بدمش :دی

ولی میخوام سیستم رو طوری ببندم که حداقل سی پی یوش خوب باشه و بعدا هم جواب بده.البته مطمئنا سی پی یو های آیوی بریدج قوی هستن ولی در حال حاضر کمی گرون هستند و نمیخوام پول بدم بابتشون.(یعنی با خودم میگم لاقل گرافیک رو ارتقا بدم خیلی مهمتره)

با این حال شما همون i3 2120رو پیشنهاد میکنید؟ ارتقا خوبی در آینده داره؟(آخر خط همین ایوی بریدج ها هست)

ولی این مین های AMD مثل ASROCK 970 EXTREME 4 هم واقعا وسوسه کننده هستن.(امکانات + قیمت) ولی نمیدونم واقعا کارایی FX6100 همین قدر هست یا بخاطر اینکه برنامه هایا همون بازی ها برای 6 هسته بهینه نشدن نتونسته قدرت واقعی خودش رو به اجرا بذاره؟؟؟ ممنون میشم اگر به این سوالم مخصوصا همین آخری پاسخ بدبد.واقعا خیلی سر در گم شدم.هم از دست فروشنده ها و کلک بازی هاشون هم این موضوع.الان چند وقته میخوام سیستم عوض کنم ولی موندم

خیلی خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

من خودم چند سال طرفدار شدید AMD بودم و این تعصب من باعث شد که چند سال از لذت بردن کار با CPU اینتل رو از دست دادم CPU قبلی AMD من 965BE بود که خوب بود ولی جلوی اینتل نهههههههههههههههههه اصلا خوب نیست کنترل رم در AMD اصلا خوب نیست

من به شما P8 H61 USB3 پیشنهاد می کنم تو این رنج خوبه

شما استاد من هستید ولی من اینطور فکر نمیکنم!! اگر اینطور نبود سندی بریدج برای چیپیست های H61هم راحت رم باس 1600 ساپورت میکرد ولی FX ساپورت میکنه.دوستان در حال حاضر من فقط رم ژل 4 گیگ باس 1600 cl9 و گرافیک 6750 دارم.سیستم فعلیم هم 775 (dual core e5200) هست.ولی کلا میخوام بجز اون 2 تا بقیه رو عوض کنم

لینک به دیدگاه

اگر میخوای آیوی بگیری و برد زیر 200 تومان هم بگیری GIGABYTE B75M-D3V با قیمت حدود 180 تومان خوبه . امکانات خوبی داره . میارزه به این قیمت . سندی هم میتونی روش بذاری . اگر H61 بگیری ، امکاناتی مثل Sata3 و USB3 رو یا نداری یا اینکه به صورت محدود داری . برای استفاده آیوی بریج روی چیپ های سری قبلی باید بایوس مادربورد آپدیت بشه .

عزیز از این B75گیگا خیلی خوشم اومده/حالا قیمتش چند هست و تو بازار هم پیدا میشه؟ یعنی از چیپ H61بهتره؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

یعنی منفی هم ندیم!!؟؟

آرش جان شما رو پیشنهاد حامد عزیز شک نکن ایشون همه جوانب رو در نظر میگیرن که پیشنهاد میدن.

از نظر انتخاب این دو سوکت ؛ اکثر دوستان 1155 رو پیشنهاد میدن چون واقعا با این وضع بازار باز هم نسبتا کارایی مناسبتری نسبت به قیمتش داره.

در مورد ضعیف تر انتخاب کردن مینبرد ؛ بستگی داره که شما بخواهین چه سی پی یو ایی انتخاب کنین اول سی پی یوی که انتخاب کردی رو اعلام کن تا دوستان بهتر بتونن راهنماییت کنن.

گرافیک که 6750 هست و سی پی یو هم شما i3 2120 در آینده آیوی بریدج می توانید در نظر بگیرید

لینک به دیدگاه

دوستان اگر اون مین B75 GIGAپیدا نشد بجاش چی پیشنهاد میدید؟ چون من رم 1600 هم خریدم :(

ازراک H61ICAFEکیفیتش چطوره؟

لینک به دیدگاه

دوستان GA-H61M-USB3-B3 هم با سی پی یو آیوی بریدج از رم 1600 ساپورت میکنه یا باز Downgrade میشه به 1333؟ B75 اینطوری نیست ظاهرا نه؟

لینک به دیدگاه

برادر عزیز من با جفت برندهای اینتل و ای ام دی کار کردم و نهایت استفاده رو از هر دو پلتفرم بردم! :wub:

سرعت بالای ای ام دی فقط و فقط تو کارهای عادی خودشو نشون میده چون بیشتر مواقع تو حالت دیفالت بایوس با حداکثر فرکانس کاری کار میکنن و چند سیستم ای ام دی دیدم همشون با بالاترین ضریب کار میکنن حتی تو حالت عادی! البته اینو میشه با تغییر چند پارامتر تو بایوس حالت پاور سیور رو فعال کرد که زیاد تو حالت عادی فشار بهش نیاد(عدد ضرب در بیس کلاک رو کم میکنه برای فرکانس لود پایین)! ;)

و حالا اینتل که بعضی دوستان میگن کنده یا این جور حرفا دلیلش عکس حالت دیفالت ای ام دی هست یعنی پاور سیور فعاله و پردازنده تا وقتی بیشتر از 20٪ اعمال بار نشه فرکانس رو از نصف حالت به حداکثر نمیرسونه و تو برد های سری سندی بریج اسوس اگه بزاریم رو توربو همون حالت پیش فرض ای ام دی پیش میاد یعنی بالاترین فرکانس کاری حتی تو لود 5٪ سیستم! که الان من دارم با همون حالت کار میکنم و مثل سیستم ای ام دی جنگی کار میکنه! :D

حالا این وسط برای انتخاب بین این دو تا من خودم اینتل رو بیشتر ترجیح میدم چون دمای کاری خیلی کمی داره و توی کار ثابت کرده ای ام دی حریف کارش نیست(مخصوصا با تولید 3960 ایکس با 15 مگ کش که خودش غولیه و قویترین سری اف ایکس تولید 2012 تازه با پردازنده یک سال و نیم قبل اینتل یعنی 2600 کا مقایسه میشه!)

دلیل دوم مرگ نداشتن این پردازنده هاست من چند پردازنده از نسلهای مختلف پنتیوم 2 تا سری کور2 دیدم که با اینکه فن خنک کننده جدا شده و داره میوفته هنوز نسوخته! :blink:

خودم یه اتلون 5200+ داشتم سر بازی جی تی ای لیبرتی بفنا رفت شب خاموش کردم صبح دیدم جناب مرخص شده(حرارت رو درجه 100 با سینک سالم و نهایت سوختن)! :mellow:

اینم بگم اینتل خودم با حد اکثر فشار کاری ممکن تو گرمای 40 تابستون بدون کولر اتاق آخرش به 67 رسید! :lol:

حالا شما با این تجربیات تلخ و شیرین من انتخابتو بکن قبلش ببین چی میخوای

به نظر من یه H61-USB3 بگیر با یه 2120 + دوتا رم 1333 دو گیگ تپل با تایمینگ عالی با همین کارت 6750 توپ جواب میده! ;)

الانم که 1600 گرفتی ضرر نکردی با همون 1333 و تامینگ بهتری نسبت به 1333 معمولی کار میکنه! :wub:

ویرایش شده توسط CyberShot
لینک به دیدگاه

دوستان اگر اون مین B75 GIGAپیدا نشد بجاش چی پیشنهاد میدید؟ چون من رم 1600 هم خریدم :(

ازراک H61ICAFEکیفیتش چطوره؟

ارزاک انصافا مادربرد های خوبی میزنه و درش شکی نیست

کیفیت بردهای اونم در حد ایسوس میشه گفت هست اما نمیدونم چرا دمای پردازنده تو این بردها 5 درجه بیشتر نشون میده!

شایدم اشتباه لپی بایوس و حسگر حرارتیه ولی در کل نسبت به بودجه عالیه!

الان اچ 61 اسوس از 125 تا 180 موجوده و بستگی به امکاناتش داره!

اگر بودجه شما بیشتر از این حده میتونی P67A-C45 هم بگیری که تو قیمت فوق العادس! البته اگه گیر بیاری عالیه! :wub:

ویرایش شده توسط CyberShot
لینک به دیدگاه

ارزاک انصافا مادربرد های خوبی میزنه و درش شکی نیست

کیفیت بردهای اونم در حد ایسوس میشه گفت هست اما نمیدونم چرا دمای پردازنده تو این بردها 5 درجه بیشتر نشون میده!

شایدم اشتباه لپی بایوس و حسگر حرارتیه ولی در کل نسبت به بودجه عالیه!

الان اچ 61 اسوس از 125 تا 180 موجوده و بستگی به امکاناتش داره!

اگر بودجه شما بیشتر از این حده میتونی P67A-C45 هم بگیری که تو قیمت فوق العادس! البته اگه گیر بیاری عالیه! :wub:

داداش ممنون.این MSI گیر میاد؟؟ ظاهرا نیست...

بعد عزیز مین ASROCK P67-PRO3 گیر میاد؟ اگر با قیمت خوبی پیدا بشه ارزش بالایی دارد بنظرم

در ضمن من دارم مانیتور فول اج دی LG 226V که IPS هم هست میگیرم.کیفیت تصویرش خوبه؟؟ بنظر شما با توجه به فول اچ دی بودن این گرافیک میتونه تنظیمات متوسط به بالای بتل فیلد 3 و سایر بازی های جدید رو اجراکنه؟

لینک به دیدگاه

اول اینکه من یک منفی به اون عزیزی دادم که گفت گول نخوری که اینتل بگیری . چون منظور ایشون این بود که من دارم گول میزنم دوستمون رو . این کارشون توهین بود . بماند که دلایل کاملا غیر منظقی داشتن برای حرفشون . نمیدونستم که اینتل هم مدیر تولید به صورت آنلاین داره که ایشون از تهران 10 سال مدیر تولید اینتل بودن . در مورد ISP آریا رسانا تدبیر نشنیده بودم . انگار این ISP ایشون رو به اینتل وصل میکنه و سرعت بالایی میده که میتونن مدیریت کنن .

اما در مورد پردازنده . پردازنده 2120 قدرت خوبی داره . درسته که i3 هست و 2 هسته و 2 ترید داره . ولی قدرتش مناسبه . قیمتش هم نسبتا خوبه . 220 تومانه تقریبا . اما بورد . بهتره که چیپ H61 یا H67 نگیری . علاوه بر رم ، محدودیت هایی برای USB3 و ساتا 3 دارن . اون مدلهایی که USB3 هستن پشت بورد پورتش رو ندارن و فقط روی بورد سوکتش هست که باید براش براکت بذاری و یا کیس پورتش رو داشته باشه . بهتره از مدلهایی با چیپ P67 و یا B75 استفاده کنی . همون گیگا که گفتم خوبه . ازراک هم داره چند تا مدل . حتی Z68 هم با قیمت خوب داره . باید بری تو بازار و ببینی چی هست . چون نمیشه گفت هر ساعت چی هست و چی نیست . موجودی بازار سریع تغییر میکنه .

به نظر من مانیتوری رو که گفتی نگیر . مانیتور خوبی در نیومده . اگر IPS میخوای ایسوس بگیر . وگرنه LED معمولی بهتره . با این کارت نمیتونی بازیها رو تو رزولوشن فول اچ دی با کیفیت بالا اجرا کنی. متوسط به پایین میشه .

لینک به دیدگاه

داداشم،

آقا حامد جایی نمیرن که تاریک باشه. ^_^ پیشنهادات ایشون حساب شدست.

من 2120 دارم. با این CPU پرواز میکنی، هم خودت هم سیستمت. کارش حرف نداره. (*)

لینک به دیدگاه

ولی خوب بنچمارک ها نشون میده که AMD فعلا باید صبر کنه و نوآوری جدیدی عرضه کنه چون روز به روز Nvidia و intel در حال

مالوندن این برند دوست داشتینه بیچاره هستند!

دلیل اینکه اینتل در بنچمارکها بهتر بنظر میرسه , در لینک زیر توضیح داده شده.

http://www.agner.org/optimize/blog/read.php?i=49

لینک به دیدگاه

یعنی منفی هم ندیم!!؟؟

داداش خودت صد تا تشکر داری این بد بخت با دو تا پست رفت تو گل

گناه داره واسه چی منفی حالا؟

لینک به دیدگاه

من میگم اگه AMD هنوز فنوم II رو تولید میکرد بازم میتونست بازار رو بهتر در اختیار بگیره.

الان البته باید جنگ بین Intel و AMD رو کنار بگزاریم، چون این بنده خدا رفیقمون می خواد فقط بهترین سیستم رو بگیره، لزومی نداره وارد جنگ برندها بشیم.

برای یه بودجه متوسط الان سندی بریج بهترین پلتفورمه هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کارایی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...