رفتن به مطلب

بالا رفتن شدید power usage هنگام مشغولی درصدی از پردازنده!

agh621
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقت همگی بخیر 
من یه کیس کامپیوتر حدودا یکساله بستم و به جز گرافیکم همه قطعات رو از جا های معتبر مثل لیون کامپیوتر تهیه کردم 
الان جدیدا یه مشکلی پیش اومده که مثلا اگه پردازنده از 3 درصد به 20 درصد مصرف بره توی تسک منیجر power usage رو به روی همون 20 درصد very high میشه و از داخل کیس شروع میکنه به صدای فن اومدن! 
اون اوایل همچین مشکلی پیش نیومده بود و جدیدا اینجور شده. این 20 درصد پر شدن پردازنده هم یه جوری عجیبه انگار. مثلا کروم هیچ تبی داخلش نیست و power usage میره رو very high! و پردازنده 20 یا 25 درصد پر میشه! 
یه چیزی که متوجه شدم اینه که همیشه وقتی تو نرم افزار camtasia ویدیو ویرایش میکنم وقتی موس رو روی تایم لاین حرکت میدم شدید power usage بالا میره! یه ویدیو پیوست میکنم مشاهده کنید تا منظورم رو بهتر متوجه شید.
الان مشکل از پاور یا پردازنده؟ یا از جای دیگه؟ 
با ویندوز عوض کردن هم فایده نداشت و مشکل هست هنوز

مشخصات سیستم اینه: 
پاور : green GP 450A-ECO Rev 3.1 - نو خریداری شده و تا 1404 تقریبا گارانتی داره 

گرافیک : nvidia geforce gtx 550 ti - دست دوم هستش و کار گرافیکی خیلی خیلییی کم انجام میدم 

پردازنده : سری coffee lake مدل core i3-10100F و 3.6GHz و 6MB Cache و LGA1200  - اینم نو خریداری شده 

مادربرد : prime h510m-a ایسوز  - نو خریداری شده 

رم : Gigabyte ddr4 2666MHz - دو تا 8 گیگ - نو خریداری شده 

دو تا SSD هم متصله

https://www.aparat.com/v/YhMR1

ویرایش شده توسط agh621
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

سیستم شما بیکار که نیست، دارید ویدئو ادیت میزنید، سیستم داره میره زیر لود، کاملا طبیعیه این رفتار.

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

سیستم شما بیکار که نیست، دارید ویدئو ادیت میزنید، سیستم داره میره زیر لود، کاملا طبیعیه این رفتار.

یعنی با یه موس جا به جا کردن باید پردازنده تا 60 درصد مصرف شه!؟ - اون هیچی چرا کروم هیچ تبی داخلش باز نمیکنم گاهی بیخود تا 20 درصد بالا میره! - یه چیز عجیبیه اصن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 دقیقه قبل، agh621 گفته است:

یعنی با یه موس جا به جا کردن باید پردازنده تا 60 درصد مصرف شه!؟ - اون هیچی چرا کروم هیچ تبی داخلش باز نمیکنم گاهی بیخود تا 20 درصد بالا میره! - یه چیز عجیبیه اصن

اولا کروم که کلا عجیبه. شاید افزونه ای چیزی روش نصب کردید که اینطور میشه

دوما موس رو مگه توی تایم لاین کمتازیا حرکت نمیدید؟ خب برنامه باید بره ببینه اونجایی که شما دارید انکرپوینت رو حرکت میدید، چه فریمی از ویدئو هست که باهاش کار ادیت ویدئو رو انجام بدید، کاملا طبیعیه.

حالا برای صدای فن میتونید از تنظیمات بایوس سیستم رو روی حالت پرفرومنس بذارید که فن سیپیو دائما با سرعت بالاتری بچرخه و هی صدای کم و زیاد شدنش نیاد.

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

اولا کروم که کلا عجیبه. شاید افزونه ای چیزی روش نصب کردید که اینطور میشه

دوما موس رو مگه توی تایم لاین کمتازیا حرکت نمیدید؟ خب برنامه باید بره ببینه اونجایی که شما دارید انکرپوینت رو حرکت میدید، چه فریمی از ویدئو هست که باهاش کار ادیت ویدئو رو انجام بدید، کاملا طبیعیه.

حالا برای صدای فن میتونید از تنظیمات بایوس سیستم رو روی حالت پرفرومنس بذارید که فن سیپیو دائما با سرعت بالاتری بچرخه و هی صدای کم و زیاد شدنش نیاد.

اهان پس یعنی این طبیعیه که با حرکت دادن انکرپوینت پردازنده تا 60 درصد بالا بره - یه مقداری عجیب بود فکر کردم مشکلی داره پردازنده چون این کار با میزان پردازنده ای که هنگام رندر گرفتن مصرف میشه تقریبا برابر! - بله کروم هم یه 5 یا 6 تا افزونه نصبه - بعد اون پاور usage عادیه وقتی 20 درصد پردازنده مصرف بشه میره روی very high ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، agh621 گفته است:

اهان پس یعنی این طبیعیه که با حرکت دادن انکرپوینت پردازنده تا 60 درصد بالا بره - یه مقداری عجیب بود فکر کردم مشکلی داره پردازنده چون این کار با میزان پردازنده ای که هنگام رندر گرفتن مصرف میشه تقریبا برابر! - بله کروم هم یه 5 یا 6 تا افزونه نصبه - بعد اون پاور usage عادیه وقتی 20 درصد پردازنده مصرف بشه میره روی very high ؟

بله. چون باید برنامه اون فریمی که انکرپوینت روش می ایسته رو از ویدئو استخراج کنه.

اون پاور یوزیج اصلا فیلد مهم و نگران کننده ای نیست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...