رفتن به مطلب

سوختن رم کامپیوتر

Aref.faridi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

۱ ساعت قبل، aref.faridy گفته است:

GP800A-GED (green.ir)

این الان 800 برنزه دیگه

این مدل تا میدونم راندمانش کمی بهتر از سایر برنز ها  بود.حدود 90 درصد.   خود آقا آرمین هم فکر میکنم بررسیش کرده . درکل نه من خودم باشم نمیگیرم. چیزی که از حرفام خواستم بگم اینه که کسی که میخواد پاور 800 بلفرض بگیره یا n  تا هارد و قطعه داره روی سیستم  یا قطعات کم پرمصرف و تو این مملکت هر یه قطعه شده قیمت خون آدم. حیفه که بخوای چندصد هزار تومن بخوای سر برنز و گلد بالاو پایین کنی . فقط این وسط بحث راندمان نیس . اگر دقت کنی گارانتی های  گرین سری پلات 11 ساله . درحالی که سایر پاورها 5 ساله. 

از طرفی اگر پاور 800 میخوای بگیری کمتر کسی پیدا میشه که بعدا مجدد دست دوعه این پاور رو به قیمت بخره. چون تو این رده همه دنبال فقط وات بالا نیستن. 

من خودم هفته پیش 500 گلد داشتم رد گردم fsp  گلد 750 گرفتم.دقیقا همون مورد که گفتم پیش اومد. پاور 500 رسیده به رده کیس اداری و وب گردی. و خیلی ها نیاز نمیبینن بخاطرش برن سراغ سری گلد و تقریبا به قیمت سایر 500 ها فروختم.

کیسم جا نداشت وگرنه حتی میرفتم سراغ پلاتینیوم گرین.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

• ارسال 59
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یه کولرمستر وایت بگیر 2400 دیجیکالا الان داره پاور خیلی خوبیه از یه برند شناخته شده، گواهینامش ولی وایت هست که راندمانش تقریبا با برنز یکیه

https://www.digikala.com/product/dkp-2284810/منبع-تغذیه-کامپیوتر-کولر-مستر-مدل-mwe-750-white/

خیلیم کم صداست نسبت به پاورای گرین که صدای تراکتور میده

لینک به دیدگاه

دوستان کلا بحث رو بردن سمت پاور ، مادربرد قدیمی هست و گرافیک مشخص نیست چه مدت باهاش ماین شده ، شاید خود گرافیک باعث آسیب به پاور و مادربرد شده

لینک به دیدگاه

با سلام. اینکه گرافیک به رم صدمه زده باشه احتمالش بسیار بسیار کم است. تنها قطعاتی که می توانند این کار را انجام دهند اول پاور و بعد مادربرد که باز هم احتمالش زیاده که پاور به مادربرد صدمه زده باشه و مادربرد هم به رم و شاید بقیه قطعات. در اینجا احتمال داره که پاور با توجه به اینکه خیلی لب مرزی هست برای تامین برق گرافیک و کل سیستم دچار مشکل شده و باعث خرابی قطعات دیگر شده. امیدوارم فقط همون رم ها سوخته باشند واقعا در این شرایط اقتصادی خرید و جایگزین کردن قطعات سخت هستش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بیخیال اینکه با پاور غیر استاندارد و کم توان 3070 انداختید. ولی واقعا i3 3220؟ شوخیه؟ 3220 همون 960 رو هم بعید میدونم بتونه درگیر کنه و حتی توی fhd هم گلوگاهه. بعد 3070 با این پلتفرم؟ اونم با پاور 500؟ همینکه گرافیک هنوز سالمه باید شکر کنید، فورا کل پلتفرم رو باید عوض کنید و سراغ تعویض قطعه اینا نرید و دیگه به فکر راه اندازی این گرافیک با این پلفرم نباشید.

حداقل پاور پیشنهادی این کارت هم 550 واته. اونم برای نسخه ی رفرنس

image.png.b9bf124e46635b79287ff53bc981bceb.png

5 ساعت قبل، aref.faridy گفته است:

متشکر

ولی طبیعیه که رم بسوزه در این حالت؟

با این شرایطی که شما سیستم رو سر هم کردید، طبیعیه که حتی کل سیستم دود بشه. باز خداروشکر که فقط به رم زده

اگر هم قصدتون ماین کردنه، یه پاور حداقل 650 وات باید بگیرید.

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

دوستان کلا بحث رو بردن سمت پاور ، مادربرد قدیمی هست و گرافیک مشخص نیست چه مدت باهاش ماین شده ، شاید خود گرافیک باعث آسیب به پاور و مادربرد شده

چون فعلا تنها چیزی که عمیقا فاجعه آمیز هست همین پاوره نه چیز دیگه

لینک به دیدگاه

آپدیت تاپیک

پاور به GP750B-OCPT (green.ir) ارتقا پیدا کرد

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، aref.faridy گفته است:

آپدیت تاپیک

پاور به GP750B-OCPT (green.ir) ارتقا پیدا کرد

بسم الله حالا برو مرحله بعدی ارتقا رم مادربرد سیپیو و احتمالا مانیتور. و کلا همه کیس

اگر میتونی و شرایطش هست خود مادربرد رو هم از لحاظ ولتاژ بده تعمیرکار خبره چک کنه. یه موقع اسیب ندیده باشه این خسارات ادامه دار باشه.

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

بسم الله حالا برو مرحله بعدی ارتقا رم مادربرد سیپیو و احتمالا مانیتور. و کلا همه کیس

اگر میتونی و شرایطش هست خود مادربرد رو هم از لحاظ ولتاژ بده تعمیرکار خبره چک کنه. یه موقع اسیب ندیده باشه این خسارات ادامه دار باشه.

مرحله بعدی یکم گرون در میاد و الان با این خرج گرافیک و پاور دستم بسته است

توی فروم باندل و مادربرد هم فعلا خبری نیست

خیلیا z97 4770 داشتن و فروخته شده منتظرم مورد خوب پیدا کنم

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، aref.faridy گفته است:

مرحله بعدی یکم گرون در میاد و الان با این خرج گرافیک و پاور دستم بسته است

توی فروم باندل و مادربرد هم فعلا خبری نیست

خیلیا z97 4770 داشتن و فروخته شده منتظرم مورد خوب پیدا کنم

این موردی که گفتید ضعیفه . مدل مانیتوررو بفرمایید. 

اگر قصد دارید 3070 رو نگه دارید نیازه یا باندل  همرده 12400 تهیه کنید به دید آینده نگرانه. اگر هرتز مانیتور پایینه و هدف 60 فریمه میتونید مقداری مدل پایین تر تهیه کنید البته نه اندازه 4770 .مدل پایینی که بنظرم میشه تهیه کرد 10400- 11400  و مدل بهتر i5 سوکت 1700 هست. یا سیپیو های همرده.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

اگر قصد دارید 3070 رو نگه دارید نیازه یا باندل  همرده 12400 تهیه کنید به دید آینده نگرانه. اگر هرتز مانیتور پایینه و هدف 60 فریمه میتونید مقداری مدل پایین تر تهیه کنید البته نه اندازه 4770 .مدل پایینی که بنظرم میشه تهیه کرد 10400- 11400  و مدل بهتر i5 سوکت 1700 هست. یا سیپیو های همرده.

با این ستاپ بعید میدونم صاحب تاپیک دید آینده نگرانه مدنظرش باشه!🙂 آینده یعنی 4-5 سال تهش .ن . i3-3220 /

برای تهیه باندل باتوجه به اینکه دستتون هم میگید خالیه پیشنهاد نمیکنم نو ببندید، یه دست دوم اینتل نسل i5-10th یا رایزن 5000 هزار تهیه کنید که مشکل حل بشه

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

مانیتور 60 FHD هستش

اره درسته 4770 کمه تازه رفتم بنچ مارکاش رو دیدم

حداقل که فرمودین همون 10400 هستش یه جورایی

2 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

با این ستاپ بعید میدونم صاحب تاپیک دید آینده نگرانه مدنظرش باشه!🙂 آینده یعنی 4-5 سال تهش .ن . i3-3220 /

برای تهیه باندل باتوجه به اینکه دستتون هم میگید خالیه پیشنهاد نمیکنم نو ببندید، یه دست دوم اینتل نسل i5-10th یا رایزن 5000 هزار تهیه کنید که مشکل حل بشه

نه آینده نگرانه نیستش

موقت 1 ساله است

فقط یه صورت مقطعی میخوام مشکلش حل بشه

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

اینتل مادربرد خوب بازم گرونه حتی دست دوم

AMD x470 شاید بتونم تهیه کنم با R5 5500  ولی خب الان سی پی یو رو تو نت که سایتی نداشت

توی بازارچه و پرشین تولز هم گشتم چیز همرده ای نیست فعلا

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، aref.faridy گفته است:

اینتل مادربرد خوب بازم گرونه حتی دست دوم

AMD x470 شاید بتونم تهیه کنم با R5 5500  ولی خب الان سی پی یو رو تو نت که سایتی نداشت

توی بازارچه و پرشین تولز هم گشتم چیز همرده ای نیست فعلا

اگر تونستید بودجه لازمو براش تهیه کنید ،تو فروم تاپیک خرید بزنید خواهید دید که پیدا میشه .

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان

اصول مشاوره اینه که بسته به درخواست و نیاز مشتری والبت اینده نگری با توجه به توان مشتری  پیشنهاداتونو بدید،نه اینکه اول برو پاور بخر ،خوب کاری کردی خریدی و حالا بیا کل کیسو عوض کن(الا گرافیک)!

سرور کاری من تو مغازه ،مادر بورد 775 گیگا دی دی ار 3 انبرد ،سی پی یو کواد 8400 و اس اس دی و رم 8 گیگ و 3 تا هارد برای ذخیره دیتاه

روشم ویندوز 10 اخرین بروز رسانی ،کسپر اورجینال ، برنامه حساب داری وکلی برنامه ها و ابزار های دیگه هست  که تمام کارامو هم انجام میده

مادر بورد ایشون بسیار جا برا ارتقاع داره و تا چندین سال دیگه بی نیاز از ارتقاع سخت افزاری (مثلا الان سیستم ایشون چه کاری نمیتونه انجام بده که نسل  11 یا 12 باید براش انجام بده)

دوست من شما الان اگر راضی هستی از سیستمت که استفاده کن ولی اگر نه و میخای استفاده بیشتری از توان گرافیک ببری برو ادامه

مادربورد تا سی پی و 3770 قابل ارتقاع هست و قیمت زیادی نداره ، 4770 هم تفاوت زیادی به نسبت 3770 نداره که بخای به اون کوچ کنی و تا نسل 7 تفاوت انچنان زیاد نیست(اگر توانشو داری باید بری همون نسل 11 یا 12)

رم هم میتونی تا 16 ارتقاع بدی

اس اس دی هم داشته باشی هیچ مشکلی هم نداری

شاید 5 درصد توان گرافیک بلا استفاده بمونه که اصلا عددی نیست

در مورد رمها و مادر بورد

معمولا رمها و مادر بورد تو این نسل فرسودگی زیاد دارن و هم تو اسلت مادر بورد و هم خود رم دچار اکسید شدگی میشن(اصلا قابل دیدن نیست)

بهترین حلال و شوینده هم برا این کار بنزینه(از تینر و اسپری بردشور بهتره)با مسواک و پارچه بنزینی بترتیب داخل اسلت و اتصالات رم رو تمیز کن احتمال برگشت رمها هست(بعید میدونم همشون سوخته باشن)

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر همه دوستان

اصول مشاوره اینه که بسته به درخواست و نیاز مشتری والبت اینده نگری با توجه به توان مشتری  پیشنهاداتونو بدید،نه اینکه اول برو پاور بخر ،خوب کاری کردی خریدی و حالا بیا کل کیسو عوض کن(الا گرافیک)این دیگه چه مدل مشاورس!!!!

سرور کاری من تو مغازه ،مادر بورد 775 گیگا دی دی ار 3 انبرد ،سی پی یو کواد 8400 و اس اس دی و رم 8 گیگ و 3 تا هارد برای ذخیره دیتاه

روشم ویندوز 10 اخرین بروز رسانی ،کسپر اورجینال ، برنامه حساب داری وکلی برنامه ها و ابزار های دیگه هست  که تمام کارامو هم انجام میده

مادر بورد ایشون بسیار جا برا ارتقاع داره و تا چندین سال دیگه بی نیاز از ارتقاع سخت افزاری (مثلا الان سیستم ایشون چه کاری نمیتونه انجام بده که نسل  11 یا 12 باید براش انجام بده)

دوست من شما الان اگر راضی هستی از سیستمت که استفاده کن ولی اگر نه و میخای استفاده بیشتری از توان گرافیک ببری برو ادامه

مادربورد تا سی پی و 3770 قابل ارتقاع هست و قیمت زیادی نداره ، 4770 هم تفاوت زیادی به نسبت 3770 نداره که بخای به اون کوچ کنی و تا نسل 7 تفاوت انچنان زیاد نیست(اگر توانشو داری باید بری همون نسل 11 یا 12)

رم هم میتونی تا 16 ارتقاع بدی

اس اس دی هم داشته باشی هیچ مشکلی هم نداری

شاید 5 درصد توان گرافیک بلا استفاده بمونه که اصلا عددی نیست

در مورد رمها و مادر بورد

معمولا رمها و مادر بورد تو این نسل فرسودگی زیاد دارن و هم تو اسلت مادر بورد و هم خود رم دچار اکسید شدگی میشن(اصلا قابل دیدن نیست)

بهترین حلال و شوینده هم برا این کار بنزینه(از تینر و اسپری بردشور بهتره)با مسواک و پارچه بنزینی بترتیب داخل اسلت و اتصالات رم رو تمیز کن احتمال برگشت رمها هست(بعید میدونم همشون سوخته باشن)

عزیز اون جمله من که مزاح بود ولی واقعا شما با 3070 میای سیپیو 4770 پیشنهاد میدی؟ 

اینکه چی درسته  رو نه من بلکه چندین نفر پیشنهاد دادن.

ایشون خواستن برگردن به سیپیو های نسل قبل که پیشنهاد سیپیو نسل جدید دادیم.

قطعا کسی که 3070 میبنده ازش برای حساب داری استفاده نمیکنه. و قطعا سخت افزاری پیشنهاد نمیدیدم که حتی ویندوز 11 رو نتونه ساپورت کنه وهیچ بروزرسانی دریافت نمیکنه

ایشون هم بودجه ای مشخص نکردن  پس عقل حکم میکنه انتخاب جامع تر رو بهشون پیشنهاد داد.

پیشنهاد شخصی من اینه ایشون کارت رده پایین تر برمیداشت درعوض  سیپیو بهتر . چون برای مانیتور ایشون 3070 اورکیل هست. شاید 5 سال دیگه تازه مناسب مانیتور1080 ایشون بشه.  باید سایر سخت افزار رو برای 5 سال اینده پیشنهاد داد تا مجدد دچار فروش و ارتقا نشن.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

عزیز اون جمله من که مزاح بود ولی واقعا شما با 3070 میای سیپیو 4770 پیشنهاد میدی؟ 

اینکه چی درسته  رو نه من بلکه چندین نفر پیشنهاد دادن.

ایشون خواستن برگردن به سیپیو های نسل قبل که پیشنهاد سیپیو نسل جدید دادیم.

قطعا کسی که 3070 میبنده ازش برای حساب داری استفاده نمیکنه. و قطعا سخت افزاری پیشنهاد نمیدیدم که حتی ویندوز 11 رو نتونه ساپورت کنه وهیچ بروزرسانی دریافت نمیکنه

ایشون هم بودجه ای مشخص نکردن  پس عقل حکم میکنه انتخاب جامع تر رو بهشون پیشنهاد داد.

پیشنهاد شخصی من اینه ایشون کارت رده پایین تر برمیداشت درعوض  سیپیو بهتر . چون برای مانیتور ایشون 3070 اورکیل هست. شاید 5 سال دیگه تازه مناسب مانیتور1080 ایشون بشه.  باید سایر سخت افزار رو برای 5 سال اینده پیشنهاد داد تا مجدد دچار فروش و ارتقا نشن.

من الان تریجیح میدم یه cpu داشته باشم که با همین سیستم بتونم 60 فریم بگیرم

بقیش که این 100 فریم و اینا برام کاربرد نداره چون مانیتورم نمیکشه

در ثانی الان با لپتاپ 144 هرتز دارم کار میکنم

واقعا تفاوت محسوسی نداره با مانیتور 60 هرتز خودم که بخوام برم مانیتور 144 هرتز و غیره بگیرم

نهایتش بازم مانیتور 60 هرتز با HDR میگیرم

به رزولوشن 1920*1080 هم راضی ام

پس ترجیح فقط cpu که بتونه با این گرافیک 60 فریم بهم بده

درسته که 4770 هنوزم گلوگاه میکنه و تمام توان gpu رو نمیکشه

ولی بنظرم بتونه 60 فریم درست بده

نیاز به تحقیق بیشتر داره

ولی با این بودجه نهایتا 5 تومنی من فکر نمیکنم گزینه ی دیگه ای داشته باشم

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، aref.faridy گفته است:

من الان تریجیح میدم یه cpu داشته باشم که با همین سیستم بتونم 60 فریم بگیرم

بقیش که این 100 فریم و اینا برام کاربرد نداره چون مانیتورم نمیکشه

در ثانی الان با لپتاپ 144 هرتز دارم کار میکنم

واقعا تفاوت محسوسی نداره با مانیتور 60 هرتز خودم که بخوام برم مانیتور 144 هرتز و غیره بگیرم

نهایتش بازم مانیتور 60 هرتز با HDR میگیرم

به رزولوشن 1920*1080 هم راضی ام

پس ترجیح فقط cpu که بتونه با این گرافیک 60 فریم بهم بده

درسته که 4770 هنوزم گلوگاه میکنه و تمام توان gpu رو نمیکشه

ولی بنظرم بتونه 60 فریم درست بده

نیاز به تحقیق بیشتر داره

ولی با این بودجه نهایتا 5 تومنی من فکر نمیکنم گزینه ی دیگه ای داشته باشم

(2) i7 4790 Tested in 2022 - Is It Any Good? - Tested in 14 Games // RTX 3070 - 16GB DDR3 - YouTube

این تست شبیه سیستمیه که من با این بودجه میتونم ببندم

هیچی رو زیر 60 نیاورد بجز سایبر پانک

(DLSS  خاموش بود)

فکر میکنم برای 1 تا 2 سال کافی باشه

چنتا تست دیگه هم هست هیچ کدوم زیر 100 نیستن 

Core i7 All Generations (From 1st Gen/2008 to 13th Gen/2022) | RTX 4090 24GB | PC Gameplay Tested - YouTube

(2) 2020 vs. 2014 CPUs: Intel i7-4790K, 4770K, & i5-4690K vs. 10600K, 10900K, 3700X, 3900X - YouTube

این یکی GTX1070 داره

(2) Using the i7 4790 in 2022 - Still Capable After 8 Years? - YouTube

با این تستا من خودم نظرم روی همون 4770 برای کوتاه مدت لا توجه به بودجم

اگر پیشنهاد انتقادی دارید ممنونم میشم بگید

لینک به دیدگاه

آپدیت تاپیک

سیستم با پاور 750 هم دوباره یکی از رو هارو سوزوند

اسلات دومی سالم ولی

بتظرتون مشکل از مادربرده؟

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، aref.faridy گفته است:

آپدیت تاپیک

اسلات دومی سالم ولی

سلام. پاور قبلی به احتمال زیاد به مادربرد صدمه زده. گرافیک و رم هارو روی سیستم دیگه تست کنید.

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، aref.faridy گفته است:

آپدیت تاپیک

اسلات دومی سالم ولی

بله مادربورد شما معیوبه و مشکل در تغذیه رم ها هستش و ولتاژ بیشتر از حد مجاز به رم میرسونه. اگه مشهد هستی کاربر @derakulla تعمیرکار هستن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ در 17:24، yasin1380 گفته است:

وقتی که تو اوج تابستون 2تاکولر 30و 18 هزار روشن میکنیم سر برج قبض برق میاد 100 هزار تومن ،تنها چیزی که با شاخص تورم کشور اصلا تکون نخورده ،وقتی برق مفته دیگه  هزینه اضافه برای اینکه پول استاندارد بالاتر برای راندمان بهتر دادن یجور پول ریختن تو سطل زباله هست .

برای اینکه جنوب کشوری سهمیه برق بیشتری داری تبریز باشی یه میلیونی حداقل برات قبض میاد

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ در 16:01، aref.faridy گفته است:

با سلام

من به تازگی یک کارت گرافیک گیگابایت 3070 خریداری کردم

از وقتی که روی سیستم گذاشتم 4 تا استیک رم سوزونده

اینجوریه که سیستم روشنه

بازی میکنی

همه چیز درست کار میکنه

سیستم رو خاموش میکنی و دیگه روشن نمیشه

بوق POST رو نمیزنه و انگار کارت گرافیک هم شناسایی نمیشه

کلا صفحه مشکی میمونه

صفحه بایوس هم بالا نمیاد

رم ها رو روی کامپیوتر دیگه گذاشتم

همراه یه رم سالم

بازم کامپیوتر روشن نشد

بعد 2 دقیقه هم باعث میشد فن پاور بره روی ماکسیمم RPM و در نهایت باز هم روشن نمیشد

پاور سیستم خودم 500 وات هستش

مقدار پاور مورد نیاز هم توی سایت

https://outervision.com/

چک کردم

میشه 451 وات که پاور پیشنهادی رو زده بود 500

image.thumb.png.34db87a56bcdc1659d61f99b67a5556a.png 

i3 3220 با rtx 3070 عجایبی بابا چخبره میخوای پردازنده و مادبردت انقد گلوگاه کنن که دود شن اصلا فاز این سی پی یو به gtx نمبخوره چه برسه به rtx لطفا مادربردتو عوض کن و یه حداقللل i3 12100f بگیر خیلی از این بهتره مادربردت هم یه نسل 12 معمولی بگیر اگه بودجه زیاد نداری پاورت هم عوض کن rtx 3070 شوخی نداره رم هات احتمالا نسوختن فقط سیستم باهاش بوت نمیکنه چرا که پاور نمیتونه درست برق رسانی کنه حالا من نظرم خیلی غیر حرفه ای ولی کلا گفتم شاید بدرد بخوره

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ در 18:09، aref.faridy گفته است:

آپدیت تاپیک

اسلات دومی سالم ولی

یه فکری دارم مادربردت بکن بنداز سطل اشغال تا بیشتر رم نسوزونده یا اگه میخوای بفروشیش برو بده  ولتاژ دهنده رم برات درست کنن این مادربرد دیگه اون مادربرد نمیشه ولش کن برو یه مادربرد نسل 12 بگیر با i3 12100f حداقل چون بودجه ات کمه شایدم اسلات اولی مشکل ولتاژ داره ول کن این مادربرد هزینه این رم ها تا الان اندازه یه مادربرد نسل 12 شده ولش کن 

ویرایش شده توسط mahan buzzer
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ در 17:24، yasin1380 گفته است:

وقتی برق مفته دیگه

🤣

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...