رفتن به مطلب

مشاوره پاور گرین ۷۰۰ یا ۷۵۰ کولر مستر؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
59 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است:

سلام،

وقت به خیر.

با توجه به مطالعات پیشین و تجربه‌های شخصی بنده برای خرید منبع تغذیه رایانه محصولات شرکت‌های زیر را به شما پیشنهاد می‌دهم:

1. Corsair

2. FSP

3. Seasonic

4. Cooler Master

5. EVGA  و Antec

علی‌رغم با کیفیت بودن بیشتر محصولات شرکت‌های یاد شده در بالا، در زمان خرید حتی از محصولات آنها هم، همواره سعی کنید منبع تغذیه انتخابی‌تان استاندارد 80plus bronze و بالاتری داشته و همچنین مدار تغذیه 12 ولت آن تک مسیره باشد.

مورد بعدی انتخاب منابع تغذیه Semi-modullar و Full-modular است که به هنگام سر هم کردن رایانه با مشکلات کابل‌های اضافی مواجه نشوید.

بنده با مواردی که عرض کردم در بازار ایران و بودجه حدودی شما منبع تغذیه مدل 750W NEO ECO محصول شرکت Antec را یافتم. با این حال به دلیل عدم آگاهی‌ام از عملکرد آن، پیشنهاد می‌دهم پیش از خرید در مورد آن بررسی کافی انجام نمایید.

باسلام
دوست گرامی مطالعاتت توی رده بندی یذره جابجا هست
Seasonic
با اختلاف فراوان بهترین پاور ها رو میزنه خودش
بخاطر مسائل بازار زیبای ایران و خیلی مسائل دیگه
توی ایران میشه
دست ما کوتاه و خرما بر نَخیل

من خودم 2 ماه قبل 600GED برای مشتری بستم
هر روز استرس دارم منفجر بشه با این بدی هایی که میان همه جا در موردش میگن
خدا بدادم برسه :S 
الانم زرتی میان تاپیک رو میبندن ماستمال بشه
اون دوستمون هم دیگه عمرا به 700GED نیگاه کنه با این راهنمایی ها
دیروز توی تلگرام لیون یه ویدئو گزاشته بود از بخش اسمبل سیستم ها
کاشکی توی فیلم ها دقیقتر نشون میدادن چه پاور هایی بسته میشه و توصیه میشه

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 70
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۶ دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

باسلام
Seasonic

سلام،

سپاس‌ گزارم. رتبه شرکت Seasonic و FSP Group را جابجا نوشته بودم که با تذکر شما، نوشته‌ام را ویرایش کردم.

لینک به دیدگاه

هر سری که بحث پاور میشه این گرین میاد وسط و بحث داغ میشه..

..

خوب ببینید خیلی ها از روی تعصب کلا بد میگن، طرف به اسم ایرانی حساسیت داره، فقط خارجی پسند هست، که اونا بحثشون جداس و خیلی هم هستن !!

مورد دیگه فرد فقط شنیده و هیچ درکی نداره که ممکنه واقعا بد باشه یا خوب، خودش همیشه خارجی داشته، بخاطر همین فکر میکنه این داخلیه خوب نیست و اشغاله..

طبق تجربه میدانی بنده....

خودم 8 سال پاور گرین داشتم، بدون هیچ مشکلی کار میکرد و میکنه، حتی فنش هم خراب نشد، که خوب بازنشسته شد گذاشتم کنار

یکی از رفیقام 6 سال پاور گرین داشت که چند روز پیش سرش رو گذاشت زمین اونم بخاطر رندرینگ شبانه روزی و فشار بالا روی سیستم(که برد با 150 تومن تعمیرش کرد اما دیگه استفاده نکرد)

اون یکی رفیقم سال 94 پاور گرین بسته روی سیستم هنوز داره استفاده میکنه، برای گیم

محل کارم 4 سیستم رندرینگ هست با پاورهای  800 وات گرین + 6 تا سیستم طراحی با پاور 600 وات گرین 

زمان خرید پاور جدید هم، بیشتر پاور گرین پیشنهاد میشد...

-----

زمان خرید به نظرم هم باید نظرات و تجربیات دوستان رو  ادم بشنوه، و هم خودش بره با چشمای خودش ببینه عملکرد پاورها به چه صورته

الان با این اوصاف  میتونم بگم  واقعا پاور گرین به اون بدی هم که گفته میشه نیست، چند روز یش هم پاور Gold 650uk+ گرین رو برای رفیقم  خریدم، خدایش از ظاهر و سیم ها که خیلی بهتر از Cv750 bronzeخودم بود...

اما سری Ged خیلی جالب نبود برای گیم و رندر... اگر به سیستم استرس نمیدی Ged ببند اما اگه میخوای اورکلاک کنی نه باید حرفه ای ببندی..

.....

دوستان دقت کنید، از هیچ برندی بنده طرفداری نمیکنم!! تجربه میدانی بنده برای خرید پاور بوده، که البته پاور خودم رو با پیشنهاد رفقای لیون خریدم اما رفیقم، پاورش رو با هم رفتیم به صورت فیزیکی بررسی کردیم تا به نتحیه که میخواد برسه

۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

باسلام
Seasonic
با اختلاف فراروان بهترین پاور ها رو میزنه خودش
بخاطر مسائل بازار زیبای ایران و خیلی مسائل دیگه
توی ایران میشه
دست ما کوتاه و خرما بر نَخیل

من خودم 2 ماه قبل 600GED برای مشتری بستم
هر روز استرس دارم منفجر بشه با این بدی هایی که میان همه جا در موردش میگن
خدا بدادم برسه :S 
الانم زرتی میان تاپیک رو میبندن ماستمال بشه
اون دوستمون هم دیگه عمرا به 700GED نیگاه کنه با این راهنمایی ها
دیروز توی تلگرام لیون یه ویدئو گزاشته بود از بخش اسمبل سیستم ها
کاشکی توی فیلم ها دقیقتر نشون میدادن چه پاور هایی بسته میشه و توصیه میشه

شما هم بد به دلت راه نده..

یکی از دوستانم مسئول پیشتیبانی سیستم های یک مرکز آموزشی هست..

باهم دیگه رفتیم تو کی از اتاق ها ، تقریبا 10 تا سیستم جدید بود که میگفت همشون پاوری های 600 و 700 Ged روشون سواره... و پاور های کل اون مرکز همه Green بودن.. طبق لیستی که بهم نشون داد تقریبا 70 تا پاور گرین از انواع مختلف داشتن اونحا، و طبق گفته ایشون در یکسال گذشته، فقط یکی از پاور ها که تقریبا 4 سال عمر داشته ، مشکل پیدا کرده----

///

***باز هم میگم، طرفداری نمیکنم، چیزی که با چشم دیدم رو بیان کردم**

• لایک 2
لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

هر سری که بحث پاور میشه این گرین میاد وسط و بحث داغ میشه..

..

خوب ببینید خیلی ها از روی تعصب کلا بد میگن، طرف به اسم ایرانی حساسیت داره، فقط خارجی پسند هست، که اونا بحثشون جداس و خیلی هم هستن !!

مورد دیگه فرد فقط شنیده و هیچ درکی نداره که ممکنه واقعا بد باشه یا خوب، خودش همیشه خارجی داشته، بخاطر همین فکر میکنه این داخلیه خوب نیست و اشغاله..

طبق تجربه میدانی بنده....

خودم 8 سال پاور گرین داشتم، بدون هیچ مشکلی کار میکرد و میکنه، حتی فنش هم خراب نشد، که خوب بازنشسته شد گذاشتم کنار

یکی از رفیقام 6 سال پاور گرین داشت که چند روز پیش سرش رو گذاشت زمین اونم بخاطر رندرینگ شبانه روزی و فشار بالا روی سیستم(که برد با 150 تومن تعمیرش کرد اما دیگه استفاده نکرد)

اون یکی رفیقم سال 94 پاور گرین بسته روی سیستم هنوز داره استفاده میکنه، برای گیم

محل کارم 4 سیستم رندرینگ هست با پاورهای  800 وات گرین + 6 تا سیستم طراحی با پاور 600 وات گرین 

زمان خرید پاور جدید هم، بیشتر پاور گرین پیشنهاد میشد...

-----

زمان خرید به نظرم هم باید نظرات و تجربیات دوستان رو  ادم بشنوه، و هم خودش بره با چشمای خودش ببینه عملکرد پاورها به چه صورته

الان با این اوصاف  میتونم بگم  واقعا پاور گرین به اون بدی هم که گفته میشه نیست، چند روز یش هم پاور Gold 650uk+ گرین رو برای رفیقم  خریدم، خدایش از ظاهر و سیم ها که خیلی بهتر از Cv750 bronzeخودم بود...

اما سری Ged خیلی جالب نبود برای گیم و رندر... اگر به سیستم استرس نمیدی Ged ببند اما اگه میخوای اورکلاک کنی نه باید حرفه ای ببندی..

.....

دوستان دقت کنید، از هیچ برندی بنده طرفداری نمیکنم!! تجربه میدانی بنده برای خرید پاور بوده، که البته پاور خودم رو با پیشنهاد رفقای لیون خریدم اما رفیقم، پاورش رو با هم رفتیم به صورت فیزیکی بررسی کردیم تا به نتحیه که میخواد برسه

شما هم بد به دلت راه نده..

یکی از دوستانم مسئول پیشتیبانی سیستم های یک مرکز آموزشی هست..

باهم دیگه رفتیم تو کی از اتاق ها ، تقریبا 10 تا سیستم جدید بود که میگفت همشون پاوری های 600 و 700 Ged روشون سواره... و پاور های کل اون مرکز همه Green بودن.. طبق لیستی که بهم نشون داد تقریبا 70 تا پاور گرین از انواع مختلف داشتن اونحا، و طبق گفته ایشون در یکسال گذشته، فقط یکی از پاور ها که تقریبا 4 سال عمر داشته ، مشکل پیدا کرده----

///

***باز هم میگم، طرفداری نمیکنم، چیزی که با چشم دیدم رو بیان کردم**

یه دورانی بود که این برند نبود بجاش بهترین های دنیا بودن خیلی یهویی انقلابی بعد سبز شدن این برند دم همشون قیچی شد

هر چیزی که تو این مملکت بومی سازی شد فقط با رانت و دغل بازی بزرگ شد 

شما خودت باشی 700 وات evga برمیداری یا گرین؟

پاوری که نتونه 10 تا 3090 رو روشن کنه پاور نیست!  😘

ویرایش شده توسط Sabertooth
  • لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

یه دورانی بود که این برند نبود بجاش بهترین های دنیا بودن خیلی یهویی انقلابی بعد سبز شدن این برند دم همشون قیچی شد

شما خودت باشی 700 وات evga برمیداری یا گرین؟

پاوری که نتونه 10 تا 3090 رو روشن کنه پاور نیست!  😘

فدات بشم من فقط چیزی رو که دیدم رو گفتم..

الان خودم CORSAIR CV Series™, CV750 رو دارم ..

چون دوستان گفتن خرابی زیاد داره، اون رفیق ما هم پا پیچ شد که بریم ببینم درسته یا نه. همین، دیگه باقی کار بر عهده خود کاربره

لینک به دیدگاه

تعصب کجا بود ، من سه بار رو سه تا سیستم مختلف پاور گرین بستم یعنی اینقدر مشکلات عجیب و غریبی براش پیش میومد کلا گذاشتمش کنار، آخرین بار کارت گرافیک 970 حدودا 6 سال پیش فکر میکنم با پاور 700 وات گرین انداختم، روی اسلات شماره 1 کارت کار نمیکرد فقط رو اسلات شماره 3 که همین با تعویض پاور حل شد

یه لینک هم از  پاور گرین نیمه ماژولار 650 وات گلدشون صفحه قبل گذاشتم خودم قبلا رو سیستمی که لیون برام بسته بود استفاده میکردم که هر روز یه مرگش بود.

همین گرین میومد یه صفحه فلزی محکم رو میزاشت تو کیبورد به عنوان کیبورد مکانیکال میفروخت تا بگه سنگین و با کیفیت ! اگه فکر میکنید دروغ میگم براتون لینکشو میزارم قطعات مورد استفادش رو خودتون ببینید چقدر با کیفیت !!!

https://virgool.io/@aliturk5827/نقد-و-بررسی-کیبورد-گیمینگ-گرین-gk601-rgb-ovc0gbgljciy

ما خودمون میدونیم افراد ریت دار تو این سایت با گرین زیاد سر و کار دارن و همیشه ازش دفاع میکردن خوب هم بلندن مثل استاد رائفی پور بیان با واژه ها بازی کنن که بگن نه خیلی خوبه و مشکل از سمت شماست!  ما هر وقت به تولیدات داخل میرسیم مشکل از ماست....البته از ماست که بر ماست🙄

بسته بندی و طراحی هم که افتضاح ،کل پاور و کابلهاشو بزور کردن تو یه کارتون فقط یه نگاه به بسته بندی شکیل کولر مستر بندازین...این برند کلا مختص به ادارات دولتی است.

خود همین آقایان نمیان 3090 وصل کنن به گرین ، پاور های پیشنهادی ایزی PC همین لیون خیلی سوسکی برای مشتری های پولداری که سیستم کولاک می خوان فقط کورسیر و کولر مستر و ایسوس پیشنهاد میده

oh my gaaaaaaaaaul

نهایتا هم ما علمشو نداریم و هیچی نمیفهمیم فقط ایشون که میفهمه و علامه ی دهر سایت تشریف دارن:/

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
  • لایک 6
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۲۵ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است:

تعصب کجا بود ، من سه بار رو سه تا سیستم مختلف پاور گرین بستم یعنی اینقدر مشکلات عجیب و غریبی براش پیش میومد کلا گذاشتمش کنار، آخرین بار کارت گرافیک 970 حدودا 6 سال پیش فکر میکنم با پاور 700 وات گرین انداختم، روی اسلات شماره 1 کارت کار نمیکرد فقط رو اسلات شماره 3 که همین با تعویض پاور حل شد

یه لینک هم از  پاور گرین نیمه ماژولار 650 وات گلدشون صفحه قبل گذاشتم خودم قبلا رو سیستمی که لیون برام بسته بود استفاده میکردم که هر روز یه مرگش بود.

همین گرین میومد یه صفحه فلزی محکم رو میزاشت تو کیبورد به عنوان کیبورد مکانیکال میفروخت تا بگه سنگین و با کیفیت ! اگه فکر میکنید دروغ میگم براتون لینکشو میزارم قطعات مورد استفادش رو خودتون ببینید چقدر با کیفیت !!!

https://virgool.io/@aliturk5827/نقد-و-بررسی-کیبورد-گیمینگ-گرین-gk601-rgb-ovc0gbgljciy

ما خودمون میدونیم افراد ریت دار تو این سایت با گرین زیاد سر و کار دارن و همیشه ازش دفاع میکردن خوب هم بلندن مثل استاد رائفی پور بیان با واژه ها بازی کنن که بگن نه خیلی خوبه و مشکل از سمت شماست!  ما هر وقت به تولیدات داخل میرسیم مشکل از ماست....البته از ماست که بر ماست🙄

بسته بندی و طراحی هم که افتضاح ،کل پاور و کابلهاشو بزور کردن تو یه کارتون فقط یه نگاه به بسته بندی شکیل کولر مستر بندازین...این برند کلا مختص به ادارات دولتی است.

خود همین آقایان نمیان 3090 وصل کنن به گرین ، پاور های پیشنهادی ایزی PC همین لیون خیلی سوسکی برای مشتری های پولداری که سیستم کولاک می خوان فقط کورسیر و کولر مستر و ایسوس پیشنهاد میده

oh my gaaaaaaaaaul

نهایتا هم ما علمشو نداریم و هیچی نمیفهمیم فقط ایشون که میفهمه و علامه ی دهر سایت تشریف دارن:/

آره خدایش

بسته بندی گرین  خیلی تو مخیه... ما این green 650a uk plus رو گرفتیم، وقتی جعبه رو تکون میدادیم، پاور میرفت و میومد، اولش فکر کردیم یه چیزی شکسته بعد دیدیم نه بابا اینا همینطوری پاور رو گذاشتین کف جعبه و تمام !! 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است:

کجا گفته شده کیبورد GK601-RGB گرین مکانیکاله که بخواد دروغش بر ملا بشه؟🙄

صرفا لفظ گیمینگ دلیل بر ادعای مکانیکال بودن نیست

ویرایش شده توسط hellbrain666
لینک به دیدگاه

من همیشه اصل بر بیطرفی دارم در صحبت هام و فن هیچ برندی هم نیستم و فقط فن جیب خودم هستم

2 کاربر که اسم هم نمیبرم و تگ نمیکنم کلا" تاپیک رو به انحراف کشوندند با کوبیدن یک برند

به این 2 عزیز پیشنهاد میکنم اگر صحبتی دارند همراه با مدارک قابل اثبات برای صحبت هاشون تاپیک ایجاد کنند تا اونجا بحث فنی بشه

نه اینکه هر از گاهی تاپیکی زده بشه و این 2 کاربر بیان طنزگونه تاپیک رو ببرند به بیراهه

اگر موردی برای ادعا ندارید پس نیاید در تاپیک ها پیام بازرگانی زیرنویس بدید به باقی کاربران هم متلک بندازید

اگر هم دارید که خب تاپیک بزنید گه همه ازش استفاده کنیم و دانشمون بره بالا

این صحبتی هم گه من الان کردم نه برای دفاع از برندی هست بلکه میگم با هم مهربان باشید و انقدر اصطحکاک در نظراتتون ایجاد نکنید

سعی کنیم بین خطوط حرکت کنیم 😅

• لایک 6
  • ممنونم 3
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۶/۱ در ۱۹:۵۲، Mr.jalilpour گفته است:

درسته، من اون زمان چون متاسفانه بودجم کم بود این پاور رو گرفتم، که تقریبا 2600 شد..گفتم نکنه یک وقت همین عیب های که گفتی، این پاوری که خریدم هم داشته باشه.. والا...

---

حالا یک سوال فدات شم..

الان این CV750 Bronze  بهتره یا  GP650A-UK Plus Gold ؟ 

چون رفیقم هی میگفت برای من سری  Gold هست بهتره... نمیدونم این حرف چقدر درست هست، چون این 2 پاور برای 2 شرکت متفاوت هست، شاید کیفیت قطعات این یکی که برنز هست از اونی که گلده بیشتره... 

یه تجربه ریز در مورد 750 gold بهتون بگم که بنده با دو تا کارت گرافیک r9 390 که هر کدوم 350 وات برقشون بود یک ماه تموم ماین کردم دمش گرم واقعا اخ نگفت توی یک ماه , البته توی همون یک ماه پول کارت گرافیکشو هم در اورد 😅

لینک به دیدگاه

Coolermaster MWE 750 WHITE 

به شخصه این پاور رو داشتم یکی از آشغال ترین های کولر مستر هست. به شدت کابل ها و اتصالات ضعیفی داره.روی سیستم عادی با 1060 ذوب کرده بود اتصالو.

دوری کن ازش.

• ممنونم 2
لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، saeed۰c گفته است:

Coolermaster MWE 750 WHITE 

به شخصه این پاور رو داشتم یکی از آشغال ترین های کولر مستر هست. به شدت کابل ها و اتصالات ضعیفی داره.روی سیستم عادی با 1060 ذوب کرده بود اتصالو.

دوری کن ازش.

شیخ این سریش مالی نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۶/۲ در ۱۷:۰۹، _Shayan_ گفته است:

نقل قول

اولا هدف من بد گفتن از گرین نیست ، محصولی برای این مورد خوب نیست دلیل نمیشه برند بد باشه 

باشه. شما بیا توضیح بده چرا پاور GED بده؟ چه نکته فنی منفی شما ازش میبینید؟

نقل قول

این جمله نکته جالبی داشت ، شما خودتون میگید که بخاطر تحریم ها نمی تونید پاور هارو بفرستید حالا چطوری از اونجا سر در میارن جالبه ! در ضمن ما داریم در مورد GED صحبت میکنیم نه 1050 پلاتینیوم!

گرامی، مجموعه Cybenetic که گواهینامه اون تو تمام وبسایت هایی نظیر ASUS، Corsair و... هست (و جای 80plus قدیمی رو گرفته) در کشو یونان قرار داره. پس ارسال محصول ما به این کشور مانعی نداره. درضمن این لابراتوار بررسی پاور های وبسایت هایی نظیر Tomshardware و Techpowerup رو مینویسه.

نقل قول

همون مارک خوب خارجی باید 30 الی 40 دلار بیشتر هزینه کرد در خود آمریکا ، اینجا که بعضاً موجود نیست ،خودتون یه جوری حرف میزنید انگار این سری GED چیه مثلا!! خود گرین این محصول رو اقتصادی ازش اسم می‌بره ، چه کسی 3060 رو میسپاره دست یک پاور اقتصادی؟! 

دوست عزیز. الان یه سیستم 3060، یه سیستم گیمینگ اقتصادی محصوب میشه. مثل اینکه همین دیروز از خارج تشریف آوردید و خبر از اوضاع مملکت ندارید؟

نقل قول

وقتی کسی یک ماشین خوب می‌خره باید فکر بیمه ش هم باشه . 

آفرین. شما وقتی کارت 3090 میخری، لنگ یکی دو تومان نیستی ایسوس ROG Thor رو ول کنی بری برند داخلی بخری کلاس سیستمتو پایین بیاری. دیگه در اینکه تو کشور ما جنس خارجی کلاس و اجر و قرب بالاتری نسبت به محصول داخل داره شک نداریم که داریم؟ ولی تو یه سیستمی که برای هزار تومانش فکر شده فرق بین پاور به اصطلاح خارجی و داخلی یا پاور رده بالا که بهش نیازی نداره و متوسط که برای اون کلاس سیستم کافی بنظر میرسه میتونه یه SSD، هارد، کیس بالاتر، کولر بهتر و... رو سیو کنه.

نقل قول

همون الکی گلد ها از همون آزمایشگاه های معتبری که در خیال می‌بینید مدرک گرفته.
شما یک مدرک از همون آزمایشگاه معتبر به من نشون بده که واقعا استاندارد برنز رو گرفته 

من لینک تست ریپورت همون پاور الکی گلد رو گذاشتم تا مطالعه کنید ولی شما حتی زحمت ندادی به خودت روش کلیک کنی، فقط اومدی متلکتو بندازی. اگر سایر صحبت هاتون هم زاعده ذهن خلاق و خیالبافتونه من دیگه دلیلی نمی بینم با شما این بحثو ادامه بدم.

گرین یه برند داخلیه و مقیاس مارکتش در حد Corsair یا ASUS نیست. اگر من پاور پرچم دارمو میفرستم لابلاتوار های خارجی چون چند صد هزارتومان هزینه بازاریابی خارج از این مرز هارو رو میتونم روش بکشم ولی اگر بتونم همین چند صدهزار تومان رو روی پاور اقتصادی گیمینگم سیو کنم یعنی بازارو به دست آوردم.

-------------------------------------------------------

درمورد حواشی مرتبط با پاور های GED که دوستان میگن چرا انقدر فیدبک منفی داره. دوستای گلم وقتی یه محصولی 40 برابر محصول مقابل خودش به دست مشتری میرسه، طبیعیه که یک درصد فید بک منفی مثلا 5 نفر تبدیل بشه به مقدار مقابل خودش 200 نفر. پس وقتی از اون 5 نفر 20 درصدش توی فضای مجازی سعی میکنه صداشو به منو شما برسونه مشخصه که صداش چال میشه ولی از 200 نفر 50 نفرشون صدای همراه خودش بیاره معلومه شنیده یا به اصطلاح بولد میشه. هر دو محصول یک درصد خرابی داشتن در این مثال ولی مورد یکی از اون ها پُر رنگ تره.

اما در مورد کیفیت GED خیلی عام بخوام صحبت کنم که دوستانی که زیاد فنی هم نیستن درک کنن، یه مثال از خود گرین میزنم که به کسی هم بر نخوره. وقتی ما پاور 580وات EUD داریم و 37 ماه گارانتی داره در مقالبش 20 وات بیشترش میشه GED با 600 وات توان اما 62 ماه گارانتی، حتما ما تو پاور گیمینگ اقتصادی خودمون یه چیزی دیدیم که مطمئنیم 62 ماه با خیال راحت توی سخت ترین شرایط استاندارد روی سیستم مشتری کار میکنه. اگر قرار باشه این پاور ها بدون پشتوانه فنی برن و به دست مشتری برسن و انتظار مارو برآورده نکنن مطمئن به مقصد گارانتی روانه میشن و تبدیل میشه به ضرر. پس شرکتی در مقیاس و تجربه گرین نمیاد به خاطر 100 تومان، 200 تومان فرضا کم کاری، اعتبار و سابقه خودشو به خطر بندازه.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۶/۲ در ۱۹:۱۳، Coffee Addicted گفته است:

oh my gaaaaaaaaaul

دوست عزیز شه یه لپتاپ رو بازو بسته کردی دیگه روشن نشد. چطور به خودت اعتماد به نفس میدی برای مردم سیستم ببندی؟

شما فرق بین پاور نیمه ماژولار و فیکس رو هنوز نمی دونید، چطور وقتی چشم شما درست چیزی رو تشخیص نمیده، عقل شما میتونه خوبو بدشو تشخیص بده؟

شما فرق بین کیبورد مکانیکی و ممبران رو تشخیص ندادی و اجراء میدی افرادو به پچول ترین ریویو نی نی سایت.

اگر منظورتون از بسته بندی شکیل اینه که باید عرض کنم استاندارد شما خیلی پایین تشریف دارن.

1746711597_BigF.thumb.jpg.beb05ffa40082e5d3d50beb23823e140.jpg

اتفاقا مثال ریگ های 3090 که با پاور گرین بسته شده ظاهرا هنوز خار چشم بعضی از دوستانه 🤣 و من از شما معذرت میخوام اگر نمیشه گرین رو با جمله "جنس خارجی خیلی بهتر از داخلیه" مثل محصولات اونور آبی به مردم چرب کرد. درضمن اگر میبینی فروشنده ها محصول گرین رو پیشنهاد نمیدن برای اینکه براشون کمترین سود رو داره در مقابل مارک خارجی. دو خط نوشتم این پاور MSI رو CWT ساخته، شما آب روغن قاطی کردی.

شما که فروشنده نیستی ولی مدعی دم به دقیقه برای مردم سیستم میبندی، اینها تنها نمونه ای از عدم علم شما در مورد چیزی که ازش اطلاعی ندارید بود. شما تاپیک بزن اسکین های بابجی رو پرومیت کن. چرا که نه؟

----------------------------------------------------------------

ده سال پیش مجموعه لیون با همکاری گرین دستگاه تست پاور آوردن زنده پاور گرین درکنار یه پاور از برند معتبر تست شد تا کسی نگه دستگاه هارو گرین دستکاری کرده. قرار شد افراد هم که به کیفیت گرین شک دارن حضور پیدا کنن و مدعیات خودشونو مطرح کنن. کاری ندارم چی به سر اون افراد سیاه نما اومد و چرا الان نمیبینمشون، فقط دوست دارم بدونم اونایی که ترسیدن و نیومدن و مثل کبک الان سرشون زیر برفه کجان؟

• لایک 4
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در تکمیل اون پست پیشنهاد پاور خوب از برند کولرمستر این عکس رو براتون ضمیمه میکنم و خیلی ساده اعداد ارقامی که دورشون خط کشیدمو توضیح میدم. این ها پامتر هایی هستن که به راحتی قابل درکن و برای یه کاربر خونگی ملاک های مهم تری تو این رنج واتیج محسوب میشه. دقت کنید که هر سه این پاور هارو شرکت فیژون پاور ساخته و اصلا وارد مسائل جزئی مثل کراسلود، ریپل و... نمیشیم.

تو مدل G پاور با دور فن ~1100 RPM شروع میکنه و تو مدل MWE Gold V2 با دور 600 تا 40 درصد لود و درنهایت مدل XG با دور 0 RPM تا 50 درصد لود که فوق العادس این رقم.

حالا نویز از آخر به اول. مدل XG در 90 درصد لود به 33.5 دسیبل میرسه و تو سری MWE Gold V2 در لود 60 درصد و در مدل G از همون ابتدای کار تقریبا همین مقدار صدا تولید میکنه.

برای دوستان اگر بخوام مثال بزنم، 10 دسیبل از فاصله 50 سانتی بدون هیچ مانعی قابل شنیدن نیست. 20 دسیبل میشه اتاق خواب وقتی که شبه و ساکته. با بالا رفتن تنها 10 دسیبل حجم صدای قابل شنیدن دو برابر میشه. یعنی فاصله نویز 50 با 100 دسیبل دوبرابر نیست. دوبرابر یعنی فاصله 20 تا 30 یا 40 تا 50 دسیبل.

اما افیشنسی یا بهره وری که خیلی از دوستان باهاش آشنا هستن تحت عنوان 80Plus. تو یه پاور گلد تارگت برای 100درصد لود باید 89 درصد افیشنسی باشه و برای سیلور 85 که تو پاور G این رقم 85.2 درصده و تو مدل MWE Gold V2 این مقدار 86.3 درصد و تو مدل XG این رقم 88.7 درصده. نکته اینجاست به خاطر تلورانس تولید محصولات الکترونیک در افیشنسی این رقم رو تا 1% رو به بالا گرد میکنن یا به اصطلاح ارفاق میکنن. چون همین پاور XG که 88.7 درصد افیشنسی داده ممکنه تو یه سریال نامبر دیگه 89.1 یا بالاتر و یا پایین تر بده. همیشه هم 115ولت ملاکتون باشه چون اوج مهندسی توی این ولتاژ مشخص میشه و 230 ولت 80Plus گرفتن راحت تره. پس برای پاور فول رنج 115 و برای پاوری که فول رنج نیست اونی که هست.

دقت کنید هر سه این پاور به عنوان پاور Gold از یک سازنده و از یک برند تولید میشه. این به معنی بد بودن هیچ کدوم از این سه پاور نیست فقط تفاوت کیفیت و کارایی رو میبینید. انتخاب بین خوب، خوب تر و خوب ترینه. حالا برمیگرده به کاربر که اطلاع از این اختلاف داره که مثلا 500 تومان بیشتر بده به جای G800 بره MWE Gold V2 750 بگیره یا نه.

سوالی بود در خدمتم. 😘

Untitled.png

---------------

پ.ن: مطلبی که یه پیچ گوشتی نخوره پاورو باز نکنه رو بهش میگن "کامنت"

ملت هم از مافیایی که راه افتاده و لایکایی بین پست هایی فقط قصد سیاه نمایی دارن با خبرن. خوش باشین به همین لایکا و پشت هم در اومدنا. 😂

بنده همینجا دعوت میکنم هرکسی که مدعیه در بحث فنی در مورد پاور؛ از هر شرکتی قبول داره در مقایسه با گرین، و هر ادعایی درمورد کیفیت محصولات برند سیاره سبز داره؛ تشریف بیاره دفتر مرکزی دوربین همراهش داشته باشه، پاوری که دوست داره بیاره پاور هم کلاس اون رو هم از برند گرین از بازار تهیه کنه که نگه پاور گرین تو آزمایشگاهشون دوپینگ داشت یا با مدل تو بازار فرق داره. فیلم برداری کنه و با کاربران این فروم به اشتراک بزاره. اگر ادعا وی مبنی بر ریپل، دما، ولتاژرگولاسیون و سایر موارد فنی صحیح در اومد: مبلغ پاور هایی که تهیه کرده پرداخت و بنده با مسدود شدن کاربریم بعد از 12 سال فعالیت در این فروم موافقت میکنم، اما اگر ادعای وی به اثبات نرسید با مدیریت اینجا هماهنگ و تگ "ممنوع المشاوره" یا عنوانی مشابه به وی اعطا میشه و ایشون بر میگرده و به فعالیت سابق خودش توی فروم ادامه میده.

ویرایش شده توسط Devileytion
  • لایک 2
  • ممنونم 3
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

باشه. شما بیا توضیح بده چرا پاور GED بده؟ چه نکته فنی منفی شما ازش میبینید؟

این تاپیک موضوعش این نیست 

ولی به هر حال ...

1. جنس سیم پاور به حدی افتضاح بود که سری وایت کولرمستر جنس بهتری ازش داره .

2. همینطوری که خود آقای موسوی گفتن ، هیچکدوم از پاور های گرین 80plus رو ندارن . سری GED اتلاف انرژی زیادی داره .

3.این موضوع به GED ربطی نداره به کل گرین ربط داره اونم اینه که فقط اسمبش در ایران و به اسم تولید ملی فروخته میشه .

و کاربر محترم @Hadi MPبهتر توضیح دادن.

و جای 80plus قدیمی رو گرفته

پس بهتره جای فتوشاپ 80plus از این استفاده کنید .

دوست عزیز. الان یه سیستم 3060، یه سیستم گیمینگ اقتصادی محصوب میشه. مثل اینکه همین دیروز از خارج تشریف آوردید و خبر از اوضاع مملکت ندارید؟

مثل اینکه شما خبر ندارید ، خوب بهتون حقوق میدن که در ایران به 3060 اقتصادی میگید . در کشور های خارجه که تحریم و ... نیستند درسته اقتصادی محسوب میشه اما نه در کشوری مثل ایران.

دیگه در اینکه تو کشور ما جنس خارجی کلاس و اجر و قرب بالاتری نسبت به محصول داخل داره شک نداریم که داریم؟

اگه جنس داخلی کیفیت همانند خارجی داشته باشه با افتخار ازشون استفاده می کنم . 

49 دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

حالا برمیگرده به کاربر که اطلاع از این اختلاف داره که مثلا 500 تومان بیشتر بده به جای G800 بره MWE Gold V2 750 بگیره یا نه.

بهتره به صحبت خودتون اشاره کنم که (مرسی از شایان دوست خوبمون بابت پیشنهاد پاوری که با قیمت بالاتر نسبت به مدل های مطرح شده) و (دوست عزیز. الان یه سیستم 3060، یه سیستم گیمینگ اقتصادی محصوب میشه) برخلاف تفکر شما ، من و بقیه کاربران قدرت تفکر ، دست ، چشم و ریاضی هم بلد هستیم و میتونیم اعداد رو هم بخونیم ، ولی بهتر نیست GED رو هم مقایسه می کردین ، درسته چون اصلا بررسی نشده و نیست 

من لینک تست ریپورت همون پاور الکی گلد رو گذاشتم تا مطالعه کنید ولی شما حتی زحمت ندادی به خودت روش کلیک کنی، فقط اومدی متلکتو بندازی. اگر سایر صحبت هاتون هم زاعده ذهن خلاق و خیالبافتونه من دیگه دلیلی نمی بینم با شما این بحثو ادامه بدم

بله ، این بحث نتیجه ایی نخواهد داشت ، هیچ کسی از محصول خودش بد نمیگه و مثل شما سعی در خوب جلوه دادن عیبوب اون میشه ، سری G نمونه ایی از پاور اقتصادی هست و من کارمند کولرمستر نیستم که عیوب اون رو مخفی یا خوب جلوه بدم . 

ویرایش شده توسط _Shayan_
  • لایک 2
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱۷ دقیقه قبل، _Shayan_ گفته است:

نقل قول

1. جنس سیم پاور به حدی افتضاح بود که سری وایت کولرمستر جنس بهتری ازش داره .

اثبات کنید. هر دو سیم رو از وسط بشکافید و در قالب یک ویئو اینجا قرار بدید

نقل قول

2. همینطوری که خود آقای موسوی گفتن ، هیچکدوم از پاور های گرین 80plus رو ندارن . سری GED اتلاف انرژی زیادی داره .

شما که زحمت خوندن مطالب فنی ایشون رو به خودت نمیدی اما OEM زحمت دریافت این گواهی نامه رو برای ما میکشه. نیازی نیست شما رضای بشی

نقل قول

3.این موضوع به GED ربطی نداره به کل گرین ربط داره اونم اینه که فقط اسمبش در ایران و به اسم تولید ملی فروخته میشه .

هیچ جنس صد درصد آمریکایی، آلمانی، ژاپنی و غیره نداریم. ماهم از این قاعده دور نیستیم. حالا که جنس ما خارجیه شما چرا به دلت شک افتاداده در حد همون خارجیا نیست وقتی که سازندشون هم یکیه؟

نقل قول

و کاربر محترم @Hadi MPبهتر توضیح دادن.

پس زدن ایشون اینطوریه:

آبی از قرمز بهتره پس گرین گرون فروشه

5 از 6 کوچیک تره پس گرین خون مردمو تو شیشه میشکنه

8 سیلندر 800 اسب بخاری از 6 سیلندر 800 اسب بخاری سریع تره پس گرین مطقلبه

نقل قول

پس بهتره جای فتوشاپ 80plus از این استفاده کنید .

نگراشت متلک واره ولی هر پاورمون که این گواهی نامه رو درریافت کرده تو لندینگ پیجش اشاره شده. تاحالا سایت گرینو باز کردی؟

نقل قول

مثل اینکه شما خبر ندارید ، خوب بهتون حقوق میدن که در ایران به 3060 اقتصادی میگید . در کشور های خارجه که تحریم و ... نیستند درسته اقتصادی محسوب میشه اما نه در کشوری مثل ایران.

ایران یه کشور جهان سومیه. سه سال دیگه آب نیست مردم دنبال استادیوم رفتن بانوانن (الکی روشنفکر). تو کشور های خارجی هم سیستمی با کارت 3060 مید رنج حساب میشه. گوگل بفرمایید.

نقل قول

اگه جنس داخلی کیفیت همانند خارجی داشته باشه با افتخار ازشون استفاده می کنم . 

نیاز به روشن فکر نمایی نیست. از نحوه نگارشتون میشه طرز فکر شمارو خوند.

نقل قول

بهتره به صحبت خودتون اشاره کنم که (مرسی از شایان دوست خوبمون بابت پیشنهاد پاوری که با قیمت بالاتر نسبت به مدل های مطرح شده) و (دوست عزیز. الان یه سیستم 3060، یه سیستم گیمینگ اقتصادی محصوب میشه) برخلاف تفکر شما ، من و بقیه کاربران قدرت تفکر ، دست ، چشم و ریاضی هم بلد هستیم و میتونیم اعداد رو هم بخونیم ، ولی بهتر نیست GED رو هم مقایسه می کردین ، درسته چون اصلا بررسی نشده و نیست.

ببخشید ولی وقت من مثل خیلیای دیگه با ارزشه. من برای آدم هایی که پنبه تو گوششونه و خودشو به خواب زدن وقت نمیزارم. پیش نهاد هم دادم جلوی روی خودتون دو پاور رو تست میکنیم. شما چرا داوطلب نمیشی؟

نقل قول

بله ، این بحث نتیجه ایی نخواهد داشت ، هیچ کسی از محصول خودش بد نمیگه و مثل شما سعی در خوب جلوه دادن عیبوب اون میشه ، سری G نمونه ایی از پاور اقتصادی هست و من کارمند کولرمستر نیستم که عیوب اون رو مخفی یا خوب جلوه بدم . 

من از سری G بد نگفتم. توهم برتون نداره. واقعیتا روشن شد و گفتم انتخاب های بهتری از همون برند هست. اما شما چون تعصب داری و نمیتونی تایپ کی: "حق با شماست، سایر پاور های گلد کولرمستر کارایی بهتری دارن" سعی میکنی موضوع رو کش بدی ولی کار به جایی نمیبری.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

۴ دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

اثبات کنید. هر دو سیم رو از وسط بشکافید و در قالب یک ویئو اینجا قرار بدید

شما که زحمت خوندن مطالب فنی ایشون رو به خودت نمیدی اما OEM زحمت دریافت این گواهی نامه رو برای ما میکشه. نیازی نیست شما رضای بشی

هیچ جنس صد درصد آمریکایی، آلمانی، ژاپنی و غیره نداریم. ماهم از این قاعده دور نیستیم. حالا که جنس ما خارجیه شما چرا به دلت شک افتاداده در حد همون خارجیا نیست وقتی که سازندشون هم یکیه؟

پس زدن ایشون اینطوریه:

آبی از قرمز بهتره پس گرین گرون فروشه

5 از 6 کوچیک تره پس گرین خون مردمو تو شیشه میشکنه

8 سیلندر 800 اسب بخاری از 6 سیلندر 800 اسب بخاری سریع تره پس گرین مطقلبه

نگراشت متلک واره ولی هر پاورمون که این گواهی نامه رو درریافت کرده تو لندینگ پیجش اشاره شده. تاحالا سایت گرینو باز کردی؟

ایران یه کشور جهان سومیه. سه سال دیگه آب نیست مردم دنبال استادیوم رفتن بانوانن (الکی روشنفکر). تو کشور های خارجی هم سیستمی با کارت 3060 مید رنج حساب میشه. گوگل بفرمایید.

نیاز به روشن فکر نمایی نیست. از نحوه نگارشتون میشه طرز فکر شمارو خوند.

ببخشید ولی وقت من مثل خیلیای دیگه با ارزشه. من برای آدم هایی که پنبه تو گوششونه و خودشو به خواب زدن وقت نمیزارم. پیش نهاد هم دادم جلوی روی خودتون دو پاور رو تست میکنیم. شما چرا داوطلب نمیشی؟

من از سری G بد نگفتم. توهم برتون نداره. واقعیتا روشن شد و گفتم انتخاب های بهتری از همون برند هست. اما شما چون تعصب داری و نمیتونی تایپ کی: "حق با شماست، سایر پاور های گلد کولرمستر کارایی بهتری دارن" سعی میکنی موضوع رو کش بدی ولی کار به جایی نمیبری.

حق با شماست

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

2 تا مورد در مورد 600GED که تهیه کردم خیلی فاجعه بود دوستان بالاتر هم اشاره کردن

1- ضخامت بدنه استفاده شده فوق العاده آشغال
مثل پاورهای 200-300 تومنی بازار با 2 انگشت یکقدار فشار بیارید خم میشه و قر میشه
2- سوکت اتصال کابل پاور در حد نمیدونم چی بگم
آها
در حد گارانتی تحت جمشید آشغاااااااااااااال هست 🤮🤮
لطفا رسیدگی کنید
با سلام و صلوات ماستمال کردم برای خریدار و بهشون دادم
به مشتری م توصیه کردم یکدفعه این کابل رو بزنید و دیگه در نیارید :S

• ممنونم 3
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

2 تا مورد در مورد 600GED که تهیه کردم خیلی فاجعه بود دوستان بالاتر هم اشاره کردن

1- ضخامت بدنه استفاده شده فوق العاده آشغال
مثل پاورهای 200-300 تومنی بازار با 2 انگشت یکقدار فشار بیارید خم میشه و قر میشه
2- سوکت اتصال کابل پاور در حد نمیدونم چی بگم
آها
در حد گارانتی تحت جمشید آشغاااااااااااااال هست 🤮🤮
لطفا رسیدگی کنید
با سلام و صلوات ماستمال کردم برای خریدار و بهشون دادم
به مشتری م توصیه کردم یکدفعه این کابل رو بزنید و دیگه در نیارید :S

1- گرامی یه ویئو برات آپ کردم. فلکس GED بیشتره؟ قبول. چقدر بیشتره؟ پنج برابر هست؟ 10 درصد هست؟ اینم قبول. تاحالا دیدی تو بررسی اشاره بشه کیفت بدنه پاوری بد یا ضعیف باشه؟ شما با پاور کشتی میگیری؟ اوکی. اینم میپذیرم. شما پاورو قبل اسمبل میبری رو تُشک. شما بیا فیلم بده، شاید من آروم فشار میدم. شاید من جای اشتباهو فشار میدم و هاب فن و ورودی پاور که هیچ ساپورتی ندارن انتخاب خوبی نیست. شما به من نشون بده کجا قُر میشه تا من برم سر خط وایسم ببینم مشکل از کجاست تا رفع بشه. اما "ضخامت بدنه فوق العاده آشغال" دیگه زیاده رویه.

https://s25.picofile.com/file/8452554700/m.mp4.html

2- اگر حس میکنی مشتریت خیلی باشگاهیه، براش توضیح بده که میتونی یکم "بیشتر" هزینه کنه یه پاوری بگیره که این مشکلات رو نداشته. برای چی براش GED میبندی؟ البته که معجزه نمیشه ولی شاید بتونی اونجا مانور بیشتری داشته باشی. البته احتمال اینکه اینم مثل مورد بالا زیادی بزرگش میکنید هست ولی بنده همیشه نیمه پُر لیوانو میبینم و حقو میدم به شما که با اتصال ورودی حال نکنی اما ملاک من نویز ورودی که روی اوسیلسکپم میبینم که استاندارده نه فید بک کاربر که نمیدونم چه فیزیکی پیاده کرده که به این نتیجه رسیده یا پاور دو میلیونی با چند میلیونی مقایسه میکنه که همچین انتظار واهی داره.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۶/۱ در ۱۹:۲۴، Devileytion گفته است:

کولر مستر بگیر خیلی هم خوبه، MWE نگیر. این همه سری خوب داره کولر مستر چرا MWE رو دست میزارید؟

سلام داداش خسته نباشی

من چن هفته پیش mwe 700 bronze v2 گرفتم 

Mwe ها مشکل خاصی دارن که پیشنهاد نمیکنید؟؟؟ جدیدا از پاور ضربه خوردم برا همون اینو بهم پیشنهاد دادن گرفتم نمیخام دوباره ضرر کنم

لینک به دیدگاه

سلام تا قبل از اینکه تاپیک بسته شود لطفا من رو راهنمایی کنید. این استرس کی به پاور وارد میشه 

من از سال 91 پاور گرین استفاده کردم تا به حال به مشکل نخوردم.(چشم نزنم خودم رو) به هرکسی معرفی کردم تا الان رازی بودند

لینک به دیدگاه

با درود خدمت اساتید گرامی

من اصلا اطلاعات در مورد مسائل فنی ندارم و نمیخوام هم واردش بشم، فقط تجربیات شخصیمه 

من از محصولات گرین استفاده نمیکنم چون باعث شده کیس و محصولات کامپیوتری دیگه داخل کشور کمیاب بشه و اگه هم هست با قیمتای خیلی بیشتر فروش برن

مساله بعدی اینه که اگه تولید داخله چرا اینقدر قیمتش بالاست همین دوست و برادر چین (البته فکر میکنم بیشتر از دوست و برادر باشن) کیس و نمیدونم هرچیزی برات میزنه که میگی این پول آهنی هم که به کار رفته در نمیاد چه برسه به ساختش، اونوقت چرا گرین که تولید داخله، خنک کننده پردازندش ،کیسهاش ، پاوراش از قیمت دلاری خیلی برندای معروف دیگه باید بالاتر باشه یا برابری کنه؟

من به هیچ عنوان تن به این انحصار گرایی و  ظلمی که در حق مصرف کننده میشه نمیدم حتی اگه کیفیت بهتری از جنس خارجی باشه !!!!!!!!!!که نیست!

مساله سوم اینه که فن کیسا و حتی پاورای گرین نویز زیادی دارن بعد چند سال مستحلک میشن به صدای گوش خراش میفتن نمیدونم از بلب رینگشه یا مشکل کجاست البته شش هفت ساله دیگه محصولی از گرین نداشتم که ببینم فنای جدیدش چجورین 

------------------------

من 2تا پاور گرین داشتم 

حدود ۲۰ سال پیش بود اولین کامپیوترم یه پاور گرین داشت بعد پنج شش سال مادربوردم که گیگابایت بود خیلی از خازنهاش باد کرد همش ریست میشد هنگ میکرد، خب من طرز تفکرم این بود که مشکل مادربورده همون موقع ها بود که پاور از داخل سوخته بود در حدی که اثر سوختگی مشخص بود

اون موقع ها تو قید و بند خیلی چیزا نبودم میگفتم خب میرم خازنای پاور رو عوض میکنم میندازم روش دوباره استفاده میکنم 😂 ولی درست نشد

کامپیوتر بعدیمم باز باز پاور گرین گرفتم 5 سال و خوردی باهاش کار کردم و بازم مادربورد گیگابایت بود با اینکه از مارک گیگابایت خوشم میومد بازم بعد چند سال شروع کرد به اذیت یه موقع هایی انگار اصلا کامپیوتر پاور نمیگرفت به هیچ عنوان روشن نمیشد یه موقعهایی باید چند بار کلید پاور رو خاموش روشن میکردم تا سیستم بالا میومد 

اینی که میگم هم تاپیک چند سال پیشم هست که این مشکلو داشتم هم تاپیک چند ماه پیش که میخواستم سیستم قدیمیو دوباره برای داداشم برای کار مغازه راه بندازه استفاده کنه، اولش فکر میکردم مشکل باتری مادربورده چون سبستم اصلا بالا نمیومد حتی پاور نمیگرفت حتی با اتصال سویچ پاور ، باتری رو در میاوردم سیستم بالا میومد، فنشم احساس میکردم خیلی ضعیف شده ، خلاصش اینکه یه باتری مادربورد رو عوض کردم و به پیشنهاد دوستان تو همین انجمن یه پاور 550 fsp  گرفتم ، موضوعی که نظرمو جلب کرد شاید دارم اشتباه میکنم وقتی پاور گرین بود یه کندی یه جور لگ که شاید ادم متوجه نشه ولی وقتی پاور جدید انداختم انگار سیستمم روون تر شد در مقایسه با قبل ، اینو دقیقا نمیدونم ارتباطی داشته باشه یا من توهم زدم 😂😂

الان اون سیستم قدیمی باز داره مثل ساعت کار میکنه برای کارای حسابداری مغازه 

• لایک 1
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

سلام تا قبل از اینکه تاپیک بسته شود لطفا من رو راهنمایی کنید. این استرس کی به پاور وارد میشه 

من از سال 91 پاور گرین استفاده کردم تا به حال به مشکل نخوردم.(چشم نزنم خودم رو) به هرکسی معرفی کردم تا الان رازی بودند

پاور ظرف 3 سال عوض کن مدلهای تاپ (5 سال)

از هر برندی میگیری مدلهای اقتصادی تهیه نکن البته برای سیستم گیمینگ  (حداقل مدلهای میدرنج تهیه کن)

برای سیستمهای معمولی مشکلی نداره فقط متفرقه نگیر

همیشه مقداری  فاصله بده بین مصرف و توان واقعی پاور مثلا مصرف سیستم 450 واته دیگه پاور 500 نگیر حداقل 600 و 650 بگیر هم تو افت ولتاژ مصرف قطعات میره بالاتر و هم توی گرما پدر پاور در میاد و اگه کیفیت پاور هم پایینتر از چیزی باشه که کارخونه میگه لااقل میدونی مثلا 650 گرفتی دیگه در حد 550 جواب میده

کیس هم همیشه گردکیری کن گرد و خاک (در نتیجه گرما بیشتر) یکی از دلایل خرابی قطهات هستش

در آخر مقداری شانس (میبینی توی 1000 تا یکی خراب در میاد از شانست میوفته به پای تو)

• لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...