رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید بهترین مودم مخابرات

md3848
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مطمئنی سرکاری نی؟ هنوز کسی جواب نداده 😂 تاحالا خودت از سایتی که معرفی کردی جواب گرفتی؟ 😁😅

image.thumb.png.f4e49e7efa469f8c27f7273147fa3be6.png

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، md3848 گفته است:

مطمئنی سرکاری نی؟ هنوز کسی جواب نداده 😂 تاحالا خودت از سایتی که معرفی کردی جواب گرفتی؟ 😁😅

image.thumb.png.f4e49e7efa469f8c27f7273147fa3be6.png

تنها جایی که میتونید شکایت کنید همینجاست .

ISP های خصوصی معمولا زیر 24 ساعت جواب میدن . اما مخابرات تافته جدا بافته س ... .
شما نباید برگه قطع سرویس رو امضا میکردید .

لینک به دیدگاه

1) خب سایت فوق جواب ندادن، رفتم دوباره adsl رو فعال کردم - 1-3 روز دیگه فعال میشه، با هزینه مجدد 60+60 تومن

2) کابل های خونه رو عوض کردم، مودم هم رسیده دستم، نت رو وصل میکنم، یکم تست میکنم ببینم کیفیت نویزش چطوره 😂

3) اگه نویزش کیفیت بالا بود که کابل سر کوچه تا دم در خونه رو هم عوض میکنم ( البته بابام میگه میدزدن 😂 - ولی خب تاحالا فقط 1 باز دزدیدن کابلارو، حداقل من 1 بار شنیدم که این اتفاق افتاده 😜 ولی الان هر 10 سانتیمتر یه بست زدن، بعید میدونم کسی حوصله داشته باشه بره سروقتشون 😂 ) - آره دیگه، اگه کیفیت بد بود، کابل بیرون خونه رو هم عوض میکنم، اگه باز کیفیتش بد بود، چیکار کنم؟ 😐😂

------------

4) خب وصل شدم به اینترنت، مودم DSL-2750U یه مشکلی که داره اینه که پسورد قوی براش تعین کنی، قبول نمیکنه! حالا کی میفهمی؟ بعد از این که میخوای با همون پسورد به مودمه وصل بشی 😶😂

5) اینترنت 2 بار تا حالا قطع شده، ببینم چی پیش میاد. - اگه مشکل داشت زنگ میزنم 2020 - ببینم چی جواب میدن، بنظرم جای که کم بیارن میگن خط شما بیشتر از این کشش نمیده یا میگن زیرساخت های مخابرات قدیمیه و کاریش نمیشه کرد، بای بای! ( چند سال پیش ته داستان منو و مخابرات، همینو بهم گفتن 😂 )؛ اگه دیدم دارن میپیچونن که کابل دم در تا سر کوچه رو هم عوض میکنم، هرچند امیدی ندارم به حل مشکل. 😂

6) یه مشکلی که دارم اینه که هر بار به مودم وصل میشم، بازی میگه شما از یه شهر دیگه وصل شدید! اینو میشه حل کرد؟

7) این از اطلاعات مودم - نظرتون چیه؟

image.thumb.png.75af5b5e5654b7498322f6cc0f2d17dd.png

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، md3848 گفته است:

کیفیت خط شما اصلا خوب نیست. بهتره مودم رو اول ببرید در محل ورودی تلفن مخابرات به خونه چک کنید، اگر همین عدد هارو دیدید که بیخودی زحمت تعویض سیم کشی داخل خونه را نکشید مشکل از بیرونه. اگر بهتر شد برید سراغ سیم کشی داخل ساختمان.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، md3848 گفته است:

1) خب سایت فوق جواب ندادن، رفتم دوباره adsl رو فعال کردم - 1-3 روز دیگه فعال میشه، با هزینه مجدد 60+60 تومن

2) کابل های خونه رو عوض کردم، مودم هم رسیده دستم، نت رو وصل میکنم، یکم تست میکنم ببینم کیفیت نویزش چطوره 😂

3) اگه نویزش کیفیت بالا بود که کابل سر کوچه تا دم در خونه رو هم عوض میکنم ( البته بابام میگه میدزدن 😂 - ولی خب تاحالا فقط 1 باز دزدیدن کابلارو، حداقل من 1 بار شنیدم که این اتفاق افتاده 😜 ولی الان هر 10 سانتیمتر یه بست زدن، بعید میدونم کسی حوصله داشته باشه بره سروقتشون 😂 ) - آره دیگه، اگه کیفیت بد بود، کابل بیرون خونه رو هم عوض میکنم، اگه باز کیفیتش بد بود، چیکار کنم؟ 😐😂

------------

4) خب وصل شدم به اینترنت، مودم DSL-2750U یه مشکلی که داره اینه که پسورد قوی براش تعین کنی، قبول نمیکنه! حالا کی میفهمی؟ بعد از این که میخوای با همون پسورد به مودمه وصل بشی 😶😂

5) اینترنت 2 بار تا حالا قطع شده، ببینم چی پیش میاد. - اگه مشکل داشت زنگ میزنم 2020 - ببینم چی جواب میدن، بنظرم جای که کم بیارن میگن خط شما بیشتر از این کشش نمیده یا میگن زیرساخت های مخابرات قدیمیه و کاریش نمیشه کرد، بای بای! ( چند سال پیش ته داستان منو و مخابرات، همینو بهم گفتن 😂 )؛ اگه دیدم دارن میپیچونن که کابل دم در تا سر کوچه رو هم عوض میکنم، هرچند امیدی ندارم به حل مشکل. 😂

6) یه مشکلی که دارم اینه که هر بار به مودم وصل میشم، بازی میگه شما از یه شهر دیگه وصل شدید! اینو میشه حل کرد؟

احتمالا اگر سرعت رو روی 8 تنظیم کنن نویز کم بشه.

لینک به دیدگاه

اره دوستان درست میگن من خطم رو 4 مگ بود قطعی داشت اوردم رو 2 مگ مشکلش بهتر شد اصلا دیگه قطع نمیشه نمیدونم دلیل فنی اش چی هست ولی وقتی سرعت پایین تر تنظیم بشه ثبات بیشتری پیدا میکنه این سرعت بیار رو 4  یا 8 مگ هر کدوم سیگنال حداقلی داد بگو محدودش کنن باید تماس بگیری شما  

ویرایش شده توسط Pooriya_sh
لینک به دیدگاه

این وضعیت پینگ منه، موج مکزیکی میره لامسب ( اختلاف مین و مکس نمودار زیر 100ms~ هستش، 90 تا 200 تقریبا ) 😂؛

از ایرانسل ( بیسیم!!!! ) به همراه v_p_n استفاده کنم کیفیتش از مخابرات ( سیمی!!!!!!!!!!! ) بهتره! در حالی که بنظرم باید برعکس باشه، یعنی دلیلش چی میتونه باشه؟ 😂 واقعا چرا باید بیسیم کیفیتش از سیمی بهتر باشه؟ تو کتم نمیره

فردا زنگ میزنم سرعتو باهاش ور برن ببینم درست میشه یا نه، اگه بگه ماه بعد، یا بگه دوباره باید یه تعرفه جدید بخری، که دیگه اونوقت.... کاری که نمیتونم بکنم، تا ماه بعد باید صبر کنم 😂

image.png.4667a9069d7b55e36178deea00ec5232.png

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، md3848 گفته است:

خوب شده دیگه. شما نسبت به عکس مودم قبلیتون بسنجید. الان روی 13 مگ هست و نوشته تا 15 مگ هم جواب میده. ولی چون شرکت مخابرات به صورت اتومات میبنده، یعنی اگر نویز زیاد شد، پهنا میاد پایین و اگر نویز پایین اومد پهنای باند میره بالا، به خاطر همین اگر قطعی شما زیاد شد بهشون بگید برام خطو روی 10 مگ ست کنید. درسته پهنا کم میشه ولی از قطعی های پی در پی راحت میشید.

ولی چیزی که عکس داره نشون میده، شما فاصله تون با مرکز مخابراتی زیاد نیست طبق میرایی که نوشته 160( در واقع 16اگر برحسب db بسنجید) ولی با این حساب کشش خط شما تا 20 مگ باید باشه حتی بیشتر هم میتونه باشه ولی انگار خطهای زیرزمینی شما یه عیبی دارند یا اینکه همون کابل هایی که خودتون گفتید( کابل سر کوچه تا دم در خونه رو هم عوض میکنم). من الان میرایی خطم 24 است یعنی 8 واحد از شما بیشتر ولی خطم تا 16 مگ کشش داره، هر چند به زور 16 تا جواب میده و قطعی پیدا میکنه.

در هر صورت، اگر نمیخواین هزینه کنید، همین خوبه و اگر قطعی های زیاد شد بهتر پهنای باند رو بهشون بگید بذارن روی 10 مگ

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

خب نتیجه نهایی رو اینجا اعلام میکنم تا پست کارش تموم بشه

دزد که کابل های بیرون خونه رو زده بود، مخابرات کابل چند تیکه وصل کرده بود و همین باعث نویز رو اینترنت و تلفن میشد، 20117 که زنگ میزدیم میگفتن خط تلفن شما سالمه مشکلی یوخدو بای بای، 2020 هم که زنگ میزدیم میگفت مشکل داخلیه از ما نی ( دیدن که زیادی سیریشم یکی رو فرستادن جلو در، گفت مودمت فلانه و بیسال که بعدش مودم جدید خریدم تقریبا 1 تومن فک کنم )، 200-400 تومن دادیم یکی از همین مخابراتی ها اومد کابل بیرون رو عوض کرد، یکم هم بالاتر وصل کرد تا دزد نزنه، مشکل خش خش و موج مکزیکی پینگ حل شده، فقط تنها مشکلی که هستش اینه که هر 1 ساعت یبار تقریبا نت قطع میشه، هرچقدر به 2020 زنگ میزنم بازیم میدن و دنبال نوخود سیاه میفرستن و هر دفه این دور تکرار میشه فقط با نفرات متفاوت و جدید از سمت مخابرات، آخرسر هم یه کارشناسی فرستادن دم خونه، مودمشو وصل کرد، مشکلی نیست، تغیراتی داده شد ( چند تا اصلاحات گگنده منده استفاده کرد که من نفهمیدم برا چی هستن ) بعد گفت حله، بعد پیامک اومد که مشکل شما از کابل کشی داخل خونه هستش، ما خوبیم مشکل از ما نی ( نا گفته نماند که قبلا گفتن مشکل از مودمه، مودمو عوض کردم، کابل بیرون رو عوض کردم، کابل داخل رو هم همینطور )، الان زنگ زدم به مخابرات طرف میگه دیروز اصلا تغیراتی داده نشد، فقط سرعت تغییر داده شد، الان تغیراتی دادم براتون، مودمو ریست کنید و حالشو ببرید؛ اون از ایرانسل و همراه اول، با اون قطعی هاشون، ریدن به تعرفه های اینترنت و گرون کردن و ... ( رسما اینترنت موبایل رو نابود کردن با نابود کردن بسته ها و قیمتشون )؛ این از وضع جامعه، اینم از مخابرات...

2-3 ساعت پیش هم که باز زنگ زدم به 2020 که نت ریست میشه، گفت تغیراتی دادم، حله، برو حالشو ببر؛ الان نت هر 5-10 دقیقه یکبار ریست میشه...

چیزی که برام جالبه اینه که شبا نت قطع نمیشه، ساعتای 9 صبح تا 12 شب به بعد قطع و وصل میشه، مامور میاد جلو در مودمشو 2 دقیقه وصل میکنه، بعد میگه مشکلی یوخدو، میره و بعد پیامک میاد که سیم کشی داخلیتون مشکل داره، تو سیستم هم ثبت میکنن که مشکلشون حل شده، دوباره فرداش زنگ میزنم میگن، مشکل شما مگه حل نشده؟ هنوز مشکل دارید؟ خب میگم همکارا پیگیری کنن؛ کلا این چرخه تکراری منو و مخابرات شده تو این ی ماهه تقریبا / حس میکنم اینا زیر ساختاشون مشکل داره یا ضعیفه یا بیش از کششون دارن خدمات ارائه میدن به ملت سر همین روزا این مشکل هستش، ایرانسل و همراه اول که به لطف دولت، ریده شده به اینترنت هاشون ( از همه نظر ) سر همین مردوم بلاجبار اومدن سمت مخابرات، سر همین زیر ساختاشون کشش نداره و روزا این مشکل رخ میده، البته این حدس منه، شاید هم واقعا مشکل از کابل کشی داخل خونه ما باشه! کابلای باهوشی داریم که شبا میگیرن میخوابن و اذیت نمیکنن. XD

خب الان هم زنگ زدن میگن خط شما مشکلی نداره، همه چی عالیه، اعصابم خورد شد و.....

در کل منظور اینه که کسی این مشکلات براش پیش اومد بدونه که اینطوره و زیاد مث من اعصاب خودشو خورد نکنه و سعی کنه با این وضعیت کنار بیاد.

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...