رفتن به مطلب

سوال در مورد سلامت هارد

lvy Bridge
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان در مورد سلامت هارد یه سوال داشتم تو برنامع تست سلامت هارد الان عکسشو میزارم نوشته که 100 روز از سلامتش مونده یا بیشتر یعنی با اینکه سلامتش 100 درصده تا 100 روز دیگه کارش تمومه؟☹️Uxxntitled.thumb.png.b3fcc28bdbbd06933a1fa64af1a17528.png

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ در 15:25، mahan buzzer گفته است:

سلام به همه دوستان در مورد سلامت هارد یه سوال داشتم تو برنامع تست سلامت هارد الان عکسشو میزارم نوشته که 100 روز از سلامتش مونده یا بیشتر یعنی با اینکه سلامتش 100 درصده تا 100 روز دیگه کارش تمومه؟☹️Uxxntitled.thumb.png.b3fcc28bdbbd06933a1fa64af1a17528.png

سلام
خود نرم افزار طریقه محاسبه عمرش رو گفته:

if the "Analyse data field" option is selected as condition calculation method on the advanced options page, the remaining lifetime is calculated by the following method:

• By default, the total expected lifetime of a hard disk in perfect condition is defined as 5 years (running every day and night on all days). This is equal to 1825 days in 24/7 mode or 43800 hours.

• The elapsed power on time decreases this value.

• The result is decreased according the number of days when the temperature was too high. If the maximum (peak) temperature was high, it is not so critical but if the average temperature was too high (it means the temperature was high for longer time) the result is reduced drastically.

• The result is multiplied by the square of the health value of the disk.

Note: Hard Disk Sentinel displays 1000 days as maximum value for estimated remaining lifetime. Of course in an ideal situation this value will not decrease even after hundreds of days.

For example: the hard disk is working for 600 days (600 x 24 hours) and its temperature was not too hot (there were no days with too high average temperature) and the health is 70%. The total remaining lifetime is 1225 x 0.7 x 0.7 = 600 days and 6 hours.

As you can see, the health value drastically determines the estimated remaining lifetime of the hard disk. If the health value is low, the remaining lifetime display will remain unchanged for many days, even if the power on time value increases. For example, if the health value is 25% for a hard disk, 16 days needed (assuming the hard disk is working 24 hours daily) to decrease the remaining lifetime with one single day (because 16 x 0.25 x 0.25 = 1).

Note: the estimated remaining lifetime depends on many factors (temperature, health) so it is recommended to perform the steps of the temperature calibration and select the correct condition calculation method based on the actual situation and use the correct offset values for the S.M.A.R.T. attributes if neccessary. Only advanced users should use and modify these options because a wrong combination of settings may result in improper display of some values.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ در 15:25، mahan buzzer گفته است:

چند ساله داری این هارد رو؟

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، mahan buzzer گفته است:

15

آخه یه جوری گفتی دیگه کارش تمومه من گفتم حتما یکی دو ساله خریدی، حاجی پونزده ساله اینو داری؟ خسته است دیگه ولش کن.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

هم اکنون، ARMIN گفته است:

آخه یه جوری گفتی دیگه کارش تمومه من گفتم حتما یکی دو ساله خریدی، حاجی پونزده ساله اینو داری؟ خسته است دیگه ولش کن.

نه باو من تازه خریدم اما فک کنم 15 سال استفاده شده طبق چیزی که برنامه میگه☺️

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، mahan buzzer گفته است:

نه باو من تازه خریدم اما فک کنم 15 سال استفاده شده طبق چیزی که برنامه میگه☺️

تفاوتی نمیکنه - به نظرم ولش کن.

لینک به دیدگاه

شما که 15 ساله اینو داشتی یه 100 روز دیگه هم صبر کن ببینیم چی میشه. بنظرم من که اتفاقی نمیوفته.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

49 دقیقه قبل، mahan buzzer گفته است:

15

هر هارد بین 3 تا 5 سال برای عمر کردن طراحی شدن هاردت الان نزدیک به 6 ساله داره کار میکنه ... و طبق چیزی که برنامه گفته منظورش این نیست که 100 روز دیگه از کار میوفته یجورایی مثل هشداره که از اطلاعات و... بک آپ بگیری و لزوما خراب نمیشه اما 100% نیست .
خودم تازگی ها یه هارد مشابه سیگیت گرفتم که 1700 روز کار کرده و وقتی تست تو رو دیدم امید گرفتم😆

ویرایش شده توسط _Shayan_
لینک به دیدگاه

هم اکنون، _Shayan_ گفته است:

هر هارد بین 3 تا 5 سال برای عمر کردن طراحی شدن هاردت الان نزدیک به 6 ساله داره کار میکنه ... و طبق چیزی که برنامه گفته منظورش این نیست که 100 روز دیگه از کار میوفته یجورایی مثل هشداره که از اطلاعات و... بک آپ بگیری و لزوما خراب نمیشه اما 100% نیست .
خودم تازگی ها یه هارد مشابه سیگیت گرفتم که 1700 روز کار کرده و وقتی تست تو رو دیدم امید گرفتم😆

نه داداش کی گفته هارد برای  3 تا 5 سال طراحی شده ؟  مهم سلامت هارد هستش که 100 هستش و اوکیه -اون پیام 100 روز رو والا من روی هارد اکبند هم دیدم مینویسه  !!!!!!!!    استارتر هارد شما هیچ ایرادی نداره و با خیال راحت استفاده کن اگه بدسکتور داشت توی اون کادر سبز مینوست که هارد ایراد داره   وقتی جلوی سلامت هارد مینویسه EXCELLENT   یعنی هارد هیچ مشکلی نداره   

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، TECHNISAT گفته است:

نه داداش کی گفته هارد برای  3 تا 5 سال طراحی شده ؟  مهم سلامت هارد هستش که 100 هستش و اوکیه -اون پیام 100 روز رو والا من روی هارد اکبند هم دیدم مینویسه  !!!!!!!!    استارتر هارد شما هیچ ایرادی نداره و با خیال راحت استفاده کن اگه بدسکتور داشت توی اون کادر سبز مینوست که هارد ایراد داره   وقتی جلوی سلامت هارد مینویسه EXCELLENT   یعنی هارد هیچ مشکلی نداره   

من که از خودم نمیگم ، حتما چگونگی محاسبه عمر هارد رو مطالعه کنید و اینکه این محاسبه هارد دقیق نیست بر اساس شواهدی که هست تقریبی هستش.

Capture.thumb.PNG.d556730f1821fc464d67b788b0abf054.PNG1.thumb.PNG.5a6fb2e0a52fae67ba1b44424f2a306e.PNG

ویرایش شده توسط _Shayan_
لینک به دیدگاه

دنیای سخت افزار هم عجایبی داره

9 ماهی میشه بخاطر افتادن کیس این بلا نازل شده😁

یادش بخیر به کاربر آرمین نشون دادم گفت چالش کن تا بو نگرفته...  با جسدش هم کار داریم

Screenshot (84).png

ویرایش شده توسط Sabertooth
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

یادش بخیر به کاربر آرمین نشون دادم گفت چالش کن تا بو نگرفته.

حالا بو هم گرفت، اشکالی نداره🤣

این مطلبو ببینید راجب استفاده مختلف از هارد قدیمی هست

https://click.ir/tutorial/projects-make-old-hard-drive/

برای همه دوستان

ویرایش شده توسط A112
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ در 20:30، ARMIN گفته است:

تفاوتی نمیکنه - به نظرم ولش کن.

میخوام برم عوض کنم فروشنده گفت بیار گفتم 190 هزار تومان میزارم روش یه ssd 128 بهم میده دیگه چی از این بهتر؟

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، mahan buzzer گفته است:

میخوام برم عوض کنم فروشنده گفت بیار گفتم 190 هزار تومان میزارم روش یه ssd 128 بهم میده دیگه چی از این بهتر؟

اس اس دی آکبند میده؟ یا اونم کار کرده؟

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

اس اس دی آکبند میده؟ یا اونم کار کرده؟

نو با 36 ماه گارانتی اونگ

لینک به دیدگاه

هم اکنون، mahan buzzer گفته است:

نو با 36 ماه گارانتی اونگ

SU650 ؟

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، mahan buzzer گفته است:

اونو نپرسیدم ولی فک کنم همونه

اگر میتونی کمی هزینه بیشتر کنی SU750 یا SU800 بگیری بهتره، اگر محدودیت بودجه داری که همون SU650 رو بگیر، از این هارد بهتره.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ در 22:19، Sabertooth گفته است:

یادش بخیر به کاربر آرمین نشون دادم گفت چالش کن تا بو نگرفته...  با جسدش هم کار داریم

Screenshot (84).png

حاجی چه بلایی سر این هارد اومده اوه اوه 2 ترابایت هارد ببین چه بلایی سرش اومده

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mahan buzzer گفته است:

حاجی چه بلایی سر این هارد اومده اوه اوه 2 ترابایت هارد ببین چه بلایی سرش اومده

دید بقیه همخونه هاش سرترن از حسودی دق کرد!

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ در 22:19، Sabertooth گفته است:

واسه یه هارد ببین چه فشاری داری به چیپست مادربردت میاری، بیخیالش نشی آسیبش از خودش فراتر میره ها. از ما گفتن بود. 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

واسه یه هارد ببین چه فشاری داری به چیپست مادربردت میاری، بیخیالش نشی آسیبش از خودش فراتر میره ها. از ما گفتن بود. 

میشه دقیق بگید به چی قراره آسیب بزنه؟

لینک به دیدگاه

بدسکتور هاش به معنای فارسی جر میده پردازشگر چیپست سیستم سر درد نمیارم ولی حدس میزنم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

میشه دقیق بگید به چی قراره آسیب بزنه؟

برادر گزارش SMART برای کیه؟ حالا درسته من و شما از طریق نرم افزاری به گزارش SMART دسترسی پیدا میکنیم، اما مخاطب اصلی SMART چیپست مادربرده، دائم هارد دیسک به چیپست ارورهایی که داره رو مخابره میکنه، حالا یه وقت شما یه دونه ارور داری، دو تا داری، چیزی روی حالت قرمز نرفته، اما وقتی سر تا پای اون هارد دیسک پر از ارور و خطای SMART هستش، و اینو تحویل چیپست میده که شرایط بحرانیه و مراقبت کن اطلاعات به فنا نره و سیستم کرش نکنه، شما داری بی جهت کارو واسه سیستمت سخت میکنی و مجبورش میکنی دائم در شرایط بحرانی کار کنه.

اوکی اسمش کامپیوتره، باید بتونه در شرایط بحرانی هم کار کنه، اما این شرایط بحرانی نباید طولانی مدت باشه، مثل ما که 44 ساله تو بحران زندگی میکنیم، بعد از یه جایی یه مشکلی میزنه بیرون که دیگه نمیشه جمعش کرد.

تا حالا کردی و شد، اوکی، شاید چند وقت دیگه هم بشه، اما این سیستمی که داری اصلا فرض کن 10 سال یا 20 سال کار کنه همینطوری ولی تمام مدت تحت فشار روی حالت قرمز بحرانیه. دیگه خود دانی.

• لایک 4
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...