رفتن به مطلب

راهنمایی برای حل مشکل داغ کردن سیپیو 12400f با واترکولر سیلوراستون pf240

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من کیسی که بسته بودم قبلا مانیتور 1080p با رفرش60 داشتم و خب از تمام توان سیستم موقع گیم نمیتونستم استفاده کنم و متوجه اینکه سیستم زیر فشار ممکنه داغ کنه یا نه نشدم چون نهایت 60fps بودم.

تقریبا 2هفته ای هست مانیتور 1440p با رفرش 170 خریدم و حالا فهمیدم تو بازیها سیپیو چقدر داغ میکنه!!

مشخصات سیستمم توی پروفایلم هست.

تو بازیها کارت گرافیک با 99% مصرف، بیشتر از 65 یا 70 درجه نمیره.

اما سیپیو با میانگین مصرف 40% تا 80% ، دماش تا 85 و 90 درجه میره!! اون هم با واترکولر 240  (البته 6 ماهی شده کولر رو خریدم)

اول فک کردم مشکل از ویندوز باید باشه چون ویندوز 11 تازه نصب کرده بودم،دوباره برگشتم آخرین ورژن ویندوز 10 ولی تغییری نکرد یه نیم ساعتی تا 75 اومد بعد دوباره رفت تا 90.

بعد اومدم واترکولر رو باز کردم و خمیرشو عوض کردم (خمیری که تو خود باکسش بود) بعد برای تقریبا 3 روز دما اومد تا 70 و 75.

ولی دوباره امروز شروع کرد به بالاتر رفتن کم کم از 75 شد 82 بعد فرداش تا 90 رفت و امروز 95 رو هم دیدم!!

بازیهایی که تست کردم تو آخرین تنظیمات بدون dlss شامل crysis 3 remastered با 110fps

spiderman remastered با 100fps

spiderman miles morals با 80fps

دمای اتاق هم 22 درجه هست.

الان نمیدونم چرا دمای سیپیو تا 90 و گاها تا 95 میره و باعث میشه از بازی بزنم بیرون.اصلا توی ویدئوهای یوتیوب که می دیدم 12400f بیشتر از 50 درجه نمیرفت البته کولرشون رو نمیدونم چیه ولی با کولر بادی هم نباید اینقدر بشه بنظرم.

لطفا راهنمایی کنید دوستان که مشکل از سیپیو هست یا مشکل از کولر هست یا خمیر؟ 

کسی این کولر pf240 رو استفاده کرده دماش برای شما چجوریه؟یا اگه این سیپیو 12400f رو دارین دماش چجوریه و چه کولری دارین؟ یا خمیر پیشنهادی؟

کولر.jpg

خمیر سیلیکون.jpg

کیس.jpg

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، tandis22 گفته است:

سلام دوستان

من کیسی که بسته بودم قبلا مانیتور 1080p با رفرش60 داشتم و خب از تمام توان سیستم موقع گیم نمیتونستم استفاده کنم و متوجه اینکه سیستم زیر فشار ممکنه داغ کنه یا نه نشدم چون نهایت 60fps بودم.

تقریبا 2هفته ای هست مانیتور 1440p با رفرش 170 خریدم و حالا فهمیدم تو بازیها سیپیو چقدر داغ میکنه!!

اما سیپیو با میانگین مصرف 40% تا 80% ، دماش تا 85 و 90 درجه میره!! اون هم با واترکولر 240  (البته 6 ماهی شده کولر رو خریدم)

اول فک کردم مشکل از ویندوز باید باشه چون ویندوز 11 تازه نصب کرده بودم،دوباره برگشتم آخرین ورژن ویندوز 10 ولی تغییری نکرد یه نیم ساعتی تا 75 اومد بعد دوباره رفت تا 90.

بعد اومدم واترکولر رو باز کردم و خمیرشو عوض کردم (خمیری که تو خود باکسش بود) بعد برای تقریبا 3 روز دما اومد تا 70 و 75.

ولی دوباره امروز شروع کرد به بالاتر رفتن کم کم از 75 شد 82 بعد فرداش تا 90 رفت و امروز 95 رو هم دیدم!!

بازیهایی که تست کردم تو آخرین تنظیمات بدون dlss شامل crysis 3 remastered با 110fps

الان نمیدونم چرا دمای سیپیو تا 90 و گاها تا 95 میره و باعث میشه از بازی بزنم بیرون.اصلا توی ویدئوهای یوتیوب که می دیدم 12400f بیشتر از 50 درجه نمیرفت البته کولرشون رو نمیدونم چیه ولی با کولر بادی هم نباید اینقدر بشه بنظرم.

کسی این کولر pf240 رو استفاده کرده دماش برای شما چجوریه؟یا اگه این سیپیو 12400f رو دارین دماش چجوریه و چه کولری دارین؟ یا خمیر پیشنهادی؟

کلیه واترکولر های Silver Stone مثل PF240 و 360 و از این قبیل مشکل فنی پیدا میکنند. و یک مرتبه دیگه قادر به خنک کردن پردازنده نیستند.

با اینکه صدای پمپ و لرزشش میاد اما دیگه نمیتوانند خنک کنند.

اگر واتر شما گارانتی داره سریعا به گارانتی ارجاعش بدید و پولتون رو مطابق فاکتور پس بگیرید.

عین این مشکل برای من و هزاران نفر دیگه پیش آمد، و شرکت گارانتی مبلغ رو پس داد.

خودشون هم میدونن این مدل بعد از مدتی مشکل فنی پیدا میکنه.

بنابراین اقدام کنید.

اگر هم زمان گارانتی به پایان رسیده، یک کولر دیگر تهیه کنید.

• لایک 10
لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

کلیه واترکولر های Silver Stone مثل PF240 و 360 و از این قبیل مشکل فنی پیدا میکنند. و یک مرتبه دیگه قادر به خنک کردن پردازنده نیستند.

با اینکه صدای پمپ و لرزشش میاد اما دیگه نمیتوانند خنک کنند.

اگر واتر شما گارانتی داره سریعا به گارانتی ارجاعش بدید و پولتون رو مطابق فاکتور پس بگیرید.

عین این مشکل برای من و هزاران نفر دیگه پیش آمد، و شرکت گارانتی مبلغ رو پس داد.

خودشون هم میدونن این مدل بعد از مدتی مشکل فنی پیدا میکنه.

بنابراین اقدام کنید.

اگر هم زمان گارانتی به پایان رسیده، یک کولر دیگر تهیه کنید.

گارانتی داره ولی 6ماه هم نشده کولر رو خریدم،یعنی اینقدر بی کیفیته که تو کوتاه مدت مشکل پیدا میکنه؟البته تو بعضی سایتا هم الان دیدم که گفتن بعد یه مدت کوتاه دیگه خنک نمیکنه.

خمیر رو هم که عوض کردم تقریبا 3 روز دماش 20درجه کمتر شد یعنی از 90 یا 95 درجه اومد تا 70 یا 75 درجه،بعد دوباره برگشت به حالت قبل،نظرتون درباره خمیر چیه؟امکانش هست از خمیر باشه؟

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، tandis22 گفته است:

گارانتی داره ولی 6ماه هم نشده کولر رو خریدم،یعنی اینقدر بی کیفیته که تو کوتاه مدت مشکل پیدا میکنه؟البته تو بعضی سایتا هم الان دیدم که گفتن بعد یه مدت کوتاه دیگه خنک نمیکنه.

خمیر رو هم که عوض کردم تقریبا 3 روز دماش 20درجه کمتر شد یعنی از 90 یا 95 درجه اومد تا 70 یا 75 درجه،بعد دوباره برگشت به حالت قبل،نظرتون درباره خمیر چیه؟امکانش هست از خمیر باشه؟

برادر، من هم 5 ماه بعد از خریداری این کولر برام مشکل پیش اومد، 3 روز فکر میکردم ایراد از مادربرده.

بعد که فهمیدم از کولره (یک لوله خیلی داغتر از دومین لوله بود)، بردم گارانتی. شرکت گارانتی معمولا توی ایران سوال میپرسه مثلا چشه، چه ایرادی داره، سعی میکنه مشکل رو گردن شما بندازه، یا اینکه از زیرش در بره. اما با کمال تعجب، شرکت گارانتی نه تنها هیچ سوالی از من نپرسید و کولر رو بدون معطلی پذیرش کرد، بلکه خودشون زنگ زدن گفتن مبلغ رو پس میدیم.

وقتی به گارانتی مراجعه کردم، روی میز، کوهی از واترکولر های برگشتی سیلور استون بود، همین مدل شما و بنده، منم از مدل شما داشتم. (هنوز صحبت از بازگشت پول نشده بود) پرسیدم ممکنه دوباره موجود کنین؟ گفتن نه دیگه اینو دیگه نمیاریم. و بعدش چند روز بعد تماس گرفتن و مطابق فاکتور مبلغ رو عودت دادن. البته یه 50 تومن کم کردن.

• لایک 5
لینک به دیدگاه

فقط یه سوال دارم، مادربرد شما چیه؟ چون این واترکولر اصلا سوکت LGA1700 نداره، مادربردتون چیه؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سوکت 1700 رو من از یجا دیگه تهیه کردم،مادربردم ایسوس b660 m-a wifi d4 هست.

با گارانتی تماس بگیرم ببینم چی میگن چون خودم حضورا نمیتونم برم باید بفرستم تهران که تقریبا 1هفته تا 2هفته طول میکشه این کارها و بنظرم برای این مدت باید یه کولر معمولی بندازم تا سیستم کار کنه، خیلی ممنون برای راهنمایی🙏

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، tandis22 گفته است:

سلام دوستان

کولر.jpg

خمیر سیلیکون.jpg

کیس.jpg

سلام ، وقتتون بخیر ، من هم دقیقا مدل PF360 رو داشتم ، حدود 45 روز پیش بعد از 5 ماه کارکرد یکدفعه از کار افتاد و یک لوله بسیار داغ میشد و رادیاتور اصلا داغ نمی شد، بردم گارانتی و بعد از حدود یکماه پول رادیات رو برگشت داد گارانتی ، البته بیشتر زمانی که برد از نمایندگی مشهد گارانتی اتفاق افتاد ، الاد یدونه NZXT گرفتم و واقعا ازش راضیم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

این همه برند خوب چرا سیلور

لیان لی

کورسیر

کولر مستر

دیپ کول

• لایک 1
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، MidpooryA گفته است:

سلام ، وقتتون بخیر ، من هم دقیقا مدل PF360 رو داشتم ، حدود 45 روز پیش بعد از 5 ماه کارکرد یکدفعه از کار افتاد و یک لوله بسیار داغ میشد و رادیاتور اصلا داغ نمی شد، بردم گارانتی و بعد از حدود یکماه پول رادیات رو برگشت داد گارانتی ، البته بیشتر زمانی که برد از نمایندگی مشهد گارانتی اتفاق افتاد ، الاد یدونه NZXT گرفتم و واقعا ازش راضیم

الان بنظرتون چه فنی بخرم برای 12400f ؟ استفادم برا گیمه معمولا.

کولر بادی چطوره بنظرتون؟ یا حتما Aio باشه؟

@ARMIN یه فن AK620 ZERO DARK دیپ کول دیدم بنظر خوب میاد ولی فک نکنم تو کیسم جا بشه.کیسم master tech t500 gaming هست ارتفاع کولر تا 170 ساپورته. ارتفاع رم ها هم 5سانته که فک کنم بهشون برخورد کنه . بنظرت جا میشه؟

ویرایش شده توسط tandis22
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، tandis22 گفته است:

الان بنظرتون چه فنی بخرم برای 12400f ؟ استفادم برا گیمه معمولا.

کولر بادی چطوره بنظرتون؟ یا حتما Aio باشه؟

@ARMIN یه فن AK620 ZERO DARK دیپ کول دیدم بنظر خوب میاد ولی فک نکنم تو کیسم جا بشه.کیسم master tech t500 gaming هست ارتفاع کولر تا 170 ساپورته. ارتفاع رم ها هم 5سانته که فک کنم بهشون برخورد کنه . بنظرت جا میشه؟

آره میتونی اون کولر دیپ کول رو بگیری. لزومی نداره حتماAIO باشه. ارتفاع کولر 16 سانته.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، real fc گفته است:

این همه برند خوب چرا سیلور

لیان لی

کورسیر

کولر مستر

دیپ کول

اگر سوال از منه، چون سفید بود و ارزون. :D

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

اگر سوال از منه، چون سفید بود و ارزون. :D

مخاطبم صاحب تاپیک بود

شما که خیلی حرفه ای

هیچ ارزونی بی دلیل و هیچ گرونی بی حکمت نیست

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، real fc گفته است:

مخاطبم صاحب تاپیک بود

شما که خیلی حرفه ای

هیچ ارزونی بی دلیل و هیچ گرونی بی حکمت نیست

کوزه گر همیشه از کوزه شکسته آب میخوره، حالا شما میگی حرفه ای ولی واسه خودم در 90 درصد مواقع تصمیمات ساده لوحانه و احمقانه میگیرم. مثل اینکه که وقتی دیدم چه سفید و خوشگله گول خوردم دیگه :D

• لایک 2
  • حالم خوب شد 5
لینک به دیدگاه

ارادت من ک کلا ایر کولر رو بیشتر از واتر قبول دارم حالا چ کاستوم باشه چ aio در هر حال
این کولرم هست کولر پردازنده DEEPCOOL AS500  میتونید در نظر بگیرید استارتر عزیز

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

ارادت من ک کلا ایر کولر رو بیشتر از واتر قبول دارم حالا چ کاستوم باشه چ aio در هر حال
این کولرم هست کولر پردازنده DEEPCOOL AS500  میتونید در نظر بگیرید استارتر عزیز

من مدل پلاس این کولر رو دیدم (AS500 plus) جالب بود، موندم بین ak620 و این مدل، تو تست سایتهای مختلف دیدم تفاوت چندانی ندارن نهایت 2درجه کمتر یا بیشتر.قیمت هم تقریبا یکسانه.

فقط مشکل اینجاست که این 2مدل ممکنه ارتفاعش تو کیسم جا نشه چون درمورد ارتفاع هر سایت یه چیز گفته برا کیس t500 

as500 plus جای یکی از رم هارو میگیره و ak620 رم4سانتی لازم داره و برا من جا نمیشه (رمم 5سانته).

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، tandis22 گفته است:

من مدل پلاس این کولر رو دیدم (AS500 plus) جالب بود، موندم بین ak620 و این مدل، تو تست سایتهای مختلف دیدم تفاوت چندانی ندارن نهایت 2درجه کمتر یا بیشتر.قیمت هم تقریبا یکسانه.

فقط مشکل اینجاست که این 2مدل ممکنه ارتفاعش تو کیسم جا نشه چون درمورد ارتفاع هر سایت یه چیز گفته برا کیس t500 

as500 plus جای یکی از رم هارو میگیره و ak620 رم4سانتی لازم داره و برا من جا نمیشه (رمم 5سانته).

درود عزیز
https://exo.ir/product/کیس-master-tech-t500-gaming
 با توجه ب اطلاعات این سایت شما ایرکولر تا 19 سانت میتونی سوار کنی رو کیس جاسازی میشه
و AS500 PLUS رو من خودم تهیه کردم و از کاراییش واقعا تعجب کردم چرا چون با ایر کولر دنیا noctua nh-d15 هیچ فرقی نداره !!!!
برای اینم ک میگی رمت جا نمیشه رم های منم شانه بلند هست team group T-Force Night Hawk و قبلا ک noctua nh-d15 رو داشتم باید ارتفاع فن هارو تغییر میدادم تا دوال جنلم درست شه اما از زمانی ک AS500 PLUS رو تهیه کردم دیدم طراحیش یک طوریه ک نزدیک نیم میل فاصله داره با اخرین اسلات رم اینم یک نمونه ی عکس با رم کورسیر دومینیتور ک شانه بلندی داره تقریبا دیگه از رمی ک من دارم فکر نکنم بیشتر باشه ..!!!

9702_26_deepcool-as500-cpu-cooler-review_full.thumb.jpg.2692633e590bb633b853f455446fd831.jpg

• لایک 2
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

کوزه گر همیشه از کوزه شکسته آب میخوره، حالا شما میگی حرفه ای ولی واسه خودم در 90 درصد مواقع تصمیمات ساده لوحانه و احمقانه میگیرم. مثل اینکه که وقتی دیدم چه سفید و خوشگله گول خوردم دیگه :D

بابا اشتباه ماله انسانه دیگه ادم هی می خره پشیمون شد می ذاره لیون می فروشه😁

من که خودم استاد تغییر عقیده و پشیمون شدنم با اینکه همیشه جنس خوبم می گیرم باز دلم پیش گرون ترین می مونه بعد می رم اونو می گیرم می بینم الکی پول اضافه دادم هیچ فرقیم نداشت خلاصه این داستان همیشه ادامه داره یک کرم خاصی توی ما پی سی بازا هست که اروم نمی گیگیریم

• لایک 2
  • حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

سلام منم به تازگی این پردازنده رو بستم مانیتور منم 1080 بود و مشکلی نداشتم مانیتور 2k گرفتم دیدم پردازنده بسی داغه خلاصه امروز یدونه ml120 کولر مستر گرفتم امیدوارم خنک بشه راستی کولر قبلی من t200 بود

نکنه مشکل از این پردازنده باشه  آخه این پردازنده بهش نمیاد این قدر داغ باشه

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

با توجه ب اطلاعات این سایت شما ایرکولر تا 19 سانت میتونی سوار کنی رو کیس جاسازی میشه
و AS500 PLUS رو من خودم تهیه کردم و از کاراییش واقعا تعجب کردم چرا چون با ایر کولر دنیا noctua nh-d15 هیچ فرقی نداره !!!!
برای اینم ک میگی رمت جا نمیشه رم های منم شانه بلند هست team group T-Force Night Hawk و قبلا ک noctua nh-d15 رو داشتم باید ارتفاع فن هارو تغییر میدادم تا دوال جنلم درست شه اما از زمانی ک AS500 PLUS رو تهیه کردم دیدم طراحیش یک طوریه ک نزدیک نیم میل فاصله داره با اخرین اسلات رم اینم یک نمونه ی عکس با رم کورسیر دومینیتور ک شانه بلندی داره تقریبا دیگه از رمی ک من دارم فکر نکنم بیشتر باشه ..!!!

ماکسیمم 17 سانته
T500-h-Div-3.thumb.jpg.ac000b5c8bc5ea64497603c6f3e2c043.jpg

as500 رو با چه cpu ای استفاده میکنید ؟
وضعیت فرکانس و دما و مصرف به چه صورت هست ؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، m.reza گفته است:

ماکسیمم 17 سانته
T500-h-Div-3.thumb.jpg.ac000b5c8bc5ea64497603c6f3e2c043.jpg

as500 رو با چه cpu ای استفاده میکنید ؟
وضعیت فرکانس و دما و مصرف به چه صورت هست ؟

5600x
فرکانس ک بدون اور هست 3.5 تا 4
دما در حالت دیفالت 28 تا 32 و و داخل گیم از 50 تا 60
مصرف هم 60 در جاهای خلوت و نزدیک 70 در شلوغی 

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، rostam2142 گفته است:

سلام منم به تازگی این پردازنده رو بستم مانیتور منم 1080 بود و مشکلی نداشتم مانیتور 2k گرفتم دیدم پردازنده بسی داغه خلاصه امروز یدونه ml120 کولر مستر گرفتم امیدوارم خنک بشه راستی کولر قبلی من t200 بود

t200 برای نسل 12 خیلی ضعیفه و جوابگو نیست فقط 2تا لوله مسی داره، با ml120 دما چطوره؟تست کردی؟

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، rostam2142 گفته است:

11400f با واتر 120 کولر مستر تو بازی تا 70 درجه هم میره با ایر کولر مستر v6  هم همینه

روی کاغذ زدن 65 تا 125 وات اما بشخصه 150 وات هم دیدم  برای i5 های جدید ایر کولر 6 پایپ و واتر 240 به بالا نیازه

لینک به دیدگاه

عرض ادب

دوست گلم بنده 12400 با کارت 3080 دارم که از فن t200 هم واسش استفاده میکنم

دما کاملا نرمال

دمای لحظه ای از 58 بیشتر نشده

البته درب کیس همیشه باز

البته چون کیس مناسبی ندارم مجبورم باز بزارم

باز نظر دوستان محترم و بنده فقط تجربه شخصی بیان کردم خدمتتون

لینک به دیدگاه

اصلا واتر کولر بجز اون حرفه ای ها کار احمقانه هست من با 12400 t400 بستم تو 100 درصد دمای اتاقم بالای 25 درجه 67 درجه هست نهایت 70 که حالت 70 درصد بود 57 درجه هست 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...