رفتن به مطلب

ایا با توجه به تجربه دوستان کارت های amd به درد بازی میخورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نظرم این بحث به جایی نمیرسه

خلاصه تاپیک تا اینجا:

۱-هرکی اینجا ای ام دی داشته به جز یک نفر راضی بوده

۲-چند نفر به دلایل نامعلومی شدیدا انویدیا رو پیشنهاد میدن!!!!

دیگه تصمیم با خود شروع کننده تاپیک

موفق باشین دوستان

• لایک 3
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

این بنچمارکی که شما گذاشتین از یه سایت نامعتبر کاملا اشتباهه

عملکرد ۳۰۶۰ti بهتر ۶۹۰۰؟؟؟

پیوست من تصاویر یه سایت معتبر رو میزارم

که فقط برتری در ریتریسینگ رو نشون میده

Screenshot_2022-12-31-00-47-34-157_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-12-31-00-47-12-353_com.android.chrome.jpg

متوجه نمیشم !منم گفتم اگه rtبرات مهمه!

اون بنچمارک هم که بنده خدا داره rt high  رو نشون میده با dlss وfsr نه چیز دیگه

تو همین بنچمارکی هم که خودت گذاشتی کلا در rt کارتهای amd حرفی برا گفتن ندارند و3060ti کنار 6900عه

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

والا من ک تا حالا با درایورش مشکل نداشتم
بستگی ب تایتل بازی داره ی جا ای ام دی قویه ی جا انویدیا
کویل وین تو تمامی کارت های های اند ی چیزه طبیعی و مشهوده دیگ کمو زیادش شانسیه
دمای کارت من الان تو گیم بین 50 تا 60 هست نمیدونم مال شما چ نسخیه بخای عکس هم میزارم مصرفش برقشم ی کاری کردم الان 180 واته 
طراحی دیگ شما قبل از خرید باید چک کنی ببینی 
والا من ک هر چی گیم هست رو الترا میزارم بالای 60 فریم میده جز چنتا تایتل خاص مث سایبرپاک
3080 تی ای هم همه بازیارو 60 فریم نمیده
خب از خوبی های 3080 بگو چون خوده منم بین این کارتو 6900 مونده بودم

چیزی که من از تست ها فهمیدم و تجربه :

اینه که کارتهای انویدیا هر چه رزولوشن میره بالاتر قویتر میشن و افتشون نسبت به ای ام دی کمتره مثلا:

کارت 6800xt تو رزولوشن 1080 تقریبا تو اکثر بازیها حتی از 3090 هم بالاتره ولی وقتی رزولوشن به 2k میرسه قدرتش در حد 3080 میاد پایین و وقتی به 4k میرسیم در حد 3070ti هست پس اگه واقعا کسی به فکر رزولوشن خیلی بالا مثل 4k هست( که البته بنظرم این کارتها برای 4k کم میارن و جز تعداد کمی بازیها 60 فریم نمیدن) کارت انویدیا 3090 و بالاتر بخره براش بهتره ولی اگه رزولوشن فول اچ دی و 2k میخواد ای ام دی به صرفه هست

اینو خودم تست کردم تو رزولوشن 1080 کارت 6600xt در بازیها تقریبا در حد و اندازه 3060ti یکم ضعیف تر هست بعد تست کردیم روی 4k کارت 3060ti حدود 15 درصد تو بازیها بهتر بود 

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، WAR گفته است:

متوجه نمیشم !منم گفتم اگه rtبرات مهمه!

اون بنچمارک هم که بنده خدا داره rt high  رو نشون میده با dlss وfsr نه چیز دیگه

تو همین بنچمارکی هم که خودت گذاشتی کلا در rt کارتهای amd حرفی برا گفتن ندارند و3060ti کنار 6900عه

بله ولی دیگه ۶۹۰۰ ضعیف تر نیست

همچنین شما بدترین تایتل ممکن رو برای مقایسه ریتریسینگ انتخاب کردین

منم با شما موافقم کسی اولویتش ریتریسینگه باید انویدیا برداره

ولی ای ام دی هم اونقدا در ریتریسینگ داغون نیست،نمونش بنچمارک ریتریسینگ سایپربانک رو میزارم

Screenshot_2022-12-31-01-22-55-562_com.android.chrome.jpg

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
10 دقیقه قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

عجیبه 

من که 6800xt دارم حدود 6 ماه تابحال به این مشکل برنخوردم

مدل کارتتون چی بود؟

من کارتم سافایر هست و نه مشکل دما دارم نه مشکل انگولک کردن تنظیمات

مال شما از اون خوباس

7 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

والا من ک تا حالا با درایورش مشکل نداشتم
بستگی ب تایتل بازی داره ی جا ای ام دی قویه ی جا انویدیا
کویل وین تو تمامی کارت های های اند ی چیزه طبیعی و مشهوده دیگ کمو زیادش شانسیه
دمای کارت من الان تو گیم بین 50 تا 60 هست نمیدونم مال شما چ نسخیه بخای عکس هم میزارم مصرفش برقشم ی کاری کردم الان 180 واته 
طراحی دیگ شما قبل از خرید باید چک کنی ببینی 
والا من ک هر چی گیم هست رو الترا میزارم بالای 60 فریم میده جز چنتا تایتل خاص مث سایبرپاک
3080 تی ای هم همه بازیارو 60 فریم نمیده
خب از خوبی های 3080 بگو چون خوده منم بین این کارتو 6900 مونده بودم

این بحث ها به جایی نمیرسه، تا تجربه نکنید متوجه نمیشید.

یکی از دوستان قبلا کارت gtx 1080 داشت با یه 6700 عوضش کرد، الان پشیمانه میگه اون 1080 خیلی از این بهتر بود. @Mamal-NZ

برای این بهتر و بدتر بودن هم گفتم، باید تجربه کنید، با ۴تا کلیپ یوتیوب و تست های اینترنتی نمیشه نظر داد.

• لایک 1
  • ممنونم 1
  • چرا؟! 3
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

چیزی که من از تست ها فهمیدم و تجربه :

اینه که کارتهای انویدیا هر چه رزولوشن میره بالاتر قویتر میشن و افتشون نسبت به ای ام دی کمتره مثلا:

کارت 6800xt تو رزولوشن 1080 تقریبا تو اکثر بازیها حتی از 3090 هم بالاتره ولی وقتی رزولوشن به 2k میرسه قدرتش در حد 3080 میاد پایین و وقتی به 4k میرسیم در حد 3070ti هست پس اگه واقعا کسی به فکر رزولوشن خیلی بالا مثل 4k هست( که البته بنظرم این کارتها برای 4k کم میارن و جز تعداد کمی بازیها 60 فریم نمیدن) کارت انویدیا 3090 و بالاتر بخره براش بهتره ولی اگه رزولوشن فول اچ دی و 2k میخواد ای ام دی به صرفه هست

اینو خودم تست کردم تو رزولوشن 1080 کارت 6600xt در بازیها تقریبا در حد و اندازه 3060ti یکم ضعیف تر هست بعد تست کردیم روی 4k کارت 3060ti حدود 15 درصد تو بازیها بهتر بود 

فرمایشات شما درسته عیز ولی علتش طراحی کارت هاست عزیزم همونطور ک قبلا تو این تاپیک گفتم و یکی از عزیزان
گفتم قبلش ای ام دی پیکسل پیکسل رندر میکنه تصویرو اما انویدیا برداری تصویر ردنرو تمایش میکنه یعنی کیفیت با ای ام دی و سرعت در رندر و تمایش سریع تصویر با انویدیاست
چون جزییات تو 4 کی و بالاتر خیلی زیاده افت سرعت هست کمی
اما همون 3090 و 6900xt انچنان اختلاف پرفرمونسی تو 4 کی ندارند شما ی سر ب یوتیوب بزن متوجه منظورم میشی
دیگه هر طور ک خوده صاحاب تاپیک صلاح میبینه تمامی گفته ها گفته شده تصمیم نهایی با ایشونه

• لایک 2
لینک به دیدگاه

درود

بنده هم قبلا کارت ۱۰۷۰ داشتم و به RX 6800 XT ارتقا دادم و طبیعتا تفاوت بسیار فاحش، قبلا هم کارت AMD داشتم و هیچ نوع مشکلی در گیمینگ بنظر من نداشتند و نخواهند داشت نسبت به Nvidia

اگه RayTracing با بالاترین تنظیمات براتون مهم نیست و قیمتی پایین تر از همرده Nvidia پیدا کردید، با خیال راحت میتونید سراغ کارتای AMD برید. گرچه بازم میتونید با تنظیمات RT متوسط هم فرم‌دهی خوبی داشته باشید با کارتای AMD

این تجربه و نظر شخصی بنده بود.

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیز اولا خرید کارت نو که کلا خریت محض هست به قول اون استاد خود خری اگر این کارو بکنی کارت ماین شده دست دوم مدل Rx 6800 از شرکت Amd با قیمت 9500 خیلی خوبه یعنی ارزونتر از Rtx 3050 نو😂 اونورم تنها کارتی که از انویدیا ارزش خرید داره کارت Rtx 3080ti هست که ناقابل حداقل باید 17 میلیون پیاده بشی پس فاصله قیمتی فاحشی بینشون هست و از 2 کلاس کاملا متفاوت هستند این رو برای استارتر نوشتم که اول تکلیف بودجش رو مشخص کنه اگر بودجت زیر 10 میلیون هست قطعا Rx 6800 سلطان بلامنازع هست و Rtx 3070 و 3070ti بهتر هست فکری به حال رمشون بکنن که از زمان 1070 ثابت مونده و تکون نمی خوره حالا کاری  به 128 مگابایت کش و توان اورکلاک 12 درصدی هم ندارم قیمت بازه 10 میلیون تا 17 میلیون تنها کارتی که نظر منو بگیره فقط Rtx 3080ti هست مدل 3080 12 گیگ استثنا خوبه ولی پیدا نمیشه و هم قیمت 3080ti مدل کارکردشو میفروشن 

• لایک 4
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Mhjch گفته است:

اینکه ۷۰ استیم انویدیا دارن به خاطر اینه که هنوز که هنوزه بیشترشون ۱۰۶۰ یا ۱۶۶۰ یا همچین رده گرافیکی دارن

این خیلی حقه، amd هیچ رقیب خوش قیمتی برای 1060 و 1650 نداشته که خوب تو بازار عرضه بشه و هنوزم که هنوزه 1650 بین کسایی که استیم دارن، بیشترین جمعیت رو داره.

32 دقیقه قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

برعکس نیست؟ الان 6800 از 3080 توی فول اچدی ضعیف تره توی اکثر عناوین، اما توی 4کی از 3090 هم سبقت میگیره

image.thumb.png.68c879cf6257e7107bd2d3ba02d1dc4b.png

• لایک 1
لینک به دیدگاه

با سلام

ببینین از لحاظ قدرت که شرکت دروغ نمیگه مثلا فلان کارت ای ام دی توی فلان بازی 100 فریم میده این دیگه دروغ نیست و این موضوع واقعیت هست، از لحاظ قیمتی هم همیشه ای ام دی مناسب تر بوده ولی اینجا یه نکته هست

اگه شما میخواین کارت بخرین بعد 2-3 سال ارتقا بدین که ای ام دی بگیرید بهترین انتخابه، اگه مثل ماها کارت میخرین حداقل 5 سال میمونه روی سیستم تا ارتقا به هیچ عنوان سمت ای ام دی نرید، هیچ ارزونی بی دلیل نیست کارت های ای ام دی کیفیت ساخت درست و درمونی ندارن و همیشه هم دمای کار بالا و افت راندمان و فرسودگی بیشتری داشتن

بعنوان مثلا بنده 290 ایکس داشتم بعد 3 سال و نیم کلا سوخت و بعد از دوسال افت راندمان شدید و گرمای وحشتناکی داشت، ازون موقع یه 1070 گرفتم طرفای شاید 4 یا 5 سال باشه هیچ مشکلی باهاش ندارم نه از لحاظ دما و چیزای دیگه کاربری هم گیمینگ نیمه سنگین و هر روزه بوده درصورتیکه کارتای هم دوره بنده مثل 580 و 570 و اون سری فکر نکنم کارت سالمی مونده باشه بعد 4 سال، توی سیپیو هم همینه سیپیو اینتل بعد 8 سال میبینی اوکیه سیپیو ای ام دی بعد 4-5 سال فاتحش خوندست

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
  • لایک 2
  • چرا؟! 3
لینک به دیدگاه

اینم مختصری بررسی مدل Rx 6800 در ضمن این کارت از سایت معتبر techspot امتیاز 95 گرفته با در نظر گرفتن همه جوانب حتی Rtx 4080 باید حالا حالاها پارو بزنه تا از Steven walton چنین امتیازی بگیره

1079204914_rx6800.jpg.219941a578bc7b9d888f2a8090b32cd7.jpg

1863772902_rtx4080.thumb.jpg.20f1ff4da1266441332517bdb17ec723.jpg

1246697129_rx7900xtx.thumb.jpg.14a5e4a2d93303bcadbaa9bd5ac5e140.jpg

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است:

مال شما از اون خوباس

من نمیدونم شما چطوری تنظیمات رو تنظیم میکنی
من الان رو الترا 60 فریم قفل کردم با ی سری تنظیمات کوچیک تو ادرنالین
ی نگاهی ب مصرف کارت بنداز ....ی نگاهی ب دمای کارت بنداز ...
همچی غولی 30وات از یکی از بهترین سی پی یو های دنیا داره بیشتر مصرف میکنه .....(5600x)
باید اینطوری تنظیم میکردی تنظیماتت رو حیف ک کارتو دادی رفت الان باید با 300 400 وات گرافیک سر کنی برای 10 فریم کمتر بیشتر 
رویه هم رفته 160 وات ... بعد میگن ای ام دی نرم افزارش فلان بیسلان خخخخخخ
فکر نکنین فقط این بازیه بخاین بازم عکس میگم از بازی های مختلف با همین مصرف و همین دما

2022-12-31_020056.thumb.png.4e5efcff836d87a04650afaba05258d9.png

ویرایش شده توسط Death Reaper
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است:

با سلام

ببینین از لحاظ قدرت که شرکت دروغ نمیگه مثلا فلان کارت ای ام دی توی فلان بازی 100 فریم میده این دیگه دروغ نیست و این موضوع واقعیت هست، از لحاظ قیمتی هم همیشه ای ام دی مناسب تر بوده ولی اینجا یه نکته هست

اگه شما میخواین کارت بخرین بعد 2-3 سال ارتقا بدین که ای ام دی بگیرید بهترین انتخابه، اگه مثل ماها کارت میخرین حداقل 5 سال میمونه روی سیستم تا ارتقا به هیچ عنوان سمت ای ام دی نرید، هیچ ارزونی بی دلیل نیست کارت های ای ام دی کیفیت ساخت درست و درمونی ندارن و همیشه هم دمای کار بالا و افت راندمان و فرسودگی بیشتری داشتن

بعنوان مثلا بنده 290 ایکس داشتم بعد 3 سال و نیم کلا سوخت، ازون موقع یه 1070 گرفتم طرفای شاید 4 یا 5 سال باشه هیچ مشکلی باهاش ندارم نه از لحاظ دما و چیزای دیگه کاربری هم گیمینگ نیمه سنگین و هر روزه بوده درصورتیکه کارتای هم دوره بنده مثل 580 و 570 و اون سری فکر نکنم کارت سالمی مونده باشه بعد 4 سال، توی سیپیو هم همینه سیپیو اینتل بعد 8 سال میبینی اوکیه سیپیو ای ام دی بعد 4-5 سال فاتحش خوندست

اتفاقا برعکس، همه میگن اگه میخواین کارت رو تا زمان زیاد نگه دارین، amd بخرین، اولا درایو براش تا چندین سال میاد، دوما که کیفیت ساخت ربطی به سازنده چیپ نداره، مثلا ایسوس نمیاد کارتای انویدیا رو با کیفیت تر بزنه amd هارو بی کیفیت، بحث کیفیت برند مطرحه اینجا، نه سازنده چیپ

اون سری 290 هم که معروفه به بخاری برقی و مصرف زیاد و مشکلات رم و چیپ هم زیاد داشته، اما کارتای 580 موجود توی بازار در شرایط نا معلومی همگی ماین شدن، مشخصه نباید کارت سالم بینشون باشه، ولی هست و داره خرید و فروش میشه هنوز

بعدشم فقط 580 درگیر ماین نبود که، 1060 1070 و 1080 هم همشون یهو تو بازار نیست شدن و رفتن توی چرخه ی ماین، ولی الان چقدر از این کارتای سری 10 ماین شده انویدیا تو بازاره؟ هیچی، چون همشون نابود شدن، ولی 580 های xfx که من میگم برند فوق بی کیفیتیه، هنوز هست و بعضی با یه سرویس، دارن جای اکبند میفروشن. من از کارتای ماین شده انویدیا فقط یه سری 1070 استریکس دیدم که مونده بودن و بهو ریخت تو بازار، بقیه کارتاش همه اوراق شدن :دی

توی سیپیو هم اگه رایزن ها خرابی داشت، با گارانتی 3 ساله تو ایران عرضه نمیشد و مثل اینتل همشون فله ای میریخت تو بازار و بدون گارانتی میومد بیرون، اینتل حتی سیپیوی 1000 دلاریشو توی جعبه با کارتن فوق معمولی و نازک عرضه میکرد، ولی amd چی؟ سیپیو ی 400 دلاریشو توی هارد باکس با کولر 4 هیت پایپ و argb داد بیرون.  واقعا فرقشون مشخص نیست؟

• لایک 2
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

اتفاقا برعکس، همه میگن اگه میخواین کارت رو تا زمان زیاد نگه دارین، amd بخرین، اولا درایو براش تا چندین سال میاد، دوما که کیفیت ساخت ربطی به سازنده چیپ نداره، مثلا ایسوس نمیاد کارتای انویدیا رو با کیفیت تر بزنه amd هارو بی کیفیت، بحث کیفیت برند مطرحه اینجا، نه سازنده چیپ

اون سری 290 هم که معروفه به بخاری برقی و مصرف زیاد و مشکلات رم و چیپ هم زیاد داشته، اما کارتای 580 موجود توی بازار در شرایط نا معلومی همگی ماین شدن، مشخصه نباید کارت سالم بینشون باشه، ولی هست و داره خرید و فروش میشه هنوز

بعدشم فقط 580 درگیر ماین نبود که، 1060 1070 و 1080 هم همشون یهو تو بازار نیست شدن و رفتن توی چرخه ی ماین، ولی الان چقدر از این کارتای سری 10 ماین شده انویدیا تو بازاره؟ هیچی، چون همشون نابود شدن، ولی 580 های xfx که من میگم برند فوق بی کیفیتیه، هنوز هست و بعضی با یه سرویس، دارن جای اکبند میفروشن. من از کارتای ماین شده انویدیا فقط یه سری 1070 استریکس دیدم که مونده بودن و بهو ریخت تو بازار، بقیه کارتاش همه اوراق شدن :دی

توی سیپیو هم اگه رایزن ها خرابی داشت، با گارانتی 3 ساله تو ایران عرضه نمیشد و مثل اینتل همشون فله ای میریخت تو بازار و بدون گارانتی میومد بیرون، اینتل حتی سیپیوی 1000 دلاریشو توی جعبه با کارتن فوق معمولی و نازک عرضه میکرد، ولی amd چی؟ سیپیو ی 400 دلاریشو توی هارد باکس با کولر 4 هیت پایپ و argb داد بیرون.  واقعا فرقشون مشخص نیست؟

والا هرکسی تجربه متفاوتی داره، من یکی از رفیقام با من 580 آکبند خرید زیر 3 سال ترکید کارتش و فروخت، از نظر من ای ام دی کیفیت ساخت درستی نداره و من سمتش نمیرم، سیپیو اینتل داشتم 6 سال با کولر فابریکش کار کرد تازه i7 هم بود کوچکترین مشکلی براش پیش نیومد حالا دیگه میگم هر کسی تجربه خاص خودشو داره

• لایک 1
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است:

والا هرکسی تجربه متفاوتی داره، من یکی از رفیقام با من 580 آکبند خرید زیر 3 سال ترکید کارتش و فروخت، از نظر من ای ام دی کیفیت ساخت درستی نداره و من سمتش نمیرم، سیپیو اینتل داشتم 6 سال با کولر فابریکش کار کرد تازه i7 هم بود کوچکترین مشکلی براش پیش نیومد حالا دیگه میگم هر کسی تجربه خاص خودشو داره

خب خرابی یه چیز طبیعیه، خودم am3 داشتم و 10 سال توی بدترین شرایط و با دمای 80 کار میکرد و مشکلی نداشت، یه 5600g گرفتم و 3 ماهه فاتحه ش خونده شد و بردم گارانتی عوض کرد، سیپیوی اینتل هم که توی همین فروم تاپیک هست، طرف خریده و خراب بوده، فروشنده هم زیر بار نرفته تعویض کنه.

خرابی یکی دو مورد دلیل بد بودن نمیشه، کارتای انویدیا هم خرابی دارن. توی فروم هم بگردید هست که اوراقیشو برای فروش گذاشتن

• لایک 2
لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان

مشالله فن های دو اتشه 😁

هر دو خوبن ومعایب و مزیتهای خودشونو دارن

ای ام دی توی بعض از محصولاتش کمی باگ داشته و داره(بخصوص تو داریور که گاهی نیازه ورژنهای پسو پیش بزنی) ولی اگه بتونی باش کنار بیای به نسبت قیمتی نفع خوبی میبری(بهتر از انویدیا)

مشکل مالی هم نداری و صرف اقتصادیشم برات مهم نیست انویدا بگیر دیگه

خلاص

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

برادر من هیچ کالایی و هیچ برندی بدون ایراد نیست

بازار هدف این 2 برند با هم فرق میکنه چون برای بودجه های متفاوت هست

AMD برای کاربری هست که میخواد نهایت سود رو از هزینه ای که کرده ببره

Nvidia پرفورمنس خوبی داره ولی از همون ابتدای کار سود برند رو ازت گرفته

خرابی هم برای همه هست اینجا سی پی یو intel بوده سوخته AMD هم بوده سوخته . کارت Nvidia سوخته و AMD هم سوخته

حالا خیلی ها از AMD خوششن نمیاد به دلایل فنی که دارند برای خودشون

ولی تا سال دیگه بیان به من بگن AMD بد هست من توجهی نمیکنم چون هنوز مشکلی ازش ندیدم

حالا شاید یکی هم Nvidia و Intel داشته بلا سرش اومده رفته سمت AMD

کلا" اینطور نظرسنجی و سوالات شما رو به بیراهه میبره چون اکثریت کاربران با دید کالایی که من دارم بهتر هست نظر میدن

قضیه خرابی رو هم کلا از ذهن بریز بیرون 

جنس برقی امکان داره در لحظه از کار بیوفته و کار شما بیوفته به گارانتی که در مملکت ما میشه کار شما افتاده پوشیدن کفش های آهنی و خوردن قرص اعصاب

شما برو مستقلا تحقیق بکن با توجه به بودجه ای که داری و تصمیم نهایی رو بگیر

ولی همیشه در نظر داشته باش کارت های انویدیا فروش راحت تری دارند مثل گوشی ساسمسونگ در اندرویدی ها

ولی این ربطی به بد بودن و ضعیف بودن برند نداره . بازار ما سلیقه اش اینطوری هست

• لایک 2
  • ممنونم 3
لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، hossinkaspersky گفته است:

سلام باتوجه به اشتیاق بازی های جدید و خصوصا موتور unreal 5 و همین طور ray tracing نیاز به vram حداقل 10 گیگ برای رزولیشن 4k و حتی 2k دراینده و حتی چند تابازی به روز مثل سایبرپانک و ازاونجایی که کارت های انویدیا به غیر از 3060 یا 3080ti که رم 12 گیگ دارن مابقی فقط رم 8 گیگ دارن نظر شخصی خودم روی کارت 6800 است با رم 16 گیگ.

از دوستانی که کارت amd مخصوصا سری 6800 یا 6700 یا 6900 دارن و با کارت بازی هم میکنن سوالم اینکه با توجه به اینکه درایو های amd اکثرا تاییدیه مایکروسافت رو ندارن کلا نسبت به انویدیا تو درایو ضعیف تر هستن چه جور مشکلاتی با این نوع کارت ها داشتن حالا چه تو محیط ویندوز چه تو بازی ممنون میشم نظراتتون رو به اشتراک بزارین تا تو نتیجه گیری بهتر بشه تصمیم گیری کرد

سلام / بعنوان کسی که چندین نسل از گرافیک های AMD استفاده کرده و میکنم اگر بدنبال این هستی که به ازای ارزش پولت قدرت پردازشی مفید بگیری قطعا فقط AMD بگیر / دلیل بعدی هم اینکه نسل قبل و نسل فعلی کنسول ها قدرت پردازشی گرافیکی بر پایه AMD دارن و پورت های کنسولی روی کارتهای AMD عملکرد بهتری روی پی سی دارن / نکته ی بعدی ری تریسینگ و دی ال اس اس که خیلی مانور میدن روش توی انویدیا ، فناوری هاش توی کارتهای AMD هم هست و روز به روز داره آپدیتش میکنه و بهبود های خوبی داره مثلا FSR2.1 واقعا عملکرد عالی داره / راجع به درایور ها هم WHQL داره درایورهای AMD و نمیدونم منظورت از تاییدیه مایکروسافت چیه؟!!!!! 

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

من نمیدونم شما چطوری تنظیمات رو تنظیم میکنی
من الان رو الترا 60 فریم قفل کردم با ی سری تنظیمات کوچیک تو ادرنالین
ی نگاهی ب مصرف کارت بنداز ....ی نگاهی ب دمای کارت بنداز ...
همچی غولی 30وات از یکی از بهترین سی پی یو های دنیا داره بیشتر مصرف میکنه .....(5600x)
باید اینطوری تنظیم میکردی تنظیماتت رو حیف ک کارتو دادی رفت الان باید با 300 400 وات گرافیک سر کنی برای 10 فریم کمتر بیشتر 
رویه هم رفته 160 وات ... بعد میگن ای ام دی نرم افزارش فلان بیسلان خخخخخخ
فکر نکنین فقط این بازیه بخاین بازم عکس میگم از بازی های مختلف با همین مصرف و همین دما

با فریم آنلاک تست محبت کنید.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستانی که تو بحث شرکت کردن و نظراتشونو ابراز کردن در کل چیزی که بنده با خواندن نظرات دوستان متوجه شدم اینکه گویا بعضی کارت ها تو درایو مشکل دارن که حالا شاید با بقیه قطعات مچ نیست یا واقعا خود کارت مشکل داره مثل دوستی که 6900 داشت و تجربه خوبی نداشت 

نکته بعدی بحث هزینه است که الان به قول دوستمون فقط کارت 3080ti ارزش خرید داره اونم حداقل باید 18 به بالا هزینه کنی که واقعا هزینه بالایی است از اون طرف کارت 6800 هم کارت خوبی است با قیمت حدود 10 تومان 

در کل بین 6800 و 3080ti موندم البته همتراز 3080ti میشه کارت 6900 که حدود 14تا 15قیمت داره که به نظرم به خاطر 4 یا 5 تومان بهتره 3080ti خریداری بشه البته اگر 12 گیگ رم برای آینده کافی باشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است:

مال شما از اون خوباس

این بحث ها به جایی نمیرسه، تا تجربه نکنید متوجه نمیشید.

یکی از دوستان قبلا کارت gtx 1080 داشت با یه 6700 عوضش کرد، الان پشیمانه میگه اون 1080 خیلی از این بهتر بود. @Mamal-NZ

برای این بهتر و بدتر بودن هم گفتم، باید تجربه کنید، با ۴تا کلیپ یوتیوب و تست های اینترنتی نمیشه نظر داد.

دقیقا 

من با 1080 داشتم فورزا رو با یه تنظیمات مشخص بازی می کردم بدون هیچ افت فریم و اینا ولی با 6700xt تو همون تنظیمات افت فریم دارم 

درایور گرافیک اپدیت هست، ویندوز اپدیت هست و حتی گرافیک فول لود هم نمیشه و cpu و رم هم 100 درصد نمیشن ولی بازم هر از گاهی افت فریم دارم که واقعا اذیت کننده میشه تو مچ انلاین

• لایک 2
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

با فریم آنلاک تست محبت کنید.

برای من انلاک کردن فریمش ارزش نداره چون مانیتورم 60 هرتزه

• حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، hossinkaspersky گفته است:

در کل بین 6800 و 3080ti موندم البته همتراز 3080ti میشه کارت 6900 که حدود 14تا 15قیمت داره که به نظرم به خاطر 4 یا 5 تومان بهتره 3080ti خریداری بشه البته اگر 12 گیگ رم برای آینده کافی باشه

6800xt تهیه کنید بهتره اگر میخاین 6800 تهیه کنید بهتره اورش کنید ک ب پای 6800xt برسه
هر 3 این کارت ها خوبن انشاللله هر کدومو تهیه کردید چرخ فناش برات بچرخه و ب خوشی ازش استفاده کنیو لذت ببری
12 گیگ رم کافی نیست داش گلم کم کمش باید 16 گیگ باشه  و  با توجه ب پیشرفت تکنولوژی هر ساله در اینده باید ب فکر 32 گیگ هم باشی 
بازم تاکید میکنم حتما برای اینکه گلوگاه نشه باید سی پی یو خوبی هم داشته باشی (اشاره نکردی ب سی پی یو فعلی ک داری) ک البته خاه ناخاه با توجه ب گفته شما تو 2 کی گلوگاه میشه(منظور برای 4کی هست)

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

برای من انلاک کردن فریمش ارزش نداره چون مانیتورم 60 هرتزه

من درخواست کردم تستشو قرار بدید تا مصرف و دمای واقعی این کارت در بیاد، نگفتم چی برای شما ارزش داره یا نه.

• لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

من درخواست کردم تستشو قرار بدید تا مصرف و دمای واقعی این کارت در بیاد، نگفتم چی برای شما ارزش داره یا نه.

درود سری ناوی 21 در مقابل سری 3000 انویدیا بهینه تر و خنک تر هستند دلیلش هم بر میگرده به تفاوت نود 7 نانو Tsmc و 8 نانو سامسونگ که همون 8 نانو هم ارتقا یافته 10 نانو هست

انویدیا این کارو کرد هزینه رو بیاره پایین سری 4000 قشنگ این فرضیه رو تایید می کنه مصرف کارت های سری ناوی پایین تر هست به خصوص 6800 که بهترین کارت نسل قبل از هر 2 شرگت هست در مدیریت مصرف تایپک بغلی عسکو گذاشتم اینجام بگذارم حاشیه این تایپک بالاست و فن بوی ها حسابی گرد و خاک کردن!!!

822994972_ShadowoftheTombRaiderv1.0build449.0_6412_31_20221_05_30PM.thumb.png.b3a8f860cace117287dab4f41be4d07e.png

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...