رفتن به مطلب

ارتقای رم لپ تاپ و افزودن SSD

Abbas68
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من لپ تاپم اینه مدلش البته دیفالت رمش 2 گیگ بود من یه 2 خریده بودم قبلا شد 4 گیگ الان میخوام این 2 تا 2 گیگ رو بردارم بفروشم و یخ 8 گیگ بخرم.

قصدم از این کار اینه که مثلا مرورگر موزیلا رو باز میکنم تعداد Tab های باز شده یکم بیشتر میشه لپ تاپ نفسش بند میاد هنگ میکنه واسه همین میخوام ارتقا بدم یکم رم کم نیاره. به نظرتون 8 گیگ بشه این مشکل حل میشه؟

رم لپ تاپ چه مدلی باید بگیرم؟ DDR3L یا DDR3 ؟ چه فرکانسی؟ بعد اینایی که نوشته PC3L اینا چیه؟ کلا نمیدونم کدومشون به لپ تاپم میخوره!!!

سوال دومم اینه که هارد روی لپ تاپ 500 گیگ هست از نوع HDD میخام اینو بردارم و یه SSD بندازم میتونم اینکارو هم بکنم؟

اینم تست سلامت هاردی که روی لپتاپه

65655656.JPG

ویرایش شده توسط Masrour
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Masrour گفته است:

من لپ تاپم اینه مدلش البته دیفالت رمش 2 گیگ بود من یه 2 خریده بودم قبلا شد 4 گیگ الان میخوام این 2 تا 2 گیگ رو بردارم بفروشم و یخ 8 گیگ بخرم.

سلام

همینطوری که نمیشه، اول باید مطمئن بشی لپتاپت، از ماژولهای 8 گیگابایتی پشتیبانی میکنه و اینم تنها راهش اینه بری به سایت سازنده و اونجا چک کنی سقف پشتیبانی حجم رم لپتاپت چقدره - که من رفتم و چک کردم و صفحه رسمی پاک شده از بس مدل قدیمیه - بنابراین این کار خیلی ریسکه و ممکنه لپتاپ شما پشتیبانی نکنه. من احساس میکنم با توجه به قدمتش، بعیده این لپتاپ سقف پشتیبانی از رمش 16 گیگ باشه (که شما بتونی روی یک اسلاتش رم 8 گیگ نصب کنی)

ضمن اینکه اگر خودش 2 گیگ داشت، و شما 4 گیگ کردی، اون زمانی که رمها رو افزایش دادی، خودت داخل لپتاپ رو دیدی که 2 اسلات داره یا یک اسلات؟ چون بعضی از لپتاپ ها رم اولیه اشون روی مادربرد لحیم شده و فقط یک اسلات آزاد دارند که در این صورت، شما نهایتش یه ماژول 4 گیگابایتی بتونی جایگزین اون ماژول 2 گیگ کنی رم لپتاپت بشه 6 گیگابایت و نه بیشتر.

رم لپ تاپ چه مدلی باید بگیرم؟ DDR3L یا DDR3 ؟ چه فرکانسی؟ بعد اینایی که نوشته PC3L اینا چیه؟ کلا نمیدونم کدومشون به لپ تاپم میخوره!!!

در مورد مدل رمها، میتونی نرم افزار CPUz رو نصب کنی و از داخل تب SPD مشخصات رمهات رو ببینی و مشابهش رو بگیری.

سوال دومم اینه که هارد روی لپ تاپ 500 گیگ هست از نوع HDD میخام اینو بردارم و یه SSD بندازم میتونم اینکارو هم بکنم؟

در مورد هارد دیسک که وضعیتش مشخصه، بد سکتور داره و خرابه و باید عوض بشه، برای اس اس دی میتونی هر مدل اس اس دی 2.5 اینچی رو تهیه کنی، مثل Samsung 870 Evo و بسته به بودجه ای که اختصاص میدی حجم بیشتری میتونی تهیه کنی.

من جای شما باشم، فعلا به رمها دست نمیزنم، اول اس اس دی رو تهیه میکنم اگر از سرعت راضی نبودم، بعد میرفتم سراغ ارتقای رمها و دردسر هاش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
9 ساعت قبل، Masrour گفته است:

قصدم از این کار اینه که مثلا مرورگر موزیلا رو باز میکنم تعداد Tab های باز شده یکم بیشتر میشه لپ تاپ نفسش بند میاد هنگ میکنه واسه همین میخوام ارتقا بدم یکم رم کم نیاره. به نظرتون 8 گیگ بشه این مشکل حل میشه؟

65655656.JPG

درود

PC3L همون DDR3L هست.

در حال حاضر با توجه به پردازنده که فقط 2 هسته و 2 ترید و فرکانس پایینی داره برای باز کردن تب های متوالی در مرورگر، غیر از رم شاید پردازنده هم کم بیاره. من پیشنهادم اینه که اگر مشکل هزینه دارید با توجه به منابع سیستمتون از ویندوز 7 استفاده کنید که مقدار کمتری از ویندوز 10 منابع سیستم رو درگیر میکنه. اگر برای ارتقا و هزینه مشکل ندارید فکر کنم برای دستگاه شما 2 تا رم 4 گیگ بشه جایگزین 2 تا 2 گیگ کرد. فقط چک کنید که دوتا اسلات روی برد باشه و حتما قبل از خرید فرکانس رم رو چک کنید.

پ ن: باز خوبه پنتیوم های قدیم قابل ارتقا بودند. این لپتاپ های پنتیوم های 8 -7 تومانی که در حال حاضر از نسل های جدید در بازار هستند اصلا اسلات رم ندارند و غیر قابل ارتقا هستند!؟

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Masrour گفته است:

درود بر شما و بر همه دوستان

سی پی یو نسل 4 هست و قابلیت پشتیبانی از 16 گیگ رم رو داره ولی فک کنم خود لپ تاپ و محدودیتهای سازنده هم این وسط مهمه

احتمالا زیاد از 8 گیگ رم پشتیبانی میکنه(دوتا 4)بهتره ببری برات رم رو بزران و تست بگیرن(تو این مدل خیلی زمان نمیبره و تستش هزینه زیادی نداره)

برا نوع رم هم باید بگم یه pc3 داریم که با ولتاژ1.5 کار میکنه و یه pc3l که با ولتاژ 1.3(در واقع PC3L یه تنفس بود برا اومدن رم pc4 یا همون ddr4)

که پسوند ال به معنیه لو ولتاژه

لپ تاپ های نسل 4 با هر دو سازگارن

ولی گاها پیش میاد نسل های قدیمی تر فقط با PC3 سازگارن

مباب ارتقاع ، بشدت ssd پیشنهاد میشه و رم هم 8 عالیه ولی همون طوری که دوستان گفتن سی پی یو کمی ضعیفه ولی باز از سرعتش لذت میبری

الان برند ارزون ، باسرعت و کیفیته قابل قبول کروشیال ،پی ان وای،اپیسر

و برند عالی هم که سامسونگ

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۲ در 05:37، ARMIN گفته است:

سلام

همینطوری که نمیشه، اول باید مطمئن بشی لپتاپت، از ماژولهای 8 گیگابایتی پشتیبانی میکنه و اینم تنها راهش اینه بری به سایت سازنده و اونجا چک کنی سقف پشتیبانی حجم رم لپتاپت چقدره - که من رفتم و چک کردم و صفحه رسمی پاک شده از بس مدل قدیمیه - بنابراین این کار خیلی ریسکه و ممکنه لپتاپ شما پشتیبانی نکنه. من احساس میکنم با توجه به قدمتش، بعیده این لپتاپ سقف پشتیبانی از رمش 16 گیگ باشه (که شما بتونی روی یک اسلاتش رم 8 گیگ نصب کنی)

ضمن اینکه اگر خودش 2 گیگ داشت، و شما 4 گیگ کردی، اون زمانی که رمها رو افزایش دادی، خودت داخل لپتاپ رو دیدی که 2 اسلات داره یا یک اسلات؟ چون بعضی از لپتاپ ها رم اولیه اشون روی مادربرد لحیم شده و فقط یک اسلات آزاد دارند که در این صورت، شما نهایتش یه ماژول 4 گیگابایتی بتونی جایگزین اون ماژول 2 گیگ کنی رم لپتاپت بشه 6 گیگابایت و نه بیشتر.

در مورد مدل رمها، میتونی نرم افزار CPUz رو نصب کنی و از داخل تب SPD مشخصات رمهات رو ببینی و مشابهش رو بگیری.

در مورد هارد دیسک که وضعیتش مشخصه، بد سکتور داره و خرابه و باید عوض بشه، برای اس اس دی میتونی هر مدل اس اس دی 2.5 اینچی رو تهیه کنی، مثل Samsung 870 Evo و بسته به بودجه ای که اختصاص میدی حجم بیشتری میتونی تهیه کنی.

من جای شما باشم، فعلا به رمها دست نمیزنم، اول اس اس دی رو تهیه میکنم اگر از سرعت راضی نبودم، بعد میرفتم سراغ ارتقای رمها و دردسر هاش.

درود. من رفتم سایت سازنده سی پی یو متوجه شدم که تا 16 گیگ رم رو پشتیبانی میکنه. اطلاعات بیشتر

در مورد اینکه گفتید رم رو افزایش دادنی دیدی که داخلش 2 تا اسلات داره، بله دو تا اسلات داشت هر 2 تا رو میشه رم هاش رو دراورد (لحیم شده نیست)

اون اوایل که لپ تاپ رو بردم یجا رم چند تا تست کرد بعد خریدم، اینبارم میبرم اینجوری تست میکنم 2 تا 4 گیگ میندازم

در مورد اس اس دی هم تصمیم گرفتم انجام بدم

تصاویر پیوست اطلاعات دقیق توسط نرم افزار CPUZ میزارم ببینید

01.JPG

02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

لینک به دیدگاه

بسیار خوب، پس مشخصه 2 اسلات دارید، رمهای شما DDR3L هست PC3-12800 با فرکانس 1600MHz و تایمینگ CL11 کار میکنه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۴ در 02:50، ARMIN گفته است:

بسیار خوب، پس مشخصه 2 اسلات دارید، رمهای شما DDR3L هست PC3-12800 با فرکانس 1600MHz و تایمینگ CL11 کار میکنه.

چرا توی نرم افزار cpuz توی زبانه‌ی SPD اون منو رو میزنم ۴ تا اسلات میاره که اسلات ۱ و اسلات ۳ رم های منه و اسلات ۲ و ۴ رو خالی نشون میده. برای همه اینجوریه؟ یا شاید لپتاپ ۴ تا اسلات داره اینجوری نششون میده!؟

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Masrour گفته است:

چرا توی نرم افزار cpuz توی زبانه‌ی SPD اون منو رو میزنم ۴ تا اسلات میاره که اسلات ۱ و اسلات ۳ رم های منه و اسلات ۲ و ۴ رو خالی نشون میده. برای همه اینجوریه؟ یا شاید لپتاپ ۴ تا اسلات داره اینجوری نششون میده!؟

نه دیگه لپتاپ فقط دو اسلات فیزیکی داره. اونایی که خالی وجود نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...