رفتن به مطلب

واقعا چرا دیگه انجمن ، دیگه اون انجمن سابق نیست

Recommended Posts

42 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

البت اینکه قوانین و سخت گیریها باعث دلزدگی و سردی میشه موافقم

آره باو صبر کردن 116 ثانیه ای برای  ویرایش پیامهای خصوصی یه ریزه رو اعصابه

لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
نقل قول

واقعا چرا دیگه انجمن ، دیگه اون انجمن سایق نیست (2)

برای اینکه مردم دیگه اون آدم سابق نیستن !

• لایک 5
لینک به دیدگاه

اولین دلیلش این هست که شعبه دوم تاپیک ها رو میزنی دوست عزیز 😂

تاپیک اول رو همکاران قفل کردند چون دیگه حرفی نمونده بوده

من دیدم شما دوباره ابراز دلتنگی کردید اومدید قسمت دوم ماجرا رو زدید

تاپیک قبلی رو باز کردم و تاپیک جدید رو هم ادغام کردم

حالا با هم صحبت کنید که آیا مثل قدیم هست یا نه

• لایک 2
  • حالم خوب شد 5
لینک به دیدگاه

انجمن رفت برا بروز رسانی گفتم اخ چندر روزی نداریمش!

تا نه یه بروز رسانی کوتاه بوده😅

• لایک 1
لینک به دیدگاه

باز خوبه انجمن بالا میاد

قبلا بالا نمی اومد اگه هم می اومد پیام ارسال نمی شد

• لایک 2
لینک به دیدگاه

برادر جان چون در کل دوره انجمن به سر اومده از وقتی که پیام رسانهای رنگاوارنگ اومدن یواش یواش دوره فروم به سر رسید اینو کسی داره خدمتتون می‌گه که یه زمانی حدود سال ۸۸ الی ۸۹ بود به اتفاق چندتا از دوستان انجمن وی بی پرو رو بر پايه پلتفرم ویبولتین راه اندازی کردیم .  هدفش هم پشتیبانی ، فارسی سازی، ارائه پلاگین طراحی قالب رایگان و سفارشی و کلا هرچی درباره ویبولتین بود . در واقع تا قبل ما وی بی اسکین و وی بی ایران در این زمینه کار می‌کردن بعد ها ویکی وی بی هم به جمع اضافه شد . اوضاع هم خیلی اون موقع عالی بود فروم های زیادی بودن که سرشون هم شلوغ بود . به شکلی که با وجود انجمن قوی مثل وی بی ایران کار ما هم کساد نبود و مراجعه کننده و کاربر ها میومدن خیلی ها از رایگان ها استفاده میکردن بعضی ها هم حوصله نصب پلاگین و  قالب و عیب یابیش و آپگرید نداشتن می‌سپردن به ما . اما یواش یواش از اون سالی که تلگرام اومد و اینستا افتاد رو بورس خلوت شد اول ما درش رو تخته کردیم بعدش بقیه مقاومت کردن یکی یکی تعطیل شدن. شرایط جدیدی بود کسی برای سیستم فروم تره هم خورد نمیکرد همه رفته بودن شبکه های اجتماعی تا اینکه انجمن های بزرگ پشتیبانی سیستم ویبولتین در ایران به کل به پایان رسید. اول از وی بی پرو بعد وی بی اسکین  و غیره... تا همین آخری که وی بی ایران هم بسته شد که وقتی دیدم آدرسش رو می‌زنم بالا نمیاد غم میاد سراغم 😢

اینجا هم اگه می‌بینی خلوت شده متاثر از همین شرایطه و اگه میبینی هنوز هم سرپا مونده به دلیل کاربرای قدیمیشه و حس نوستالژیکیه که به کاربرای قدیمیش می‌ده . میان سر می‌زنن به عادت ده یازده سال قبل .

وگرنه یه جوون دهه هشتادی بیشتر ترجیح می‌ده توی چت روم های تلگرام و پیجای اینستا بچرخه تا بره عضو فروم بشه.

شاید ما آخرین نسل از علاقه مندای سیستم forum باشیم

• لایک 11
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

وگرنه یه جوون دهه هشتادی بیشتر ترجیح می‌ده توی چت روم های تلگرام و پیجای اینستا بچرخه تا بره عضو فروم بشه.

ولی وجدانی انجمن و فروم واقعا یه چیز دیگست امکانات انجمن کجا... امکانات تلگرام کجا 

باو ...  هنووزم  هیچی واقعا  جای انجمنو نمیتونه بگیره 

میگین نه بازارچه رو نگاه بفرمایین که  هر روز چند تاپیک اضاف میشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا دیگه انجمنها دارن از بین میرن
یه چند تایی تهش میمونه
البیته برای ایرانی ها انجمنهای تخصصی وجود داشته باشه بد نیستش
الان دیدم انجمن همسایه
ختم گرفته برای بخش بازاچه و اعلامیه سیاه رنگی زده بالای بخشش
خدا رحمتش کنه

• قلبم گرفت 6
لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

کلا دیگه انجمنها دارن از بین میرن
یه چند تایی تهش میمونه
البیته برای ایرانی ها انجمنهای تخصصی وجود داشته باشه بد نیستش
الان دیدم انجمن همسایه
ختم گرفته برای بخش بازاچه و اعلامیه سیاه رنگی زده بالای بخشش
خدا رحمتش کنه

پرشین تولز از لیون بازارچش خیلی بیشتر فعال بود ، حالا علت دقیقش چی هست نمیدونم ، ولی اون کاربرها همه میان سمت لیون

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۲/۴ در 01:10، farhadii گفته است:

ولی وجدانی انجمن و فروم واقعا یه چیز دیگست امکانات انجمن کجا... امکانات تلگرام کجا

باو ...  هنووزم  هیچی واقعا  جای انجمنو نمیتونه بگیره

میگین نه بازارچه رو نگاه بفرمایین که  هر روز چند تاپیک اضاف میشه

صد در صد انجمن خیلی بهتر از شبکه اجتماعیه، شما در انجمن میتونید مشکلاتی که مطرح میشه رو از داخل گوگل سرچ کنید و اگر مشکل مشابهی داشته باشید برطرف کنید. بخش بازارچه هم از جمله مهمترین بخش ها است که عملا در شبکه اجتماعی محلی از اعراب نداره و امکان تفکیک هم براش وجود نداره.

در زمینه مشاوره در انجمن هم تمام کاربران حرفه ای و ما همه فعال هستیم، به کاربران کمک میکنیم.

ممکنه انجمن بالا و پایین داشته باشه، اما جایگزینی براش متصور نیست، و با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد.

• لایک 4
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

سوای از بازار فیزیکی و مزایا و معایبش، من کاملا موافق معاملات توی انجمنم. اینجاس که از خرید (حالا شاید سالی یک بار!)، خیالت راحتتره تا توی تلگرام و...

حداقل اینجا مثل شبکه‌های اجتماعی بی‌در و پیکر نیست و چهارتا فروشندهٔ قدیمی و مؤمن توش پیدا میشه...

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، fararash گفته است:

سوای از بازار فیزیکی و مزایا و معایبش، من کاملا موافق معاملات توی انجمنم. اینجاس که از خرید (حالا شاید سالی یک بار!)، خیالت راحتتره تا توی تلگرام و...

حداقل اینجا مثل شبکه‌های اجتماعی بی‌در و پیکر نیست و چهارتا فروشندهٔ قدیمی و مؤمن توش پیدا میشه...

بستگی داره من تو تلگرام قبلا طرف ندیده نشناخته چند ده میلیون زده به حسابم چرا چون اعتبار اینترنتی داشتم

اما انقدر کلاهبرداری اینترنتی زیاد شد طرف میومد حضوری واسه بیعانه 2-3 میلیونی میترسید

تو انجمن هم نه کسی همدیگر رو میشناسه نه دیده فقط از روی اعتبار خرید و فروش اعتماد میکنیم

در کل بله امنیت خرید فروش تو انجمن بالاتر از تلگرام و شبکه های اجتماعیه

• لایک 5
لینک به دیدگاه

شبکه های اجتماعی در کاهش کاربرهای فروم لیون کامپیوتر موثر هستند اما به نظرم بیشتر از همه شرایط اقتصادی باعث شده ملت بیشتر درگیر کار باشن و از علایق خودشون فاصله بگیرن. قدیم خریدن کارت های اند کار خیلی سختی نبود اما الان خرید یه کارت 4090 کار مشکلی هست. الان بستن یه سیستم گیمینگ کار بسیار مشکلی نسبت به گذشته شده. یادمه خرید کارت های 480، 580، 680، 780 و 980 و ... برای منی که دانشجو بودم امکان پذیر بود. خلاصه به نظرم شرایط اقتصادی نامطلوب عامل موثری در کاهش کاربرهای فعال فروم لیون کامپیوتر هست. حقیقتش شبکه اجتماعی هم هستم هیچ شبکه اجتماعی در حد و اندازه فروم لیون کامپیوتر با کاربرهای حرفه ایش نیست. محیط خیلی سالمتر، تخصصی تر و با احترام بیشتری هست. کاربرها هم با سابقه هستند و اعتبارشون رو سال ها زمان گذاشتن به دست اوردن.

• لایک 8
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

با درود و احترام

یه دلیل اصلیش به نظر من همونطور که دوستان دیگه گفتن اوضاع اقتصادیه. سال ها پیش که دبیرستانی بودم چند ماه پول تو جیبیامو جمع کردم و یه r9 290 کارکرده گرفتم زمانی که هنوز ۲۹۰ کارت رو بورسی بود ولی الان یکسال هم پولامو جمع کنم شاید به سختی بتونم 6900xt خرید کنم!

بحث دیگش بنظر من اشتیاقه. خودم چند سال پیش همش اشتیاق گیم های جدیدو داشتم، بررسی سخت افزار @big VULTURE رو توی فروم دنبال میکردم. ولی الان دیگه دغدغه های زندگی کل اون هیجان رو گرفته و کل گیمم به یک ساعت r6 اونم یه روز درمیون خلاصه شده

القصه که بنظرم پیر شدیم، جوونترا هم نیومدن پرچم فروم رو ازمون بگیرن و این شد وضعیت فروم…

• لایک 2
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، danyal.fa79 گفته است:

القصه که بنظرم پیر شدیم، جوونترا هم نیومدن پرچم فروم رو ازمون بگیرن و این شد وضعیت فروم…

برادر درسته جوانتر ها نیومدن اما ما خودمون باید پرچم انجمن را بالا نگه داریم!🤓

واقعا نمیدونم  چرا یه دفه یاد این عکس افتادم منظور سیاسی ندارم،عکس... عجیب عکسیه 

Raising_the_Flag_on_Iwo_Jima_by_Joe_Rosenthal.thumb.jpg.99b31b1fb5b3ea51891e67ce52be12a4.jpg

ویرایش شده توسط farhadii
  • لایک 3
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

پیرو فرمایش دوستانی که دربارهٔ اوضاع اقتصادی صحبت کردن، حدود هفت سال پیش، همینجا از یکی از بچه‌های ماهِ فروم  @nasir1367 یه سیستم صوتی Z5500 بسیار تمیز و در حد، با یه کارت صدای Creative بی‌نظیر گرفتم سرجمع یک میلیون و چهارصد. سر نیاز مالی، از دست دادمش... و باز هم نگشت!

الان همون سیستم که گیر نمیاد، اگرم به بدبختی بخواد پیدا بشه، راحت ۲۵-۳۰ میلیون تومن هست. قیمت‌ها ۲۰ برابر شد... اما قدرت خرید چندبرابر شد؟ حدودا یک‌دهم!

ما که داریم رفته‌رفته پیر میشیم، اما، امیدوارم روزهای خوب بیاد، و این فروم همچنان استوار باشه... چون بین اهل‌الکامپیوتر! جایگاه و ارزش بسیار خاصی داره؛ حس نوستالژی، توأم با احترام و اعتماد... موهبتی که به دست آوردنش راحت نبوده، و باورِ فقدانش هم، غیرممکنه!

ویرایش شده توسط fararash
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...