رفتن به مطلب

ایا با توجه به تجربه دوستان کارت های amd به درد بازی میخورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام باتوجه به اشتیاق بازی های جدید و خصوصا موتور unreal 5 و همین طور ray tracing نیاز به vram حداقل 10 گیگ برای رزولیشن 4k و حتی 2k دراینده و حتی چند تابازی به روز مثل سایبرپانک و ازاونجایی که کارت های انویدیا به غیر از 3060 یا 3080ti که رم 12 گیگ دارن مابقی فقط رم 8 گیگ دارن نظر شخصی خودم روی کارت 6800 است با رم 16 گیگ.

از دوستانی که کارت amd مخصوصا سری 6800 یا 6700 یا 6900 دارن و با کارت بازی هم میکنن سوالم اینکه با توجه به اینکه درایو های amd اکثرا تاییدیه مایکروسافت رو ندارن کلا نسبت به انویدیا تو درایو ضعیف تر هستن چه جور مشکلاتی با این نوع کارت ها داشتن حالا چه تو محیط ویندوز چه تو بازی ممنون میشم نظراتتون رو به اشتراک بزارین تا تو نتیجه گیری بهتر بشه تصمیم گیری کرد

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

با این همه ذهینت منفی که نسبت به کارتهای amd دارین من فکر میکنم نرین سمت این برند 

ویرایش شده توسط WINNER
  • لایک 2
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

من ک سالیان ساله AMD دارم 
نه مشکل درایور داشتم نه چیزی 
کلا نسبت ب انویدیا ضعیفن؟ نه برادر ضعیف نیستن برابرن در اکثر تایتل ها
منتها ی مزیت انویدیا داشتن کودا کور هاش هست ک خیلی ب درد بعضی نرم افزارا میخوره مثل بلندر
مزیت بعدی هم ray tracing ک البته همین الان 4090 تو خیلی از تایتل ها نتونسته 4کی 60 فریم بگیره 
شما بگو ببینم مقصد گیمینگت چیه ? 2k ya 4k؟

بعدش بودجت رو مشخص کن
تا ببینیم چ پیشنهادی بهتره از تیم قرمزو سبز

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تفاوت خیلی چشمگیر بین amd و nvidia سیستم رنگشون هست که کارت های amd رنگشون خیلی زنده تر و با کیفیت هستن و زمانی که از انویدیا کوچ میکنید، خیلی این تفاوت رنگ تو چشم میزنه ولی سریع عادت میکنید. به جای کودا کور هم shader core داره که همونه و توی نرم افزار هابه همون شکل عمل میکنه.

6800 همرده 3080 عه ولی با 3070ti رقابت میکنه، به همه لحاظ میتونه با nvdia رقابت کنه، اما یه مشکلی که این معماری داره، مثل کارت های nvidia هسته اختصاصی ray tracing نداره و برای پردازش های RT، از همون هسته های عادی استفاده میکنه و با روشن کردن RT ممکنه یکم بیشتر نسبت به nvidia افت فریم میگیره، مثلا توی انویدیا ممکنه با روشن کردن rt توی 80 فریم، به 60 فریم میرسه، اما این کارت توی 105 فریم با روشن کردن rt به 80 فریم میرسه. البته میگن rt انویدیا با کیفیت از amd هم هست که باید تست هارو ببینید

این کارت توی گیم های vulkan حتی از 3080 هم سبقت میگیره.

image.thumb.png.6e6b30d2969d8f44bca147d97e533186.png

حتی توی بعضی عنوان ها توی رزولیشن بالا، 3090 رو هم زمین میزنه، کلا توی رزولیشن های بالا، amd خیلی به صحنه ی رقابت نزدیک میشه و حتی رقیب بالا دستیش توی تیم سبز رو هم شکست میده

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
  • لایک 5
لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

shader core 

ارادت دوسته عزیز
میگم  این شدر کود خیلی کار داره ب کودا کور برسه 
میشه شما بگی چطور عملکرد مشابهی داخل نرم افزار داره؟
نمیدونم ریویو های 7900xtx رو دیدین یا نه اما تو نرم افزار های اختصاصی هیچ حرفی برای گفتن نداره متاسفانه ...

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
8 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

ارادت دوسته عزیز
میگم  این شدر کود خیلی کار داره ب کودا کور برسه 
میشه شما بگی چطور عملکرد مشابهی داخل نرم افزار داره؟
نمیدونم ریویو های 7900xtx رو دیدین یا نه اما تو نرم افزار های اختصاصی هیچ حرفی برای گفتن نداره متاسفانه ...

من عملکردشون رو خودم تست نکردم ببینم اصلا فرقی دارن با هم یا نه، صرفا توی پلاگین ها و نرم افزار ها دیدم که جاشون رو به همدیگه میدن و تفاوتشون فقط توی نام گذاریشونه.

10 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

اره هنوز ریویو های سری جدید رو ندیدم، ولی چند جا دیدم که خیلی گفتن ضعیف عملکرده

• لایک 1
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

من ک سالیان ساله AMD دارم 
نه مشکل درایور داشتم نه چیزی 
کلا نسبت ب انویدیا ضعیفن؟ نه برادر ضعیف نیستن برابرن در اکثر تایتل ها
منتها ی مزیت انویدیا داشتن کودا کور هاش هست ک خیلی ب درد بعضی نرم افزارا میخوره مثل بلندر
مزیت بعدی هم ray tracing ک البته همین الان 4090 تو خیلی از تایتل ها نتونسته 4کی 60 فریم بگیره 
شما بگو ببینم مقصد گیمینگت چیه ? 2k ya 4k؟

بعدش بودجت رو مشخص کن
تا ببینیم چ پیشنهادی بهتره از تیم قرمزو سبز

کارت الان بنده 1070 است که قصد داشتم کارت 6800 بخرم که دوستان میگن مشکلات درایو amd بیشتر از مشکت درایو nvidia است مثلا تو مرورگر فایر فاکس مثل اینک بلو اسکرین میده یا بعضی بازی ها نیاز به درایو جدید داره تا بازی کرش نکنه البته دوستانی که کارت سری 6000 amd داشته باشن بهتر نظر میدن راجب باگ و کرش

الان مانیتورم 2k است که احتمالا 4k بگیرم البته بیشتر نظرم تو انویدیا روی 3080ti است که حداقل 12 گیگ رم داره

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، WINNER گفته است:

سلام

با این همه ذهینت منفی که نسبت به کارتهای amd دارین من فکر میکنم نرین سمت این برند 

بحث ذهنیت نیست بنده یا هرکسی نیاز به کارتی داره که هر دقیقه نیاز نداشته باشه منتظر درایو جدید باشه برای رفع باگ ها

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

الان مانیتورم 2k است که احتمالا 4k بگیرم البته بیشتر نظرم تو انویدیا روی 3080ti است که حداقل 12 گیگ رم داره

همون 3080Ti که خودت گفتی از همه چی بهتره، سراغ AMD هم نرو

• لایک 4
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

جایی خوندم مصرف لحظه ای کارت های 3080ti یا 3090 بالای 1000 وات میرسه درسته؟

به نظرتون ارزش خرید 3090 بالاست یا 3080ti ؟ یا اینکه صبر کنم 4080 یا 4070ti بگیرم البته 4080 اومده ققیمتش بالاس

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

جایی خوندم مصرف لحظه ای کارت های 3080ti یا 3090 بالای 1000 وات میرسه درسته؟

به نظرتون ارزش خرید 3090 بالاست یا 3080ti ؟ یا اینکه صبر کنم 4080 یا 4070ti بگیرم البته 4080 اومده ققیمتش بالاس

کارت 3090 رو به هیچ عنوان سراغش نرو. مشکل فنی ذاتی داره.

یا 3080Ti بگیر، یا 3090Ti، یا اگر هم دوست داشتی میتونی 4080 و 4070Ti بگیری.

فعلا قیمت 4080 - که میگن کسی نمیخره و رو دستشون مونده، تو خارج از ایران هم 200 دلار بالاتر از MSRP فروخته میشه، صحبت از 4070Ti با قیمت 900 دلاره که اونم بیاد مطمئنم 200 دلار بالاتر از قیمت واقعیش فروخته میشه.

کلا اگر محدودیت مالی نداری، سری 4000 بهتره، اما اگر عجله داری، و محدودیت مالی من همون 3080Ti رو خرید منطقی تری میدونم.

برای 3080Ti هم میتونی 1000 وات بگیری و هم یه پاور 850 وات درست و حسابی. اگر پاور خوب نگیری، به مشکل میخوری، حتی اگر 1000 وات باشه.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

کی گفته 3080 ti از 6900xt بهتره؟؟؟؟
هم مصرفش بیشتره هم در اکثر تایتل ها مساوی و بعضا ترازو ب سمت ای ام دیه
نمیدونم داش اما ی طوری میگی سراغ ای ام دی نرو انگار کارتاش ب درد نمیخوره من فن نیستم اما اینطور راهنماییم ب نظرم درست نیست

9 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

کارت الان بنده 1070 است که قصد داشتم کارت 6800 بخرم که دوستان میگن مشکلات درایو amd بیشتر از مشکت درایو nvidia است مثلا تو مرورگر فایر فاکس مثل اینک بلو اسکرین میده یا بعضی بازی ها نیاز به درایو جدید داره تا بازی کرش نکنه البته دوستانی که کارت سری 6000 amd داشته باشن بهتر نظر میدن راجب باگ و کرش

برادر گل این چیزا ساخته ذهن بشره من تا الان یک بار برواسکرین ندیدم از این کارت ها
برعکس درایور های ای ام دی خیلی خوشدست و خوشساخته برعکس انویدیا ک برای بهره وری بیشتر باید لوگین کنی ک فیلتره 
بهترین مکان گیمینگ همین 2 کا هست رو 4 کی خب همینی ک بهش اشاره کردی یا هم 6800xt ya 6900xt اما در نظر داشته باش همین کارتام تو بعضی تایتل ها 60 فریم کمتر میگیرن مثل سایبرپانک
البته اینم در نظر داشته باش باید سی پی یو قوی ای داشته باشی برای هندل کردن قدرت این کارتا کمش 5600x ya 12600k 

• لایک 5
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

کی گفته 3080 ti از 6900xt بهتره؟؟؟؟

من میگم.

• لایک 4
  • حالم خوب شد 5
لینک به دیدگاه

هم اکنون، ARMIN گفته است:

فعلا قیمت 4080 - که میگن کسی نمیخره و رو دستشون مونده، تو خارج از ایران هم 200 دلار بالاتر از MSRP فروخته میشه، صحبت از 4070Ti با قیمت 900 دلاره که اونم بیاد مطمئنم 200 دلار بالاتر از قیمت واقعیش فروخته میشه.

کلا اگر محدودیت مالی نداری، سری 4000 بهتره، اما اگر عجله داری، و محدودیت مالی من همون 3080Ti رو خرید منطقی تری میدونم.

برای 3080Ti هم میتونی 1000 وات بگیری و هم یه پاور 850 وات درست و حسابی. اگر پاور خوب نگیری، به مشکل میخوری، حتی اگر 1000 وات باشه.

خرید 4080 ک اصلا منطقی نیست چون قیمتش با 4090 یکیه
از اونطرف مشکلات استاندارد برقش . سایزش تهیه کیس تهیه پاور و .... اینام هست
حتی 4070تی ای هم استاندارد 12VHPWR ک واقعا خنده داره ...!!
کارت 7900xtx با قیمتی بسیار کمتر و عملکرد بهتر از 4080 داره ... حتی تو 2 کی ب پای 4090 میرسه شما ک بهتر خبر داری

• لایک 3
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

پاور برند گرین خوبه بگیرم

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

پاور برند گرین خوبه بگیرم

کورسیر

• لایک 1
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

من میگم.

این نظره شخصی شماست ک محترم برای خوده شما دوسته گرامی
ایشون نظرشون روی کارت های ای ام دی هست ک تجربه دیگران در مورد این کارت ها
شما هر جایی من دیدم طرفداری پرپاقرض انویدیا بودی بعیده سمت این کارت ها رفته باشی
من از هر 2 شرکت کارت داشتم
ولی گمراه نکنید این داشمون رو 

• لایک 3
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Death Reaper گفته است:

این نظره شخصی شماست ک محترم برای خوده شما دوسته گرامی
ایشون نظرشون روی کارت های ای ام دی هست ک تجربه دیگران در مورد این کارت ها
شما هر جایی من دیدم طرفداری پرپاقرض انویدیا بودی بعیده سمت این کارت ها رفته باشی
من از هر 2 شرکت کارت داشتم
ولی گمراه نکنید این داشمون رو 

کارت سری 6000 amd داشتید ؟ اگر بله چند مدت داشتید ؟ چند تا بازی باهاش انجام دادید؟

لینک به دیدگاه

من قبلا ۱۰۶۰ داشتم هیچ مشکلی نداشتم

الان هم 6900xt دارم تا حالا هیچ مشکلی نداشتم،برای هیچ بازی هم درایور جدا نصب کردم همیشه درایور نصب شدم درایور پیشنهادی خود amd بوده

در کل نه با انویدیا نه با amd در این دو کارتی که داشتم مشکل درایو نداشتم

ویرایش شده توسط Mhjch
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

بحث ذهنیت نیست بنده یا هرکسی نیاز به کارتی داره که هر دقیقه نیاز نداشته باشه منتظر درایو جدید باشه برای رفع باگ ها

برادر تکلیف خودت رو با با بچه ها روشن نمیخوای بکنی حداقل با خودت روشن بکن

تاپیک زدی که در مورد 6800 نظر بپرسی بعد خودت این ایراد جالب رو وارد کردی ( البته این نظر شما هست در موردش و بنده هم دلیلی نمیبینم پاسخ بدم و بخوام خلافش رو اثبات کنم )

در این مورد من میتونم بگم بله ما اصلا از کارت های خودمون استفاده نمیکنیم و داریم در بلو اسکرین زندگی میکنیم

ما صرفا کارت های AMD رو خریدیم که پشت ویترینی نگه داریم و دل هایمان خوش باشد که کارت گرافیکی داریم

بعد اومدند کارت انویدیا معرفی کردند بهت اومدی دو تا ایراد هم از اونا گرفتی

به نظر من شما اصلا همون 1070 رو نگه دار تا سهامداران 2 شرکت رو بیچاره نکردی

به هر حال اگر هر کدام رو انتخاب کردی برای خرید بفرمائید بنده برم زودتر سهام اون شرکت رو بخرم چون بعد از این خرید طلائی مسلما" سهام اون شرکت جهش فوق العاده ای خواهد داشت

• لایک 6
  • حالم خوب شد 8
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

کارت سری 6000 amd داشتید ؟ اگر بله چند مدت داشتید ؟ چند تا بازی باهاش انجام دادید؟

همین الان رو سیستم هست عزیز
نزدیک 1 ماهی هست
تقریبا روزی 10 ساعت باهاش گیم انجام میشه بدون بلواسکرین بدون کرش فول اور شده تو تمامیه تایتل های ک عکسشو میزارم بالای 60 فریم میده 
4 کی بازی میکنم
قبلش هم 1070ti va 1080ti داشتم

image.thumb.png.7bad13b9a7746396155e8d9b61ce6164.png

ویرایش شده توسط Death Reaper
  • لایک 3
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

من قبلا ۱۰۶۰ داشتم هیچ مشکلی نداشتم

الان هم 6900xt دارم تا حالا هیچ مشکلی نداشتم،برای هیچ بازی هم درایور جدا نصب کردم همیشه درایور نصب شدم درایور پیشنهادی خود amd بوده

اکثر بازی های جدید رو انجام داید بدون مشکل مثل انچارتد یا گاد اف وار یا ......

• لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

همین الان رو سیستم هست عزیز
نزدیک 1 ماهی هست
تقریبا روزی 10 ساعت باهاش گیم انجام میشه بدون بلواسکرین بدون کرش فول اور شده تو تمامیه تایتل های ک عکسشو میزارم بالای 60 فریم میده 
4 کی بازی میکنم
قبلش هم 1070ti va 1080ti داشتم

image.thumb.png.7bad13b9a7746396155e8d9b61ce6164.png

ممنون از راهنماییتون که دیدگاه بنده رو نسبت به amd تغییر دادید

5 دقیقه قبل، EHSAN.K گفته است:

برادر تکلیف خودت رو با با بچه ها روشن نمیخوای بکنی حداقل با خودت روشن بکن

تاپیک زدی که در مورد 6800 نظر بپرسی بعد خودت این ایراد جالب رو وارد کردی ( البته این نظر شما هست در موردش و بنده هم دلیلی نمیبینم پاسخ بدم و بخوام خلافش رو اثبات کنم )

در این مورد من میتونم بگم بله ما اصلا از کارت های خودمون استفاده نمیکنیم و داریم در بلو اسکرین زندگی میکنیم

ما صرفا کارت های AMD رو خریدیم که پشت ویترینی نگه داریم و دل هایمان خوش باشد که کارت گرافیکی داریم

بعد اومدند کارت انویدیا معرفی کردند بهت اومدی دو تا ایراد هم از اونا گرفتی

به نظر من شما اصلا همون 1070 رو نگه دار تا سهامداران 2 شرکت رو بیچاره نکردی

به هر حال اگر هر کدام رو انتخاب کردی برای خرید بفرمائید بنده برم زودتر سهام اون شرکت رو بخرم چون بعد از این خرید طلائی مسلما" سهام اون شرکت جهش فوق العاده ای خواهد داشت

دوست عزیز بنده فقط صرفا باتوجه صحبت های دوستان تو اینترنت نظر خودم رو دادم تا کسی که واقعا این کارت ها داره بیاد تا منو با تجریبایتش قانع کنه وگرنه اگر از اول میخواستم nvidia  بخرم که چداگانه تاپیک نمیزدم

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، hossinkaspersky گفته است:

ممنون از راهنماییتون که دیدگاه بنده رو نسبت به amd تغییر دادید

نگاه کن داش گل
بحث انویدیا ای ام دی نیست
بحث شما و پول شما
اگر دلت چرکیه از ای ام دی بهتره سمتش نری همونطور ک دوستان بالا بهت گفتن
انویدیا و ای ام دی پا ب پای هم میان هر روز 
نظر کلی من اینکه
اگر از نرم افزار خاصی مث بلندر استفاده میکنید و یا نرم افزاری ک پلاگینش کودا کور لازم داره بهتر سراغ انویدیا بری
اگر بیشتر برای گیم میخای و کارای روزمره برو سراغ ای ام دی 
فرقی نمیکنه شما 6900 6800 3080 3090 بگیری ایناها همشون کارت های خوبی هستند برای 4 کی و 2 کی اورکیل
داخل گیم هم بستگی ب تایتلش داره و انجینش بعضی گیما رو ای ام دی خیلی جوابه بعضیام رو انویدیا
در نظر داشته باش همونطور ک اون دوستمون گفتن کیفیت و بافت های روی کارت های ای ام دی خیلی زیاده چون نمایش تصویرش پیکسل ب پیکسله اما انویدیا برداری
هر 2 شرکت هم درایور خیلی خوبی دارن اما ای ام دی خوشدست تره و اور کردنش راحت تر داخل نرم افزارش 

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

نگاه کن داش گل
بحث انویدیا ای ام دی نیست
بحث شما و پول شما
اگر دلت چرکیه از ای ام دی بهتره سمتش نری همونطور ک دوستان بالا بهت گفتن
انویدیا و ای ام دی پا ب پای هم میان هر روز 
نظر کلی من اینکه
اگر از نرم افزار خاصی مث بلندر استفاده میکنید و یا نرم افزاری ک پلاگینش کودا کور لازم داره بهتر سراغ انویدیا بری
اگر بیشتر برای گیم میخای و کارای روزمره برو سراغ ای ام دی 
فرقی نمیکنه شما 6900 6800 3080 3090 بگیری ایناها همشون کارت های خوبی هستند برای 4 کی و 2 کی اورکیل
داخل گیم هم بستگی ب تایتلش داره و انجینش بعضی گیما رو ای ام دی خیلی جوابه بعضیام رو انویدیا
در نظر داشته باش همونطور ک اون دوستمون گفتن کیفیت و بافت های روی کارت های ای ام دی خیلی زیاده چون نمایش تصویرش پیکسل ب پیکسله اما انویدیا برداری
هر 2 شرکت هم درایور خیلی خوبی دارن اما ای ام دی خوشدست تره و اور کردنش راحت تر داخل نرم افزارش 

منم نظرم اینکه با کمترین پول بهترین خدمات ر وگرفت برای منم فرقی نداره کدوم برند باشه به نظرتون خرید مانیتور 4k نسبت به 2k منطق داره یعنی خیلی وضوح تصویر فرق میکنه یا نه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...