رفتن به مطلب

افت fps حتی در حالت بیکاری لبتاپ Acer nitro 5

Ali_Silver
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه لبتاپ acer niro 5 با گرافیک 1660ti دارم از بعد از نصب یه گیم صفحهش حتی در حالت بیکار افت fps وحشتناک و خط هایی وسط صفحه میاره و وقتی یه صفحه سفید باز میشه اکی میشه یعنی انگار هیچیش نیست
گیم پاک کردم
کلیه درایور هارو اپدیت مجدد کردم و فایل های ویندوز از نظر سالم بودن با sfc چک کردم
ولی مشکل حل نشد اگه سخت افزاری میبود به نظرم روی صفحه سفید هم خراب میشد
الوده به ویروس هم نبود سیستم چک کردم
بعید میدونم سخت افزار باشه چون کابل hdmi به یه مانیتور وصل کردم اونجا هیچ مشکلی نداشت فقط روی مانیتور خود لبتاپ اینجوری بود

روی مانیتور خود لبتاپ درحدی افت وحشتناک پیدا میکنه موس تیک تیک حرکت میکنه

برای لبتاپ چک کردم یک اپدیت بایوس هست به نظرتون اپدیت کنم؟

photo_2022-10-02_20-35-11.jpg

NXPHkIXLW6KmWTbQ.jpg

photo_2022-10-03_20-42-51.jpg

Screenshot 2022-10-03 at 20-41-19 Download Acer Support Drivers and Manuals Acer United States.png

ویرایش شده توسط Ali_Silver
لینک به دیدگاه

درود بر شما و بر همه دوستان

قبل از همه چیز شما برنامه "فورمارک "و "کور تمپ "رو نصب کنید و اگر دیدید دمای بیکاری سی پی یو و گرافیک بالاست (بین 85 تا 95)که در کمترین زمان ممکن ببریدش برا برسی یا سرویس

اگر دمای سی پی یو و گرافیک مناسب بود کمی لودشون کنید و ببینید دمای لود چقدره و اعلام کنید و ببینید در لود تصویر تغیرات داره یا نه (گاهی حین لود کمی دستگا رو جا به جا کنید و  یا وسط کیبورد کمی فشار بیارید)

و اینکه این قسمت

22 ساعت قبل، Ali_Silver گفته است:

کلیه درایور هارو اپدیت مجدد کردم

چطوری و با چه روشی؟

درایورهای سایت سازنده که اغلب قدیمیه ! و خود ویندوزم که اگر درایورها اپ دیت باشه  تا اپ دیت جدید ارائه نشه بروز رسانی نمی کنه!!

و اگر طبق حدث من با برنامه های کمکی و داریور پک و امثال اون بروز رسانی کردید عمده مشکل همونه!!

و بهتره تمام داریورها غیر از گرافیک رو از سایت سازنده لپ تاپ بگیرید و گرافیک رو از انویدیا و در نهایت از طریق خود ویندوز هم همه رو بروز رسانی کنید(از طریق اپشنال اپدیت)

ولی اگر اشتباه کردم و روش بروز رسانی طور دیگری بوده

مشکل هم میتونه از فلت و هم led و هم خود گرافیک و مدارش باشه(گاهی قسمتی از  مدار میتونه از سمت cpu  و یا از pch باشه)

و چون برا شما همراه با کندی و اختلال هستش احتمال فلت و led منتفیه

و بحث همون گرافیکه و مداره و اگر گارانتی نداره ببریدش یه تعمیرات لپ تاپ خوب برا برسی

در مورد بروزرسانی بایوس، گاهی چاره سازه ولی اینو در نظر بگیرید گاهی بعد از بروز رسانی دستگاه نو بوت و یا نو پاور میشه(در مواقع نادر) و بهتر خودتون انجامش ندید و باز ببرید یه تعمیرات لپ تاپ خوب تا براتون بروز رسانی کنه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...