رفتن به مطلب

روش تعویض هارد سیستم و انتقال اطلاعات هارد قدیم به جدید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

فرض کنید میخواهیم هارد یه سیستمو عوض کنیم منتها باید اول اطلاعاتش به هارد جدید منتقل بشه.

با توجه به اینکه هارد جدید ، پارتیشن بندی هم نشده ، بهترین روش برای این کار چیه ؟

ویندوز جدید نصب میکنیم. از اون ویندوز خودش دیگه نمیشه استفاده کرد ؟

آپدیتهای ویندوز قبلی (7) رو میشه منتقل کرد ؟

هارد قدیمی رو میخواهیم روی سیستم دیگه به عنوان آرشیو کار کنه.. آبا باید کار خاصی روش انجام بدیم ؟

system boot drive اینا مشکل ساز نمیشه ؟ (اگه از ستاپ مین تنظیم شده باشه از روی کدوم هارد بالا بیاد)

ممنون

ویرایش شده توسط Undefined
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز :

شما میتونید با برنامه Norton_Ghost از هر پارتیشنی خواستید بک آپ بگیرید و به هارد جدید منتقل کنید .

توی گوگل سرچ کنید برنامش میاد .

اگه خواستید بگید آموزش بوت کرنش از روی فلش رو واستون بزارم چون یکم وقت گیره .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

هارد جدید پارتیشن بندی نشده و من میخوام اطلاعات روی هارد جدید ریخته بشه.

منظور من این بود که دو تا هارد رو متصل کنم به سیستم و اطلاعات هارد قدیم رو به جدید منتقل کنم و بعد هارد جدید بشه هارد اصلی سیستم.

حالا این وسط هارد جدید پارتیشن بندیش باید به چه صورتی انجام بشه و به چه صورتی متصل بشه ؟ میخوام بهترین راه جایگزین کردن اینا رو بدونم ..

از

Norton_Ghost قبلا استفاده میکردم کار راه بنداز بود ولی انگار فقط ایمیج‌هایی همون سیستم روی همون سیستم قابل استفاده بود مخصوصا اگه از درایو ویندوز باشه.

اجرای

Norton_Ghost از روی فلش چه طوریه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

شما اگر میخوای هارد جدید بشه هارد اصلی ، باید ویندوز روش نصب کنی . با نصب ویندوز میتونی هارد رو پارتیشن بندی هم بکنی .

لینک به دیدگاه

با درود،

با توجه به اينكه شما هارد جديد، خريدارى كردين، اول هارد قديمى رو از سيستم جدا كرده. بعد نصب ويندوز جديد و به طبع اون پارتيشن بندى بر روى هارد جديد بكنيد. بعدش ويندوز رو آپديت و بر روي اون ضد ويروس نصب كنيد. بعد هارد قديمى رو به سيستم وصل و از داخل بايوس هارد جديد رو به عنوان اولين منبع بوت معرفى كنيد. پس از بالا آمدن سيستم، ميتوانيد فايل هاى روى هارد قديمى رو جا به جا كنيد، پس از جا به جايى كامل فايل هاتون درايو سيستم بوت و ويندوز درايو هارد قبلى رو فرمت كنيد.

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان

پس بهتره از همون اول به جای اینکه فقط پارتیشن بندیش کنم یه ویندوز روش نصب کنم و بعد اطلاعات هارد قبلی رو بریزم روش یعنی نمیشه اول دیتا بریزم بعد برم تازه ویندوز نصب کنم. میشه اولش یه پارتیشن مخصوص ویندوز نصب کرد بعد از انتقال اطلاعات ویندوز ریخت ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای کاری که شما قصد انجامش رو داری روش های زیادی هست

اگه هارد جدیدی که خریدی بزرگتر از هارد قبلی هست می تونی خیلی راحت کل پارتیشن ها

از جمله پارتیشنی که ویندوز داخلش هست رو روی هارد جدید کپی کنی به این صورت ویندوز

و تمام نرم افزارهای سیستم عامل قبلی به هارد جدید منتقل میشه اگه هارد جدید ظرفیتش

کمتر از هارد قبلی هست، میتونی فقط درایور ویندوز و پارتیشن سیستم رزرو رو کپی کنی

و بعد از اون دیتاهای قبلی رو بصورت معمول جابجا کنی ...

با این نرم افزار می تونی تمام این کارها رو انجام بدی : EASEUS.Partition.Master

لینک به دیدگاه

ممنون باید نرم افزار جالبی باشه مشخصه نسخه home و pro اون چه فرقهایی میکنن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میخواهید یک یا چند پارتیشن رو روی یک هارد فرمت نشده کپی کنید؟ چرا نرم افزار های کرک شده و با حجم سنگین؟

به راحتی و با یک نرم افزار 3 مگی رایگان این کار انجام میشود.

پارتیشن مورد نظر رو انتخاب کنید ،راست کلیک کرده و کپی رو انتخاب کنید و روش کپی رو انتخاب کنید هارد مقصد رو انتخاب کنید روی فضای فرمت نشده کلیک کنید و مقدار فضای لازم رو اختصاص بدید و تمام . کار فرمت و انتقال فضای دیتا انجام میشود.

روش انجام کار به صورت تصویری در لینک توضیح داده شده در صفحه دانلود نسخه رایگان رو انتخاب کنید نسخه lite یا home.

=====

همچنین بجای نرم افزار نورتون گوست میشه از Clonezilla استفاده کرد با سرعت بیشتر در انجام کار و رایگان بودن و .....

Filesystem supported: (1) ext2, ext3, ext4, reiserfs, reiser4, xfs, jfs, btrfs of GNU/Linux, (2) FAT12, FAT16, FAT32, NTFS of MS Windows, (3) HFS+ of Mac OS, (4) UFS of FreeBSD, NetBSD, and OpenBSD, and (5) VMFS3 and VMFS5 of VMWare ESX. Therefore you can clone GNU/Linux, MS windows, Intel-based Mac OS, and FreeBSD, NetBSD, and OpenBSD, no matter it's 32-bit (x86) or 64-bit (x86-64) OS. For these file systems, only used blocks in partition are saved and restored. For unsupported file system, sector-to-sector copy is done by dd in Clonezilla.

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...