رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید پاور (مقایسه برند fsp - cooler master - Thermaltake)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

قصد تهیه پاور برای این سیستم رو دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربرد گیم هست و 2 تا 8 پین داشته باشه برام کافیه.قیمت تا سقف 2300

cpu:i3 10100

vga: rx 6700

main:b460

ram 16 2666

m2 1t

dvdrw 1

مدل هایی که خودم پیدا کردم ولی اطلاعاتی از کیفتشون ندارم :

منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 650 White

پاور اف اس پی FSP HYDRO PRO 700W Bronze

منبع تغذیه کامپیوتر ترمالتیک مدلSmart RGB 700W

لینک به دیدگاه

• ارسال 52
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یه منبع خوب برای مقایسه PSU ها به نظر من فروم LTT که اومدن یه لیست بلند بالا از PSU های موجود رو توش گذاشتن و دسته بندیشون کردن. می تونید مواردی که خودتون پیدا کردید یا دوستان معرفی می کنن اینجا پیدا کنید و با هم مقایسه کنید:

https://linustechtips.com/topic/1116640-psu-tier-list-rev-148/

ویرایش شده توسط Tahatdh
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Grayli گفته است:

قصد تهیه پاور برای این سیستم رو دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربرد گیم هست و 2 تا 8 پین داشته باشه برام کافیه.قیمت تا سقف 2300

cpu:i3 10100

vga: rx 6700

main:b460

ram 16 2666

m2 1t

dvdrw 1

مدل هایی که خودم پیدا کردم ولی اطلاعاتی از کیفتشون ندارم :

منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 650 White

پاور اف اس پی FSP HYDRO PRO 700W Bronze

منبع تغذیه کامپیوتر ترمالتیک مدلSmart RGB 700W

سلام 2400 هزینه کنید fsp hydro pro 800w تهیه کنید . 

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، zen گفته است:

سلام 2400 هزینه کنید fsp hydro pro 800w تهیه کنید . 

ممنون از پیشناهدتون.فقط من قصد ارتقا روی این کیس رو ندارم نهایتن یه ماژول رم و یه هارد بهش اضافه کنم.در این صورت fsp hydro pro 700w جواب نمیده؟

ویرایش شده توسط Grayli
لینک به دیدگاه

جسارتا کیفیت ساخت fsp تا کولر مستر اصلاع دارید چقدر تفاوت داره؟ سرعت فن کولر مستر رو من دیدم بیشتر ولی از کیفیت خازن ها و کابل این شرکت ها اطلاعی ندارم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Grayli گفته است:

جسارتا کیفیت ساخت fsp تا کولر مستر اصلاع دارید چقدر تفاوت داره؟ سرعت فن کولر مستر رو من دیدم بیشتر ولی از کیفیت خازن ها و کابل این شرکت ها اطلاعی ندارم

Fsp در یک کلام عالی هست جزو برند های یک دنیا در تولید منبع تغذیه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بررسی پاور هایی که مد نظرتونه رو تو وبسایت های  معتبر خارجی مثل تامزهاردور یا techpowerup مطالعه کنید، نیاز هم نیست دانش بالایی داشته باشید از مفاهیمش. فقط جمع بندی و نکات منفی/مثبت رو توجه کنید.

مثلا پاور ایکس رو نوشته کیفیت خازن ها خدا ولی نویز فن بالاست و پاور دیگه ای رو نوشته نویز فن عالی و میتونست کیفیت خازن ها بهتر باشه. هر عاملی که برای شما مهم یا برعکس باز دارندس انتخابتون رو مشخص میکنه.

لینک به دیدگاه

آقا تجربه ی شخصیم رو باهات به اشتراک میزارم شاید بدردت بخوره :

من از قدیم از پاور گرین استفاده میکردم

چند وقت پیش میخواستم ارتقا بدم و قیمتها هم که ماشالا رفته بالا , یه کولر مستر دسته دو تمیز و خوش قیمت دیدم گرفتم

وقتی رسید دستم و بستم روی سیستم اصلا باهاش ارتباط نگرفتم و باهاش حال نکردم

با ضرر فروختم و دیگه بیخیال خرید پاور دست دو شدم

چند روز پیش یه پاور گرین آک خریدم که لا اقل خودم از داشتنش و استفاده ازش لذت میبرم

لینک به دیدگاه

منم از پاور دست دوم میترسم.چون وارد کار نیستم و اگه به سیستم اسیب بزنه متوجه نمیشم.جهنم پول خود پاور ممکنه به بقیه قطعاتم اسیب بزنه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

من هم قصد دارم پاور از برند FSP بخرم:
FSP HYDRO G 750W Gold Full Modular Power Supply
کیفیتشون چطوره؟

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Ramkal گفته است:

من هم قصد دارم پاور از برند FSP بخرم:
FSP HYDRO G 750W Gold Full Modular Power Supply
کیفیتشون چطوره؟

نسبت به کدوم مدل مقایسه کنیم؟

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

نسبت به کدوم مدل مقایسه کنیم؟

کلا آیا برند خوب و معتبر و با کیفیتی هست؟ امتحان خودش رو پس داده؟ تجربه و بازخورد استفاده کنندگان قبلی چطور بوده؟

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Ramkal گفته است:

کلا آیا برند خوب و معتبر و با کیفیتی هست؟ امتحان خودش رو پس داده؟ تجربه و بازخورد استفاده کنندگان قبلی چطور بوده؟

برادر اینطوری نیست که.

مثلا من میخوام قطعه A رو بخرم، توی اون رنج قیمتی، B و C و D هم میتونم بخرم.

حالا سوال رو اینطوری باید مطرح کنی، A نسبت به B و C و D چطوره؟ بهتره یا نه.

وگرنه برند برنده، هم قطعه خوب داره هم بد.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در ۱۴۰۱/۹/۲۵ در 17:40، ARMIN گفته است:

برادر اینطوری نیست که.

مثلا من میخوام قطعه A رو بخرم، توی اون رنج قیمتی، B و C و D هم میتونم بخرم.

حالا سوال رو اینطوری باید مطرح کنی، A نسبت به B و C و D چطوره؟ بهتره یا نه.

وگرنه برند برنده، هم قطعه خوب داره هم بد.

پاور اف اس پی HYDRO G PRO 1000W Gold Full Modular نسبت به قیمتش و اینکه برندش کمتر شناخته تر شده از برند گرین پاور خوبیه بنظرتون؟

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، mamal.amrikayi گفته است:

پاور اف اس پی

fsp برند خوبیه و بله از گرین بهتره

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، mamal.amrikayi گفته است:

پاور اف اس پی HYDRO G PRO 1000W Gold Full Modular نسبت به قیمتش و اینکه برندش کمتر شناخته تر شده از برند گرین پاور خوبیه بنظرتون؟

عزیز شما داری پاور کلاس جهانی رو با پاوری که فقط توی ایران عرضه میشه مقایسه میکنی. 

من هفته پیش  HYDRO G PRO 750 واتش رو گرفتم. از ظاهر و .... شدیدا کیفیت ازش میباره. ولتاژ ریل های مختلف هم نسبت به گرین که داشتم دقیق تره.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mamal.amrikayi گفته است:

خیر به هیچ وجه. اگر پاور 1000 وات نیاز داشته باشید، کف پیشنهاد معقول مدل 1050W OCDG گرین هست. در برابر 1050W OCDG این پاور FSP هیچ حرفی برای گفتن نداره.

ضمن اینکه پاوری که فرمودین - به عنوان یک پاور 1000 وات - توان بسیار کمی در ریل های 3.3 و 5 ولت خودش داره، و خیلی پیشنهادش نمیدم مگر اینکه برای ماین بخواد استفاده بشه.

پاور 1000 وات خوب مدلهای HX1000 کورسیر و 1000 وات THOR ایسوس هم خوبه.

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

fsp برند خوبیه و بله از گرین بهتره

همینجور رو هوا که نمیشه بگی از گرین بهتره.

رو چه حسابی به این نتیجه رسیدی؟ بر چه اساسی بهتره؟ مزیت هاش نسبت به پاور گرین چیه که بهتره؟ تعداد پروتکشن هاش نسبت به گرین بهتره؟ سایز فنش بزرگتره؟ کابل هاش از کابل های پاور گرین ضخیم تره؟

اصلا کدوم پاور گرین رو معیار انتخاب کردی که میگی HYDRO G PRO 1000W Gold Full Modular از اون بهتره؟

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

عزیز شما داری پاور کلاس جهانی رو با پاوری که فقط توی ایران عرضه میشه مقایسه میکنی. 

من هفته پیش  HYDRO G PRO 750 واتش رو گرفتم. از ظاهر و .... شدیدا کیفیت ازش میباره. ولتاژ ریل های مختلف هم نسبت به گرین که داشتم دقیق تره.

کرک و پر آدم میریزه از شیوه سنجش کیفیت پاور که فرمودین.

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

خیر به هیچ وجه. اگر پاور 1000 وات نیاز داشته باشید، کف پیشنهاد معقول مدل 1050W OCDG گرین هست. در برابر 1050W OCDG این پاور FSP هیچ حرفی برای گفتن نداره.

ضمن اینکه پاوری که فرمودین - به عنوان یک پاور 1000 وات - توان بسیار کمی در ریل های 3.3 و 5 ولت خودش داره، و خیلی پیشنهادش نمیدم مگر اینکه برای ماین بخواد استفاده بشه.

پاور فعلیم گرین HP EVO 800 W هست میخواستم یه پاور 1000وات تهیه کنم توی این رنج قیمت و اینکه من آکبند پاور گرین 1050W OCDG ندیدم جایی

استفادم هم گیمه نه ماین

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، mamal.amrikayi گفته است:

پاور فعلیم گرین HP EVO 800 W هست میخواستم یه پاور 1000وات تهیه کنم توی این رنج قیمت و اینکه من آکبند پاور گرین 1050W OCDG ندیدم جایی

استفادم هم گیمه نه ماین

چرا موجود که هست، من یه نمونه لینکش رو خصوصی میفرستم برای شما.

تو این رنج قیمت (زیر 6 میلیون) پاور 1000 وات بدرد بخور نداریم. حداقل من چیزی برای پیشنهاد ندارم.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

همینجور رو هوا که نمیشه بگی از گرین بهتره.

رو چه حسابی به این نتیجه رسیدی؟ بر چه اساسی بهتره؟ مزیت هاش نسبت به پاور گرین چیه که بهتره؟ تعداد پروتکشن هاش نسبت به گرین بهتره؟ سایز فنش بزرگتره؟ کابل هاش از کابل های پاور گرین ضخیم تره؟

اصلا کدوم پاور گرین رو معیار انتخاب کردی که میگی HYDRO G PRO 1000W Gold Full Modular از اون بهتره؟

رو حساب اینکه بنده این مدل رو داشتم GREEN GP850B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU مثلا اگر اشتباه نکنم رو 15 تا 20 درصد فن استاپ بود و اکو فعال بود همین ک میرفتم تو گیم صدای تراکتور میداد از روز اول
داداشم از همین مدل داشت بعد 1 سال خازنش باد کرد  خودش دستی عوض کرد
یک داداش دیگم اونم خازش باد کرد و بردش کلا سوخت 
داش پرایدم 300 تومنه اینجا اما تو دبی میشه باهاش بی ام دبیو ایکس 3 سال 2010 خرید سوال شما مثه مقایسه این دوتاس 
الکی نیست ک کولر مستر انتک و ... پاوراشونو این سازنده میزنه ...!!

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

رو حساب اینکه بنده این مدل رو داشتم GREEN GP850B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU مثلا اگر اشتباه نکنم رو 15 تا 20 درصد فن استاپ بود و اکو فعال بود همین ک میرفتم تو گیم صدای تراکتور میداد از روز اول
داداشم از همین مدل داشت بعد 1 سال خازنش باد کرد  خودش دستی عوض کرد
یک داداش دیگم اونم خازش باد کرد و بردش کلا سوخت 
داش پرایدم 300 تومنه اینجا اما تو دبی میشه باهاش بی ام دبیو ایکس 3 سال 2010 خرید سوال شما مثه مقایسه این دوتاس 
الکی نیست ک کولر مستر انتک و ... پاوراشونو این سازنده میزنه ...!!

اون مدلی که فرمودین مدل EOL شده و قدیمیه گرینه، اگر معیار مقایسه شما اون پاوره از رده خارجه، اوکی منم حرفتون رو قبول دارم. نسل اول و دوم پاور های Overclocking Evo چندان جالب نبودند. من خودمم داشتم و فروختمش.

نسل سومشون که به اسم OCPT معروفه عملکرد مطلوبی دارند، بخصوص نسبت به نسل اول و دومی که شما داشتین. اما OCDG نسل چهارم پاورهای High End گرین قابل قیاس با نسل اول و دوم نیست و واقعا پاور های درست و حسابی و خوبی هستند.

من خودم OCDG از سال 97 دارم، واقعا بلایی نبوده سرش نیارم و ازش راضی هستم. تا حالا کسی رو ندیدم از سری OCDG ناراضی باشه.

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

OCDG نسل چهارم پاورهای High End گرین قابل قیاس با نسل اول و دوم نیست و واقعا پاور های درست و حسابی و خوبی هستند.

این مدل رو ندیدم دورو برم خودمم نداشتم پس نظری نمیدم امیدوارم ک اینطور باشه بلکوم ما ایرانیا بتونیم با هزینه ی کمتر بهره بیشتری ببریم ممنون

لینک به دیدگاه

اون مدلی که فرمودین مدل EOL شده و قدیمیه گرینه، اگر معیار مقایسه شما اون پاوره از رده خارجه، اوکی منم حرفتون رو قبول دارم. نسل اول و دوم پاور های Overclocking Evo چندان جالب نبودند. من خودمم داشتم و فروختمش.

نسل سومشون که به اسم OCPT معروفه عملکرد مطلوبی دارند، بخصوص نسبت به نسل اول و دومی که شما داشتین. اما OCDG نسل چهارم پاورهای High End گرین قابل قیاس با نسل اول و دوم نیست و واقعا پاور های درست و حسابی و خوبی هستند.

من خودم OCDG از سال 97 دارم، واقعا بلایی نبوده سرش نیارم و ازش راضی هستم. تا حالا کسی رو ندیدم از سری OCDG ناراضی باشه.

۱ ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

این مدل رو ندیدم دورو برم خودمم نداشتم پس نظری نمیدم امیدوارم ک اینطور باشه بلکوم ما ایرانیا بتونیم با هزینه ی کمتر بهره بیشتری ببریم ممنون

الان من طبق این سایت (https://cultists.network/140/psu-tier-list/) که بررسی کردم این سری گرین که میگید هم OCPT هم OCDG در رده ی میانه(B) قرار دارن اما سری FSP Hydro G PRO توی رده ی (A) و HIGH END قرار دارن.یه بررسی انجام بدید خودتون بیزحمت بهتر سر در میارید شما

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...