رفتن به مطلب

واقعا چرا دیگه انجمن ، دیگه اون انجمن سابق نیست

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام 

چون برادرجان   دیگه  هیچی  مثل سابق  نیست  

• لایک 6
  • ممنونم 3
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام دوستان 

1-متاسفانه نمیدونم که خوبه یا بد از زمانی که آقای مینادشتی پشتیبانی فروم رو در دست گرفتن هر روز داره بدتر از دیروز میشه اولین و مهمترین قابلیتی هم که حذف کردن از فروم استفاده از اپلیکیشن تپاتالک بود که نوتیفیکیشن داشت 

2-مجبورن قوانین رو عوض کنن چون با توجه به شرایط اقتصادی هرروز بصورت تصاعدی داره به کلاهبرداها و دزدهای دنیای مجازی افزوده میشه

3-من از کسانی بودم که تاپیک زدم برای برگشتن قوانین مزایده به حالت قبلی که اکثرا هم موافق بودن ولی بازهم آقای حسینی محل نداد پس زیاد هم دلتون رو به آقای حسینی خوش نکنید

4- چون فرهنگ زندگی در ایران در حال تغییرات بی سابقه هستش دیگه زیاد کسی برای انسانیت تره خورد نمیکنه و مطمینا در آینده ای نزدیک همه این رو خواهیم دید نمونه بارز این تربیت رو میتونیم توی خیابونهامون و مردمی که پشت فرمون هستن و رانندگی میکنن ببینیم پس یا باید به همین وضعیت عادت کنید یا برید

• لایک 9
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Smiley60 گفته است:

1-متاسفانه نمیدونم که خوبه یا بد از زمانی که آقای مینادشتی پشتیبانی فروم رو در دست گرفتن هر روز داره بدتر از دیروز میشه.

تا جایی که میدونم آقا سینا سالهاست که مهاجرت کرده. دیگه در لیون فعالیتی نداره. مدیریت فنی فروم چند سالی میشه که دست آقا محسنه. بسیار هم خوش برخورد و پسر باحالیه.

از نظر فنی هم، این فروم، تا جایی که من میبینم قوی ترین پشتیبانی فنی رو داشته، چه در قدیم چه حالا. تقریبا موردی نیست که مجموعه مدیریتی فروم بخوان و امکان پذیر باشه و مدیر فنی مخالفت کنه.

هزینه نگهداری فروم، و انجام تنظیمات فنی اش، بسیار بالاست، من مطمئنم که درآمد ناشی از فروش کاربر ویژه، کفاف هزینه نگهداری فروم رو نمیده، و درآمد فروشگاه هست که از نظر مالی پشتیبان فرومه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

اتفاقا تا جایی که من یادمه بعد اون قرعه کشی سال 96 که محصولات گرین جایزه میدادن، فروم رفت رو به نابودی. با تبلیغات و ... برای اینکه اینجا قرعه کشیه، بیاید عضو شید دور هم باشیم و خلاصه روش های نامناسب برای جذب کابرهای جدید، کاربر های عادی از هر قشر و چاله میدونی و با هر لحن و سخنی وارد فروم شدن و توهین هایی بود که توسط همین افراد به خیلی با سابقه های فروم شد، اینجا بود که امتیاز های منفی چند ده تایی برای پست های کاربرهای نازنین و قدیمی از طرف همین کابران تازه وارد ثبت میشد و یه دفعه سر موضوعاتی که اصلا تخصص نداشتن و بهشون مربوط نمیشد به قدیمیا حمله میکردن. ازون طرف عدم برخورد قاطع مدیریت فروم با افراد خاطی، خیلیا رو دلسرد کرد و دیگه یه پیام هم داخل فروم ندادن. اوج واکنش مدیریت فروم هم حذف گزینه منفی دادن به پست بود.

برادر خودت بودی چیکار میکردی؟ یعنی فروم زدی کاربر جذب بشه، و کاربرها از قشرهای مختلفی جذب میشن.

توهین که خلاف مقرراته و اگر کسی بکنه اخراجه، منتها بحث شما گمانم برداشت توهین امیز بوده که از صحبت های ناپخته کاربر های نوب، گفته میشد و بعضا اگر کاربر با تجربه ای صحبتی خلاف نظر جماعت نوب می کرد، از طرف کاربر های نوب و تازه وارد، منفی بهش داده میشد و یا چند نفری می ریختن سرش.

من دقیقا این صحنه ها رو یادم هست، چند بار این وضعیت سر خود من هم اومد، ولی خودت بودی برای مدیریت اون شرایط چیکار میکردی؟

من خودم مخالف برداشتن امتیاز منفی بودم - همون زمان هم مخالف حذفش بودم - اما من چون همیشه امتیاز بالایی داشتم اگر حتی مثلا یه دفعه 100 تا امتیاز منفی میگرفتم، واسم مهم نبود، اینقدری امتیاز از کاربر ها بابت پست ها و مقاله های آموزشیم داشتم که 100 تا منفی که هیچی، 800 تا منفی هم میگرفتم مهم نبود برام، ولی اکثر کاربرها که اینقدر نمره مثبت نداشتن، یه دفعه همون کاربر های جدید دوره اشون میکردن، میریختن 20 تا منفی میدادن، طرف اصلا حساب کاربریش قرمز میشد و میرفت برای اخراج و Suspend شدن اکانتش! یعنی یه جور حمله سامورایی بود.

بعد گاهی نامردی میکردن، مثلا با طرف نظر مخالف داشتن، میرفتن پست هاشو توی تاپیک های دیگه پیدا میکردن به اونا بی دلیل منفی میدادن تا طرف از حیث امتیاز کلی اکانتش قرمز بشه!

اینم خودت میدونی، شما وقتی فروم رو مدیریت میکنی، نمیتونی بیفتی همه رو بزنی. مجبوری گاهی با وضعیت کنار بیایی. شاید حذف گزینه منفی، سهل الوصول ترین راهکار برای برون رفت از اون شرایط بود، تا اینکه کلی وقت و انرژی بگذاری با یکسری نوب، که بفهمن نظرشون فن بازیه و فنی نیست.

بعد شما نمیتونی تربیت کنی کاربر بی تربیت رو، یعنی اصلا فضای اینترنت محلی برای تربیت افراد نداره. نمیتونی به آدمی که از روی لج و لج بازی و یا فن بازی میره به طرفدار اینتل یا AMD منفی میده، بهش آموزش بدی که این کارش درست نیست و از نظر اخلاقی نا صحیحه.

• لایک 5
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، ferdosi گفته است:

سلام 

چون برادرجان   دیگه  هیچی  مثل سابق  نیست  

سلام استاد

دقیقا استاد

ان شاء ا...  که دیگه واقعا از این  پس روز به روز  بهتر بشه

7 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

گاهی نامردی میکردن، مثلا با طرف نظر مخالف داشتن، میرفتن پست هاشو توی تاپیک های دیگه پیدا میکردن به اونا بی دلیل منفی میدادن تا طرف از حیث امتیاز کلی اکانتش قرمز بشه!

آره باو... دقیقا درسته یادمه یکسری بحثای خشنی تو بعضی از تاپیکا میشد یادمه یه بنده خدایی فن amd بود یکسری فن های اینتل اینقدر بهش منفی دادند که رفت برای اخراج!

10 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

درآمد ناشی از فروش کاربر ویژه، کفاف هزینه نگهداری فروم رو نمیده، و درآمد فروشگاه هست که از نظر مالی پشتیبان فرومه.

آرمین جان انجمن لیون را دستکم نگیرید از معدود انجمن های موفق  سخت افزاریست و همچنین یه تبلیغ قوی و سابقه خفن وجودش  خیلی به نفع تیم لیونه ، مگه افزایش دو برابری ظرفیت پیام خصوصی چقد هزینه داره که دریغ میشه؟

ویرایش شده توسط farhadii
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

همین دیروز بنده توی تایپیک «الان روی اینترانت هستیم » نوشتم کسی سرویس کاهش پینگ میشناسه ک کار کنه متاسفانه نگاه میکنم میبینم پاک شده !چرا نمیدونم😅

• لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
21 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

تا جایی که میدونم آقا سینا سالهاست که مهاجرت کرده. دیگه در لیون فعالیتی نداره. مدیریت فنی فروم چند سالی میشه که دست آقا محسنه. بسیار هم خوش برخورد و پسر باحالیه.

از نظر فنی هم، این فروم، تا جایی که من میبینم قوی ترین پشتیبانی فنی رو داشته، چه در قدیم چه حالا. تقریبا موردی نیست که مجموعه مدیریتی فروم بخوان و امکان پذیر باشه و مدیر فنی مخالفت کنه.

هزینه نگهداری فروم، و انجام تنظیمات فنی اش، بسیار بالاست، من مطمئنم که درآمد ناشی از فروش کاربر ویژه، کفاف هزینه نگهداری فروم رو نمیده، و درآمد فروشگاه هست که از نظر مالی پشتیبان فرومه.

سلام آرمین جان الان رو که نمیدونم ولی از زمانی که ایشون اومدن دسترسی محدود شد و قالبها تغییر کردو میگم فاجعه امیز ترین قسمتش هم حذف پشتیبانی از تپاتالک بود

• لایک 1
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است:

همین دیروز بنده توی تایپیک «الان روی اینترانت هستیم » نوشتم کسی سرویس کاهش پینگ میشناسه ک کار کنه متاسفانه نگاه میکنم میبینم پاک شده !چرا نمیدونم😅

مطمئن نیستم ولی شاید به خاطر واژه "خرید" در جمله ای که نوشتین باعث پاک شدنش شد. چون خرید و فروش بخش جداگانه ای در انجمن داره.

4 ساعت قبل، Smiley60 گفته است:

سلام آرمین جان الان رو که نمیدونم ولی از زمانی که ایشون اومدن دسترسی محدود شد و قالبها تغییر کردو میگم فاجعه امیز ترین قسمتش هم حذف پشتیبانی از تپاتالک بود

برادر من خودم به خاطر لیون رفتم Tapatalk Pro خریدم، و پس از حذف پلاگینش خیلی اذیت شدم. میدونم که انجمن لیون، به خاطر اینکه فارسی شده و کاملا شخصی سازی شده، با پلاگین تاپاتاک ناهمگونی داره، بعد هر وقت خود انجمن به روز میشه، گاهی با پلاگین تاپاتاک ناسازگاری پیدا میکنه، به همین خاطر وقتی مدیر فنی میبینه هر وقت میخواد انجمن رو به روز رسانی کنه، این پلاگین موی دماغش میشه، میاد حذفش میکنه. من الان هم بگم پلاگین تاپاتاک رو آقا محسن اضافه کنه، پسفردا انجمن به روز رسانی بشه، و ناسازگاری پیش بیاد، پلاگین رو پرتش میکنن اونور.

17 ساعت قبل، farhadii گفته است:

آرمین جان انجمن لیون را دستکم نگیرید از معدود انجمن های موفق  سخت افزاریست و همچنین یه تبلیغ قوی و سابقه خفن وجودش  خیلی به نفع تیم لیونه ، مگه افزایش دو برابری ظرفیت پیام خصوصی چقد هزینه داره که دریغ میشه؟

واقعیتش آقای فرهادی عزیز،

اگر در اختیار من بود من بیشتر میکردم، اما درخواست چنین تغییری (افزایش حجم پیام خصوصی) از سطح من به عنوان ناظر فراتره. تنها شخصی که در این مورد میتونه تصمیم بگیره مدیریت محترم انجمن آقا حامد عزیز هستش. ایشون فقط میتونن در این زمینه تصمیم گیری کنند.

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
11 ساعت قبل، Farjam گفته است:

هوممم

اااااااااا

آقافرجام مو در آورده

شیرینی نمیدی 😁

• حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Hype گفته است:

چون قیمت دلار همون قیمت سابق نیست

راس میگین برادر  تاثیر  این قیمت دلارر رو قدرت خرید  خیلیییی مهمه هااااا

اصلا میدونین آیا گرونی دلار یه نوع  مدل مالیاتی ((غیر مستقیم))  محسوب میشود

ویرایش شده توسط farhadii
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

واقعا یادش بخیر یک دوره ای خیلی خوب و فعال بود(تخفیف قرعه کشی اموزش و ...)🙁

• لایک 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Rorschach گفته است:

واقعا یادش بخیر یک دوره ای خیلی خوب و فعال بود(تخفیف قرعه کشی اموزش و ...)🙁

دقیقا برادر، انگاری همه چیو تعطیل کردن عوضش لوگوی جدید برامون میزارن ، لوگوی  قبلی مگه چه ایرادی داش آخه ؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

دوستان خودتون رو الکی ناراحت نکنید دوران فروم ها تقریبا ده سالی میشه گذشته این چند تا هم که هستن کم کم بسته میشن !

• لایک 1
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

یک دلیل میتونه این باشه که اوج شلوغی فروم برای 8-10 سال پیش هست و اکثر افراد از اون زمان تا حالا بیشتر با زندگی درگیر شدن و وقت برای فضای مجازی ندارن

و به طور کلی شبکه های اجتماعی معمولا اکثر نیاز های حداقلی مجازی افراد رو پوشش میدن و همین باعث میشه از افرادی که میان فروم کم بشه

• ممنونم 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
11 ساعت قبل، aliehsan33 گفته است:

دوستان خودتون رو الکی ناراحت نکنید دوران فروم ها تقریبا ده سالی میشه گذشته این چند تا هم که هستن کم کم بسته میشن !

تقریبا درسته 

الان فرم لیون هم زنده بودنش بخاطر بازارچش هست اون حذف بشه  دیگه پشه اینجا پر نمیزنه 

• لایک 3
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۷/۱۷ در 21:07، aliehsan33 گفته است:

نه برادر این حرف اصلا کارشناسنانه و اصلا دقیق نیس درسته لیون رونق سابق را نداره دلیلش یه عالمه محدودیت جدیده که قبلا وجود نداشته و عدم رسیدگی متولیان انجمن مگه افزایش دو برابری ظرفیت پیام خصوصی چقدر هزینه داره که داره دریغ میشه فروم ها تو همه جای دنیا جایگاه خودشون را دارند و شما کدوم فروم معتبر و ارزشمند را میشناسین که تعطیل شده ، اصلا مگه  وقتی اینستا که اومده دیگه فیسبوک تعطیل شده ،هر کدام جایگاه خودشو داره ، این انجمن پتانسیل های زیادی داره که یکیش بازارچش هست

• لایک 5
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام عزیزان .

به نظر بنده دلایلش مختلفه اما از مهمترین هاش میشه به این اشاره کرد که مدیران لیون قبل از کاربرهاش به شبکه های اجتماعی مهاجرت کردند و با بهره بردن از شرایط اونجا بازخورد دریافت کردن .

با تب ماینینگ و فروش گسترده در این بازار نیاز چندانی به سر و کله زدن با سایر مشتری ها نداشتن و وقتش رو هم نداشتن پس خیلی زود انجمن اولویت چندم شده . این محدودیت ها ما رو آزار میده اما هزینه ها رو به شدت کاهش میده . چه از منظر مالی چه از منظر وقت و پی گیری . به جای این که بگردن توی تاپیک ها و قانون رو اعمال کنند از همون اول دسترسی ها رو محدود کردند . عدم امکان ویرایش خیلی راحتتر از جواب دادن به کاربرهایی هستش که از ویرایش تاپیک توسط فروشنده و ... ناراحت هستند . حالا این وسط من کاربر ناراضی هستم به اسب زورو .

• لایک 5
  • ممنونم 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام و خسته نباشید

یکی از مشکلات اینترنت برای ما ایرانی ها همینه ! تا تکنولوژی جدید میاد قدیمی رو فراموش میکنیم و برای تمام کاربردهامون از یک تکنولوژی استفاده میکنیم !

والا تو کشورهای دیگه برای مکاتبات هنوز هم از ایمیل استفاده میکنن ولی ما ایرانی های غیور دیگه 10 سالی میشه که استفاده از ایمیل رو افت کلاس میدونیم !

دوستان دهه 60 خوب یادشون میاد که یه زمانی برنامه یاهــــــو چه غوله بی حرفی بود در عالم اینترنت ! اما از صحنه روزگار محو شد !

یاهو اومد ایمیل نابود شد ، فیسک بوک اومد یاهو نابود شد و ..... شبکه های اجتماعی هم اومدن فروم نابود شد ! مثل همیشه ما ایرانی های همیشه در صحنه تکنولوژی قبل رو کلا منسوخ کردیم گذاشتیم کنار

در ۱۴۰۱/۷/۱۲ در 20:51، ARMIN گفته است:

برادر این تاپیک میره جزو انتقادات، وگرنه انجمنی که انتخاب کردین موضوعش با موضوع این پست متفاوته.

از بابت مسائل فروشگاه من نمیتونم اظهار نظر کنم.

اما از بابت انجمن، بحث وییرایش پست اولیه، به دلیل تغییرات قیمتی و شرایط - پس از ارسال تاپیک، که توسط بعضی فروشنده ها اعمال میشد، باعث رنجش و اعتراض کاربران بود. مثلا یکی میومد قیمت میزد، یکی میومد اون قیمت رو پیشنهاد میداد، بعد صاحب تاپیک به هر دلیل پشیمون میشد تاپیک اولیه رو تغییر قیمت میداد. این یکی از دلایلی بود که باعث شد محدودیت اعمال بشه. من خودم شخصا موافقش نیستم البته.

از بابت اینکه چرا تاپیک خرید هم نیاز به تایید داره، 2 تا دلیل وجود داره. از نظر فنی تاپیک های خرید یا فروش قابل تفکیک نیست، که اتوماتیک به انجمن گفته بشه فلان تاپیک ها خرید هستند پس اتوماتیک تایید بشن. دلیل دوم اینه تعداد تاپیک های خرید و فروش همزمان برای هر کاربر باید مشخص باشه، شما خودت رو نگاه نکن، بسیاری از دوستان کارشون خرید و فروش قطعه است، اگر این محدودیت نباشه توی همه ی بخش ها تاپیک های ثابت خرید قطعات خواهیم داشت که دائم آپ میخورن.

به یاد ندارم تاپیک انتقادی در مورد لیون کامپیوتر بسته شده باشه. اما در تاپیک - همیشه باز - انتقادات، تجمیع شده.

راستی در این مورد خواستم فقط یه یادآوری کوچیک کنم چون فرمودید به یاد ندارید !

سال 1390 یه مسابقه بهترین کیس برگزار شد که قرار شد به زیباترین کیس یه فلش هدیه داده بشه ، همونجا وقتی زیباترین کیس انتخاب شد بعضی ها اعتراض مسالمت آمیز کردن و منم اومئم به شوخی گفتم این فروم هم اصلا تاب انتقاد نداره و به خاطر همین جمله از فروم اخراج شدم و 3 ماه بعد هم به شرط عذرخواهی به فروم برگشت داده شدم

لینک اخراج بنده هم به روایت آقای حسینی در تاریخ 4 شنبه 18 اسفند 1389 !

• لایک 2
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، sinastar گفته است:

راستی در این مورد خواستم فقط یه یادآوری کوچیک کنم چون فرمودید به یاد ندارید !

سال 1390 یه مسابقه بهترین کیس برگزار شد که قرار شد به زیباترین کیس یه فلش هدیه داده بشه ، همونجا وقتی زیباترین کیس انتخاب شد بعضی ها اعتراض مسالمت آمیز کردن و منم اومئم به شوخی گفتم این فروم هم اصلا تاب انتقاد نداره و به خاطر همین جمله از فروم اخراج شدم و 3 ماه بعد هم به شرط عذرخواهی به فروم برگشت داده شدم

لینک اخراج بنده هم به روایت آقای حسینی در تاریخ 4 شنبه 18 اسفند 1389 !

برادر این موضوع ربطی به مطلبی که پنج ماه پیش گفتم نداره. چون در مورد شما تنبیهی در یک زمانی اعمال شده دلیل زیر سوال بردن مشی اصلی انتقاد پذیری توسط مدیریت فرم نمیشه.

اولا من در زمان اخراج شما جزو تیم مدیریت فروم نبودم و اطلاعی از دلیل مشکلی که برای شما پیش اومد ندارم. بنابراین قضاوتی هم نمیکنم. از نظر من اگر بابت مسئله ای از طرف آقای حسینی تنبیه شدین، حتما لازم بوده. من سال 94 به تیم مدیریت فروم دعوت شدم، قاعدتا از اون زمان به بعدش رو در جریان اتفاقات بودم و میتونم قضاوت کنم.

مورد بعد اینکه، اگر جایی به ناحق منو تنبیه کنند، من اصلا دیگه به اونجا برنمیگردم، چه برسه به اینکه بیام ادامه فعالیت بدم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستان مهربان لیونی

خواستم مطب جدیدی در انجمن که امروز باهاش مواجه شدم در تاپیک قبلی به اشتراک بزارم که گویی تاپیک قبلی به دلایل نا معلومی قفل شده!!!

و حالا اشکالی نداره  و شاید احتمالا از مشکلات فنی باشه  این تاپیک در واقع امتداد و ادامه تاپیک قبلیست و  به موضوعی یکسان میپردازد

برای شروع امروز به محدودیت عجیب و غریب و جدیدی برای ویرایش در پیغام خصوصی بر خوردم هیهات برای ویرایش پیام خصوصی باید 116 ثانیه صبر کرد

محدودیت های  روز به روز در حال  اضافه در انجمن به راستی داره مرزهای جدیدی را در می نوردد ،که این برای کاربران و دوستداران انجمن مطلوب نیس

همینه اینجا اینقددررر سوت  و  کور  شده 

با تشکر

ویرایش شده توسط farhadii
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

درود بر شما

والا به نظرم انجمن همچی بدک هم نی

البت به خاطر تنوع و دل مشغولیت های جدید(یک زمانی ابزار ارتباطی و اجتمایی و تعاملی همین انجمنها بودن) که هیچ وقت انجمن مثل قبل نمیشه ولی باز خوبه و رو پاست

این چند روزم خیلیا زدن بیرون کیفو حال و خوب تاپیکها هم خوابیدن😁

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

البت اینکه قوانین و سخت گیریها باعث دلزدگی و سردی میشه موافقم

جو مثبت و اروم باعث کاهش فعالیت میشه

به نظر من جو باید یه نموره سمی  باشه😁

مثلا الا باید یکی تاپیک کری خونی در بی بزنه و خوب قطعا خوب داغ میشه ولی خوب احتمال بستنش هم زیاده (محض مزاح)😅

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...