رفتن به مطلب

بهترین خنک کننده برای cpu 17 12700

Recommended Posts

سلام خدمت مهندسین عزیز یدونه cpui7 12700  تهیه کردم به خاطر بودجه یدونه خنک کننده نوتوس 400 گرین براش گذاشتم برای کار های عادی خوبه اما برای گیم با گرافیک 3070ti که استفاده میکنم فرکانسش از 4500 بالاتر نمیره به نظرتون مشکل از چیه...اگر مشگل از خنک کننده هست بهترین خنک کننده موجود برای این cpu  چه معرفی می کنید...متشکر

لینک به دیدگاه

• ارسال 54
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

دمای لودتون با این خنک کننده چنده

لینک به دیدگاه

54 دقیقه قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

سلام خدمت مهندسین عزیز یدونه cpui7 12700  تهیه کردم به خاطر بودجه یدونه خنک کننده نوتوس 400 گرین براش گذاشتم برای کار های عادی خوبه اما برای گیم با گرافیک 3070ti که استفاده میکنم فرکانسش از 4500 بالاتر نمیره به نظرتون مشکل از چیه...اگر مشگل از خنک کننده هست بهترین خنک کننده موجود برای این cpu  چه معرفی می کنید...متشکر

مشخصات کامل سیستم چیه؟

آیا پردازنده تروتل میکنه یا نه؟

HWINFO64 رو نصب کنید، توی بازی و لود بزارین بکگراند کار کنه، بعد داخلش چک کنید پردازنده تروتل کرده یا نه.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

درود

دما داخل بازی god of war بعد از 15 دقیقه بین 41 تا 51 هست اما فرکانس دقیقا همون 4525 ثابت میمونه و بیشتر نمیشه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

مشخصات کامل سیستم چیه؟

HWINFO64 رو نصب کنید، توی بازی و لود بزارین بکگراند کار کنه، بعد داخلش چک کنید پردازنده تروتل کرده یا نه.

i7 12700 

main:b660 asus tuf plus

ram:16 gig corsir bus 3600 2*8

gpu:gainward 3070ti

power:700w boronze cooler master

case:cooler master h500m

لینک به دیدگاه

مشخصات کامل سیستم چیه؟

با نرم افزار که تست گرفتن هیچ گونه تروتل ندیدن فیکس روی همون 4525 میمونه اما یه نکته هست زمانیکه فریم رو 60 قفل میکنم و سیستم خنک تر دما سی پی یو میاد زیر 41 درجه و فرکانس نا 4725 بالا میاد..گیج شدم.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

درود

دقیقا دوباره تست گرفتم زمانیکه vsync  رو روشن میکنم و گرافیک کمتر زیر بار میره فرکانس cpu به 4725 میرسه...

لینک به دیدگاه

مکس بوست این پردازنده همون 4500 هست، 4800 سینگل کورش هست. حداکثر دمای کور ها رو چک کنید ببینید تا چند میره.

لینک به دیدگاه

نرم افزار Cinebench R20 رو نصب کن، همزمان HWINFO رو هم باز نگه دار، بعد از تست یه شات از جواب تست و همچنین HWINFO صفحه سنسورهاش که دمای پردازنده، پکیج و فرکانسش رو نشون میده بفرست.

لینک به دیدگاه

نرم افزار Cinebench R20 رو نصب کن، همزمان HWINFO رو هم باز نگه دار، بعد از تست یه شات از جواب تست و همچنین HWINFO صفحه سنسورهاش که دمای پردازنده، پکیج و فرکانسش رو نشون میده بفرست.

من با aida64 این تست رو گرفتم  سمت راست پاور لیمیت اتومات و سمت چپ 125 وات (تو بازی وارزون 2 کرش با ارورهای 0xc0000005  0x00001338 داشتم با کم کردن پاور لیمیت درست شد بدون افت قدرت cpu و fps

واتر 120

1306812045_Screenshot(65).thumb.png.e9a0e4f99916a540875acc6507b3fded.png

1218676987_Screenshot(81).thumb.png.2f813734f63aefd5668930e66c60b19f.png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام خدمت شما دما اتاق 24 درجست.

test0.jpg

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، vandelin گفته است:

مکس بوست این پردازنده همون 4500 هست، 4800 سینگل کورش هست. حداکثر دمای کور ها رو چک کنید ببینید تا چند میره.

test0.jpg

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

test0.jpg

مکس دما کور 74 هست، الان مشکل کجاست ؟ 

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

سلام خدمت شما دما اتاق 24 درجست.

دما که خوبه، حداکثر 82 درجه است، امتیازت هم درسته.

حالا توی همین HWINFO بگرد ببین توی هسته ها، فرکانس هایی که زده، سقفش روی چند بوده؟

لینک به دیدگاه

حالا توی همین HWINFO بگرد ببین توی هسته ها، فرکانس هایی که زده، سقفش روی چند بوده؟

والا حداکثرش روی 4788 هست...

2 ساعت قبل، vandelin گفته است:

مکس دما کور 74 هست، الان مشکل کجاست ؟ 

مشگلم این بود چرا داخل گیم نمیتونم حداکثر فرکانس توربو که 4900 یا 4800 هست رو بگیرم وروی 4500 ثابته...

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

والا حداکثرش روی 4788 هست...

مشگلم این بود چرا داخل گیم نمیتونم حداکثر فرکانس توربو که 4900 یا 4800 هست رو بگیرم وروی 4500 ثابته...

خوب دیگه، ببین، داستان اینه که پردازنده ات با همین سیستم فرکانس 4.8 رو میزنه، حالا اینکه توی گیم خاصی تا اونقدر بالا نمیره، شاید نیازی نبینه برای این کار. چون تصمیم این موضوع که تا چه حدی بوست کنه به عهده خودشه، اگر مشکلی باشه، تو هیچ حالتی نباید 4.8 بشه، اما وقتی تست کردین و شده پس مانعی برای رسیدن به اون فرکانس نیست و صرفا تشخیص خود پردازنده است.

بازهم میخوای با همین HWINFO تست کن توی بازی شاید فرکانس ثبتی تا 4.8 بود.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

خوب دیگه، ببین، داستان اینه که پردازنده ات با همین سیستم فرکانس 4.8 رو میزنه، حالا اینکه توی گیم خاصی تا اونقدر بالا نمیره، شاید نیازی نبینه برای این کار. چون تصمیم این موضوع که تا چه حدی بوست کنه به عهده خودشه، اگر مشکلی باشه، تو هیچ حالتی نباید 4.8 بشه، اما وقتی تست کردین و شده پس مانعی برای رسیدن به اون فرکانس نیست و صرفا تشخیص خود پردازنده است.

بازهم میخوای با همین HWINFO تست کن توی بازی شاید فرکانس ثبتی تا 4.8 بود.

درسته حرف شما ممنون از راهنماییتون فقط یک سوال دیگه یعنی الان خنک کننده  گرین نوتوس 400 از عهده این سی پی یو بر اومده نیاز به تعویضش نیست..ممنون

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

درسته حرف شما ممنون از راهنماییتون فقط یک سوال دیگه یعنی الان خنک کننده  گرین نوتوس 400 از عهده این سی پی یو بر اومده نیاز به تعویضش نیست..ممنون

بله اصولا هر خنک کننده ای که بتونه در لود صد در صد، دمای هسته های پردازنده رو زیر 85 درجه نگهداره، کارش رو داره به خوبی انجام میده.

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

برادر 82 درجه ؟ یا من پیر شدم :d

اون 82 مقدار distance to tjmax نیست ؟

10 ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

4800 حداکثر بوست تک کور هست، تو استفاده های مولتی کور مکس بوست همون 4500 هست. در ضمن همونطور که ارمین عزیز گفتند فرکانس ثابت نیست بر اساس نیاز بالا پایین میشه. امتیاز r20 هم درسته و مشکلی نیست از طرفی خود hwinfo هم گزارشی مبنی بر تراتل نداره که خب نسبت به دما درست هم هست ...

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، vandelin گفته است:

برادر 82 درجه ؟ یا من پیر شدم :d

اون 82 مقدار distance to tjmax نیست ؟

82 درجه Maximum دماییست که از داغترین هسته (ها) ثبت شده. خودت هم یه نگاهی مجدد بکن. :D

لینک به دیدگاه

بنظر من دنبال خنک کننده بهتری باشن به 2 دلیل!

تستها با زیر بار رفتن فقط cpu انجام شده گرمای گرافیک نبوده!

فصل تابستان حداقل 5 درجه اختلاف دما 

تجربه داشتم دمای بنچمارک نهایت 66 درجه اما تو بازی تا 72 هم رفته

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

یکی از دوستان این تاپیک @vandelin تو پیام خصوصی اشاره کردند که نرم افزار HWINFO این دوستمون داره فاصله دما تا TJmax رونشون میده، که با این تفسیر، به جای دمای تک هسته، دمای CPU Package رو ملاک بگیریم حداکثر دما به 74 درجه رسیده که بازهم خوبه.

لینک به دیدگاه

سلام کولر سی پی یوت رو بنداز اشغالی و کولر مایع هم نخر فقط این مدلو بخر عالی هست در خنک سازی پردازنده

من خودم این پردازنده رو دارم کولرمnoctua nhd15 و خمیر گریزلی زدم دما بالاتر از ۳۸ نمیره 

در ضمن تو بحث فرکانس این سی پی یو nokهستش تو بایوس مادربوردت Intel Turbo ببین فعال باشه  در بازی نسبت به سنگین یا سبک بودن و تنظیمات گرافیکی میتونه فرکانس بالا پایین بشه که به کارت گرافیکت بستگی داره 

و پاورت کمتر از ۸۵۰ نباشه 

ویرایش شده توسط Ho3ein.alipour
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

سلام کولر سی پی یوت رو بنداز اشغالی و کولر مایع هم نخر فقط این مدلو بخر عالی هست در خنک سازی پردازنده

من خودم این پردازنده رو دارم کولرمnoctua nhd15 و خمیر گریزلی زدم دما بالاتر از ۳۸ نمیره 

در ضمن تو بحث فرکانس این سی پی یو nokهستش تو بایوس مادربوردت Intel Turbo ببین فعال باشه  در بازی نسبت به سنگین یا سبک بودن و تنظیمات گرافیکی میتونه فرکانس بالا پایین بشه که به کارت گرافیکت بستگی داره 

و پاورت کمتر از ۸۵۰ نباشه 

سلام ممنون از راهنماییتون نگاه کردم توربو فعال بود خیلی کولرخوبی معرفی کردید اما خیلی بزرگ و سنگینه برای این سی پی یو زیاد نیست...

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

سلام ممنون از راهنماییتون نگاه کردم توربو فعال بود خیلی کولرخوبی معرفی کردید اما خیلی بزرگ و سنگینه برای این سی پی یو زیاد نیست...

ببین منم همین فکرو میکردم تو عکس اینطوری احساس میشه ولی  انقدر ظریف و حرفه ای که نیاز به تعریف نیست اگه بودجه تون میرسه حتما تهیه کنید هر وقت هم خواستی ارتقا بدی جواب کارو میده  

ویرایش شده توسط Ho3ein.alipour
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...