رفتن به مطلب

خرید FX یا سندی بریدج؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دلیل اینکه اینتل در بنچمارکها بهتر بنظر میرسه , در لینک زیر توضیح داده شده.

http://www.agner.org...g/read.php?i=49

چی هست دلیلش؟

والا من که چیزی نفهمیدم ولی یه چیزی در مورد کامپایلر بود ولی مهم ترین چیزش این بود که تاریخ صحبتاش واسه 2007 هست و از اون موقع خیلی تغیرات اتفاق افتاده

لینک به دیدگاه

من خودم 10 سال تو اینتل مدیر تولید بودم اصلا کیفیت خوبی نداره :wub:

خیلی باحال بود!

فففففککککککنننن! :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی منفی هم ندیم!!؟؟

آرش جان شما رو پیشنهاد حامد عزیز شک نکن ایشون همه جوانب رو در نظر میگیرن که پیشنهاد میدن.

از نظر انتخاب این دو سوکت ؛ اکثر دوستان 1155 رو پیشنهاد میدن چون واقعا با این وضع بازار باز هم نسبتا کارایی مناسبتری نسبت به قیمتش داره.

در مورد ضعیف تر انتخاب کردن مینبرد ؛ بستگی داره که شما بخواهین چه سی پی یو ایی انتخاب کنین اول سی پی یوی که انتخاب کردی رو اعلام کن تا دوستان بهتر بتونن راهنماییت کنن.

البته گرافیک هم بی ربط به ماجرای مینبرد و سی پی یو نیستش ؛ اونم بگی خیلی بهتره.

من دیروز یه سیستم بستم h61 با g620 واقعاً فکر نمیکردم اینقدر خوب جواب بده یعنی 2500K واین سری ایوی که داده دیگه چی هستن

خدا میدونه

به نظر من همین g620 رو بگیره کار رو راه میاندازه اصلاً توقع اینقدر قدرت توی فرکانس 2600 رو نداشتم معرکه هست

فقط حیف که اوور نمیشن

اگه میشدن چه خوب میشد

لینک به دیدگاه

اول اینکه من یک منفی به اون عزیزی دادم که گفت گول نخوری که اینتل بگیری . چون منظور ایشون این بود که من دارم گول میزنم دوستمون رو . این کارشون توهین بود . بماند که دلایل کاملا غیر منظقی داشتن برای حرفشون . نمیدونستم که اینتل هم مدیر تولید به صورت آنلاین داره که ایشون از تهران 10 سال مدیر تولید اینتل بودن . در مورد ISP آریا رسانا تدبیر نشنیده بودم . انگار این ISP ایشون رو به اینتل وصل میکنه و سرعت بالایی میده که میتونن مدیریت کنن .

اما در مورد پردازنده . پردازنده 2120 قدرت خوبی داره . درسته که i3 هست و 2 هسته و 2 ترید داره . ولی قدرتش مناسبه . قیمتش هم نسبتا خوبه . 220 تومانه تقریبا . اما بورد . بهتره که چیپ H61 یا H67 نگیری . علاوه بر رم ، محدودیت هایی برای USB3 و ساتا 3 دارن . اون مدلهایی که USB3 هستن پشت بورد پورتش رو ندارن و فقط روی بورد سوکتش هست که باید براش براکت بذاری و یا کیس پورتش رو داشته باشه . بهتره از مدلهایی با چیپ P67 و یا B75 استفاده کنی . همون گیگا که گفتم خوبه . ازراک هم داره چند تا مدل . حتی Z68 هم با قیمت خوب داره . باید بری تو بازار و ببینی چی هست . چون نمیشه گفت هر ساعت چی هست و چی نیست . موجودی بازار سریع تغییر میکنه .

به نظر من مانیتوری رو که گفتی نگیر . مانیتور خوبی در نیومده . اگر IPS میخوای ایسوس بگیر . وگرنه LED معمولی بهتره . با این کارت نمیتونی بازیها رو تو رزولوشن فول اچ دی با کیفیت بالا اجرا کنی. متوسط به پایین میشه .

داداش P67 PRO3 ازراک خوبه؟ بعد این مانیتور واقعا اینقدر بد هست؟؟؟ چون میخوام فیلم هم با اون ببینم

لینک به دیدگاه

مادربورد خوبیه . امکانات آنچنانی نداره . ولی امکانات اولیه چیپ P67 رو داره . البته اگر تو بازار گیر بیاد . این مانیتور ال جی خوب در نیومده . رنگها رو خوب نشون نمیده . کیفیتش نسبت به قیمتش پایینه .

لینک به دیدگاه

ممنون عزیز.ولی برای مانیتور حرف زیاده!!یکی میگه خوبه یکی میگه بده یکی میگه تنظیمات رو باید اینطوری کنید.شما خودتون اینو داشتید؟ یا کسی رو میشناسید که واقعا تایید کنه بده؟ اگر اینطوری هست که نگیرم! همین 19 خودمو نگه دارم

لینک به دیدگاه

من نداشتم . ولی از چند تا از فروشنده ها شنیدم این موضوع رو . برگشت و خرابی هم زیاد داشته به نسبت مانیتورهای دیگه . ولی خودم کیفیتش رو ندیدم .

لینک به دیدگاه

آقا این مادربورده ظاهرا نیست...چی بگیرم؟ p67 که خیلی گرون نباشه هست؟ z68 چطور؟

لینک به دیدگاه

گول نخور،فقط FX بخر چون باید از ای ام دی پشتیبانی کنی ، اینتل یک شرکت سهیونیستی ه و تا حالا با کلی حقه بازی به اینجا رسیده

من خودم 10 سال تو اینتل مدیر تولید بودم اصلا کیفیت خوبی نداره :wub:

جدا از اینا سرعت اینتل خیلی پایینه و کنده ، اوناییی که با ای ام دی کار میکنن متوجه این موضوع میشن.انگار سی پی یو درگیر مثل چرخ دوچرخه که به ترمزش گیر میکنه ، همونجوری.

بحث بعدی اینه که با یه کولر 50 تومنی میتونی با ای ام دی پرواز کنی :)

آقا بابت این بخش هایی که قرمز کردم کلی خندیدیم ، جوک چند سال دیگه رو شما الان گفتی . بخاطر اینکه دلمون رو شاد کردی خواستم مثبت بدم اما دیدم توهـــــــــــــین کردی به آقا حامد گل که خداوکیلی یکجورایی خیلی دوستش دارم و دارند ، به همین دلیل اولین منفی عمرم رو در لیون تقدیم شما کردم .

ویرایش شده توسط Mashhad
لینک به دیدگاه

آقا این مادربورده ظاهرا نیست...چی بگیرم؟ p67 که خیلی گرون نباشه هست؟ z68 چطور؟

باید بگردی . تا 230-240 تومان میتونی پیدا کنی . ولی اون B75 گیگا که گفتم هنوز هم به نظر من مناسبتره .

لینک به دیدگاه

باید بگردی . تا 230-240 تومان میتونی پیدا کنی . ولی اون B75 گیگا که گفتم هنوز هم به نظر من مناسبتره .

داداش این b75 رم باس 1600 ساپورت میکنه؟؟ با ایوی بریدج چطور؟

لینک به دیدگاه

چی هست دلیلش؟

والا من که چیزی نفهمیدم ولی یه چیزی در مورد کامپایلر بود ولی مهم ترین چیزش این بود که تاریخ صحبتاش واسه 2007 هست و از اون موقع خیلی تغیرات اتفاق افتاده

ممنون از این همه دقت و توجه شما!!!

این مطلب در مورد یک حقه نرم افزاری است که اینتل مدتهاست در کامپایلرهاش استفاده می کنه که باعث میشه پردازنده های غیر اینتل ضعیفتر از اونی که هستن بنظر برسند.

وقتی یک برنامه توسط یک کامپایلر اینتل , کامپایل میشه , چند Codepathکه هر کدام مربوط به یک مجموعه دستورالعمل هستند در فایل نهایی قرار داده میشه .مثلا یک codepath برای MMX , یکی دیگه برای SSE , یکی دیگه برای SSE2 و ...

در زمان اجرای این برنامه روی یک سیستم با توجه به ویژگیهای پردازشگر میزبان , یکی از این codepathها انتخاب میشه و اجرا میشه.

اشکال در اینه که کامپایلر اینتل , برند CPU را هم در نظر میگیره.یعنی برای پردازشگرهای اینتل ,همیشه بهینه ترین codepath انتخاب میشه ولی برای غیراینتلیها ,در بعضی موارد ,codepathهای غیربهینه انتخاب میشوند.

در یک مورد تنها با تغییر نام VIA به Intel سرعت اجرا بروی پردازشگر via دو برابر شده است.بنابراین بنچمارکها چندان قابل اطمینان نیستند.

کلا مطلب بیشتر به نرم افزار مربوط میشه ومعماری CPU ,اهمیتش خیلی کمتر از اون چیزیه که تصور میشه.

ضمنا آخرین آپدیت این سایت در تاریخ 20-5-2012 انجام شده است.

غیر ازاین مورد , ظاهرا پلاتفرم اینتل مشکل امنیتی هم داره. من به دو مورد برخورم .یکی وجود راه نفوذ در چیپستهای اینتل که بنظر میرسه عمدا ایجاد شده باشه و دیگری نقص امنیتی در حالت 64بیتی.

http://semiaccurate....rity-nightmare/

http://it.slashdot.o...bit-intel-chips

متشکرم

خوب آخه این آقا با مسئول اینتل هم صحبت کرده بوده و تو متنش تاریخ صحبتش 2007 بود

ولی خوب مطلب جالبیه

متشکرم

این مشکل همچنان در کامپایلرهای اینتل وجود داره و برطرف نشده.

ویرایش شده توسط Farhang
لینک به دیدگاه

ممنون از این همه دقت و توجه شما!!!

این مطلب در مورد یک حقه نرم افزاری است که اینتل مدتهاست در کامپایلرهاش استفاده می کنه که باعث میشه پردازنده های غیر اینتل ضعیفتر از اونی که هستن بنظر برسند.

وقتی یک برنامه توسط یک کامپایلر اینتل , کامپایل میشه , چند Codepathکه هر کدام مربوط به یک مجموعه دستورالعمل هستند در فایل نهایی قرار داده میشه .مثلا یک codepath برای MMX , یکی دیگه برای SSE , یکی دیگه برای SSE2 و ...

در زمان اجرای این برنامه روی یک سیستم با توجه به ویژگیهای پردازشگر میزبان , یکی از این codepathها انتخاب میشه و اجرا میشه.

اشکال در اینه که کامپایلر اینتل , برند CPU را هم در نظر میگیره.یعنی برای پردازشگرهای اینتل ,همیشه بهینه ترین codepath انتخاب میشه ولی برای غیراینتلیها ,در بعضی موارد ,codepathهای غیربهینه انتخاب میشوند.

در یک مورد تنها با تغییر نام VIA به Intel سرعت اجرا بروی پردازشگر via دو برابر شده است.بنابراین بنچمارکها چندان قابل اطمینان نیستند.

ضمنا آخرین آپدیت این سایت در تاریخ 20-5-2012 انجام شده است.

متشکرم

خوب آخه این آقا با مسئول اینتل هم صحبت کرده بوده و تو متنش تاریخ صحبتش 2007 بود

ولی خوب مطلب جالبیه

متشکرم

لینک به دیدگاه

به هر حال واقعا آدم گیج میشه.این همه حرف و حدیث

حرفی کی رو باور کنیم؟؟ ما که رفتیم اینتل بگیریم ولی این حرفا ظاهرا تمومی نداره.

لینک به دیدگاه

در مورد منفی باید بگم من به همون گفته اکتفا کردم ولی دیدم پست اون کاربر برای بقیه دوستان هم قابل تحمل نبوده در نتیجه منم به جمع دوستان پیوستم تا... ;) انشالله نداشته باشیم که دیگه کسی با چنین تفکراتی بخواد کسی رو راهنمایی کنه.

آرش جان با حامد عزیز موافقم اون B75 گیگابایت نسبت به قیمتی که داره عالیه اگر بهتر میخواهی.

این ام اس ای خوبه که حدود 240 قیمت داره و مینبرد خوبی هم هست.

البته اگر بتونی صبر کنی ؛ انشالله تا چند وقت دیگه مینبرد ASRock Z68 Extreme3 وارد میشه که اون هم گزینه خوبیه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مشکل مثبت و منفی نیست.

مشکل اینه که با راهنمایی غلط یک کاربر یک انتخاب اشتباه میکنه و هزینه اش از بین میره وبعدا مجموع فروم زیر سوال میره نه یک اسپمر.

هدف کمک هست نه تخریب!

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان.شنبه میرم همش رو میخرم.اگر B75گیگا پیدا کردم که هیچی.پیدا نشد میرم از سایت لیون کامپیوتر سفارش میدم.متاسفانه تو شهر به این بزرگی (مشهد) کلا 2 تا پاساژ داره اونم اکثرا لپ تاپ دارن.

دوستان یک سوال در مورد پاور داشتم.اگرپاور یک خروجی 6 pin داشت و کارت گرافیک رو باید 2 تا وصل کنیم باید چه کار کرد؟؟ یک پاوری که 2 تا خروجی 6 pin داره بخرم؟

گزینم GREEN 600W یا 530 هست.سری US که پیدا نمیشه

لینک به دیدگاه

چه کارت گرافیکی میخوای بگیری ؟ ارزونترین مدل پاور که 2 تا 6 پین داره همین 600A-EU هست . البته با تبدیل میشه 2 تا ملوکس رو به یک 6 پین تبدیل کرد . ولی ممکنه به مرور آسیب برسونه به کارت و پاور .

لینک به دیدگاه

چه کارت گرافیکی میخوای بگیری ؟ ارزونترین مدل پاور که 2 تا 6 پین داره همین 600A-EU هست . البته با تبدیل میشه 2 تا ملوکس رو به یک 6 پین تبدیل کرد . ولی ممکنه به مرور آسیب برسونه به کارت و پاور .

ممنون پس حتما 600 میگیرم.الان لازم ندارم ولی بعدا که کارت گرافیک بهتر بخرم مطمئنا پاور بهتر کارم رو راه میندازه.فعلا 6750 دارم که یک 6 PIN میخواد...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

من fx8150 خریدم

در multithreading فوق العادست حرف نداره !

سرور قبلیم یک xeon سری 5000 بود که 800 تومان پولش رو داده بودم

ولی به گرد این amd نرسید

سی پی یو لودم به 15 درصد هم نمیرسه !

ولی اینتله داشت می ترکید !

الانم دونبال 32gb رم براش می گردم

رم ارزون 8gb من 4 تا می خوام

هز 450000 بیشتر نشه

از کجا بخرم ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...