رفتن به مطلب

بالا نیومدن هارد اکسترنال (دیتکت میشه اما بالا نمیاد)

Pc-Laptop-Parts
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام روز همگی بخیر

من یه هارد اکسترنال Adata HD710 دو ترابایت دارم که تا یک ماه پیش مثل بچه آدم کار میکرد اما یهو قاطی کرد الان میزنمش به سیستم صدای اتصالش میاد و تو اون قسمت safely remove هستش و شناسایی میشه تو قسمت Disk Management هم هست اما بصورت Unallocated میاد و ظرفیتش هم درسته یعنی صفر نشده اما هرکار میکنم تو ویندوز نمیاد بالا که فایل هامو بردارم . از ترس اینکه دیتا هام خراب نشه هم هیچ عملیات پارتیشن ریکاوری هیچ کاریش نکردم فقط گذاشتم کنار تا راه حل رو پیدا کنم بعد اقدام کنم

HDD.thumb.jpg.90e8518963a849dc7f621303e25489c1.jpg

از چند جا سوال کردم گفتن پارتیشن هاش پریده و اطلاعات هم پاک شده ! درحالی که آخرین بار اصلا مشکلی نداشت یهو اینطوری شده نه فرمت شده نه ضربه خورده هیچی

ممنون میشم راهنماییم کنید اطلاعات زیادی توش دارم که باید هرجور شده بدست بیارمشون ممنون میشم کمک کنید

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Mojtaba.mtq گفته است:

سلام روز همگی بخیر

من یه هارد اکسترنال Adata HD710 دو ترابایت دارم که تا یک ماه پیش مثل بچه آدم کار میکرد اما یهو قاطی کرد الان میزنمش به سیستم صدای اتصالش میاد و تو اون قسمت safely remove هستش و شناسایی میشه تو قسمت Disk Management هم هست اما بصورت Unallocated میاد و ظرفیتش هم درسته یعنی صفر نشده اما هرکار میکنم تو ویندوز نمیاد بالا که فایل هامو بردارم . از ترس اینکه دیتا هام خراب نشه هم هیچ عملیات پارتیشن ریکاوری هیچ کاریش نکردم فقط گذاشتم کنار تا راه حل رو پیدا کنم بعد اقدام کنم

HDD.thumb.jpg.90e8518963a849dc7f621303e25489c1.jpg

از چند جا سوال کردم گفتن پارتیشن هاش پریده و اطلاعات هم پاک شده ! درحالی که آخرین بار اصلا مشکلی نداشت یهو اینطوری شده نه فرمت شده نه ضربه خورده هیچی

ممنون میشم راهنماییم کنید اطلاعات زیادی توش دارم که باید هرجور شده بدست بیارمشون ممنون میشم کمک کنید

سلام بزرگوار...روش رمزی گذاشته بودی؟ ویندوزتو عوض کردی جدیدا؟

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، CREATIVE گفته است:

سلام بزرگوار...روش رمزی گذاشته بودی؟ ویندوزتو عوض کردی جدیدا؟

سلام نه والا رمز نداشت ویندوز هم عوض نکردم کاملا عادی داشتم استفاده میکردم یهو اینطوری شد 

فقط یه مشکلی که از قبل داشت این بود که به هر سیستم جدید وصل میکردم یا ویندوز عوض میکردم باید به اون یوزر دسترسی میدادم تا بتونه وارد بشه که اینم نمیدونم چطور اینجوری شده بود

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mojtaba.mtq گفته است:

سلام نه والا رمز نداشت ویندوز هم عوض نکردم کاملا عادی داشتم استفاده میکردم یهو اینطوری شد 

فقط یه مشکلی که از قبل داشت این بود که به هر سیستم جدید وصل میکردم یا ویندوز عوض میکردم باید به اون یوزر دسترسی میدادم تا بتونه وارد بشه که اینم نمیدونم چطور اینجوری شده بود

احتمال زیاد یکی از دلایلش همین بوده..فرمت هارد چی بوده؟

لینک به دیدگاه

اگر باکس هارد راحت باز میشه درش بیار مستقیم به سیستم وصلش کن ببین چی میشه ولی تا جایی که داخل عکس معلوم هست حافظه داخلیش پاک شده که بیشتر به یک شوک الکتریکی شباهت داره که باعث شده حافظه داخلیش پاک بشه

ولی چون هنوز فرمتش نکردی میشه با نرم افزار ریکاوری کرد

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، CREATIVE گفته است:

احتمال زیاد یکی از دلایلش همین بوده..فرمت هارد چی بوده؟

سلام creative عزیز . فرمت هارد NTFS بود اما GPT یا MBR بودنش رو نمیدونم

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Royal گفته است:

اگر باکس هارد راحت باز میشه درش بیار مستقیم به سیستم وصلش کن ببین چی میشه ولی تا جایی که داخل عکس معلوم هست حافظه داخلیش پاک شده که بیشتر به یک شوک الکتریکی شباهت داره که باعث شده حافظه داخلیش پاک بشه

ولی چون هنوز فرمتش نکردی میشه با نرم افزار ریکاوری کرد

والا باکسش که فکر نکنم به راحتی باز بشه ، آخه شیلد داره ، الان بدمش شرکت ریکاوری همه اطلاعاتم رو میتونه برگردونه یعنی؟ هزینش نمیدونید چقدر میشه حدودا؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Mojtaba.mtq گفته است:

سلام creative عزیز . فرمت هارد NTFS بود اما GPT یا MBR بودنش رو نمیدونم

اینکه فرمتشو پرسیدم بخاطر این بود که برای منم چندبار اتفاق مشابه افتاد و بخاطر شوک الکتریکی باعث شد 3 بار مجبور بشم بخاطره دسترسی به هارد اول فرمتش کنم و بعد ریکاوریش کنم...

به نظرم راهی نداری جز اینکه پارتیشن جدید براش تعریف کنی و اگرم فرمت بخواد باید فرمتش کنی و ریکاوری کنی

هارد اکسترنال این بدی ها هم داره متاسفانه

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، CREATIVE گفته است:

اینکه فرمتشو پرسیدم بخاطر این بود که برای منم چندبار اتفاق مشابه افتاد و بخاطر شوک الکتریکی باعث شد 3 بار مجبور بشم بخاطره دسترسی به هارد اول فرمتش کنم و بعد ریکاوریش کنم...

به نظرم راهی نداری جز اینکه پارتیشن جدید براش تعریف کنی و اگرم فرمت بخواد باید فرمتش کنی و ریکاوری کنی

هارد اکسترنال این بدی ها هم داره متاسفانه

از راهنمایی شما ممنونم

سوال اینکه آیا باید هارد رو بدم برام ریکاوری کنن یا خودم هم میتونم انجامش بدم؟ اگه انجام بدم همه ی اطلاعاتم برمیگرده؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mojtaba.mtq گفته است:

از راهنمایی شما ممنونم

سوال اینکه آیا باید هارد رو بدم برام ریکاوری کنن یا خودم هم میتونم انجامش بدم؟ اگه انجام بدم همه ی اطلاعاتم برمیگرده؟

زنده باشی

اگه خیلی اطلاعات مهمی داری میتونی بری مراکز تخصصی برات ریکاوری کنن ولی خودتم میتونی با Active  file recovery برگردونی اطلاعات رو🌷

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...