رفتن به مطلب

تصویر ندادن مادربرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بنده چند روزی مادربرد Asus z97 pro به صورت کارکرده خریدم مشکلی که داره وقتی سیستم رو روشن میکنم می‌ره تو صفحه اول بایوس که مشخصات سیستم رو زده و پایین نوشته زدن کلید F1 رفتن به بایوس و خلاصه وقتی F1 رو میزنم می‌ره داخل بایوس و وقتی میام بیرون از بایوس کامپیوتر ریست میشه و تصویر مانیتور خاموش میشه ولی سیستم همینجوری کار می‌کنه تا اینکه با دکمه پاور خاموش کنم و بعد از یکی دوبار خاموش و روشن کردن سیستم تصویر روی مانیتور میاد و ویندوز بود میشه و میاد بالا 

داخل ویندوز مشکلی ندارم ولی بیشتر اوقات که ریست میکنم سیستم رو مانیتور تصویر نمیده مجبورم روشن خاموش کنم سیستم رو 

آلان در کیس رو باز کردم دیدم ارور a0 یا گاها ارور ۱۵ میده

ویرایش شده توسط hossinkaspersky
لینک به دیدگاه

مانیتور مستهلک نباشه؟یعنی ببین گرچه مانیتور خاموشه صدای بالا اومدن ویندوز میاد؟

موقع بوت چی صدایه بازر میاد؟

ریست بایاس کردی؟باتری شارژ داره؟

مادربرد قبلی و پردازنده و چینش رمها چیه؟

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Elderado گفته است:

ریست بایوس چیه؟

14 دقیقه قبل، Elderado گفته است:

والا صدا رو نمی‌دونم باید تست کنم 

مادربرد قبلی هم ازراک بوده که موقع روشن شدن سیستم بعد دوثانیه خاموش و روشن میشد سیستم یعنی بایوس تصویر نمی‌داد سی پی یو هم ۴۷۷۰ است با دو دوتا رم hyperx و یکی هم adata

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Elderado گفته است:

تست کردم موقع ریست شدن سیستم صدای ویندوز یا چیز دیگه ای نمیاد حتی چراغ  led هارد هم روی کیس خاموش میشه 

لینک به دیدگاه

آلان چند دقیقه است که صفحه مانیتور خاموش شده و جالبه کیبورد هم چراغ NumLock کش خاموشه

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

آلان چند دقیقه است که صفحه مانیتور خاموش شده و جالبه کیبورد هم چراغ NumLock کش خاموشه

مادربورد تازه خریداری کردین؟مهلت تست داره هنوز؟

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

مادربورد تازه خریداری کردین؟مهلت تست داره هنوز؟

بله داره بهشون گفتم میگن از پاورته

لینک به دیدگاه

یه 10 دقیقه باتری سکه ای  شکل مادربرد را در بیار و سیستمو کلا" از برق بکش بیرون. بعد باتری را جا بزن و سیستمو روشن کن این میشه "ریست بایاس"

مادربرد رو حضوری خریدی؟صاحبش تست تصویر کرد برات؟

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

بله داره بهشون گفتم میگن از پاورته

ببین اگر فرض بر این بزاریم قطعات دیگه سالم هستن و مین بورد ممکنه با پروگرام بایوس مشکلش حل بشه در غیر این صورت اینکه میگین کلید num lock کار نمیکنه در صورتی که با پروگرام بایوس مشکل حل نشه 

احتمال خیلی زیاد چیپ مادربورد  مشکل داره و بهتره در مهلت تست مادربورد مرجوع کنید.

لینک به دیدگاه

گویا مادربرد دیباگر دارد.چه کدی(ارور) رو نشون میده؟

قبلا" از گرافیک مجتمع تصویر میگرفتی یا گرافیک جدا داری؟

لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، Elderado گفته است:

یه 10 دقیقه باتری سکه ای  شکل مادربرد را در بیار و سیستمو کلا" از برق بکش بیرون. بعد باتری را جا بزن و سیستمو روشن کن این میشه "ریست بایاس"

مادربرد رو حضوری خریدی؟صاحبش تست تصویر کرد برات؟

بله تست تصویر گرفت در حد چند ثانیه

ریستی که از خود بایوس میزنی با دراوردن باطری فرق داره؟

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

ببین اگر فرض بر این بزاریم قطعات دیگه سالم هستن و مین بورد ممکنه با پروگرام بایوس مشکلش حل بشه در غیر این صورت اینکه میگین کلید num lock کار نمیکنه در صورتی که با پروگرام بایوس مشکل حل نشه 

احتمال خیلی زیاد چیپ مادربورد  مشکل داره و بهتره در مهلت تست مادربورد مرجوع کنید.

وقتی از توی خود بایوس مادربورد میشه با usb بایوس رو اپدیت کرد پس هیچ نیازی به پروگرام بایوس نیستش  

3 ساعت قبل، hossinkaspersky گفته است:

سلام بنده چند روزی مادربرد Asus z97 pro به صورت کارکرده خریدم مشکلی که داره وقتی سیستم رو روشن میکنم می‌ره تو صفحه اول بایوس که مشخصات سیستم رو زده و پایین نوشته زدن کلید F1 رفتن به بایوس و خلاصه وقتی F1 رو میزنم می‌ره داخل بایوس و وقتی میام بیرون از بایوس کامپیوتر ریست میشه و تصویر مانیتور خاموش میشه ولی سیستم همینجوری کار می‌کنه تا اینکه با دکمه پاور خاموش کنم و بعد از یکی دوبار خاموش و روشن کردن سیستم تصویر روی مانیتور میاد و ویندوز بود میشه و میاد بالا 

داخل ویندوز مشکلی ندارم ولی بیشتر اوقات که ریست میکنم سیستم رو مانیتور تصویر نمیده مجبورم روشن خاموش کنم سیستم رو 

دوست عزیز با یه پاور دیگه هم مادربورد رو تست کن 

ویرایش شده توسط FARCRY
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Elderado گفته است:

الان دارم از کارت گرافیک تصویر میگیرم

36 دقیقه قبل، Elderado گفته است:

کد تو مادربرد 00 است 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
00 is an unused code, so basiccally just all is OK no errors
کد 00 به معنی اینه که همه چیز سر جاشه و سیستم بدون مشکل داره کار میکنه.
الان وقتی توی همون حالت بدون تصویر هست، با فشردن numlock یا capslock چراغ کیبردشون خاموش روشن میشه؟ اگه میشه که مشکل از مانیتور یا گرافیکه. اگه نه احتمال ضعیفش هست که پاور معیوب باشه، غیر از این برد معیوبه
در ضمن این مادربرد اولش باید صفحه با لوگو ایسوس و فشردن f2 برای ورود به بایوس رو نشون بده، نه مشخصات مادربرد و زدن f1. قطعا یه اروری داره نشون میده که وارد صفحه پست شده، دقیق انتهای صفحه رو بخونید، ارورش ببینید چی هست. وقتی داره میگه با f1 وارد بایوس شید، یه مشکلی که داره بهتون هم اعلام میکنه.
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:
الان وقتی توی همون حالت بدون تصویر هست، با فشردن numlock یا capslock چراغ کیبردشون خاموش روشن میشه؟ اگه میشه که مشکل از مانیتور یا گرافیکه. اگه نه احتمال ضعیفش هست که پاور معیوب باشه، غیر از این برد معیوبه
در ضمن این مادربرد اولش باید صفحه با لوگو ایسوس و فشردن f2 برای ورود به بایوس رو نشون بده، نه مشخصات مادربرد و زدن f1. قطعا یه اروری داره نشون میده که وارد صفحه پست شده، دقیق انتهای صفحه رو بخونید، ارورش ببینید چی هست. وقتی داره میگه با f1 وارد بایوس شید، یه مشکلی که داره بهتون هم اعلام میکنه.

نه همون لگوی ایسوس میاد و نوشته کلید f2 رفتن به بایوس 

لینک به دیدگاه

به نظرم سریع مرجوع کنید و دنبال راه حل نباشید

منم چند سال پیش همچین مشکلی داشتم و اشتباه کردم گفتم خودم اوکیش میکنم و مهلت تست گذشت

بعدا فهمیدم مادربرد تقلبی هست

لینک به دیدگاه

رم ها رو تک تک تست کن ببین کدوم بهتره؟

(هیچوقت رم از دو برند متفاوت نخر)

مادربرد با پردازنده و رمهات و گرافیک رو ببر پیش فروشنده با پاورش تست کنه برات.

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان

پاور مدلش چیه؟

مبحث پاور اهمیت زیادی داره ،و بهتره برند باشه که حداقل بابت استاندارد بودنش مطمئن شی

بعد  باتری بایوس رو عوض کن به احتمال زیاد باتری بایوسم باتری اورجیناله و عمرشو کرده

رم ها رو با مم تست 86 تست کن ببین ارور نداشته باشن

بروز رسانی بایوس ایسوس راحته به روز رسانیش کن(البن بگم اگر خود بایوس اختلال داشته باشه گاها سیستم نو بوت میشه و نیاز به پروگرامه)

در کل اگر مشکل حل نشد  کیس رو ببر پیش فروشنده و با مدرک مرجوع کن

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

آلان در کیس رو باز کردم دیدم ارور a0 یا گاها ارور ۱۵ میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

image.thumb.png.20a8aca0a052b03633ac27a28d25274a.png

روی ارور 15 یا ا0 ثابت میمونه یا یه لحظه نشون میده؟ اگر یه لحظه نشون میده، طبیعیه و اون لحظه داره اون بخش رو چک میکنه و همزمان ارورش هم میاد، اگر اون ارور رو رد کنه، یعنی اون بخش با موفقیت چک شده.

اگر ثابت میمونه ارور 15 مربوط به رم و سیپیو میشه که ممکنه سیپیو تون خراب باشه یا اینکه پین های سوکت مشکل داشته باشن.

اگر روی a0 ثابت میمونه، مشکل از هارد هست که نمیتونه سیستم عامل رو بوت کنه.

به نظر من مرجوعش کنید به فروشنده و بگید خودشون تست بگیرن و از سلامت بودن فیلم تهیه کنن و براتون بفرستن، بعد شما برای تست های بیشتر و تعویض باقی قطعات اقدام کنید

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

image.thumb.png.20a8aca0a052b03633ac27a28d25274a.png

روی ارور 15 یا ا0 ثابت میمونه یا یه لحظه نشون میده؟ اگر یه لحظه نشون میده، طبیعیه و اون لحظه داره اون بخش رو چک میکنه و همزمان ارورش هم میاد، اگر اون ارور رو رد کنه، یعنی اون بخش با موفقیت چک شده.

اگر ثابت میمونه ارور 15 مربوط به رم و سیپیو میشه که ممکنه سیپیو تون خراب باشه یا اینکه پین های سوکت مشکل داشته باشن.

اگر روی a0 ثابت میمونه، مشکل از هارد هست که نمیتونه سیستم عامل رو بوت کنه.

به نظر من مرجوعش کنید به فروشنده و بگید خودشون تست بگیرن و از سلامت بودن فیلم تهیه کنن و براتون بفرستن، بعد شما برای تست های بیشتر و تعویض باقی قطعات اقدام کنید

رفتم تو بایوس دیدم بوت ویندوز روی هاردی هست که سیستم عامل روش نیست عوضش کردم روی هاردی که سیستم عامل روش است 

ولی در کل مادربرد ایسوس کلا دنگ و فنگ داره اذیت می‌کنه مادربرد قبلیم‌ ازراک‌ بود که اصلا تا حالا ارور روش ندیدم 

به نظرتون چه برند مادربردی کمترین ارور و دنگ وفنگ‌ رو داره

لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

رفتم تو بایوس دیدم بوت ویندوز روی هاردی هست که سیستم عامل روش نیست عوضش کردم روی هاردی که سیستم عامل روش است 

ولی در کل مادربرد ایسوس کلا دنگ و فنگ داره اذیت می‌کنه مادربرد قبلیم‌ ازراک‌ بود که اصلا تا حالا ارور روش ندیدم 

برا منم ارور هارد روی ایسوس و ام اس ای میومد ولی روی بایوستار نمیاد سریع لود میشه ویندوز 🙂

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
33 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

اون نسل ایسوس که کلا تباهه. ولی برای نسل حاضر ایسوس از همه بهتره. برای نسل 6 به قبل فقط گیگابایت.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، hossinkaspersky گفته است:

Gigabyte

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...