رفتن به مطلب

خرید گرافیک با توجه به جواب سوالاتم لطفاً.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

1 ساعت قبل، Saeed1980 گفته است:

به دفعات زیاد تو این تاپیک تاکید کردم و گفتم ، تست دقیق بلد نیستم و کمک لازم دارم.

بزرگوار شما همزمان هم به بچه های فروم اعتماد نداری هم ازشون راهنمایی میخوای
یکی از دوستان کارتی رو آگهی کرده و به صراحت اعلام کرده که ماین نشده ، مهلت تست هم داده ، کاربر تازه واردی هم نیست و سابقه ی فروش زیادی هم داره ؛ باز شما دو به شک هستید که چطور میشه اعتماد کرد !!!
با این اوصاف بنده توصیه م به شما تهیه کارت نو هست .

• لایک 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

5 ساعت قبل، m.reza گفته است:

همزمان هم به بچه های فروم اعتماد نداری هم ازشون راهنمایی میخوای

اصلا اینطور نیست ، و توصیه ها شون محترم -فقط میخام مطمئن بشم از هزینه کردنم.و از اونطرف جهت تست کردن ، یک سری راهنمایی های پراکنده از دوستان خودم شنیدم اینجا هم مواردی گفتند که سر خود نوع تست که فلان نرم افزار یا نرم افزار دیگه اختلاف نظر بود .اینها باعث میشه سوالات مکرر جهت رفع ابهام بکنم و لاغیر.

5 ساعت قبل، m.reza گفته است:

یکی از دوستان کارتی رو آگهی کرده و به صراحت اعلام کرده که ماین نشده

کدوم آگهی ؟ ۳۰۶۰ ti ؟ یا مورد دیگه هم هست؟

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Saeed1980 گفته است:

فریم بیشتر نخاستیم -جزییات و تنظیمات بالاتر بازی هم کمک حال نمیشه و برتری نداره؟ 

نمیتونم خب ، صحبت اصلیم rt هس که قویه انویدیا به amd

به دفعات زیاد تو این تاپیک تاکید کردم و گفتم ، تست دقیق بلد نیستم و کمک لازم دارم. ضمناً نمیدونم از کجا بگردم ؟ از وب، فروم ها یا اپ های جستجو مثل ایمالز و ایسام و ...؟؟؟ بازم میگم پیدا کردم هم کمک در مراحل تست نیاز دارم ، به کی بدم برام تست کنه و جواب دقیق بده ؟ 

اگر داغون بود با چه دلیلی ، میتونم عودت بدم که فروشنده  قبول کنه؟ 

زبانتون خوبه؟

یه اموزش جامع برای خرید گرافیک دست دوم تو یوتیوب هست میتونم براتون ارسال کنم

ولی به طور خلاصه بگم

۱-سعی کنید با سیستم واسطه خرید کنید(ایسام یا لیون)که اگه کارت موردی داشت راحت بتونین تو مهلت تست پولتون رو پس بگیرین

۲-حتما تست فورمارک(۵ الی ۱۰ دقیقه)قبل از ارسال بگین فروشنده بفرسته،تو تست فورمارک توجه به سرعت فن گرافیک داشته باشین،اگه مثلا با فن ۱۰۰٪،دما تازه روی بالا ۸۰ استیبل بود یه جای کار میلنگه

ولی مثلا اگه برای یه گرافیک با مصرف بالایی مثل ۶۸۰۰xt یا 3080 با فن ۵۰ دما بالای ۸۰ ثابت بود این طبیعیه.

۳-اگه امکانش بود یکی دوتا تست از گیم های معروف بفرسته و فریم رو با نتایج تو اینترنت یه تطبیقی بدین.

۴-سعی کنین بقیه قطعات سیستمتون اماده باشه که به محض اینکه کارت به دستتون رسید روی سیستم نصب کنین و همین تست های بالارو خودتون هم توی مهلت تست انجام بدین،و اگه تفاوت زیادی با تست هایی که فروشنده فرستاده داشتین یه جای کار میلنگه،ولی مثلا اگه بر فرض توی تست یکی از بازیایی که فروشنده فرستاده شما ۱۰ فریم کمتر گرفتی مهم نیست ممکنه شما سی پی یوت ضعیف تر بوده،یا مثلا ۵-۱۰ درجه دمای شما بالاتر از تست فروشنده بوده ممکنه به خاطر این باشه که گردش هوای کیس شما کمتر بوده.

• لایک 5
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

زبانتون خوبه؟

زبانم ، نوشتاری و کتبی خوبه ولی شنیداری تا حدی متوجه میشم ،متوسط الحال.

یه اموزش جامع برای خرید گرافیک دست دوم تو یوتیوب هست میتونم براتون ارسال کنم

بفرستین لطفاً ، خالی از لطف نیست.ممنون.

ولی به طور خلاصه بگم

دوستامم البته مشابه توصیه های شما و تست با چی و چی ، گفتن بهم اما صحبت اینجاس که نمیتونم تجزیه تحلیل کنم سر در نمیارم تخصصی شو.

خب تو اون فرصت تست ، بدم دست یه اهل فن و کامپیوتر چی تست کنه برام؟با ذکر فهرست موارد لازم بهم بگین که بهش بگم و این بهتر نیست ؟(متوجهم تفاوت سیستم رو ، ولی کلیات اوکی کنه برام و تا حدی جزییات).

اگر هم جواب تست ، اوکی نبود علتو بهم بگن که در صورت عودت، به فروشنده علت بگم.

نظرتون؟ 

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، Saeed1980 گفته است:

همین فروم؟ لینکشو میدین؟

تست و ... بلد نیستم - دست دو غیر ماینی ینی گیر نمیاد؟ خود اینی که میگین فروشنده چی میگه راجع به ماین؟

اگر ماینی و داغون بود و تست معلوم نکنه و بعد خرید ، عمر کوتاهی بکنه چه گلی سرم بگیرم؟ (کمک در تست و ... نیاز دارم).

خدمت شما

دست دوم ماینی تقریبا 40 تا 50 درصد  از قیمت نو کمتره

فروشنده هم تست میده بهتون میتونید بگید تست گیم بده تست فورمارک و ....

اینطوری هم نیست عمر کمی کنه اونجوری دست دوم هم ممکنه عمر کمی کنه . چیپایی ک ساخته شدن برد تغذیه گرافیک حالا بسته مدلش و شرکتت سازنده برای استفاده طولانی مدت ساخته شده نه ک بعد 1 سال ماین  گرافیک از کار بیوفته . هنوز ک هنوزه rx580 ماینی تو بازار هست و هنوزم کار میکنن

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

درود مجدد.

ضمن تشکر از همه دوستان و استادان راهنما، من تصمیمم به خریدن کارت آکبند شد؛ اما از بین موارد زیر با توضیحاتی که لازمه عرض کنم  چون در انتخابم تاثیر گذاره و سوالاتم و تایید صحت و سقم.
لطفاً عنایت بفرمایید؛

Gainward  rtx 3070 phoenix

Zotac  RTX 3060 Ti Twin Edge OC

MSI  RTX 3060 Ti VENTUS 2X  OCV1 LHR 

که یکی ۳۰۷۰ و اون دو تای دیگه ۳۰۶۰ ti .

توضیحات و سوالات:

۱) ۳۰۷۰ که مسلما ارجحتره اما گارانتی شرکتی یکساله با سه روز مهلت تست داره و پلمپه.( تو یک سایت فروش که قیمت مناسب دیدم و البته تلفنی هم جویا شدم.) اگر ایراد احتمالی تو ۳ روز خودشو نشون نده ،با تجربه شما بزرگواران، این نوع گارانتی های شخصی در ادامه پاسخگویی شون چطوره ؟ یا میگن مهلت تست تموم شده و قبول نیست و ...؟ 

۲) ۳۰۷۰ نسبت به ۳۰۶۰ Ti چند درصد بهتره ؟ و ارزش هزینه اضافه تر را داره؟

۳) بعضی خصوصیات فرعی و آپشن های کارت های همرده ۳۰۶۰ ti  فوق  با هم متفاوته که گفتنش خالی از لطف نیست که احتمال قوی  شماها مطلعید  ولی برای من تازگی داشت که تو انتخاب تاثیر گذاره منجمله؛
ام اس آی ، open CL 3 ، RGB و LHR هست،
زوتک ، open CL2 بدون rgb  و ظاهراً بدون محدودیت ماینینگ و بنظرم HHR هست.
که منهای چراغ کم اهمیت ، open CL ام اس آی ورژن جدیده اما HHR زوتک هم مزیت اضافه س ، که انتخاب رو مشکل تر میکنه.

لطفاً نظرتونو بدونم راجع به همه موارد شماره دار ۱ و ۲ و ۳ و راهنمایی  نهایی که برم برا خرید خواست خدا و لطف شما عزیزان.

متشکرم.

ویرایش شده توسط Saeed1980
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۸/۶ در 00:55، Saeed1980 گفته است:

درود مجدد.

ضمن تشکر از همه دوستان و استادان راهنما، من تصمیمم به خریدن کارت آکبند شد؛ اما از بین موارد زیر با توضیحاتی که لازمه عرض کنم  چون در انتخابم تاثیر گذاره و سوالاتم و تایید صحت و سقم.
لطفاً عنایت بفرمایید؛

Gainward  rtx 3070 phoenix

Zotac  RTX 3060 Ti Twin Edge OC

MSI  RTX 3060 Ti VENTUS 2X  OCV1 LHR 

که یکی ۳۰۷۰ و اون دو تای دیگه ۳۰۶۰ ti .

توضیحات و سوالات:

۱) ۳۰۷۰ که مسلما ارجحتره اما گارانتی شرکتی یکساله با سه روز مهلت تست داره و پلمپه.( تو یک سایت فروش که قیمت مناسب دیدم و البته تلفنی هم جویا شدم.) اگر ایراد احتمالی تو ۳ روز خودشو نشون نده ،با تجربه شما بزرگواران، این نوع گارانتی های شخصی در ادامه پاسخگویی شون چطوره ؟ یا میگن مهلت تست تموم شده و قبول نیست و ...؟ 

۲) ۳۰۷۰ نسبت به ۳۰۶۰ Ti چند درصد بهتره ؟ و ارزش هزینه اضافه تر را داره؟

۳) بعضی خصوصیات فرعی و آپشن های کارت های همرده ۳۰۶۰ ti  فوق  با هم متفاوته که گفتنش خالی از لطف نیست که احتمال قوی  شماها مطلعید  ولی برای من تازگی داشت که تو انتخاب تاثیر گذاره منجمله؛
ام اس آی ، open CL 3 ، RGB و LHR هست،
زوتک ، open CL2 بدون rgb  و ظاهراً بدون محدودیت ماینینگ و بنظرم HHR هست.
که منهای چراغ کم اهمیت ، open CL ام اس آی ورژن جدیده اما HHR زوتک هم مزیت اضافه س ، که انتخاب رو مشکل تر میکنه.

لطفاً نظرتونو بدونم راجع به همه موارد شماره دار ۱ و ۲ و ۳ و راهنمایی  نهایی که برم برا خرید خواست خدا و لطف شما عزیزان.

متشکرم.

* اگر آکبند باشه بین این گزینه ها Gainward rtx 3070 phoenix منطقی تره.

1) گارانتی شرکتی = بدون گارانتی. بنابراین شما اینطوری در نظر بگیرید که کارت بدون گارانتی دارید تهیه میکنید. شانسیه اگر یه درصد خراب بشه ممکنه بعدا گردن بگیرن ممکنه نگیرن، ممکنه بعد از 6 ماه اصلا اون شرکت وجود نداشته باشه که گردن بگیره. من خودمم گارانتی شرکتی کارت خریدم و اون شرکت در حال حاضر ناپدید شده. این دیگه مسئولیت و تصمیم گیریش پای خودتونه - کسی نمیتونه کمکی در این زمینه انجام بده.

2) 3070 به طور متوسط 10 فریم از 3060Ti قوی تره. اما ارزش هزینه اضافی زیادی نداره. بستگی داره اختلاف قیمت چی باشه که برای خریدار به صرفه یا نه.

3) تمام کارتهای موجود در بازار همه LHR هستند، چه اونهایی که بهش اشاره میکنند چه اونهایی که بهش اشاره نمیکنند همه LHR هستند. صرفا در کارتهای دست دوم ممکنه HHR پیدا کنید. با توجه به اینکه هیچ گونه اختلاف عملکردی در گیمینگ یا رندرینگ بین LHR و HHR نیست، روی این موضوع حساس نشید.

در مورد نسخه OPEN CL و GL و این موارد، همه ی کارتها یکسان هستند، اگر اختلافی مشاهده کردین، ناشی از اشتباه شخصی در Data Entry سایت مربوطه بوده، تمام نسخ یک مدل کارت شبیه هم هستند، همه ی 3070 ها یا هر مدل از کارت که مشترکه، یک نسخه واحد از OPEN CL و GL دارند.

داشتن RGB یا نداشتنش مهم نیست بستگی به خودتون داره چطوری بپسندید.

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...