رفتن به مطلب

راهنمایی برا وارد کردن خودرو از خارج

AtAgAmEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

از دوستان اطلاع دقیقی برا وارد کردن خودرو دارن ؟ ( از همونایی که عبور موقت هست تو خیابونها پرسه میزنن )

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

عطا جان،

تا اونجایی که من میدونم:

شما میری ماشینت رو از تو ترکیه یا دوبی میخری، هزینه کرایه حمل میدی به ایران، حالا مثلا از دوبی ماشین رو خریدی، 150 دلار کرایه تا بندر عباس رو میدی، ماشین میاد تو گمرک، میری معادل حقوق و عوارض ورودی سیصد درصدی ماشین، ضمانت نامه بانکی تهیه میکنی میگذاری نزد گمرک، ماشین رو ورود موقت میکنی، پلاک ورود موقت براش میگیری. بعد تا شیش ماه میتونی تو خیابون سوارش بشی بعدش باید مرجوعش کنی. میبریش به همون گمرک ورودی، ضمانت نامه رو پس میگیری و کرایه حمل برگشت رو میدی ماشین رو بر میگردونی به همون جایی که خریدی یا یک کشور دیگه، و اونجا با یه درصدی کمتر از قیمت نو، ماشین رو میفروشی و یه چیزی میگذاری روش دوباره یکی دیگه میخری، دوباره اونو میاری ایران، ضمانت نامه میگذاری و تا شیش ماه دوم سال هم ماشین آخرین سیستم زیر پات باشه و دوباره چرخه تکرار میشه.

فقط اینکه کارت بازرگانی میخواد تا ماشین به نام خودت بیاد. یا این، یا اینکه از کارت بازرگانی یکی دیگه استفاده میکنی تا ماشین به نام اون بیاد و یه هزینه ای هم به اون میدی.

اگر با یه نمایشگاه دار تو کشور مبدا روابط داشته باشی که کار خیلی راحت تره، تو فقط پول رو بهش میدی، اون ماشین رو میفرسته ایران؛ اینجا فقط هزینه (نسبتا") ناچیز ضمانت نامه بانکی رو میدی و ورود موقت میکنی؛ و بعد از شیش ماه تو فقط مرجوع میکنی و اون نمایشگاهیه ماشین رو میفروشه و یکی دیگه برات میفرسته.

ولی اینجوری درطول سال ماشین آخرین مدل زیر پاته. 2 تا سختی داره، یکی سختی دل کندن از ماشینیه که شیش ماه عاشقش شدی و باید ازش دل بکنی بری سراغ یکی دیگه و دوم اینکه باید خیلی مراقب باشی تو اون شیش ماه به ماشین صدمه نزنی چون از سرش میفته بدجور، ممکنه موقع فروش خیلی ضرر کنی.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آرمین جان دست شما درد نکنه برای من هم سوال بود B)

مثبت های ما هم که هی خالی میشن :D

من فک کنم داخل خود بندرعباسم سود اینکارم بیشتره :lol:

انشاالله تلاش کنیم یه شغل خوب گیرمون بیاد واقعا خوندن این مطلب هم حس خوبی داد :lol:

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم دانیال جان،

بندرعباس که شاهرگ حمل و نقل ایرانه، قطعا وقتی خودت اونجا باشی راحت تر خواهد بود.

عطا جان هم که ارومیه تشریف دارن، میتونه از ترکیه خرید کنه به صورت مسافری بیاد، کاپوتاژ کنه، همون ضمانت نامه بانکی یا نقدی رو بگزاره نزد گمرک ورودی، چند ماه ازش استفاده کنه بعدش ماشین رو برگردونه به مبدا. اگه شرکت حمل آشنا هم داشته باشه، که به وفور تو استان های آذرباییجان خودمون هستش، اون شرکت حمل میتونه معادل حقوق عوارض بن بیمه تضمین نزد گمرک بگذاره که هزینه خیلی کمتری داره و به راحتی ماشین رو بیاره چند ماه استفاده کنه و بعدش باید برگردونه.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@};- @};- دست گلت درد نکنه آرمین @};- @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...