رفتن به مطلب

مشکل با گرافیک xfx rx 580

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض خسته نباشید به اساتید و اعضای محترم

من جدیدا یه مشکلی دارم که اونم اینه گاهی اوقات وسط بازی یا به محض اینکه بازی ران میشه(زیر فول لود گرافیک) تصویر میره و صدای فن گرافیک میاد که رفته رو دور آخر.

مشخصات سیستمم مینویسم البته سیستمم خیلی قدیمیه برای 10 سال پیشه

Asus-P8H61-USB3 M.B

2*8 kingston ram

CPU: INTEL CORE I7 3770

CPU FAN :COOLER MASTER GAMMAXX 300B

4TB HDD

1TB SSD

120GB SSD

4*120 CASE FAN

DVD WRITER

همه ی اینها رو یه پاور قدیمی گرین 530 وات AB  داره میکشه که آخرین باز بازش کردم برای تمیز کاری روی برد تمام قطعات سالم بودن به جز اون یکی ازون دوتا خازن های گنده سرش کمی ورم کرده بود. این پاور هم یدونه خروجی گرافیک 6 پین داشت که الان با تبدیل 6 به هشت به گرافیک وصل هست

گرافیک هم قبلا ماین شده به گفته ی فروشنده یک سال

زمانی که من گرفتم این گرافیک رو دماش تا 80 درجه میرفت که با تنظیمات خوده ATI  دور فن رو به 60 در صد میرسوندم دما میرسید به 70 ولی اخیرا مدتیه خودش دور فن رو به 60 درصد میرسونه و دما میاد روی 60 درجه که خیلی برام عجیبه. درایور کارت هم دایما دارم آپدیت میکنم

وات کلی کارت هم قبلا با فورمارک تست میگرفتم تا 145 وات میرفت الان ولی بیشتر از 100 نمیره و همینطور فرکانس کلاک تا 1366 میرفت ولی الان بین 700 تا 1000 گاهی  هم 1300 میره. با تست فورمارک هم جدیدا همون مشکل بروز میکنه بعد حدودا 30 ثانیه البته قبلا کمتر پیش میومد ولی الان بیشتره که مجبور میشم از چندراهی برق کلید رو بزنم وگرنه با ریستارت مشکل حل نمیشه.

به نظرتون کارت مرخص شده یا اینکه پاور قدیمی شده و نمیکشه؟

ویرایش شده توسط sina-sarhadi
لینک به دیدگاه

"همه ی اینه رو یه پاور قدیمی گرین 530 وات AB  داره میکشه که آخرین باز بازش کردم برای تمیز کاری روی برد تمام قطعات سالم بودن به جز اون یکی ازون دوتا خازن های گنده سرش کمی ورم کرده بود. این پاور هم یدونه خروجی گرافیک 6 پین داشت که الان با تبدیل 6 به هشت به گرافیک وصل هست"

داداش همین خودش فیلم ترسناکه😅

در اسرع وقت پاور رو عوض کنید تا قطعات سیستم به فنا نرفتن

گرافیک روی سیستم دیگری تست کنید ببینید عملکردش چطوره

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، adele72 گفته است:

"همه ی اینه رو یه پاور قدیمی گرین 530 وات AB  داره میکشه که آخرین باز بازش کردم برای تمیز کاری روی برد تمام قطعات سالم بودن به جز اون یکی ازون دوتا خازن های گنده سرش کمی ورم کرده بود. این پاور هم یدونه خروجی گرافیک 6 پین داشت که الان با تبدیل 6 به هشت به گرافیک وصل هست"

داداش همین خودش فیلم ترسناکه😅

در اسرع وقت پاور رو عوض کنید تا قطعات سیستم به فنا نرفتن

گرافیک روی سیستم دیگری تست کنید ببینید عملکردش چطوره

ممنونم. پس یه پاور خریدنی افتادم😂 یه پاور ۷۰۰ واتی دیپ کول تو سایت لیون دیدم احتمالا همونو بگیرم

گرافیکم کسی رو ندارم ببرم پیشش تست کنم مگر اینکه ببرم پیش اونهایی که سیستم اسمبل میکنن نصب کنم و یه تستی بگیرم.

لینک به دیدگاه

از10 سال پیش تا الان خمیر زیر cpu و gpu رو عوض کردین؟
پاور هم کمه برادر بعدشم عمرشوکرده اونم پاور گرین خخخخ
ب فکر خرید ی پاور و با کیفیت باشید دوسته عزیز

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

از10 سال پیش تا الان خمیر زیر cpu و gpu رو عوض کردین؟
پاور هم کمه برادر بعدشم عمرشوکرده اونم پاور گرین خخخخ
ب فکر خرید ی پاور و با کیفیت باشید دوسته عزیز

خوده cpu  و کولرشو تازه خریدم خمیر هم داشت دیگه نصب کردم الان دمای cpu بالاتر از 60 نمیره راسشتو بخوای میخواستم خمیر گرافیکم عوض کنم دیدم دمای اونم بالاتر از 60 نمیره فعلا دست نگه داشتم گرچه rx 580 گرافیک تقریبا جدیدی محسوب میشه خیلی قدیمی نیست با اینحال صاحب قبلی گفت خمیرش رو عوض کرده . آخه خمیر هم ندارم باید بخرم. پس تصمیم اول تعویض پاور هست.

این پاور مناسب هست؟ https://www.lioncomputer.com/product/8nwxw/DeepCool-DA700-Bronze-700W-Power-Supply

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

خوده cpu  

خب دمایی ک شما گفتی کاملا اوکی هست اگر زیر فشار گیم باشه
ب هیچ عنوان از تبدیل برای تامین برق استفاده نکنین اللخصوص گرافیک اسیب میرسونه بعد از مدتی ...
بله دیپ کول برند خوبی هست زیاد ب استاندارد برنز نقره و طلا هم توجه نکن 
اگر میتونی یکم بودجه رو افزایش بدی اینو تهیه کن وبا خیال راحت 20 سال دیگه گیم بزن 

https://www.lioncomputer.com/product/dkw2p/Corsair-CX750M-80-PLUS-Bronze-Semi-Modular-Power-Supply

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

خب دمایی ک شما گفتی کاملا اوکی هست اگر زیر فشار گیم باشه
ب هیچ عنوان از تبدیل برای تامین برق استفاده نکنین اللخصوص گرافیک اسیب میرسونه بعد از مدتی ...
بله دیپ کول برند خوبی هست زیاد ب استاندارد برنز نقره و طلا هم توجه نکن 
اگر میتونی یکم بودجه رو افزایش بدی اینو تهیه کن وبا خیال راحت 20 سال دیگه گیم بزن 

https://www.lioncomputer.com/product/dkw2p/Corsair-CX750M-80-PLUS-Bronze-Semi-Modular-Power-Supply

بله زیر فشار گیم اون دما هست در حالت بیکار دمای جفتشون 30 درجس.

مشکل بودجه اجازه نمیده وگرنه منم که بدم نمیاد. حالا ببینم شاید پولش جور شد خخخ . در هر حال ممنون

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

بله زیر فشار گیم اون دما هست در حالت بیکار دمای جفتشون 30 درجس.

مشکل بودجه اجازه نمیده وگرنه منم که بدم نمیاد. حالا ببینم شاید پولش جور شد خخخ . در هر حال ممنون

همونطور ک گفتم دیپ کول هم برند خیلی خوبی هست ی وقت بد دل نشی(خیلی بهتر از هایدرو گامدیاس گرین حتی کولر مستر هست)
اما کورسیر حرف اول رو داخل بازار پاور میزنه برای همین پیشنهادش دادم

لینک به دیدگاه

این ترکیب که چیدی و استفاده میکنی رسما بمب ساعتیه .  گرافیک هم بنظرم خیلی دماش بالاش حتما به فکر تعویض خمیرو سرویسش باش.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

این ترکیب که چیدی و استفاده میکنی رسما بمب ساعتیه .  گرافیک هم بنظرم خیلی دماش بالاش حتما به فکر تعویض خمیرو سرویسش باش.

متاسفانه یا خوشبختانه باید بگم حق با شماست ولی خب بودجه نبود یه سیستم جدید ببندم به جاش چندتا قطعه نو خریدم یا حداقل در حد نو مین و پاور واسه 10 سال پیشه بقیه قطعات یا نو هستن یا در حد نو. به نظرم باید یه فکر اساسی کرد ولی میخواستم یک سالی با این سر کنم بعد بیام به نسل 13 اینتل. 

فعلا ولی یه پاور میخرم تا ببینم چه فرق میکنه. اگر بازم تصویر بره خمیر گرافیکو عوض میکنم. دمای گرافیک الان زیر لود کامل شده 60 که خیلی مشکوکه چون قبلا میشد 80 البته قبلا خودکار فن تا 1000 دور میچرخید وقتی دما رو 80 بود الان خودکار فن روی 2000 دور مچرخه دما میشه 60 . خودمم نفهمیدم این تغییر چطوری اتفاق افتاد یعنی تو آپگرید های درایور شرکت این موضوع رو فهمیده اصلاح کرده یا اینکه آندرولت میشه خودکار بخاطر ضعیف بودن پاور نمیدونم والله. ولی الان دور فن از دمای 50 شروع به کار میکنه قبل 50 صفر هست بعد که به 60 میرسه حدودا 2000 دور میچرخه بعد که گرافیک از لود خارج میشه دور فن آروم آروم کم میشه تا صفر بشه قبلا سریع دور فن کم میشد و صفر میشد نمیدونم این موارد ها طبیعین یا نه.

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

green ged 700 پاور خوبیه

ممنون ولی تو لیون موجود نیست نمیخوام از جای دیگه بخرم.بودجه هم فعلا نهایتا تا 2500 هست

لینک به دیدگاه

دوستان همون دیپ کول رو خرید زدم تا بعدا برسه دستم و نصب کنم بگم که چی شد

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

زیاد ب استاندارد برنز نقره و طلا هم توجه نکن 

8 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

دیپ کول هم برند خیلی خوبی هست ی وقت بد دل نشی(خیلی بهتر از هایدرو گامدیاس گرین حتی کولر مستر هست)

giphy.gif.7d3b34b5c0dc7116e50df50c163b678e.gif

لینک به دیدگاه

خب امروز پاور به دستم رسید سریع قبلی رو درآوردم جدید رو نصب کردم و روشن کردم و بلافاصله فورمارک رو ران کردم بازم همچنان همون مشکل هست تصویر میره و فن کارت گرافیک میره رو دور آخر که صداشم شنیده میشه.

پس نتیجه میگیریم به احتمال زیاد کارت گرافیک به مشکل بر خورده که با ماین شده بودنش خارج از انتظار هم نبود.

ولی در کل من فکر نکنم حتی پاورمم ایرادی داشت در مورد پاور دیپ کول هم بگم اصلا از هیچ نظر به پای پاور ده سال پیش گرین نمیرسه من نمیدونم گرین هنوز هم همین کیفیت رو حفظ کرده یا نه ولی پاور دیپ کول هم سایزش کوچیک تر بود هم دست که بهش میزدی مثل حلب میرف تو وزنشم کمتر بود بردشم از قسمت فن مشخص بود همچین چیز مالی هم نیست خیلی هم بعید میدونم شاخه ۱۲ ولتی که ادعا میکنه ۵۰ آمپر بده.5ولت گرین 30 آمپر خروجی داشت که این دیپ کول 5 ولتش 18 آمپر خروجی داره پس یه جورایی عقب گرد محسوب میشه. کابل هاشم خیلی کوتا بود بخصوص کابل هشت پین cpu به زور تونستم برسونم به سوکت. کابل برقشم کوتاه تر از گرین بود خلاصه تمام محاسبات مارو به هم زد😂 فکر هم نکنم مثل گرین که ده سال کارکرد این عمرش حتی به پنج سالم برسه داخل گرین دوتا خازن بزرگ ۱۲۰۰ میکروفاراد ژاپنی هست که دنبالش بودم پیدا نکردم داخل این پاور یدونه خازن متوسط داره که از ظاهرش پیداست نهایت ۶۰۰ میکروفاراده.

خلاصه که سرتون رو درد نیارم باید ببرم گرافیک رو بدم رو سیستم دیگه ای تست کنم. 

img_20221219_115142_1h0j.jpg

IMG_20221219_115105.jpg

IMG_20221219_115118.jpg 

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، chaning گفته است:

سلام

خمیر کارت رو عوض کنید 

موقتا میشه خمیر ارزون استفاده کرد که اگر مشکل از خمیر بود یه خمیر خوب بزنم؟

سوال بعدی اینه اون پد های انتقال دما که بین مموری و هیتسنک و چیپ های دیگس تو بازار یافت میشه یا به اونا نباید دست زد؟

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

موقتا میشه خمیر ارزون استفاده کرد که اگر مشکل از خمیر بود یه خمیر خوب بزنم؟

سوال بعدی اینه اون پد های انتقال دما که بین مموری و هیتسنک و چیپ های دیگس تو بازار یافت میشه یا به اونا نباید دست زد؟

اره میتونین با دور فن بالا تست کنید که فقط مطمئن بشین ولی اگر کارت خودم بود این کارو نمیکردم 

شخصا از خمیر cooler master ice fusion v2 استفاده میکنم  هم ارزون هست هم مقدارش زیاده

اون پدها پیدا میشه ولی تا موقعی که سالم مشکلی نیست gddr5 دماش بالا نیست پد ماسفت ها هم معمولا سالم میمونن 

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، chaning گفته است:

اره میتونین با دور فن بالا تست کنید که فقط مطمئن بشین ولی اگر کارت خودم بود این کارو نمیکردم 

شخصا از خمیر cooler master ice fusion v2 استفاده میکنم  هم ارزون هست هم مقدارش زیاده

اون پدها پیدا میشه ولی تا موقعی که سالم مشکلی نیست gddr5 دماش بالا نیست پد ماسفت ها هم معمولا سالم میمونن 

تا حال این مشکل رفتن تصویر و فول شدن دور فن برای شما اتفاق افتاده؟

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

تا حال این مشکل رفتن تصویر و فول شدن دور فن برای شما اتفاق افتاده؟

بله 

msi rx 580 gaming x که فروخته بودم دست مشتری این مشکل رو داشت 

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، chaning گفته است:

بله 

چطوری این مشکل رفع شد با خمیر؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، chaning گفته است:

بله 

مشکلش فکر کنم واقعا از خمیره . یه خمیر ارزون خریدم زدم فعلا 5 دقیقه زیر فور مارکه هیچ اتفاقی نیوفتاده و مشکل حل شده ولی دما بالاست باید خمیر خوب بخرم. دور فن رو گذاشتم آخر دما روی 70 هست

هیچوقت فکر نمیکردم این گرافیکو بازش کنم😁

img_20221219_174441_3kt.jpg

IMG_20221219_174424.jpg

لینک به دیدگاه

این خمیر خوب هست بخرم؟ دیگه گرون تر از این جیبمون اجازه نمیده https://www.lioncomputer.com/product/4p55p/Cooler-Master-MASTERGEL-PRO-V2-Thermal-Paste

لینک به دیدگاه

درود بر شما

بنده هم همین سری رو دارم.. 

تقریبا 2 سال هست که برای گیم استفاده میکنم- از بچه های لیون خریدم

کارت رو بنده آندرولت کردم + کمی اورکلاک...دمای بیکاری کارت در رنج 29 درجه هست... فول لود 61 درجه.. خیلی دیگه گیم شاخ باشه نهایت 68 درجه دماش میشه... هنوز هم کارت پلمپ هست...

--

قبل از تعویض خمیر دما فول لود چقدر میشد؟

** عزیز اگر گرافیکت سالم هم باشه این FurMark، میزنه خرابش میکنه... استفاده نکن ازش... بهترین کار اینه بری توی گیم، گیمی که پدر و مادر کارت رو بیار جلوی چشماش.... مثال Red dead یا metro exodus

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود بر شما

بنده هم همین سری رو دارم.. 

تقریبا 2 سال هست که برای گیم استفاده میکنم- از بچه های لیون خریدم

کارت رو بنده آندرولت کردم + کمی اورکلاک...دمای بیکاری کارت در رنج 29 درجه هست... فول لود 61 درجه.. خیلی دیگه گیم شاخ باشه نهایت 68 درجه دماش میشه... هنوز هم کارت پلمپ هست...

--

قبل از تعویض خمیر دما فول لود چقدر میشد؟

** عزیز اگر گرافیکت سالم هم باشه این FurMark، میزنه خرابش میکنه... استفاده نکن ازش... بهترین کار اینه بری توی گیم، گیمی که پدر و مادر کارت رو بیار جلوی چشماش.... مثال Red dead یا metro exodus

والله من زیاد ازین فورمارک استفاده نمیکنم گیم red dead 2 الان نصبه با این بازی قبلا تا ۸۰ درجه هم میرفت دور فن رو میبردم تا ۲۵۰۰ دور دما میومد رو ۷۰ الانم NFS heat رو اجرا کردم ببینم وضعیت چطوره چون با این دو بازی اون مشکل پیش میومد الان دما اومده ۵۲ درجه

Untitled.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...