رفتن به مطلب

غیرفعال شدن بوت لپ تاپ ایسر نسل ۱۲

miladfi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

وقت شما بخیر

(نمیدونم این بخش تایپیک زدن درست یا نه)

من امروز با تمام خوشحالی یه لپ تاپ acer aspire 5 نسل ۱۲ خریدم به کانفیگ i51235/16ram/512ssd خریدم

لازم دونستم کانفیگ بگم ک این لپتاپ ارتقایافته یا کاستوم شرکت گارانتی امرتات هست ک در جریان کامل مشکلم قرار بگیرین

کانفیک پایه این نوع لپتاپ (i51235/8/256) هست

ولی خیلی حالم گرفته شد

مشکلی برای من پیش اومده برای نصب ویندوز صفحات boot و secure boot غیرفعال هست و فلش بوت شده رو نمیشناسه و ارور no bootable device میده و این قسمتها (boot,security) خاکستری هست و عملا کلیدهای بالا پایین و .... غیرفعال شده

و نمیتونم ویندوز نصب کنم

میشه راهنماییم کنید؟

بنظرشما مشکل چیه؟

احتمال داره چون کاستوم شده توسط شرکت هارد و نشناسه؟‌ uefiغیرفعال هست.

یا حتی فرمت بوتیبل کردن فلش روی فرمتی خاصی باشه؟

فلش بوتیبل من(درواقع فلش دوستم ک مغازه‌دارهست ی فلش usb2بوتیبل هست ک با این فلش روی خیلی از سیستمها ویندوز نصب کرده و میکنه...)

چطوری میشه ازین حالت غیرفعال خارجش کرد؟

پیشاپیش ممنون از کمکتون.

(تصاویر اضافه شده)

20221122_190133.jpg

20221122_190100.jpg

20221122_185801.jpg

لینک به دیدگاه

اگه فلش بوتیبلتون روی mbr تنظیم شده باشه نمیتونید از طریق این تنظیمات نصب کنید و به خطا میرسید ولی اگه روی gpt ست شده باشه مشکلی ندارید . این در رابطه با فلش بوتیبلتون

اما شما میتونید با زدن کلید f12 و انتخاب فلش بصورت ساده وارد قسمت نصب ویندوز بشید کلید f12 رو همگام روشن کردن چندبار فشار بدین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

لپتاپ های ایسر تقریبا همگی این مدلی هستن، شما باید برای بایوس پسوورد بذارید، بعدش اون گزینه های بوت روشن میشه، بعدش هم میتونید پسوورد رو بردارید که در صورت فراموشی، مشکلی براتون پیش نیاد.

همون گزینه سوپروایزر پسوورد رو بزنید و پسوورد بذارید، گزینه های مورد نظر فعال میشن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...