رفتن به مطلب

سیستم بزن درو جدید (قیمت های فیک پایین)

Slash_Slash
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

متاسفانه مدت زیادی هست که رقابت بر سر قیمت باعث به وجود امدن قیمت های فیک پایین زیادی شده یعنی کالایی نیست اما قیمتش هست

سیستم هم به این شکله که می گن سایت اپدیت هست با خبال راحت خرید کنید اما بعد از خرید تماس می گیرن که خانم فلانی اشتباه کرده قیمت جدیدش اینکه یا اصلا جنس موجود نیست اما اکثرا جنس دارن و می گن قیمتش الان اینه

اگرم ضربه خورده باشید می گید پرداخت در مجل کنید که قبول نمی کنن می گن حضوری بیاید حضوری هم برید باز دبه می کنن و کلا زمان و پول شما عملا هدر می شه اگر پول به سایت بریزید همیشه به بهانه بسته شدن حساب و نبود حسابدار و غیره چند روزی هم طول می کشه تا پولتون پس بدن حالا اعصاب خوردی اینکه این مدت فکر می کنید پولتون خوردن بماند

به نظرم برای جلوگیری از این مسئله باید راهکاری رو پیدا کرد البته می تونید در سایت های قیمت گذاری یا ای نماد فیدبک منفی ثبت کنید اما به نظر خیلی روش کارامدی نیست چون هر روزم تعدادشون بیشتر می شه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بیشتر قیمتای تو ایمالز و ترب فیکه 

حتی بعضی ها تو سایتشون وارد میشی نوشته قبلش تماس بگیرید

لینک به دیدگاه

دقیقا این مورد برای خودم پیش اومد 

قصد خرید کالایی حدود 30 میلیون داشتم که فروشنده اصرار کرد که از طریق واتساپ خرید رو تکمیل کنم و منم با توجه از عکس ها و تبلیغات که توی اینستاگرامشون دیده بودم قبول کردم و مبلغ 26میلیون رو براشون کارتبکارت کردم !

بعد از 2 هفته امروز و فردا کردن و دلایلی از قبیل اختشاشات و قطعی های اینترنت گفتن کالا موجود نیست و باید از فروشنده دیگه خریداری کنیم و باید مبلغ کامل بزنین ! منم ناچارا مبلغ کامل زدم ولی باز هم همون بهانه هارو اوردن!

بعد از تقریبا 3 هفته تماس روزانه گرفتن و درگیری اعصاب گفتم که کنسل کنین و مبلغ رو برگردونین و تقریبا بعد از یک ماه که اخراش کار به تهدید رسید و گفتم شکایتتون میکنم در جواب گفتن شما که نه فاکتورخرید  داری نه پول به حساب خودم زدی و هیچ راهی نداری هر کاری میخوای بکن !

خلاصه که دو روز بعدش خودشون مبلغ رو برگشت زدن!

نتیجه اینه که حتما از طریق درگاه خودشون مبلغ رو جابجا کنین و حتما فاکتور خرید دریافت کنین و ترجیحا حضوری و یا از سایت معتبر خرید کنین حالا شده یکم بیشتر پرداخت کنین ولی خیالتون حداقل از بابت دریافت جنس راحت باشه که بعدش استرس نداشته باشین !

لینک به دیدگاه

درسته همون فروشگاه دقیقا تجربه دارم..

اینکه میگید خب حالا یه سایتی اگر زده باید عمل کنه درست ولی خودمون که سرمون درد نمیکنه بگیم قیمت رو سایت بخریم و بعد بیفتیم دنبال شکایت بازی. حالا یه نفر اشتباها این کارو کرده میتونه پیگیری کنه.

من که شخصا تا الان جز از دیجی و لیون هیچ خریدی انجام ندادم و نمیدم خداروشکر مشکلی هم تاحالا پیش نیومده .فروشگاه های دیگم اگر لازم باشه حتما حضوری خرید میکنم. 

این مسایل استرس سر پول و کلاهبرداری یکبارش هم زیاده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
30 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

اینکه میگید خب حالا یه سایتی اگر زده باید عمل کنه درست ولی خودمون که سرمون درد نمیکنه بگیم قیمت رو سایت بخریم و بعد بیفتیم دنبال شکایت بازی. حالا یه نفر اشتباها این کارو کرده میتونه پیگیری کنه.

بله، خیلی از فروشگاه ها خودشون رو ثابت کردن و عدم صداقتشون رو کاملا به مشتری نشون دادن. چاره اینه که ازشون خرید نکنیم.

فروشگاه دیگه ای هست، همیشه قیمت هاش به روز بود و من حدود 2 ماه پیش شنبه روزی ازش 3 تا 12400 تری خریدم. هر عدد به قیمت 5850. اون هفته وضعیت عجیبی برای این سیپیو به وجود اومده بود. کف قیمتش روز 5 شنبه هفته قبل 5300 بود، من روز شنبه رفتم برای خرید و همه قیمت بالا و نجومی میدادن، بعضیا حتی تا 7 تومن، منم دیدم اونجا زده 5850 سریع خریدمو انجام دادم و چند ساعت بعد زنگ زد که لحظه به روز شدن قیمت خرید کردی و نمیتونیم تامین کنیم، قیمت شده 6400 و باید مابالتفاوت بدی. فروشگاه معتبری بود و همیشه ازش خرید داشتم و دارم و چون میدونستم وضعیت این سیپیو تو بازار چه مدلی شده، بعد از کلی بحث بهشون گفتم مبلغ رو برگشت زدن و مجبور شدم به قیمت 6250 از جای دیگه تهیه کنم و روی سه عدد 1200 متضرر شدم، توی این شرایط شکایت منطقی بود.

ولی اینکه بدونی یه فروشگاه سابقه ش خرابه و ازش خرید کنی و بعدشم بخوای بری سراغ شکایت، فقط وقت تلف کردنه.

یه راه دیگه هم هست که توی ترب و ایمالز فیدبک منفی و کم امتیاز بدیم، اینجوری دیگه توی ایمالز قیمتش جزء نا معتبر ها نمایش داده میشه.

لینک به دیدگاه

1)قبل خرید تماس بگیرید.

2)یا از دیجی کالا یا ایسام خرید کنید. این دوتا خیلی قوانینشون سخته اگر جنسی رو که قیمت زدن ارسال نکنند حسابشون مسدود میشه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۷/۳۰ در 20:54، saeed0c گفته است:

1)قبل خرید تماس بگیرید.

2)یا از دیجی کالا یا ایسام خرید کنید. این دوتا خیلی قوانینشون سخته اگر جنسی رو که قیمت زدن ارسال نکنند حسابشون مسدود میشه.

اتفاقا من تماس گرفتم 1 ساعت بعدشم اونجا بودم بازم دبه کردن حتی شده داخل مغازه طرف قیمت داده بازم گفتم باشه دبه کردن

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

اتفاقا من تماس گرفتم 1 ساعت بعدشم اونجا بودم بازم دبه کردن حتی شده داخل مغازه طرف قیمت داده بازم گفتم باشه دبه کردن

به به تهرانیا کارشون درسته انگار خ خ خ. وقتی رقابت نباشه همین میشه.

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

به به تهرانیا کارشون درسته انگار خ خ خ. وقتی رقابت نباشه همین میشه.

خوب رقابت که زیاده به تهران و حومه نیست هر جا قانون درست درمونی نباشه همینه طبیعتا 90 درصد بازار کامپیوتر در تهران جریان داره و خیلی بیشتر شاهد داستان هاش هستیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

خوب رقابت که زیاده به تهران و حومه نیست هر جا قانون درست درمونی نباشه همینه طبیعتا 90 درصد بازار کامپیوتر در تهران جریان داره و خیلی بیشتر شاهد داستان هاش هستیم

رقابت زیاد مهم نیست، مهم عدم آگاهیه!

مشتری میره تو مغازه طرف، میگه فلان قطعه چند، اونم قیمت میگه، بعد که میگی قیمت پایینتر هست، شروع میکنه به عیب گذاشتن روی جنس رقیبش و کالای خودش رو بالا میبره(عیب هایی اعم از عدم اصالت، گارانتی و...)

اینجوری هم مشتری میگه، ایول دمش گرم، هوامو داره، از همین میخرم. در صورتی که همون کالا رو با قیمت پایینتر حتی از دیجیکالا میتونه بخره.

یه مدل دیگه هم که خیلی شایع شده، تو میری مغازه میگی فلا چیزو میخوام، تمام آمار و قیمتش رو هم دراوردی و کسی نمیتونه بکنه تو پاچت! بعد طرف میاد پیشنهاد میده چرا فلان چیزو نمیبری؟ خیلی بهتره و فلان و بیسار، و تو هم آمارشو نداری و خوشگل میره تو پاچت، یه بار همین جوری خطر از بیخ گوشم رد شد، از فروشنده یه برد 6 تومنی رو خواستم، گفت فلان برد رو ببر، خیلی بهتره و فلان، قیمتشم همونه! در صورتی که قیمت واقعی برد پیشنهادی فروشنده، 5 تومنه قیمتش! خیلی راحت 1 تومن رفت بر باد. شانس آوردم گوشیم زنگ زد و در حین اینکه به گوشیم جواب بدم، فروشنده شیفتش تموم شد و رفت و یه فروشنده دیگه قیمت درست اون قطعه جایگزین رو بهم گفت.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

رقابت زیاد مهم نیست، مهم عدم آگاهیه!

مشتری میره تو مغازه طرف، میگه فلان قطعه چند، اونم قیمت میگه، بعد که میگی قیمت پایینتر هست، شروع میکنه به عیب گذاشتن روی جنس رقیبش و کالای خودش رو بالا میبره(عیب هایی اعم از عدم اصالت، گارانتی و...)

اینجوری هم مشتری میگه، ایول دمش گرم، هوامو داره، از همین میخرم. در صورتی که همون کالا رو با قیمت پایینتر حتی از دیجیکالا میتونه بخره.

یه مدل دیگه هم که خیلی شایع شده، تو میری مغازه میگی فلا چیزو میخوام، تمام آمار و قیمتش رو هم دراوردی و کسی نمیتونه بکنه تو پاچت! بعد طرف میاد پیشنهاد میده چرا فلان چیزو نمیبری؟ خیلی بهتره و فلان و بیسار، و تو هم آمارشو نداری و خوشگل میره تو پاچت، یه بار همین جوری خطر از بیخ گوشم رد شد، از فروشنده یه برد 6 تومنی رو خواستم، گفت فلان برد رو ببر، خیلی بهتره و فلان، قیمتشم همونه! در صورتی که قیمت واقعی برد پیشنهادی فروشنده، 5 تومنه قیمتش! خیلی راحت 1 تومن رفت بر باد. شانس آوردم گوشیم زنگ زد و در حین اینکه به گوشیم جواب بدم، فروشنده شیفتش تموم شد و رفت و یه فروشنده دیگه قیمت درست اون قطعه جایگزین رو بهم گفت.

احسنت ببینید فروشنده کارش فروش و گرفتن پول از شما هست قرار نیست کار خیر اونجا قرار بگیره قراره بیزینس کنه و این شما هستید که باید برای پولتون ارزش قایل باشید

من همیشه اگرم خواستم اینجا چیزی بفروشم توضیحاتش در تاپیکم دادم تبلیغاتمم کردم اما مدارکش هم گذاشتم و حتی از خریدار خواستم که بره خودش هم تحقیق کنه مشاهده کنه بفهمه

الان اگر به فرض کسی بیاد بگه برند پلیت یا گینوارد بر فرض تایوانی هستن و قدمتشون هم اندازه ایسوس MSI هست خریدار ممکنه بی دلیل گارد بگیره که می خواد جنس چینیش بهم بندازه در حالی که کاری نداره با یک سرچ ساده می تونید ببینید این حرف درست هست یا نه

درست یک فروشنده این هست که برخی حقایق رو نگه و بیاد برخی حقایق رو پر رنگ تر کنه اما نه اینکه دروغ بگه متاسفانه مورد اشتباه دروغ در بین فروشنده های ایرانی خیلی رایج شده

الان توی همین لیون شما قیمت یا جنس دروغین پیدا نمی کنید حتی گارانتی ها برند و مدتش کامل شفاف سازی می شه درستش اینه اما اکثر سایت ها مخفیش می کنن معامله باید شفاف باشه موارد مهمش باید ذکر بشه مهلت تست باید واقعی باشه همین لیون مهلت تستش با کلی شرط هست و درستش هم همینه همه جای دنیا ضمانت با شرط هست شما اگر به جنسی اسیب فیزیکی بزنی یا درست نصبش نکنی شامل: خدمات نمی شه باید جنس در شرایط عادی و نرمالش خراب بشه تا شامل: گارانتی یا ضمانت بشه

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

واقعا برگشتن به بازار کامپیوتر بعد از چندین سال دوری ازش و دیدنش توی این وضعیت چندش آور فعلی حال آدم رو بهم می زنه. اگه لازم نبود به خاطر کارم سیستمم رو ارتقاع بدم هیچ وقت دوباره طرف این بازار نمی اومدم. چه معنی داره که CPU ای ام دی حتما باید با مادربرد Asus خریداری بشه؟ و اگه نخوایین باید 30 درصد قیمت بیشتر بدید؟ از کی تا حالا خرید جنس زوری شده؟ و همه هم فیکس این کار رو می کنن. متاسفانه با اومدن اینستا و این شبکه های اجتماعی دیگه هیچ کدوم از این شرکت ها رو نمی شه حتی طرف مقابل گذاشت. یه موقعی ماتریس،آواژنگ، گرین یا هر شرکتی رو می شد توی همین فروم گذاشت تحت فشار که چرا قیمت یا تامین قطعه یا موجودی هاتون اینطوریه. اما حالا اصلا معلوم نیست کی به کیه. با این اوضاع به نظر خرید یه لپتاپ high end خیلی منطقی تره حتی در مقابل درد سر های واردات قطعه از دوبی و غیره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
10 ساعت قبل، HK888 گفته است:

با این اوضاع به نظر خرید یه لپتاپ high end خیلی منطقی تره حتی در مقابل درد سر های واردات قطعه از دوبی و غیره.

بله کاملا.

من سیستمم رو فکر کنم حدود 50 خرجش کردم، ولی اخیرا یه لپتاپ 18 تومنی خریدم که پرفورمنس بهتری از دسکتاپم داره! (البته اگر حافظه شون فاکتور بگیریم)

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۷/۳۰ در 16:54، slash_slash گفته است:

متاسفانه مدت زیادی هست که رقابت بر سر قیمت باعث به وجود امدن قیمت های فیک پایین زیادی شده یعنی کالایی نیست اما قیمتش هست

سیستم هم به این شکله که می گن سایت اپدیت هست با خبال راحت خرید کنید اما بعد از خرید تماس می گیرن که خانم فلانی اشتباه کرده قیمت جدیدش اینکه یا اصلا جنس موجود نیست اما اکثرا جنس دارن و می گن قیمتش الان اینه

اگرم ضربه خورده باشید می گید پرداخت در مجل کنید که قبول نمی کنن می گن حضوری بیاید حضوری هم برید باز دبه می کنن و کلا زمان و پول شما عملا هدر می شه اگر پول به سایت بریزید همیشه به بهانه بسته شدن حساب و نبود حسابدار و غیره چند روزی هم طول می کشه تا پولتون پس بدن حالا اعصاب خوردی اینکه این مدت فکر می کنید پولتون خوردن بماند

به نظرم برای جلوگیری از این مسئله باید راهکاری رو پیدا کرد البته می تونید در سایت های قیمت گذاری یا ای نماد فیدبک منفی ثبت کنید اما به نظر خیلی روش کارامدی نیست چون هر روزم تعدادشون بیشتر می شه

واقعا فروشنده ای که جنس از خودش نباشه و صرفا یک دلال باشه رو نمیشه بهش اعتماد کرد ! من خودم یک فروشگاه اینترنتی کوچیک دارم (گرون ترین جنسمون 1 میلیون تومن قیمتشه)، شاید باورتون نشه حتی چند مورد بوده که قیمت رو اون فردی که باید توی سایت میزده اشتباه زده و در حد 100 تومن به ضرر جنس رو به مشتری فرستادم، ولی نذاشتم اون حس بد برای مشتری باشه که اینا میخوان پول از ما بیشتر بکنن

در ۱۴۰۱/۷/۳۰ در 17:33، Mansbrz گفته است:

دقیقا این مورد برای خودم پیش اومد 

قصد خرید کالایی حدود 30 میلیون داشتم که فروشنده اصرار کرد که از طریق واتساپ خرید رو تکمیل کنم و منم با توجه از عکس ها و تبلیغات که توی اینستاگرامشون دیده بودم قبول کردم و مبلغ 26میلیون رو براشون کارتبکارت کردم !

بعد از 2 هفته امروز و فردا کردن و دلایلی از قبیل اختشاشات و قطعی های اینترنت گفتن کالا موجود نیست و باید از فروشنده دیگه خریداری کنیم و باید مبلغ کامل بزنین ! منم ناچارا مبلغ کامل زدم ولی باز هم همون بهانه هارو اوردن!

بعد از تقریبا 3 هفته تماس روزانه گرفتن و درگیری اعصاب گفتم که کنسل کنین و مبلغ رو برگردونین و تقریبا بعد از یک ماه که اخراش کار به تهدید رسید و گفتم شکایتتون میکنم در جواب گفتن شما که نه فاکتورخرید  داری نه پول به حساب خودم زدی و هیچ راهی نداری هر کاری میخوای بکن !

خلاصه که دو روز بعدش خودشون مبلغ رو برگشت زدن!

نتیجه اینه که حتما از طریق درگاه خودشون مبلغ رو جابجا کنین و حتما فاکتور خرید دریافت کنین و ترجیحا حضوری و یا از سایت معتبر خرید کنین حالا شده یکم بیشتر پرداخت کنین ولی خیالتون حداقل از بابت دریافت جنس راحت باشه که بعدش استرس نداشته باشین !

داداش سعی کن از جاهایی بخری که حداقل درگاه پرداخت داشته باشن ک ب اسم همون فروشگاه باشه ، و این شلوغی ها بهونه هستش برای ارسال ،‌ما توی عین شلوغی ها اتفاقا جنس ارسال میکردیم به حتی کردستان و بدون مشکل دست مشتری میرسید

واقعا اون فروشگاهی ک سر 100-200 تومن پول همچین حرکتایی میزنن رو باید ی جا پیدا کرد و اسمشون رو گفت تا مردم دیگه ازشون خرید نکنن

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، ali.king گفته است:

واقعا فروشنده ای که جنس از خودش نباشه و صرفا یک دلال باشه رو نمیشه بهش اعتماد کرد ! من خودم یک فروشگاه اینترنتی کوچیک دارم (گرون ترین جنسمون 1 میلیون تومن قیمتشه)، شاید باورتون نشه حتی چند مورد بوده که قیمت رو اون فردی که باید توی سایت میزده اشتباه زده و در حد 100 تومن به ضرر جنس رو به مشتری فرستادم، ولی نذاشتم اون حس بد برای مشتری باشه که اینا میخوان پول از ما بیشتر بکنن

داداش سعی کن از جاهایی بخری که حداقل درگاه پرداخت داشته باشن ک ب اسم همون فروشگاه باشه ، و این شلوغی ها بهونه هستش برای ارسال ،‌ما توی عین شلوغی ها اتفاقا جنس ارسال میکردیم به حتی کردستان و بدون مشکل دست مشتری میرسید

واقعا اون فروشگاهی ک سر 100-200 تومن پول همچین حرکتایی میزنن رو باید ی جا پیدا کرد و اسمشون رو گفت تا مردم دیگه ازشون خرید نکنن

اینجایی که فروم مثلا بحث آزاده شما نمیتونی اسم بیاری حتی تلویحا . درجا پستت حذف میشه. سانسور متاسفانه پایین تا بالا رو گرفته .

لینک به دیدگاه

چون فک میکنم اظهار نظرم بی جا بود پاک میکنم

از دوستان عذر میخام

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما و بر همه دوستان

فروشنده کیه؟منم ، شمایید دوست منه ، دوست شماست !! اگر زمانی انشالله وارد بازار شدید متوجه میشید ایدالهاتونو باید زیر پا بزارید و شما هم باید برا فروش سیاستهایی به کار ببرید

نه واقعا فک کردین کرایه مغازه در اوردن ،پرداخت حقوق نیرو ،بیمه، مالیات،زرر و زیان نوسان قیمت و غالب شدن به هزینه ها کار راحتیه و میشه با صداقت در فروش انجامش داد؟

مثال

من میخام به مشتریم یه لپتاپ گیم بفروشم و قیمتش فرض بر مثال 50 تومنه 

2.5 فقط مالیات گردش حسابه (حالا بماند هزینه ارسال و ریسک اسیب  در ارسال بار و زرر و زیانی که هیچ کس قبول نمیکنه و تاوانشو باید فروشند بده)

بعد فلان فروشنده بزگ بازار اونو با 500 تا 800 تومن زیر قیمت سایتش به همکار میفروشه (جند برابر  این فقط مالیاتشه) و از اون بد تر که اغلب اینم رعات نمیکنن و میگن قیمت همکار و مشتری یکیه و تو سایت درج شده

بعد نتیجش اینه که سایتهای کوچک تر فروش ترفندهایی دیگه برا جذب میزنن مثل همین نوع قیمت گذاری های عجیب غریب

و فروشند هم تمام معایب و احتمالات خرید از سایت رو به مشتری گوش زد میکنه و سعی میکنه مشتری رو جذب کنه(که واقعا بعضی هاشم حرف حقه)

اگر گرون فروشی جرمه  زیر فروشی هم  جرمه

اینم بگم حرف و دفاع من برا فریب کیفیتی و یا فریب برای تغییر نوع کالا نیست برا نوع قیمت و سیاستهای فروشه

الان اونی ک مغازه داره  به جرم اینکه نمیتونه با فروشگاه بزرگ رقابت کنه میاد هزارتا کلک میزنه پول تو حساب نگه میداره و هزار دوز و کلک رو مشتری باید پاسخگو باشه؟ 

من خودم رفتم مانیتور خریدم فروشنده رفت از انبار اورد پولو هم مستقیم به انبار زدم. طرف دستگاه پز هم نداشت. برای فرار از مالیات . درمورد صحت و سلامت کالا هم هیچی گردن نگرفت. به زخمت فقط باز کرد که پنل شکسته نباشه.

الان این شیوه فروش کجاش درسته ؟

همون فروشگاه تک ....شاپ قیمت رو زده بود 6500 من زنگ زدم گفت 7500 . درنهایت رفتم حضوری تهیه کردم مانیتورم رو.

لینک به دیدگاه

چون فک میکنم اظهار نظرم بی جا بود پاک میکنم

از دوستان عذر میخام

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...