رفتن به مطلب

مشکل با گرافیک xfx rx 580

اشتراک گذاری

Recommended Posts

1 ساعت قبل، sina-sarhadi گفته است:

چطوری این مشکل رفع شد با خمیر؟

بله

32 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

این خمیر خوب هست بخرم؟ دیگه گرون تر از این جیبمون اجازه نمیده https://www.lioncomputer.com/product/4p55p/Cooler-Master-MASTERGEL-PRO-V2-Thermal-Paste

بله خوبه 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود بر شما

بنده هم همین سری رو دارم.. 

تقریبا 2 سال هست که برای گیم استفاده میکنم- از بچه های لیون خریدم

کارت رو بنده آندرولت کردم + کمی اورکلاک...دمای بیکاری کارت در رنج 29 درجه هست... فول لود 61 درجه.. خیلی دیگه گیم شاخ باشه نهایت 68 درجه دماش میشه... هنوز هم کارت پلمپ هست...

--

قبل از تعویض خمیر دما فول لود چقدر میشد؟

** عزیز اگر گرافیکت سالم هم باشه این FurMark، میزنه خرابش میکنه... استفاده نکن ازش... بهترین کار اینه بری توی گیم، گیمی که پدر و مادر کارت رو بیار جلوی چشماش.... مثال Red dead یا metro exodus

فقط جسارتا یه سوال شما دور فنشو چطوری تنظیم میکنید؟ دستی یا میذارید رو اتومات؟ چون الان که خمیر رو عوض کردم دوباره شده مثل روزای اول یعنی دما میره تا 80 ولی فن رو 1000 میچرخه مجبور میشم تنظیمات رو دستی تنظیم کنم که دما به 70 رسید بره رو دور آخر اکثرا الان رو 60 درجه و دور رو 2500 تنظیم کردم به صورت دستی. مال شما هم همینطوره؟ من به تنظیمات ولت هسته فرکانس و اینا اصلا دست نمیزنم

ویرایش شده توسط sina-sarhadi
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

فقط جسارتا یه سوال شما دور فنشو چطوری تنظیم میکنید؟ دستی یا میذارید رو اتومات؟ چون الان که خمیر رو عوض کردم دوباره شده مثل روزای اول یعنی دما میره تا 80 ولی فن رو 1000 میچرخه مجبور میشم تنظیمات رو دستی تنظیم کنم که دما به 70 رسید بره رو دور آخر اکثرا الان رو 60 درجه و دور رو 2500 تنظیم کردم به صورت دستی. مال شما هم همینطوره؟ من به تنظیمات ولت هسته فرکانس و اینا اصلا دست نمیزنم

منم همین مشکل رو با بعضی از 580 ها داشتم 

وقتی دما بالا میرفت فن بالا نمیرفت 

کلا هر کارتی که داشتم فن دستی میدادم دما هسته تا 60 باشه 

خمیر بهتر بزنید دما کمتر میشه 

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، chaning گفته است:

منم همین مشکل رو با بعضی از 580 ها داشتم 

وقتی دما بالا میرفت فن بالا نمیرفت 

کلا هر کارتی که داشتم فن دستی میدادم دما هسته تا 60 باشه 

خمیر بهتر بزنید دما کمتر میشه 

پس این مشکل اپیدمی هست .

بیشتر انگار نرم افزاری هست حدس من اینه ای ام دی هم به این گرافیک های تقریبا برای چند سال پیش دیگه ترتیب اثر خاصی نمیده. خمیر هم به زودی میخرم.

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

پس این مشکل اپیدمی هست .

بیشتر انگار نرم افزاری هست حدس من اینه ای ام دی هم به این گرافیک های تقریبا برای چند سال پیش دیگه ترتیب اثر خاصی نمیده. خمیر هم به زودی میخرم.

شایدم از درایور باشه درسته

مبارکه 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۹/۲۴ در 19:58، Death Reaper گفته است:

همونطور ک گفتم دیپ کول هم برند خیلی خوبی هست ی وقت بد دل نشی(خیلی بهتر از هایدرو گامدیاس گرین حتی کولر مستر هست)
اما کورسیر حرف اول رو داخل بازار پاور میزنه برای همین پیشنهادش دادم

درود بر شما و بر همه دوستان

شما دیگه چرا؟

دیپ کول برنده خیلی خوبی نیست!!

بعضی از مدل پاورهای دیپ کول حتی برق ساتاش 3.3 ولت نارنجی رو نداره (عین پاورهای چیپ و بی کیفیت بازار)مقایسش با گرین و کولر مستر مثل شوخیه!!!!

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، sina-sarhadi گفته است:

خب امروز پاور به دستم رسید سریع قبلی رو درآوردم جدید رو نصب کردم و روشن کردم و بلافاصله فورمارک رو ران کردم بازم همچنان همون مشکل هست تصویر میره و فن کارت گرافیک میره رو دور آخر که صداشم شنیده میشه.

پس نتیجه میگیریم به احتمال زیاد کارت گرافیک به مشکل بر خورده که با ماین شده بودنش خارج از انتظار هم نبود.

ولی در کل من فکر نکنم حتی پاورمم ایرادی داشت در مورد پاور دیپ کول هم بگم اصلا از هیچ نظر به پای پاور ده سال پیش گرین نمیرسه من نمیدونم گرین هنوز هم همین کیفیت رو حفظ کرده یا نه ولی پاور دیپ کول هم سایزش کوچیک تر بود هم دست که بهش میزدی مثل حلب میرف تو وزنشم کمتر بود بردشم از قسمت فن مشخص بود همچین چیز مالی هم نیست خیلی هم بعید میدونم شاخه ۱۲ ولتی که ادعا میکنه ۵۰ آمپر بده.5ولت گرین 30 آمپر خروجی داشت که این دیپ کول 5 ولتش 18 آمپر خروجی داره پس یه جورایی عقب گرد محسوب میشه. کابل هاشم خیلی کوتا بود بخصوص کابل هشت پین cpu به زور تونستم برسونم به سوکت. کابل برقشم کوتاه تر از گرین بود خلاصه تمام محاسبات مارو به هم زد😂 فکر هم نکنم مثل گرین که ده سال کارکرد این عمرش حتی به پنج سالم برسه داخل گرین دوتا خازن بزرگ ۱۲۰۰ میکروفاراد ژاپنی هست که دنبالش بودم پیدا نکردم داخل این پاور یدونه خازن متوسط داره که از ظاهرش پیداست نهایت ۶۰۰ میکروفاراده.

خلاصه که سرتون رو درد نیارم باید ببرم گرافیک رو بدم رو سیستم دیگه ای تست کنم. 

img_20221219_115142_1h0j.jpg

IMG_20221219_115105.jpg

IMG_20221219_115118.jpg 

20 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

شما دیگه چرا؟

بعضی از مدل پاورهای دیپ کول حتی برق ساتاش 3.3 ولت نارنجی رو نداره (عین پاورهای چیپ و بی کیفیت بازار)مقایسش با گرین و کولر مستر مثل شوخیه!!!!

دقیقا حرفای شمارو تایید میکنم اولش میخواستم اون پاور قدیمیمو بفروشم ولی با دیدن کیفیت پایین پاور دیپ کول ای که خریدم فعلا دست نگه داشتم.

لینک به دیدگاه

توی گیم لود میره روی 100 و فریز و کرش میکنه یا زیر تست فورمارک یا هر دو؟

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

توی گیم لود میره روی 100 و فریز و کرش میکنه یا زیر تست فورمارک یا هر دو؟

کرش نمیکنه ولی فریز داشت با هردو یعنی گیم و فورمارک تصویر قطع میشد انگار که کابل تصویر رو کنده باشین و فن روی دور آخر میرفت. امروز یه خمیر ارزون زدم بهش تا الان چندساعتیه که با گیم های مختلف تست کردم دیگه اونطوری نشد.

لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود
منم تجربه خودم رو گفتم
دیپ کول برند خوبی هست اما نشد اون نظر رو ویرایش کرد منظورم خوب هست نه خیلی خوب
والا من ک هر چی پاور گرین گرفتم بعد یکی 2 سال خازناش باد کردن نمیدونم شما چطور میگی برند خوبی هست
کولر مستر هم برند متوسط هست... نمیدونم چرا ما ایرانیا اینقدر سنگشو ب سینه میزنیم !!..
البته این نظر من و اون نظر شماست بلاخره هر کسی ی تجربه ای داره

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

شما دیگه چرا؟

بعدشم ایشون ی بودجه ای مشخص کرد ک با توجه ب بودجه پاور پیشنهادی بنده این بود در هر حال
منم میدونم برند های خوب چیه
evga corsire seasonic be quit و ..

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

بعدشم ایشون ی بودجه ای مشخص کرد ک با توجه ب بودجه پاور پیشنهادی بنده این بود در هر حال
منم میدونم برند های خوب چیه
evga corsire seasonic be quit و ..

آخه این وسط منم بد شانسم همین الان پاور های خوبی با همون بودجه انتخابی به سایت اضافه شد اون پاوری هم که خریدم 3 تا موجودی داشت که یهو ناموجود شد😁 حالا خداکنه از نظر کارکرد اشکالی براش پیش نیاد ایراداتی هم که من گرفتم بیشتر ظاهری هست.

لینک به دیدگاه

واقعا اسم این تاپیک رو برازندش انتخاب کردم حالا میگم چرا🤣

با سلام مجدد

خب خمیر کولر مستر امروز رسید دستم سریع خمیر قبلی رو پاک کردم خمیر جدید رو زدم بستم یه گیم رو یک ساعت اجرا کردم همونطور که میبینید دما از 62 به اونطرف نرفت که اگر صفحه قبل رو ببینید با خمیر 7 تومنی دما تا 70 هم میرسید که دور فن به 3400 میرسید و تو همون دما ثابت میشد.

یعنی با یه خمیر 260 تومنی 10 درجه کاهش دما داشتیم که تقریبا قابل قبوله همیکنه صدای فن رو دیگه نمیشنوم و نمیگم الانه که دیگه فن ها بسوزن خودش کلیه. 

مشکلات این سیستم تقریبا قدیمیه ما %99 حل شد.

حالا بریم سر مساله بعدی : همونطور که میدونید به زودی قصد ارتقا به نسل 12 اینتل داشتم که تاپیکی در مورد همین کارت گرافیک نظرمو جلب کرد و یه جورایی تو ذوقمون زد اون موضوع اینه این گرافیک 580 با مینبورد های نسل 10 تا 13 همخونی نداره و با بعضی هاشون تصویر نمیده که این موضوع برای من خیلی حال گیری شد چون دیگه گفتم گرافیک که دارم پاور هم نو خریدم فقط میمونه مین و رم سی پی یو. اینجور که معلومه ارتقا به تاخیر میوفته تا هزینه یه کارت هم جور بشه.

Screenshot 2022-12-24 175115.png IMG_20221224_175247.jpg

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، sina-sarhadi گفته است:

سر مساله بعدی : همونطور که میدونید به زودی قصد ارتقا به نسل 12 اینتل داشتم که تاپیکی در مورد همین کارت گرافیک نظرمو جلب کرد و یه جورایی تو ذوقمون زد اون موضوع اینه این گرافیک 580 با مینبورد های نسل 10 تا 13 همخونی نداره و با بعضی هاشون تصویر نمیده که این موضوع برای من خیلی حال گیری شد چون دیگه گفتم گرافیک که دارم پاور هم نو خریدم فقط میمونه مین و رم سی پی یو. اینجور که معلومه ارتقا به تاخیر میوفته تا هزینه یه کارت هم جور بشه.

سلام به چه دلیلی نباید پشتیبانی کنه؟
بنده rx 580 داشتم با برد b460 و سی پی یو i3 10100 مشکلی نداشت

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، MMAlipour گفته است:

سلام به چه دلیلی نباید پشتیبانی کنه؟
بنده rx 580 داشتم با برد b460 و سی پی یو i3 10100 مشکلی نداشت

والله منم نمیدونم ایشون و چند نفر دیگم آخه این موضوع رو گفته بودن البته رو بعضی مین ها مثل اینکه مشکلی نداره

در ۱۴۰۱/۹/۳۰ در 14:23، Hamed2G گفته است:

سلام 

رو بعضی بورد ها ممکنه کلا تصویر نده رو بعضی تصویر بده با مشکلاتی که آغازگر تاپیک گفتن 

مورد جالبتر اینکه یه بار دو تا بورد کاملا یکسان B660 تست کردیم حتی بایوس هر دو هم یکسان بود با یکی تصویر داد با یکی نه 🫣

در ۱۴۰۱/۹/۳۰ در 10:37، میلاد بهرامن گفته است:

سلام کارتهای amd خصوصا ۵۸۰ روی بعضی از مین های نسل ۹ تا ۱۲ کمی ناسازگاره و بعضا کلا کارتو نمیشناسه . شما دکمه بایوس رو تغییر بده ببین مشکل حل میشه یا ن .تو گیم سنگین یه ساعت بزار بمونه اگه چیزی نشد کارت اوکیه

شطرنجی شدن لوگوی مادربرد در rx580 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۹/۲۸ در 22:07، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

شما دیگه چرا؟

سلام

فکر کنم از بعضی از مدل ها منظورتون دقیقا همین پاور بود🙄

امروز کیس رو برای کاری باز کردم به کابل ساتاش دقت کردم دیدم یک شاخه از ساتایی که داره 4 سیم داره و اون 3.3 ولت رو نداره خیلی ضد حال شد. روز اول چشمم به این نیوفتاده بود.

یعنی این پاور دوتا خروجی برای ساتا در نظر گرفتن یکی از شاخه ها 3.3 رو داره یکی نداره. اون شاخه ای که داره 3 تا ساتا به کاربر میده اونی که نداره دوتا ساتا.

حالا نبود 3.3 چه ایرادی به وجود میاره؟ 

IMG_20221227_200250.jpg IMG_20221227_200321.jpg

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، sina-sarhadi گفته است:

سلام

فکر کنم از بعضی از مدل ها منظورتون دقیقا همین پاور بود🙄

امروز کیس رو برای کاری باز کردم به کابل ساتاش دقت کردم دیدم یک شاخه از ساتایی که داره 4 سیم داره و اون 3.3 ولت رو نداره خیلی ضد حال شد. روز اول چشمم به این نیوفتاده بود.

یعنی این پاور دوتا خروجی برای ساتا در نظر گرفتن یکی از شاخه ها 3.3 رو داره یکی نداره. اون شاخه ای که داره 3 تا ساتا به کاربر میده اونی که نداره دوتا ساتا.

حالا نبود 3.3 چه ایرادی به وجود میاره؟ 

IMG_20221227_200250.jpg IMG_20221227_200321.jpg

نه این مدلو باش برخورد نداشتم . ولی در مدلهای دیگه ای از دیپ کول دیده بودم ()

سعی کنید برای استفاده هارد و اس اس دی از اونایی استفاده کنید که 5 رشته رو دارن و کامل هستن و اونایی که 3.3 رو ندارن برای دی وی دی استفاده کنید

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۹/۲۸ در 20:45، sina-sarhadi گفته است:

image.png.068d38e86cb0e8cf8a2960be5c4aced4.png

این پروفایل فن که خودم همیشه تنظیم میکنم. درحالت بیکاری خاموش. توی گیم هم دربدترین حالت 65 درجه . بلکه کمتر

هزینه دوتا فن به مراتب کمتر از خود گرافیکه

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

image.png.068d38e86cb0e8cf8a2960be5c4aced4.png

این پروفایل فن که خودم همیشه تنظیم میکنم. درحالت بیکاری خاموش. توی گیم هم دربدترین حالت 65 درجه . بلکه کمتر

هزینه دوتا فن به مراتب کمتر از خود گرافیکه

دست شما درد نکنه. 

منم اینطوری تنظیمش کردم که حتی اجازه ندم دما از 70 رد بشه گرچه الان با تعویض خمیر دما اصلا از 64 رد نشده

Screenshot 2022-12-28 170957.png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
XFX Dual BIOS Capable
You choose your experience

We know enthusiast like options, so for our RX 500 series graphics cards we are offering Dual BIOS options. If you want optimal performance and want to keep your card cool as possible then use our Performance BIOS. If you prefer stealth, our Quiet Lower RPM BIOS might be the right options for you

آقا من یه نکته ای رو کشف کردم 

این کارتا بایوس دوتایی دارن کلید اگر به سمت سوکت برق یعنی سمت performance باشه که برای گیم مناسبه فن دورش بالاتره فرکانس مموری و کلاک هم بالاتره و کلید سمت مخالف باشه یعنی سمت quiet هست که برای ماینینگ مناسبه فن آروم تر میچرخه فرکانس مموری و کلاک هم پایین تره .

مال خودمو چک کردم سمت quiet هست نه performance احتمالا بخاطر همینه رو پروفایل دیفالت دما بالا میره ولی دور فن بالا نمیره . حالا من جرات دست زدن به اون دکمه هم ندارم چون کارت قبلا ماین شده و ممکنه بایوسش هم دست کاری یا عوض شده باشه که من از گذشته کارت اطلاعی ندارم.

دوستان این مورد رو تست کردن تا حال؟

spacer.png

https://www.techpowerup.com/forums/threads/help-xfx-gts-rx-580-8gb-xxx-performance-bios-issues.276478/

https://www.reddit.com/r/radeon/comments/i2lns4/xfx_rx580_8gb_black_edition_which_is_the_gaming/

البته اگر این دستورالعمل رو در نظر بگیریم باید باید بعد سویچ کردن درایور هم حذف و دوباره نصب بشه

4.jpg

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام اومدم یه آپدیتی بدم و برم

این خمیرم بعد یه ماه انگار تاثیرش کم شده بازم دما توی فول لود تا ۷۰ میره در صورتی که در روز های اول تعویض نهایتا ۶۴ میشد. پس میشه نتیجه گرفت که خمیر زیاد خوبی هم نیست؟

اون دکمه ی بایوس رو هم چک کردم هیچ فرقی نمیکنه هیچ چیزش تغییر نمیکرد حالا نمیدونم همشون همینن یا این پچ خورده عوض شده بایوسش.

لینک به دیدگاه

درود

عزیز من 580 خودم رو به این صورت تنظیم کرده بودم، آندرولت بدون کاهش پرفورمنس

این تنظیمات روی کارت خودت تست کن ببین کارتت استیل هست یا نه، توی دما خیلی تاثیر میذاره

580.jpg

ویرایش شده توسط Mr.jalilpour
لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود

عزیز من 580 خودم رو به این صورت تنظیم کرده بودم، آندرولت بودن کاهش پرفورمنس

این تنظیمات روی کارت خودت تست کن ببین کارتت استیل هست یا نه، توی دما خیلی تاثیر میذاره

580.jpg

جدول فن که دقیقا مثل مال شما تنظیمه ولی آندر ولت تا 970 میلی ولت ایرادی ایجاد نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

جدول فن که دقیقا مثل مال شما تنظیمه ولی آندر ولت تا 970 میلی ولت ایرادی ایجاد نمیکنه؟

آندرولت مشکلی ایجاد نمیکنه، تا جای که سیستم استیبل باشه...

من 2 سال این تنظیمات کارتم بود، آخ هم نگفت.... من خیلی آزمون و خطا کردم تا به یک ولتاژ استیبل برسم... این دیگه آخرش بود

///

اگه استیبل نبود، 10 میل 10 افزایش بده تا به فرکانس پایدار برسی

ویرایش شده توسط Mr.jalilpour
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...