رفتن به مطلب

pilonidal سینوس پیلونیدال

Kiarash
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

با عرض معذرت میدونم جاش اینجا نیست ولی فروم خوبی پیدا نکردم که مردونه باشه نخواستم به نی نی سایت برم

با عرض معذرت من نزدیکه ۲ ساله این کیست مویی لعنتی رو دارم

خواستم بدونم کسی هست اینجا که سابقه این بیماری رو داشته باشه یا فامیلی آشنایی کسی به این بیماری مبتلا شده باشه؟           اگه اره به چه روشی عمل شدین یا شدن؟

برای من متاسفانه خیلی پیشرفت کرده و قابل عمل سنتی نیست و باید با لیزر عمل کنم که البته امکانش صفره سنتی عمل شم حتی امکانش بود هم نمیذاشتم سنتی بشه

کسی تجربه ای داره؟

@ناظر محترم واقعا عذر میخوام ولی به تجربه افراد نیاز دارم  هفته بعد عمل میرم

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

عمل سختی نیست و کل عمل حدود نیم ساعت طول میکشه.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، masooyan گفته است:

عمل سختی نیست و کل عمل حدود نیم ساعت طول میکشه.

شما جراحیشو انجام دادین؟

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

شما جراحیشو انجام دادین؟

نه ولی اگه سوالی داری بپرس 

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، masooyan گفته است:

نه ولی اگه سوالی داری بپرس 

من چند جا شنیدم لیزر بعد ها دوباره برمیگرده برا همین نگرانم بعدا دوباره عود کنه  (هرچند چندین دکتر رفتم و گفتن اصلا با سنتی عمل نمیشه چون خیلی پیشرفت کرده)

شما اطلاعی دارین از این حرف؟

لینک به دیدگاه

۱۵ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

من چند جا شنیدم لیزر بعد ها دوباره برمیگرده برا همین نگرانم بعدا دوباره عود کنه  (هرچند چندین دکتر رفتم و گفتن اصلا با سنتی عمل نمیشه چون خیلی پیشرفت کرده)

من نمیدونم کیستی که شما داری در چه مرحله ای هستش.

اما به طور کلی بر اساس اندازه و میزان ترشحی که داره ممکنه جراح بعد از جراحی زخمو باز بزاره و بیمار چند روزی در بخش باشه و سپس تصمیم بگیره زخم دوباره ببنده.

نگران نباشید و بهتره سریعتر اقدام کنید.

شما کدون شهر هستین؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، masooyan گفته است:

من نمیدونم کیستی که شما داری در چه مرحله ای هستش.

اما به طور کلی بر اساس اندازه و میزان ترشحی که داره ممکنه جراح بعد از جراحی زخمو باز بزاره و بیمار چند روزی در بخش باشه و سپس تصمیم بگیره زخم دوباره ببنده.

نگران نباشید و بهتره سریعتر اقدام کنید.

شما کدون شهر هستین؟

برا من جراح گفت کلا به حفره ها دست نمیزنیم و از همون حفره ها به داخلش لیزر میفرستیم و جاش همونطور باز میمونه و به مرور خودش بسته میشه

من تبریز هستم

لینک به دیدگاه

هم اکنون، kiarash۹۱۷ گفته است:

برا من جراح گفت کلا به حفره ها دست نمیزنیم و از همون حفره ها به داخلش لیزر میفرستیم و جاش همونطور باز میمونه و به مرور خودش بسته میشه

من تبریز هستم

خب پس بهتره سریعتر اقدام کنید چون هر چقدر عمیق تر بشه درمانش هم ممکنه یه مقدار سخت تر بشه، برداشت من از پاسخ جراح اینه که کیست شما عمیق نیست و جای نگرانی نداره.

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

خب پس بهتره سریعتر اقدام کنید چون هر چقدر عمیق تر بشه درمانش هم ممکنه یه مقدار سخت تر بشه، برداشت من از پاسخ جراح اینه که کیست شما عمیق نیست و جای نگرانی نداره.

امروز پیش جراح بودم و برای هفته بعد برام بستری نوشت

و اما جراح با دیدن کیست گفت به قدری عمیق شده که با جراحی های عادی و با کاتر یا کوتر نمیشه برداشتش و باید لیزر بشه

فقط از مراقبت بعد از عمل و مخصوصا دستشویی ترس دارم که قراره چقدر عذاب بکشم

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

امروز پیش جراح بودم و برای هفته بعد برام بستری نوشت

و اما جراح با دیدن کیست گفت به قدری عمیق شده که با جراحی های عادی و با کاتر یا کوتر نمیشه برداشتش و باید لیزر بشه

فقط از مراقبت بعد از عمل و مخصوصا دستشویی ترس دارم که قراره چقدر عذاب بکشم

خب پس اگه در این حد هستش معمولا  بعداز عمل چند روزی در بخش بستری میشین چون باید هر روز محل عمل با سرم شستشو داده بشه و مجدد پانسمان بشه البته همه این موارد به جراح بستگی داره و نمیشه نظر قطعی داد.

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، masooyan گفته است:

خب پس اگه در این حد هستش معمولا  بعداز عمل چند روزی در بخش بستری میشین چون باید هر روز محل عمل با سرم شستشو داده بشه و مجدد پانسمان بشه البته همه این موارد به جراح بستگی داره و نمیشه نظر قطعی داد.

ممنونم از راهنمایی هاتون

درباره نحوه بی حسی هم اطلاعاتی دارین؟

فقط با نخاع امکان پذیره یا روش های دیگه ای هم هست؟

لینک به دیدگاه

۱۳ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

ممنونم از راهنمایی هاتون

درباره نحوه بی حسی هم اطلاعاتی دارین؟

فقط با نخاع امکان پذیره یا روش های دیگه ای هم هست؟

یا کاملا بیهوش میشین 

و یا اسپاینال (کمر به پایین بی حس)

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، masooyan گفته است:

یا کاملا بیهوش میشین 

و یا اسپاینال (کمر به پایین بی حس)

متشکرم

ببخشید خیلی سوال پرسیدم

من تو ویدیو های جراحی های آمریکا و همین ترکیه بغلمون دیدم که فقط همون ناحیه رو بی حس میکنن به نظرتون تو ایران هم هست یا تو ایران فقط از نخاع میزنن که کمر به پایین بی حس میشه؟

و اینکه ببخشید درباره پانسمان نقره هم اطلاعی دارین؟

دکتر امروز گفت حتما باید پانسمان نقره کنی

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

متشکرم

ببخشید خیلی سوال پرسیدم

من تو ویدیو های جراحی های آمریکا و همین ترکیه بغلمون دیدم که فقط همون ناحیه رو بی حس میکنن به نظرتون تو ایران هم هست یا تو ایران فقط از نخاع میزنن که کمر به پایین بی حس میشه؟

و اینکه ببخشید درباره پانسمان نقره هم اطلاعی دارین؟

دکتر امروز گفت حتما باید پانسمان نقره کنی

اگه بی حسی به صورت اسپاینال (بی حسی کمر به پایین) باشه اثرش تا چند ساعت بعد عمل هست و شما چیزی حس نمی کنید.

پانسمان های نوین و در این مورد پانسمان نقره میتونه خیلی کمک کنه بهبودی به مراتب خیلی سریعتر هستش.

لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، masooyan گفته است:

اگه بی حسی به صورت اسپاینال (بی حسی کمر به پایین) باشه اثرش تا چند ساعت بعد عمل هست و شما چیزی حس نمی کنید.

پانسمان های نوین و در این مورد پانسمان نقره میتونه خیلی کمک کنه بهبودی به مراتب خیلی سریعتر هستش.

بله

به همون صورت هست ولی بنابه دلایلی نمیخواستم از کمر بی حس بشم ولی فکر نکنم راه دیگه ای باشه  اینجا ایرانه و ...

من فقط متوجه نمیشم پانسمان نقره دقیقا چی هست؟  پانسمان به روش جدید هست که اسم نقره رو روش گذاشتن یا واقعا گاز همراه با نقره هست

لینک به دیدگاه

آره تو اقوام داشتیم لیزر کرد ،  مراقبت پس از عمل هم برای مدتی داره ،تو جزئیات عمل ریز نشو که مثلا امپولو کجا فرو میکنه !!! ،این حرفا به چه درد میخوره ؟ ...برو عمل کن ، قاعدتا کسی که ناشی باشه با جراحی میوفته به جونت ، دنبال یه دکتر خوب باش

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است:

آره تو اقوام داشتیم لیزر کرد ،  مراقبت پس از عمل هم برای مدتی داره ،تو جزئیات عمل ریز نشو که مثلا امپولو کجا فرو میکنه !!! ،این حرفا به چه درد میخوره ؟ ...برو عمل کن ، قاعدتا کسی که ناشی باشه با جراحی میوفته به جونت ، دنبال یه دکتر خوب باش

ممنونم از نظرتون

چند سال از عملشون گذشته؟

دکتر خوب پیدا کردم تقریبا تو سطح آذربایجان شرقی بهترینه

لینک به دیدگاه

سلام ... من این بیماری مزخرف رو داشتم سال 95 ... با روش معمولی (بدون لیزر) عمل کردم ( حدود 6 ماه بعد از به وجود اومدن کیست) ... چون زود متوجه کیست شدم ، کیست کوچیک بود و دکتر تونست بخیه بزنه و زخمم باز نبود ... بی حسی هم از نوع نخاعی بود کلا کمر به پایین بی حس ... یادم نیست ولی فکر کنم حدودا بعد یک ماه بخیه هامو کشیدم ... بعد از بهبودی یه چند جلسه ای لیزر کردم اون ناحیه رو که ریشه موهاش ضعیف بشه و ازبین بره ... تا الان هم مشکل خاصی برام پیش نیومده
ولی عمل باز یه مقدار دردسر داره تا اونجایی که من شنیدم ... هر روز هم باید پانسمانش عوض بشه (فکر کنم باید داخل حفره زخم با بتادین شسته بشه بعد توی زخم با گاز پر بشه ) ... حدود 5-6 ماهی هم طول میکشه تا خوب بشه
خیلی نگران نباش ... به هر حال وقتی مجبور باشی باید انجامش بدی ... امیدوارم هرچه سریعتر بهبود پیدا کنی

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، masooyan گفته است:

تا جایی که من میدونم براساس اندازه کیست ، کلا یا زخم رو باز میذارن یا میبندن! هیچ دوباره کاری ای نداره

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، MR OXYGEN گفته است:

سلام ... من این بیماری مزخرف رو داشتم سال 95 ... با روش معمولی (بدون لیزر) عمل کردم ( حدود 6 ماه بعد از به وجود اومدن کیست) ... چون زود متوجه کیست شدم ، کیست کوچیک بود و دکتر تونست بخیه بزنه و زخمم باز نبود ... بی حسی هم از نوع نخاعی بود کلا کمر به پایین بی حس ... یادم نیست ولی فکر کنم حدودا بعد یک ماه بخیه هامو کشیدم ... بعد از بهبودی یه چند جلسه ای لیزر کردم اون ناحیه رو که ریشه موهاش ضعیف بشه و ازبین بره ... تا الان هم مشکل خاصی برام پیش نیومده
ولی عمل باز یه مقدار دردسر داره تا اونجایی که من شنیدم ... هر روز هم باید پانسمانش عوض بشه (فکر کنم باید داخل حفره زخم با بتادین شسته بشه بعد توی زخم با گاز پر بشه ) ... حدود 5-6 ماهی هم طول میکشه تا خوب بشه
خیلی نگران نباش ... به هر حال وقتی مجبور باشی باید انجامش بدی ... امیدوارم هرچه سریعتر بهبود پیدا کنی

متشکرم

متاسفانه من پارسال همین حدودا قرار بود عمل کنم اون زمون واقعا کوچیک بودن که با مصرف زیاد آنتی بیوتیک دهانه هر دو حفرم بسته شد و دکتر گفت فعلا خاموشه  گذشت تا ۲ هفته مونده به عید که واقعا احساس کردم یه گلوله وارد اونجام شد و دیدیم دوباره همون جا ها باز شده اما اینبار خیلی بزرگتر به طوری که فاصلش با عرض معذرت به دهانه مقعد چیزی حدود ۴ سانتی متر میشه منم خیلی رعایت نکردم و هی اندازه کیست ها بزرگتر شد  ۳ روز پیش هم دیدم ماشالله سومیش هم باز شده و برای امروز وقت گرفتم و قرار شد هفته بعد برم بیمارستان برای لیزر و فقط یک بیمارستان دولتی تو تبریز ابزار مناسب لیزر پرتوان رو دارن

من الان فقط از رفتن به دستشویی ترس دارم که واقعا قراره عذاب بکشم

لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

بله

به همون صورت هست ولی بنابه دلایلی نمیخواستم از کمر بی حس بشم ولی فکر نکنم راه دیگه ای باشه  اینجا ایرانه و ...

من فقط متوجه نمیشم پانسمان نقره دقیقا چی هست؟  پانسمان به روش جدید هست که اسم نقره رو روش گذاشتن یا واقعا گاز همراه با نقره هست

بله نقره چون خاصیت آنتی باکتریال داره نوعی پانسمان هستش که ترکیبات نقره داره.

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

۳۲ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

ممنونم از نظرتون

چند سال از عملشون گذشته؟

دکتر خوب پیدا کردم تقریبا تو سطح آذربایجان شرقی بهترینه

ده سال گذشته ، وقتی سه ساعت رانندگی میکنه جاش درد میگیره البته دکتر بهش گفت بعدا همون قسمتی که عمل کرده رو باید برای رفع موهای زائد لیزر کنی این دیگه لیزر نکرده فعلا که مشکل خاصی نداره

ولی این زخمش باز مونده بود چون خیلی بزرگ بود ، باید توشو لیف میکشید و پانسمان میکرد ، اگه وضعیتت این شکلی بشه خودت تنهایی نمیتونی انجام بدی تقریبا یه ماه باید اینکار رو میکرد

لینک به دیدگاه

سلام

با آرزوی سلامتی

واقعا از بدترین بیماری هاست که خدا به سر دشمن آدم هم نیاره

عارضم به خدمتتون که سال ۹۷ آخرای پاییز یا اول زمستان بود که دچار کیست مویی شدم دقیقا روی دنبالچه  

ظاهرا این بیماری تو افرادی که پر مو هستن یا چاق یا زیاد مینشنن و یا سابقه خانوادگی دارن ایجاد میشه که من از هر ۴ مورد غنی بودم (الان وزنمو کاهش دادم و فوق العاده راحتم)

سرتون رو درد نیارم عرض کنم که من به دلیل شغلم که زیاد پشت میز مینشستم به این بیماری دچار شدم و همون سال تعدادی از همکارانم هم عمل کردن   

برای من یک عدد حفره به قطر حدودا ۳ سانت بود   و من عذاب سختی هنگام  رانندگی و نشستن میکشیدم 

من با روغن سیاه قرص مترونیدازول و سفیکسیم و کلوگزاسیلین تمام عفونت هامو خارج کردم و به نوعی کار دکتر رو کم کردم و همینطور از برداشتن اضافی گوشت جلوگیری کردم  ولی به هر حال باید عمل میرفتم حدودای بهمن و تو هوای نسبتا سرد به عمل رفتم عمل من به صورت باز بود چون همکارانم بسته انجام دادن و عفونت کرد من ریسک این کارو رو نپذیرفتم و عمل باز انجام دادم

به اندازه ای گوشت درآوردن که همسرم میگفتن ۲ تا مشت دست راحت توش جا میشد  ولی من مشکلی نداشتم فقط ۳ روز اول درد داشتم و لحظه بعد از عمل که درد واقعا زیادی بود اما بعد از ۳ روز چیزی حس نکردم

راجب دستشویی حتما توصیه میکنم از فرنگی استفاده کنید و بعد از عمل دفع داخل بتادین تو حمام بشینید و قبل اون حتما با سرم شست و شو بدید تا عفونت نکنه  من تو حمام می ایستادم و همسرم سرم رو از بالا داخل محل عمل میریختن  من بعد از حدود ۲۰ روز رفتم سر کار و همون روز بازگشتم چون نمیتونستم بشینم مینشستم خونه و بفرمایید شام شبکه منوتو رو میدیدم و توی تالار بورس هم معامله میکردم بعد از ۲۰ روز دیگه که میشد ۴۰ روز بعد عمل دوباره رفتم سر کار و روی بالش اسفنجی مینشستم ولی زخمم باز بود  با این حال دردی نداشتم

زخم من بعد از ۲ ماه از عمل کاملا بسته شد و بعد از ۴ ماه و شاید یکمی بیشتر حدودا ۵ ماه زخمم کاملا گوشت اورد و بردم تمام مو هامو لیزر کردم که مبادا برگرده و بعد از یکسال از عمل بردم جای عمل رو هم لیزر کردم و قسمت زیادی از جای عمل رفت

در کل توصیه ای که میتونم برای جای زخم بعد از عمل بکنم این هست که حتما حتما از ژل آلوورا استفاده کنید که واقعا تاثیر چشمگیری دربهبودی زخم دارد زخم من ۲ ماه طول کشید تا بسته شد ولی همکارانم حدودا ۶ ماه    ژل آلوورا رو حتما استفاده کنید

و الان بعد از گذشت ۴ سال هیچ مشکلی ندارم 

اون زمون لیزر رو هرکسی عمل نمیکرد چون نمیتونستن برد اون رو تنظیم کنن یا دوباره عود میکرد و یا به استخوان آسیب میرسوند ولی الان خوشبختانه این مشکلات کم شده  

با توجه به محل کیستتون که میفرمایید شما در جراحی باز و بسته شدیدا عذاب خواهید کشید و فکر کنم حتی پوست کم بیارید برای جوش کامل زخم  و بهتره همون لیزر رو انجام بدین اما دست هرکسی نسپرید که مشکلی پیش نیاد پیش کسی برین که تجربه عمل بالایی از لیزر داشته باشه و دوره دیده از کشور های اروپایی مثل آمریکا باشه و حتما در دراز مدت سابقه خوشی داشته باشه   

موفق و موید باشید و امیدوارم هرچه سریع تر به بهبودی کامل برسین

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

بله نقره چون خاصیت آنتی باکتریال داره نوعی پانسمان هستش که ترکیبات نقره داره.

واقعا ممنونم از راهنمایی های شما

25 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است:

ده سال گذشته ، وقتی سه ساعت رانندگی میکنه جاش درد میگیره البته دکتر بهش گفت بعدا همون قسمتی که عمل کرده رو باید برای رفع موهای زائد لیزر کنی این دیگه لیزر نکرده فعلا که مشکل خاصی نداره

ولی این زخمش باز مونده بود چون خیلی بزرگ بود ، باید توشو لیف میکشید و پانسمان میکرد ، اگه وضعیتت این شکلی بشه خودت تنهایی نمیتونی انجام بدی تقریبا یه ماه باید اینکار رو میکرد

متشکرم

متاسفانه برای من هم جاش بزرگه و تقریبا شبیه فامیل شماست

تنها نیستم و تو خونه پدرم هستم  مادرم هستن ولی ته تهش پرستار میگیرم

لینک به دیدگاه

پرستار نمی خواد.....فقط یکی زخمتو بتونه بشوره و پانسمان کنه موردی نداره

این بیماری برای کسایی هست که زیاد میشینن شاید دلیل دیگه ای هم باشه ولی اصلیترینش اینه

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...