رفتن به مطلب

بهترین خنک کننده برای cpu 17 12700

Recommended Posts

خمیر سیلیکون خیلی مهم جز گریزلی هیچی نزن واقعا تاثیرشو میبینی سعی کن اورجینال تهیه کنی سایت زوبیک داره

لینک به دیدگاه

• ارسال 54
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

35 دقیقه قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

خمیر سیلیکون خیلی مهم جز گریزلی هیچی نزن واقعا تاثیرشو میبینی سعی کن اورجینال تهیه کنی سایت زوبیک داره

ناکتوا عالیه شکی نیست حقیقتا فعلا گرافیک خریدم بودجه نمیرسه..ولی رفتم تو فکر خریدش..ممنون

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

ناکتوا عالیه شکی نیست حقیقتا فعلا گرافیک خریدم بودجه نمیرسه..ولی رفتم تو فکر خریدش..ممنون

کولری که ایشون معرفی کردن به نظرم قیمتش بی دلیل بالاست شما این مورد  https://www.lioncomputer.com/product/97q24/DeepCool-AK620-120mm-CPU-Cooler نصف قیمت nhd کولر هست و  پرفورمنس بهتری نسبت به nhd داره

ویرایش شده توسط samua
لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، samua گفته است:

کولری که ایشون معرفی کردن به نظرم قیمتش بی دلیل بالاست شما این مورد  https://www.lioncomputer.com/product/97q24/DeepCool-AK620-120mm-CPU-Cooler نصف قیمت nhd کولر هست و  پرفورمنس بهتری نسبت به nhd داره

کولر خوبی ولی کیفیت نوکتوا بهتر هستش بله تو کشور ما قیمتش بالاست  ولی باز هم اختلاف قیمت جهانی وجود داره پس حتما کیفیت قطعه مهم است 

لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

کولر خوبی ولی کیفیت نوکتوا بهتر هستش بله تو کشور ما قیمتش بالاست  ولی باز هم اختلاف قیمت جهانی وجود داره پس حتما کیفیت قطعه مهم است 

شکی تو خوب بودن نوکتوا نیست ولی nhd 15 سال 2015 رقیبی نداشت الان کلی رقیب قدر هست تو زمینه ایر کولر 
کیفیت هم هر دو در یک سطع هستن هر دو سه سال گارانتی دارن 

لینک به دیدگاه

Ak620 deepcool

یا

Assassin 3 deepcool (چک کنید حتما براکت مورد نظر رو پشتیبانی کنه)

NH-D15  هم رده assassin 3 هست ولی حدود ۲ ۳ تومن گرونتر هست.

خمیر هم noctua nth2 یا nth1 پیشنهاد میکنم

ولی به نطرم نیازی به خنک کننده سی پی یو جدید نیست

ویرایش شده توسط Mhjch
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، samua گفته است:

شکی تو خوب بودن نوکتوا نیست ولی nhd 15 سال 2015 رقیبی نداشت الان کلی رقیب قدر هست تو زمینه ایر کولر 
کیفیت هم هر دو در یک سطع هستن هر دو سه سال گارانتی دارن 

سلام  واتر کولر خوب که به درد این پردازنده بخوره چی پیشنهاد میدید آخه این  ایر کولر ها عالین اما ram rgb با هاشون به مشگل نمیخورن.

11 ساعت قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

سلام  واتر کولر خوب که به درد این پردازنده بخوره چی پیشنهاد میدید آخه این  ایر کولر ها عالین اما ram rgb با هاشون به مشگل نمیخورن.

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

سلام عزیزم خیر اصلا ربطی به هم ندارن هر کدوم در سیستم وظیفه خودشون رو انجام میدن

2 دقیقه قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

سلام عزیزم خیر اصلا ربطی به هم ندارن هر کدوم در سیستم وظیفه خودشون رو انجام میدن

چقدر بوجه دارید ؟ایر کولرها بسته به قیمت بسیار متفاوت هستن

ویرایش شده توسط Ho3ein.alipour
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

چقدر بوجه دارید ؟ایر کولرها بسته به قیمت بسیار متفاوت هستن

منظور ایشون تداخل رم های ار جی بی با ارتفاع بلند هیت سینک با  بعضی ایرکولر هاست

ویرایش شده توسط Mhjch
لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

منظور ایشون تداخل رم های ار جی بی با ارتفاع بلند هیت سینک با  بعضی ایرکولر هاست

والا من با نوکتوا همچین مشکلی نداشتم چون قبلش به سایت نوکتوا مراجعه کردم گزینه ساپورت مادربورم وجود داشت ولی باز بستگی به مادربوردتون داره حتما قبل از خرید ایر کولر به سایت سازنده مراجعه کنید و اطلاعات لازم در مورد ساپورت مادربوردتون رو کسب کنید  بعد با خیال راحت اقدام به خرید کنید 

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

والا من با نوکتوا همچین مشکلی نداشتم چون قبلش به سایت نوکتوا مراجعه کردم گزینه ساپورت مادربورم وجود داشت ولی باز بستگی به مادربوردتون داره حتما قبل از خرید ایر کولر به سایت سازنده مراجعه کنید و اطلاعات لازم در مورد ساپورت مادربوردتون رو کسب کنید  بعد با خیال راحت اقدام به خرید کنید 

این مورد ارتباطی به مادربرد نداره اصلا!!!

ارتباط به ارتفاع رم ها ، هیت سینک کولر و موقعیت فن های کولر داره

مسئله ی سوکت مادربرد و سازگاری کیت کولر با اون سوکت یه مسئله جداییه

ویرایش شده توسط Mhjch
لینک به دیدگاه

دوست عزیز عرض کردم تو سایت سازنده اون ایر کولری که تهیه میکنید بسته به برند وارد سایت میشی و تو قسمت ساپورت مادربوردی که مشکلی از این نظر نداشته باشه رو زده بله منظور شما رو فهمیدم برخورد هتسینک با رم هست شاید تو مدلهای استریکس این مشکل بوجود بیاد منم همین فکرو میکردم  که نکنه هتسینک  کولر برخورد داشته باشه ولی تو سایت نوکتوا در قسمت ساپورت اوکی بود و مشکلی هم پیش نیومد 

براکت یا همون کیت رو هم تو مشخصات اون کولر زده که ایا وجود دارد یا خیر اگه ندارد باید جداگانه تهیه کنید 

ویرایش شده توسط Ho3ein.alipour
لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

دوست عزیز عرض کردم تو سایت سازنده اون ایر کولری که تهیه میکنید بسته به برند وارد سایت میشی و تو قسمت ساپورت مادربوردی که مشکلی از این نظر نداشته باشه رو زده بله منظور شما رو فهمیدم برخورد هتسینک با رم هست شاید تو مدلهای استریکس این مشکل بوجود بیاد منم همین فکرو میکردم  که نکنه هتسینک  کولر برخورد داشته باشه ولی تو سایت نوکتوا در قسمت ساپورت اوکی بود و مشکلی هم پیش نیومد 

براکت یا همون کیت رو هم تو مشخصات اون کولر زده که ایا وجود دارد یا خیر اگه ندارد باید جداگانه تهیه کنید 

ارتفاع رم یعنی از نظر شما بی تاثیره؟

ایضا فک کنم شما منظور ایشونو اشتباه برداشت کردین،ایشون منظورش فقط تداخل رم بود،شما منظورتون هیت سینک VRM مادربرد هست و حرفتون هم درسته،ولی ایشون منظورشون فک کنم بیشتر به ارتفاع رم هست

ویرایش شده توسط Mhjch
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

سلام دست شما درد نکنه بابت راهنمایی که کردید رفتم دیدم دقیقا حتی مدل رم های خودم رو انتخاب کردم و خود سایت میگه کدوم مدل از خنک کننده ها تداخل دارن یا ندارن ..که خوشبختانه نداشت جالب بود بران الان همین نوتوس 400 گرین با اسلات 1 رم مادربورد تداخل داره و نمیشه رم رو اون کانال متصل کرد..

5 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

ارتفاع رم یعنی از نظر شما بی تاثیره؟

ایضا فک کنم شما منظور ایشونو اشتباه برداشت کردین،ایشون منظورش فقط تداخل رم بود،شما منظورتون هیت سینک VRM مادربرد هست و حرفتون هم درسته،ولی ایشون منظورشون فک کنم بیشتر به ارتفاع رم هست

دقیقا منظورم ارتفاع رم ها بود اما خود سایت ناکتوا خیلی قشنگ تفکیک کرده...

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ در 15:03، ARMIN گفته است:

نرم افزار Cinebench R20 رو نصب کن، همزمان HWINFO رو هم باز نگه دار، بعد از تست یه شات از جواب تست و همچنین HWINFO صفحه سنسورهاش که دمای پردازنده، پکیج و فرکانسش رو نشون میده بفرست.

اقا ارمین یک سوال اگر ترتل کنه سی پی یو مشکل از چی هست از خنک کننده یا ضعف مادربرد ؟ 

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، AmirAmrolah گفته است:

اقا ارمین یک سوال اگر ترتل کنه سی پی یو مشکل از چی هست از خنک کننده یا ضعف مادربرد ؟ 

خنک کننده.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

خنک کننده.

من داخل برنامه اینتل اکسترمی تست استرس گرفتم بعد از یه مدت ک کارکرد انگار ترتلینگ میده یه بار پاورترتلینگ میده یا بار ترمال ترتلینگ میشه بی زحمت راهنمایی کنید الان یعنی مشکل از پاوره ؟ 

لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، AmirAmrolah گفته است:

من داخل برنامه اینتل اکسترمی تست استرس گرفتم بعد از یه مدت ک کارکرد انگار ترتلینگ میده یه بار پاورترتلینگ میده یا بار ترمال ترتلینگ میشه بی زحمت راهنمایی کنید الان یعنی مشکل از پاوره ؟ 

سلام دوست عزیز اگه اورکلاک کردی بهدحالت دیفالت برگردون چون کولر سی پی یو عمل خنک سازی  و برق کافی به سیستمت نمیرسه 

هم اکنون، Ho3ein.alipour گفته است:

سلام دوست عزیز اگه اورکلاک کردی بهدحالت دیفالت برگردون چون کولر سی پی یو عمل خنک سازی  و برق کافی به سیستمت نمیرسه 

بله امکان داره پاورت ضعیف باشه کار خطرناک انجام نده چون بردت میسوزه 

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

بله امکان داره پاورت ضعیف باشه کار خطرناک انجام نده چون بردت  امکان داره به خاطر گلوگاه سی پی یو با گرافیک باشه، در بازیها

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، AmirAmrolah گفته است:

مشخصات کامل سیستمت چیه؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

مشخصات کامل سیستمت چیه؟

GPU : 3070 Zotac twin force CPU : i5 11400f M/B : H510m Pro-E RAM : 32GB 3200MHz HDD/SSD : 1x 1TB 1x 500GB HDD/ 1x 256GB SSD PSU : 700W GAMEMAX CPU Cooler : DeepCool GAMMAXX 300B

4 ساعت قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

بله امکان داره پاورت ضعیف باشه کار خطرناک انجام نده چون بردت میسوزه 

اورکلاک ک نکردم چون سی پی یوم لاکه 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، AmirAmrolah گفته است:

GPU : 3070 Zotac twin force CPU : i5 11400f M/B : H510m Pro-E RAM : 32GB 3200MHz HDD/SSD : 1x 1TB 1x 500GB HDD/ 1x 256GB SSD PSU : 700W GAMEMAX CPU Cooler : DeepCool GAMMAXX 300B

11400f مصرفش بالاست من محدودش کردم(سمت چپ محدود روی 125 وات)  این یه طرف بعدی به نظرم h510 مناسب نباشه مدار تغذیه ضعیف برای این بچه ی شکمو

کولر هم واتر 120 کولر مستر

Screenshot (65).png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، AmirAmrolah گفته است:

واقعیتش کولری که داری جالب نیست، این از اون مدلهای قدیمی دیپ کوله که لوله های خنک کننده اش فیک بود. الان البته دیپ کول محصولاتش خیلی عوض شده ولی قدیم فقط قیافه بود.

این یه موضوع، مطلب بعدی تست اینتل XTU یه تست عجیب غریب سنگینه، یعنی شما توی بازی عمرا چنین فشاری روی پردازنده نمیاری، حتی تو خیلی از برنامه های رندر اون فشاری که XTU میاره روی پردازنده، نمیاد، بنابراین اینکه کولری که داری نتونسته پردازنده ات رو زیر تست XTU خنک کنه، هم تست سنگین بوده هم کولر ناتوان.

پیشنهاد میکنم از برنامه Cinebench R20 یا R23 برای تست توانایی کولر استفاده کنی، اگر توی اون تست ها دمای هسته های پردازنده از 85 بیشتر شد (کاری به تروتل ندارم)، حتما کولر رو عوض کن.

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

واقعیتش کولری که داری جالب نیست، این از اون مدلهای قدیمی دیپ کوله که لوله های خنک کننده اش فیک بود. الان البته دیپ کول محصولاتش خیلی عوض شده ولی قدیم فقط قیافه بود.

این یه موضوع، مطلب بعدی تست اینتل XTU یه تست عجیب غریب سنگینه، یعنی شما توی بازی عمرا چنین فشاری روی پردازنده نمیاری، حتی تو خیلی از برنامه های رندر اون فشاری که XTU میاره روی پردازنده، نمیاد، بنابراین اینکه کولری که داری نتونسته پردازنده ات رو زیر تست XTU خنک کنه، هم تست سنگین بوده هم کولر ناتوان.

پیشنهاد میکنم از برنامه Cinebench R20 یا R23 برای تست توانایی کولر استفاده کنی، اگر توی اون تست ها دمای هسته های پردازنده از 85 بیشتر شد (کاری به تروتل ندارم)، حتما کولر رو عوض کن.

والا سیستم خودم نیست برا یکی از دوستام هستش حتما بهش میگم خیلی وقته درگیر این موضوعه فکر میکرد از ضعف مادربردشه فکر کرد شاید با خرید سری Z مشکل حل شه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...