رفتن به مطلب

بنظرتون این کارت گرافیک از لحاظ دما و برق اوکی نیست؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 
من یدونه 3060 امروز خریدم ایسوس دوال روی گرین اریا بستم.
با پاور 650 کار کرده احتمالا ماین شده بدون تعمیر شده که درموردش توی تایپیک قبلی کلی بحث کردیم
من پاور 650 رو بردم به ی تعمیر کار کار درست نشون دادم و گفت که این پاور خیلی عالیه فقط باید8 پینش که شکسته عوض بشه
خلاصه که ما این 8 پین اینا رو تعمیر کردیم و اومدیم 3060 رو روی این پاور با هزار جور ترس و لرز بستیم 
مشخصات سیستم هم اینه:
i5 9400f
H310s2p
Ram 8 
rtx 3060
green aria 
256 m.2
hdd 1t westlern
1- بنظرتون با تستی که با fulmark گرفتم و رفته زیر استرس زیاد دماش خیلی بالا نرفته؟ حداکثر 79 رفته و هات اسپات دما هم به 92درجه رسیده.
2- بنظرتون این پاور موقع استرس برق کمی بهش داده؟ وقتی میره زیر استرس پاور تا 11.5 ولت هم پایین میاد برقش ، البته که 8 پین رو 12 ولت میده و اصلا پایین هم نیومده همین طور که توی تصویر مشخصه
و اینکه اینو با گارانتی m.i.t گرفتم بنظرتون گارانتی خوبیه؟ 18 ماهه
3- و اینکه توی فول مارک امتیاز 7500 گرفته طبیعیه؟ چون ی سریا 8000 هم گرفته بودن ی سریا روی i511400 هم 7800 گرفته بودن.
بنظرم چون دما بالا میره کارت گرافیک از قدرتش کم شده 
بنظرتون نو خریدم سالمه؟؟😂

Screenshot 2022-10-16 223044.png

هم اکنون، DR MORAD گفته است:

سلام دوستان 
من یدونه 3060 امروز خریدم ایسوس دوال روی گرین اریا بستم.
با پاور 650 کار کرده احتمالا ماین شده بدون تعمیر شده که درموردش توی تایپیک قبلی کلی بحث کردیم
من پاور 650 رو بردم به ی تعمیر کار کار درست نشون دادم و گفت که این پاور خیلی عالیه فقط باید8 پینش که شکسته عوض بشه
خلاصه که ما این 8 پین اینا رو تعمیر کردیم و اومدیم 3060 رو روی این پاور با هزار جور ترس و لرز بستیم 
مشخصات سیستم هم اینه:
i5 9400f
H310s2p
Ram 8 
rtx 3060
green aria 
256 m.2
hdd 1t westlern
1- بنظرتون با تستی که با fulmark گرفتم و رفته زیر استرس زیاد دماش خیلی بالا نرفته؟ حداکثر 79 رفته و هات اسپات دما هم به 92درجه رسیده.
2- بنظرتون این پاور موقع استرس برق کمی بهش داده؟ وقتی میره زیر استرس پاور تا 11.5 ولت هم پایین میاد برقش ، البته که 8 پین رو 12 ولت میده و اصلا پایین هم نیومده همین طور که توی تصویر مشخصه
و اینکه اینو با گارانتی m.i.t گرفتم بنظرتون گارانتی خوبیه؟ 18 ماهه
3- و اینکه توی فول مارک امتیاز 7500 گرفته طبیعیه؟ چون ی سریا 8000 هم گرفته بودن ی سریا روی i511400 هم 7800 گرفته بودن.
بنظرم چون دما بالا میره کارت گرافیک از قدرتش کم شده 
بنظرتون نو خریدم سالمه؟؟😂

Screenshot 2022-10-16 223044.png

و اینکه دادم برام باز کرد پاور رو گفت که ای سی فنش سوخته باعث میشه فن دورش بالا نره 200 ازم گرفت تعمیرش کرد. وقتی بازش کرد بهش گفتم یدونه تست فشار هم ازش بگیره ببره روی ریل 650 وات.
و گفتش که سالم سالمه اما متاسفانه نمیدونم چرا اما pg 80 میده و یکم نگرانم کرده. اما تا الان که اوکی بوده تاحالا ازش بدی ندیدم

خدا پدر کولر مستر رو رحمت کنه

لینک به دیدگاه

درود بر شما

من تو کف اینم که اون هم قطعه گنده(منظور گرافیک و پاوره) رو چطور تو اریا جا دادی😁(البت که جا میشه ولی فضا مناسب نیست)

پاور های حرفه ای و استاندارد مدار فیدبک دارن و در صورت خارج شدن ولتاژ از رنج استاندارد پاور پروتک میکنه و ران نمیشه په غمت بابت ولتاژ نباشه

اون پی جی هم به همچنین خارج از رنج شه مادر بورد دستور راه اندازی رو نمیده و باز اون باعث پروتک میشه پس وقتی سیستم داره کار میکنه همه چیز اوکیه

البت پاور گود 80 پاینه و نمیدونم نرم افزار درست نشون میده یا نه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

کارت نسخه مینی هست؟

دما که برای 3060 زیاده اونم با دور فن 2700

نه اینکه اسیب بزنه اما برای 3060 حداقل زیاده

توان مصرفی درسته

اینجور مسائل ربطی به پاور نداره پاور اگر درپیت باشه دست به سوزوندش خوبه حرارت اینا ربطی نداره

هات اسپات معمولا بین 12 تا 14 درجه از دمای کور بالاتره که اینجا طبیعی هست

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

من تو کف اینم که اون هم قطعه گنده(منظور گرافیک و پاوره) رو چطور تو اریا جا دادی😁(البت که جا میشه ولی فضا مناسب نیست)

پاور های حرفه ای و استاندارد مدار فیدبک دارن و در صورت خارج شدن ولتاژ از رنج استاندارد پاور پروتک میکنه و ران نمیشه په غمت بابت ولتاژ نباشه

اون پی جی هم به همچنین خارج از رنج شه مادر بورد دستور راه اندازی رو نمیده و باز اون باعث پروتک میشه پس وقتی سیستم داره کار میکنه همه چیز اوکیه

البت پاور گود 80 پاینه و نمیدونم نرم افزار درست نشون میده یا نه

18 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

کارت نسخه مینی هست؟

دما که برای 3060 زیاده اونم با دور فن 2700

نه اینکه اسیب بزنه اما برای 3060 حداقل زیاده

توان مصرفی درسته

اینجور مسائل ربطی به پاور نداره پاور اگر درپیت باشه دست به سوزوندش خوبه حرارت اینا ربطی نداره

هات اسپات معمولا بین 12 تا 14 درجه از دمای کور بالاتره که اینجا طبیعی هست

ایسوس مینی هست کارت گرافیکم
دو فنه
زنگ زدم گارانتی میگه دما طبیعیه😂
و اینکه پاور تعمیری نبوده پس استاندارده پس خیالمون از پاور راحت 
این سیستم فوقش 550 وات از پاور برق بکشه
من از چند تا پاساژ کامپیوتر اینا پرسیدم گفتن بخواطر قاب کیسته
موقع استرس زیاد اینطوری دما میره بالا وگرنه توی گیم 62 اینا هست دماش

سی پی یوم هم دماش تا 78 اینا میرفت مطمنم بخواطر عدم خروج هوای داغ داخل کیسه
پس خداروشکر برم پشت سیستم توی پریمیر ادیتامو بزنم😂

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، DR MORAD گفته است:

ایسوس مینی هست کارت گرافیکم
دو فنه
زنگ زدم گارانتی میگه دما طبیعیه😂
و اینکه پاور تعمیری نبوده پس استاندارده پس خیالمون از پاور راحت 
این سیستم فوقش 550 وات از پاور برق بکشه
من از چند تا پاساژ کامپیوتر اینا پرسیدم گفتن بخواطر قاب کیسته
موقع استرس زیاد اینطوری دما میره بالا وگرنه توی گیم 62 اینا هست دماش

سی پی یوم هم دماش تا 78 اینا میرفت مطمنم بخواطر عدم خروج هوای داغ داخل کیسه
پس خداروشکر برم پشت سیستم توی پریمیر ادیتامو بزنم😂

گارانتی دیگه بیشتر شبیه شوخی شده مگه تهران باشید برید داد و بی داد کنید پروسه شکایت تعزیرات هم نزدیک 1.5 سال طول می کشه

من یادمه طرف به رئیس شرکت گارانتی می گفت دمای کارتم نزدیک 90 درجه هست سرویش کنید می گفتن طبیعیه کلا دمای مکس این کارت ها 91 هست یعنی 92 بشه سیستم شات دون می شه😁

مینی یکم ضعیفه دوال معمولی خوبه اما با این حال 79 بازم برای 3060 زیاده زمانی که 3080ti داریم که مکسش 71 ایناس

شما در کیستون باز بذارید ببینید دما چقدر بازم می شه تست 3dmark timespy یا super position تست های خیلی خوبی هستن

لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، slash_slash گفته است:

شما در کیستون باز بذارید ببینید دما چقدر بازم می شه تست 3dmark timespy یا super position تست های خیلی خوبی هستن

درد بر شما و بر همه دوستان

قطعا این کار برا تست خوبه و اگر فرض بر مثال با باز کردن درب کیس دما کاهش داشته باشه بر میگرده به ضعف و ایراد در  تهویه و چرخش هوای کیس ، در اینصورت بهتره کیس تعویض شه

جریان هوای کیس باید طوری چرخش داشته باشه که دمای متعادل محیط وارد و دمای  گرم دورو بر قطعات رو ببره بیرون

در صورت نبود چرخش هوای مناسب یه گرافیک قدرتمند میتونه دمای اطراف خودشو بسیار گرم کنه و گرما خوب دفع نشه و دما تا حدی بالا بره

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

گارانتی دیگه بیشتر شبیه شوخی شده مگه تهران باشید برید داد و بی داد کنید پروسه شکایت تعزیرات هم نزدیک 1.5 سال طول می کشه

من یادمه طرف به رئیس شرکت گارانتی می گفت دمای کارتم نزدیک 90 درجه هست سرویش کنید می گفتن طبیعیه کلا دمای مکس این کارت ها 91 هست یعنی 92 بشه سیستم شات دون می شه😁

مینی یکم ضعیفه دوال معمولی خوبه اما با این حال 79 بازم برای 3060 زیاده زمانی که 3080ti داریم که مکسش 71 ایناس

13 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درد بر شما و بر همه دوستان

قطعا این کار برا تست خوبه و اگر فرض بر مثال با باز کردن درب کیس دما کاهش داشته باشه بر میگرده به ضعف و ایراد در  تهویه و چرخش هوای کیس ، در اینصورت بهتره کیس تعویض شه

جریان هوای کیس باید طوری چرخش داشته باشه که دمای متعادل محیط وارد و دمای  گرم دورو بر قطعات رو ببره بیرون

در صورت نبود چرخش هوای مناسب یه گرافیک قدرتمند میتونه دمای اطراف خودشو بسیار گرم کنه و گرما خوب دفع نشه و دما تا حدی بالا بره

image.thumb.png.1c47e7ae03fde7c1512cbce8d62647bf.pngاره دقیقا مشکل از قاب کیسه، در کیس رو باز گذاشتم همین طور که مشاهده میکنید دما از 74 بیشتر نشد و بعضن تا 75 یدونه پرش میکرد برمیگشتش، باید قاب کیس فروش بره، از اشنایی با گرین بدبختم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...