رفتن به مطلب

مشکل با گرافیک xfx rx 580

اشتراک گذاری

Recommended Posts

2 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

آندرولت مشکلی ایجاد نمیکنه، تا جای که سیستم استیبل باشه...

من 2 سال این تنظیمات کارتم بود، آخ هم نگفت.... من خیلی آزمون و خطا کردم تا به یک ولتاژ استیبل برسم... این دیگه آخرش بود

///

اگه استیبل نبود، 10 میل 10 افزایش بده تا به فرکانس پایدار برسی

تست کردم استیبل که جای خودش هنگ میکرد سیستم حالا با ولتاژ های دیگه تست میکنم نتیجه رو میگم

لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

تست کردم استیبل که جای خودش هنگ میکرد سیستم حالا با ولتاژ های دیگه تست میکنم نتیجه رو میگم

پس پله پله اضافه کن بیین روی چه ولتاژی استیبل میشه. 

برای من اگه یک.پله دیگه کم میکردم سیستم کرش میکرد...

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۳ در 21:10، sina-sarhadi گفته است:

والله منم نمیدونم ایشون و چند نفر دیگم آخه این موضوع رو گفته بودن البته رو بعضی مین ها مثل اینکه مشکلی نداره

سلام به چه دلیلی نباید پشتیبانی کنه؟
بنده rx 580 داشتم با برد b460 و سی پی یو i3 10100 مشکلی نداشت

در ۱۴۰۱/۹/۳۰ در 14:23، Hamed2G گفته است:

سلام 

رو بعضی بورد ها ممکنه کلا تصویر نده رو بعضی تصویر بده با مشکلاتی که آغازگر تاپیک گفتن 

مورد جالبتر اینکه یه بار دو تا بورد کاملا یکسان B660 تست کردیم حتی بایوس هر دو هم یکسان بود با یکی تصویر داد با یکی نه 🫣

در ۱۴۰۱/۹/۳۰ در 10:37، میلاد بهرامن گفته است:

سلام کارتهای amd خصوصا ۵۸۰ روی بعضی از مین های نسل ۹ تا ۱۲ کمی ناسازگاره و بعضا کلا کارتو نمیشناسه . شما دکمه بایوس رو تغییر بده ببین مشکل حل میشه یا ن .تو گیم سنگین یه ساعت بزار بمونه اگه چیزی نشد کارت اوکیه

شطرنجی شدن لوگوی مادربرد در rx580 

خب همه ی مرحله هارو رد کردیم رسیدیم به مرحله آخر😁 آقا همونطور که میدونید من باندل رو به نسل 12 ارتقا دادم و با این تفاسیر که میدونستم rx580 با این مین ها ممکنه سازگاری نداشته باشه.

حالا مشکل کجاست از لحظه ای که سیستم رو بستم و روشن کردم چراغ vga سفید و بوت نارنجی روی مین روشن میشد و بوغ ( یه بیپ آروم و 3 بیپ سریع میزد) و مرحله پست بایوس رو رد میکرد بدون تصویر و از شانس خوبمون وارد ویندوز میشد به صورت تستی کارت گرافیک قبلیم رو که gt430 بود انداختم دیدم همه چیز اوکی شد دوباره rx580 رو انداختم دیدم با این هم ظاهرا اوکی هست ولی گاهی اوقات موقع شروع گیم تصویر میره  که با بستن گیم(alt+f4) تصویر میاد دوباره🤔 که با یه ریستارت مشکل حل میشه.

میخواستم بایوس رو آپدیت کنم که تو منوآلش میگه قبلش باید فریمور آپدیت بشه آقا داستان چیه قبلا ما یدون بایوس آپدیت میکردم تمام میشد قضیه. ممکنه با آپدیت کلا گرافیک تصویر نده چون دوستان گفتن تو بعضی مدل ها دانگرید نیازه. کسی رو این مین به مشکل خورده؟

Screenshot 2023-02-04 131601.png

لینک به دیدگاه

این که تصویر میره باید درایور رو پاک کنی با برنامه ddu و دوباره نصب کنی . 

تو بایوس مادربورد هم گزینه csm رو فعال کن

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

این که تصویر میره باید درایور رو پاک کنی با برنامه ddu و دوباره نصب کنی . 

تو بایوس مادربورد هم گزینه csm رو فعال کن

سلام ممنونم.

csm دقیقا چیکار میکنه؟

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

سلام ممنونم.

csm دقیقا چیکار میکنه؟

بحث بوت uefi و لگاسی هست که گرافک رو با لگاسی یا uefi بوت کنه یا نه یا حتی هارد

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

بحث بوت uefi و لگاسی هست که گرافک رو با لگاسی یا uefi بوت کنه یا نه یا حتی هارد

csm فعال بود

درایور رو هم با ddu تو سیف مود حذف و دوباره نصب کردم تغییر نکرد.

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

csm فعال بود

درایور رو هم با ddu تو سیف مود حذف و دوباره نصب کردم تغییر نکرد.

گرافیک خرابه

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

گرافیک خرابه

لازم شد پس به فکر خرید یدونه گرافیک باشم.

از بعضی از بازی هام میندازه بیرون ولی همین گرافیک روی باندل i7 3770 اینطوری نمیشد

نیاز نیست دیگه بایوس رو آپدیت کنم؟

ویرایش شده توسط sina-sarhadi
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

گرافیک خرابه

از بازی Ace combat 7 میپرید بیرون که الان کشف کردم رفرش ریت رو که از ۷۵ میارم رو ۶۰ دیگه نمیپره بیرون حالا میخوام یه باز دیگه با بازی اودیسه تست کنم ببینم زمانی که تصویر میره با کم کردن رفرش ریت درست میشه😐 اینم از مانیتور و سیستم جدید ما 😐

یادم رفت بگم که درایور کارت هم اکثرا با روشن کردن کارت این ارور میده که با سیستم قدیمی نمیداد

Untitled.png

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

از بازی Ace combat 7 میپرید بیرون که الان کشف کردم رفرش ریت رو که از ۷۵ میارم رو ۶۰ دیگه نمیپره بیرون حالا میخوام یه باز دیگه با بازی اودیسه تست کنم ببینم زمانی که تصویر میره با کم کردن رفرش ریت درست میشه😐 اینم از مانیتور و سیستم جدید ما 😐

یادم رفت بگم که درایور کارت هم اکثرا با روشن کردن کارت این ارور میده که با سیستم قدیمی نمیداد

Untitled.png

درود برای رفع این مشکل سیستم windows fast startup رو غیرفعال کنید... توی بخش power options  ویندوز هستش

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

گرافیک خرابه

توی این تست کردن هام متوجه شدم به مانیتور قبلیم که وصل میکنم(در حین همون رفتن تصویر) این اتفاق نمیوفته( یعنی تصویر با مانیتور قبلیم میاد) ولی به محض اینکه به مانیتور جدید وصل میکنم اینطوری میشه البته مانیتور قبلی hdmi نداره dvi داره حالا کابل hdmi خودشو درآوردم یدونه دیگه داشتم وصل کردم ببینم باز اونطوری میشه.

36 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود برای رفع این مشکل سیستم windows fast startup رو غیرفعال کنید... توی بخش power options  ویندوز هستش

اوکی. ممنون

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، عرفان زینلی گفته است:

آخر چی شد؟

ببینید من اینجا دو تا مشکل مجزا کشف کردم

۱ اینکه از بازی ace combat میپرید بیرون که رفریش ریت از ۷۵ آوردمش روی ۶۰ درست شد. توی این مورد تعویض کابل تاثیری نداشت

۲ توی بازی assassin's Creed Odyssey تصویر میرفت کلا که در حال تست کابل های مختلفم ولی با مانیتور قبلی و و پورت dvi تست کردم این مشکل نبود

مانیتور رو هم جدید خریدم ایسر ۲۴ اینچ

ویرایش میکنم با کابل دیگه هم مشکل رفتن تصویر پابرجاست باید با hdmi تلویزیون هم یه تستی بزنم. میدونید تصویر هی میره و میاد

لینک به دیدگاه

از داخل نرم افزار آدرنالین freesync رو خاموش کردم عمق رنگ رو هم گذاشتم روی ۱۰ بیت روی ۱۲ بود و تنظیمات رنگ رو هم خاموش کردم نتیجه رو علام میکنم

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

ببینید من اینجا دو تا مشکل مجزا کشف کردم

۱ اینکه از بازی ace combat میپرید بیرون که رفریش ریت از ۷۵ آوردمش روی ۶۰ درست شد. توی این مورد تعویض کابل تاثیری نداشت

۲ توی بازی assassin's Creed Odyssey تصویر میرفت کلا که در حال تست کابل های مختلفم ولی با مانیتور قبلی و و پورت dvi تست کردم این مشکل نبود

مانیتور رو هم جدید خریدم ایسر ۲۴ اینچ

ویرایش میکنم با کابل دیگه هم مشکل رفتن تصویر پابرجاست باید با hdmi تلویزیون هم یه تستی بزنم. میدونید تصویر هی میره و میاد

فریم ریت هم از ۷۵ میاد رو ۶۰ ؟ اگه فریم ریت هم کم میشه بدون کارت خرابه رو فریم ریت بالا تر چون گرافیک بیشتر درگیره پرت میکنه بیرون

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

فریم ریت هم از ۷۵ میاد رو ۶۰ ؟ اگه فریم ریت هم کم میشه بدون کارت خرابه رو فریم ریت بالا تر چون گرافیک بیشتر درگیره پرت میکنه بیرون

نه فریم ریت تغییر نمیکنه بازی ace combat توی سیستم من بالای ۷۵ فریم میده بین ۷۵ تا ۹۰ فریم

لینک به دیدگاه

تنظیمات پرفرومنس برنامه amd بخش تیونینگ, دیفالت هست یا کاستوم؟

بخش memory timing ببین دیفالت باشه.. گاهی اوقات مشکل سیاهی از تایمینگ.هستش

لینک به دیدگاه

50 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

تنظیمات پرفرومنس برنامه amd بخش تیونینگ, دیفالت هست یا کاستوم؟

بخش memory timing ببین دیفالت باشه.. گاهی اوقات مشکل سیاهی از تایمینگ.هستش

والله همه چیز دیفالت هست تازه درایور رو حذف و نصب کردم چند بار چند بارم ریستش کردم

در حقیقت چند روز پیش که داشتم با کلاک و مموری و اینا ور میرفتم سرعت فن صفر شده بود درست هم نمیشد درایور رو حذف و دوباره نصب کردم تا درست شد فکر کنم یه تعویض باید بکنم ویندوز رو چون مادربرد cpu و ram  رو عوض کردم ویندوز همون ویندوزه چیزی رو عوض نکردم

در مورد اون بازی هم بگم بازم میندازه بیرون حتی با ۶۰ هرتز 

فقط چندتا تست دیگه مونده انجام بدم یکی تست با همین کارت و اتصال به تلویزیون

و تست با کارت gt430 قدیمی ای که داشتم روی این مانیتور و اجرای اون بازی

کابل hdmi مرغوب هم ندارم با اون تست کنم 

لینک به دیدگاه

داداش جانه بچت ی گرافیک بخر انقدر خودتو اذیت نکن اون 580 هم بنداز سطل آشغال

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، HaFez گفته است:

داداش جانه بچت ی گرافیک بخر انقدر خودتو اذیت نکن اون 580 هم بنداز سطل آشغال

بله همه ی تست هارو انجام دادم متهم ردیف اول همین گرافیکه. اون دوستمون درست میگفتن که گرافیک خرابه.

ولی خب وقتی این تجربه از خرید گرافیک دسته دو اینطوری میشه آدم دلش نمیخواد دیگه دسته دو بخره گرافیک خوبم حداقل ۲۰ تومنه که تا پولش جور بشه خیلی زمان میبره.

حالا شاید بگید این ماین شده بود شما دسته دوی ماین نشده از آدم مورد اعتماد بخر خب اینم آپشن خوبیه که باید روش فکر کنم 

لینک به دیدگاه

شما که سیستم نسل ۱۲ بستین، یک گرافیک متناسب هم براش بگیرین و ۵۸۰ هم رد کنین بره.این بهترین کاره.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Hossein.E گفته است:

شما که سیستم نسل ۱۲ بستین، یک گرافیک متناسب هم براش بگیرین و ۵۸۰ هم رد کنین بره.این بهترین کاره.

مشکل اینجاست هرچی پول داشتم برای cpu main ram monitor  خرج کردم(نزدیک 20 میلیون) و دیگه پولی برای گرافیک نموند آخه فکر نمیکردم این گرافیک رو این سیستم مشکل داشته باشه گفتم یکی دو ماهی سر میکنم باهاش بعد یکی دیگه میخرم آخه گرافیکی که با سیستم فعلی مچ بشه و نیاز به پاور جدید نداشته باشم 3060ti دوال هست که قیمتش بین 18- 20 تومنه که من الان دیگه یه قرون هم نمونده برام😇 مگر اینکه باز دسته دو بخرم که معلومم نیست ماین شدس یا نه بازم روز از نو روزی از نو با داستان هاش😂

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، sina-sarhadi گفته است:

مشکل اینجاست هرچی پول داشتم برای cpu main ram monitor  خرج شد(نزدیک 20 میلیون) و دیگه پولی برای گرافیک نموند آخه فکر نمیکردم این گرافیک رو این سیستم مشکل داشته باشه گفتم یکی دو ماهی سر میکنم باهاش بعد یکی دیگه میخرم آخه گرافیکی که با سیستم فعلی مچ بشه و نیاز به پاور جدید نداشته باشم 3060ti دوال هست که قیمتش بین 18- 20 تومنه که من الان دیگه یه قرون هم نمونده برام😇 مگر اینکه باز دسته دو بخرم که معلومم نیست ماین شدس یا نه بازم روز از نو روزی از نو با داستان هاش😂

درسته معلوم نیست که ماین شده یا نه، اما قیمت کارتهای دسته دوم خیلی پایینتره و با همون ۲۰ تومنی که شما گفتین میشه 3080ti خرید. ریسک داره اما خب هزینه هم خیلی کمتر میشه.

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Hossein.E گفته است:

درسته معلوم نیست که ماین شده یا نه، اما قیمت کارتهای دسته دوم خیلی پایینتره و با همون ۲۰ تومنی که شما گفتین میشه 3080ti خرید. ریسک داره اما خب هزینه هم خیلی کمتر میشه.

اینم درسته ولی با خرید 3080ti مشکل بعدی ظهور میکنه اونم کافی نبودن پاور فعلی هست حداقل 850 وات نیاز داره که جنس خوبش بین 4 الی 6 تومنه😑😑😑 نهایت من بتونم با پاور فعلی 3070 بگیرم.

ولی از اونجایی که پولم به 3070 هم نمیرسه تصمیم گرفتم باز هم دسته دو 1080 یا 1660s  یا همرده اینها در حد 5 تومن موقتا یه چیزی بردارم تا این 580 نزده بقیه سیستم جدیدمون رو دود نکرده 🤧

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...