رفتن به مطلب

خرید سیستم بازی سازی تا ۴۵ میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
من یک سیستم برای بازی سازی می خواستم که یک لیست به صورت زیر دارم و بودجه تا ۴۵ میلیون است من یک کارت rx560 چهار گیگ هم دارم که به صورت موقت روی سیستم جدید می خوام بزارمش تا بعدا یک کارت گرافیک بهتر روی سیستم بزارم

AMD Ryzen 7-5800X 3.8GHz AM4 Desktop BOX CPU
Kingston HyperX FURY Beast RGB DDR4 32GB 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM
ASUS VA27EHE 27 Inch Full HD IPS Eye Care Monitor
ASUS PRIME X570-PRO AM4 Motherboard
DeepCool MATREXX 50 ADD-RGB 4F Case
Noctua NH-D15 LGA 1700 CPU Cooler
Green GP1050B-OCDG 80PLUS Platinum Modular Power Supply
Rapoo V500SE Mechanical Gaming Keyboard
Western Digital Blue SN570 1TB 2280 NVMe M.2 SSD
TP-Link TL-WN781ND 150Mbps Wireless N PCI Express Adapter

فقط من نمیدونم که سیستم رو خوب بستم
بعضی جاها فکر میکنم زیاده روی کردم مثلا فن سی پی یو انقدر قوی نیاز است؟

پاور رو هم بالا بستم که بعدا هزینه دوباره نکنم

و اینکه سی پی یو باکس است یعنی فن داره؟ و اگر فن داره نیاز به خرید فن جداگانه است یا فن سی پی یو کافی است؟

این سیستم رو برای بازی سازی با unity و unreal می خوام و بازی ها دو بعدی و سه بعدی( نه به صورت واقع گرایانه) بسازم

اگر جایی ایرادی داره یا قطعه ای باید عوض بشه یا سیستم بهتری میشه(حتی از صفر که کلا قطعات تغییر کند) بست ممنون می شم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

سلام به نظر من اگه عجله ندارید صبر کنید تا سری 7000 رایزن و نسل 13 اینتل وارد بازار بشن و روی اونا تصمیم بگیرید برای خرید با توجه به هزینه ای که میخاین بکنید.

لینک به دیدگاه

تا دو ماه دیگر در بازار ایران میان ؟ چون فکر کنم خیلی طول بکشه تا داخل ایران بیان 

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، peymangg گفته است:

تا دو ماه دیگر در بازار ایران میان ؟ چون فکر کنم خیلی طول بکشه تا داخل ایران بیان 

احتمال زیاد بله ولی قیمت نامشخص هست

لینک به دیدگاه

فقط من الان بررسی کردم قیمت ها حدود  100 دلاری روی سی پی یو فرق میکنه که به پول ایران خیلی بیشتر میشه 

مادربرد و اینا هم خیلی گرونتر میشوند فکر میکنم قدرت همین نسل هم کافی باشه برای کار من 

و با پولی که من دارم فکر نکنم یه سیستم خوب بشه در نسل جدید بست، میشه ؟ 

یا وقتی نسل جدید بیاد این قطعات ارزونتر می شوند؟ اگر اینطور است که میشه مثلا دوماه صبر کنم وقتی ارزان تر شد بخرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کانفیگ اوکیه، ولی من پیشنهاد میدم به جای 5800x مدل 3900x بگیرید، هم خوش قیمت تره، هم قویتر. ssd هم 512 کافیه بنظر من، یه هارد تهیه کنید برای آرشیو و نگهداری. سیپیو های سری 7 9 نسل 5000 هم فن داخل باکس ندارن و باید کولر جداگانه تهیه کرد. البته تک توک بعضی مدلا مثل 5700g  فن هم دارن.

مادربرد هم میتونید B550 Plus wifi تهیه کنید، همین b550 کافی هست

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

خیلی خیلی ممنون با 3900x هزینه بستن سیستم خیلی اومد پایینتر 

Ssd رو کمتر نمیتونم ببندم به خاطر اینکه حجم نرم افزارها بالا هست اگر بیشتر پول داشتم شاید ۲ ترا هم میبستم 

هارد در لیست هست ولی به خاطر راهنمایی خوبتون احتمالا حجم بیشتر میگیرم 

لینک به دیدگاه

و یک سوال دیگه نیاز به خرید فن جداگانه است ؟ چون همراه خود پردازنده یک فن است

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 دقیقه قبل، peymangg گفته است:

و یک سوال دیگه نیاز به خرید فن جداگانه است ؟ چون همراه خود پردازنده یک فن است

پیشنهاد میکنم تهیه کنید، با فن استوک همین پردازنده، دما تا 98 هم میره. اگر سیستمتون قرار نیست زیاد قول لود باشه، همون فن استوک جوابه، اگر نه، Thermaltake TH240 ARGB Sync CPU Liquid Cooler بگیرید.

قیمت و پرفورمنس مناسبی داره، روی 5900x امتحان کردم، دما زیر استرس فقط سیپیو دما روی 70 بود. احتمالا با سیپیو شما ماکزیمم دیگه به 80 برسه.

12 ساعت قبل، peymangg گفته است:

خیلی خیلی ممنون با 3900x هزینه بستن سیستم خیلی اومد پایینتر 

Ssd رو کمتر نمیتونم ببندم به خاطر اینکه حجم نرم افزارها بالا هست اگر بیشتر پول داشتم شاید ۲ ترا هم میبستم 

هارد در لیست هست ولی به خاطر راهنمایی خوبتون احتمالا حجم بیشتر میگیرم 

باز هم جای تغییر و بهینه شدن داره، مثلا رم کینگ استون هم قیمتش الکی بالاست، فیک هم تو بازار داره(البته مدل rgb ش بعید میدونم فیک داشته باشه) رم جی اسکیل، کورسیر، ای دیتا، تیم گروپ یا اوسی پیسی بگیرید

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، ali m گفته است:

سلام به نظرم من سی پیو رو جدید تر بگیرید بهتره با فناوری جدیدتر 

سلام 

من دوتا پردازنده رو مقایسه کردم از نظر قدرت تفاوت داشتند ولی از نظر تکنولوژی فرقی نبود و فرکانس رم و ویژگی های دیگشون تقریباً مثل هم بود 

به غیر از پردازنده با سوکت am5 که داره میاد و ویژگی هاش بهتره، نسل ۳ و ۵ چه فرقی میکنند؟ 

مثلا اگر بخوام نسل جدید بردارم منظورتون 5900x یا 5800x است؟

ویرایش شده توسط peymangg
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، peymangg گفته است:

سلام 

من دوتا پردازنده رو مقایسه کردم از نظر قدرت تفاوت داشتند ولی از نظر تکنولوژی فرقی نبود و فرکانس رم و ویژگی های دیگشون تقریباً مثل هم بود 

به غیر از پردازنده با سوکت am5 که داره میاد و ویژگی هاش بهتره، نسل ۳ و ۵ چه فرقی میکنند؟ 

مثلا اگر بخوام نسل جدید بردارم منظورتون 5900x یا 5800x است؟

من مدل خواصی در نظر نداشتم. نظر کلی رو گفتم. شما زمانی قصد فروش رو داشته باشید باید پردازنده ای رو بفروشید که خیلی قدیمی تر است. فروش برای هر سیستمی پیش میاد. با وجود آمدن نسل جدید افت قیمت خودش رو بیشتر نمایش میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 ساعت قبل، peymangg گفته است:

نسل ۳ و ۵ چه فرقی میکنند؟ 

هیچ فرقی ندارن، نسل 5 یکم بهینه تر هست و خنک تر و با فرکانس بالاتر کار میکنه.

فقط 5800x3d که کش سه بعدی داره تکنولوژی بهتری داره، مابقی تکنولوژی ها مثل هم هستن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...