رفتن به مطلب

سوختن رم کامپیوتر

Aref.faridi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ در 18:09، aref.faridy گفته است:

آپدیت تاپیک

سیستم با پاور 750 هم دوباره یکی از رو هارو سوزوند

اسلات دومی سالم ولی

بتظرتون مشکل از مادربرده؟

آپدیت تاپیک

گرافیک‌ روی یه سیستم دیگه (main cpu ram جدید) با همون پاور ۷۵۰ وات

دوباره جفت رم هارو سوزوند

اضافه کنم که همراه گرافیک نرم افزار 

RGB Fusion Gigabyte هم نصب میکنم

برای کنترل rgb کارت

این نرم افزار کل سیستم رو برای قطعات rgb میگرده

و اینطور که من فهمیدم توی پیدا کردن رم ها مشکل داره درکل

ممکنه که این نرم افزار موقع گشتن دنبال رم برای کنترل رنگش ولتاژ نامعقول به سیستم وارد کرده باشه و رم هارو بسوزونه؟

چون ولتاژ رم ddr4 1.2V هستش ولی رم های DDR3 1.5V 

ممکنه مشکل در کل از این نرم افزار یا کلا نرم افزار های کنترل گرافیک Aourse Engine باشه؟

و ربطی به سخت افزار نداشته باشه؟

(مادربرد قبلی خودم رو با همون پاور و گرافیک قبلی روشن کردم و مثل ساعت کار میکنه بدون مشکل مادربرد و پاور خودم از قبل سالم بودن دوستان گفتن شاید مادربردم مشکل پیدا کرده باشه یا پاورم که تست شد و درست بودن)

لینک به دیدگاه

• ارسال 59
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من به گفتن " عجب " بسنده میکنم و منتظر نظر دوستان میمونیم😂

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ در 20:16، aref.faridy گفته است:

آپدیت تاپیک

برای کنترل rgb کارت

ممکنه که این نرم افزار موقع گشتن دنبال رم برای کنترل رنگش ولتاژ نامعقول به سیستم وارد کرده باشه و رم هارو بسوزونه؟

ممکنه مشکل در کل از این نرم افزار یا کلا نرم افزار های کنترل گرافیک Aourse Engine باشه؟

(مادربرد قبلی خودم رو با همون پاور و گرافیک قبلی روشن کردم و مثل ساعت کار میکنه بدون مشکل مادربرد و پاور خودم از قبل سالم بودن دوستان گفتن شاید مادربردم مشکل پیدا کرده باشه یا پاورم که تست شد و درست بودن)

با سلام. قطعا ولتاژ تاثیر گذار هستش. تنها راه شما تست گرافیک روی یک سیستم با رم ddr4 هستش.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ در 18:20، MSF_SE7EN گفته است:

یه کولرمستر وایت بگیر 2400 دیجیکالا الان داره پاور خیلی خوبیه از یه برند شناخته شده، گواهینامش ولی وایت هست که راندمانش تقریبا با برنز یکیه

https://www.digikala.com/product/dkp-2284810/منبع-تغذیه-کامپیوتر-کولر-مستر-مدل-mwe-750-white/

خیلیم کم صداست نسبت به پاورای گرین که صدای تراکتور میده

باز شروع شد.دوست عزیز من 11 سال سابقه کار توی نیروگاه دارم.تا حالا ندیدم پاورهای گرین صدای تراکتور بدن.خودم هم زیاد پاور عوض کردم صدای تراکتور نمیده😂.محاله بحث پاور نباشه یه نفر سریع میاد میگه گرین خوب نیست برو کولر مستر بخر.مثلا نمیگن evga  یا fsp خوب نیست برو کولر مستر بخر.فقط میگن گرین خوب نیست برو کولر مستر بخر😂(شما به دل نگیر.جهت طنز گفتم)

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ در 20:16، aref.faridy گفته است:

آپدیت تاپیک

برای کنترل rgb کارت

سلام

رم ها چون از طریق هدر به مادربرد متصل نیستن به همین بابت بطور پیش فرض مادربرد قادر به هماهنگ سازی و دستور دهی به اونها نیست باید از نرم افزار شرکتی خود سازنده رم ها استفاده کنید یا پلاگینی رو که شرکت سازنده برای رم ها میده برون رو نصب کنید تا مادربرد اون ها رو جهت هماهنگ سازی شناسایی کنه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام

رم ها چون از طریق هدر به مادربرد متصل نیستن به همین بابت بطور پیش فرض مادربرد قادر به هماهنگ سازی و دستور دهی به اونها نیست باید از نرم افزار شرکتی خود سازنده رم ها استفاده کنید یا پلاگینی رو که شرکت سازنده برای رم ها میده برون رو نصب کنید تا مادربرد اون ها رو جهت هماهنگ سازی شناسایی کنه

این رو میدونم دوست عزیز

بحث اینجاست که همون نرم افزار RGB گیگابایت شاید رم هارو خراب میکنه

ویرایش شده توسط aref.faridy
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام

برنامه های RGB مثل RGB Fusion می تونن رنگ LED رو کنترل کنن چون رم های جدید برای LED روی بردشون controller دارن.

در جواب استارتر هم باید بگم که بله متاسفانه برنامه RGB Fusion کلا سیستم های قدیمی رو نابود می کنه. توی این تاپیک هم چند نفر حتی با گرافیک 1660بعد از نصب RGB FUSION 2.0 رم هاشون Brick شده و ظاهرا چیپ SPD ( مطمئن نیستم دقیقا چی می شه) خراب می کنه.

https://linustechtips.com/topic/1430300-rgb-fusion-20-killing-ddr3-ram/

خلاصه داخل همین تاپیک میگن ظاهرا اگه بشه چیپ SPD رم ها رو فلش کرد قابل بازیابیه اما چطوریش یا اینکه کسی صحبتی در این مورد کرده باشه نبود.

ویرایش:
چیپ SPD ظاهرا می شه چیپستی که اطلاعات معرفی رم روش موجوده و برنامه ها بر اساس همین چیپ اطلاعات مربوط به رم رو بدست میارن و دستورات رو بهش منتقل می کنن.

In computing, serial presence detect (SPD) is a standardized way to automatically access information about a memory module.

ظاهرا هم اینطور که پیداست (بر اساس اطلاعاتی که توی اون تاپیک موجوده)، کاربرا بعد از بوت شدن به ویندوز و اجرا شدن RGB Fusion، وقتی RGB Fusion می خواد قطعات رو شناسایی کنه و اطلاعات RGB رو بفرسته سیستم هنگ می کنه ( رم ها Brick می شن). و خلاصه "احتمالا" برنامه RGB Fusion طی همین شناسایی اطلاعات RGB رو هم به چیپ SPD میفرسته و باعث brick شدن رم می شه. چیز قطعی نمی شه گفت ولی این حدس منه.

نظر شخصی من هم اینکه RGB و این آتو آشغالا رو واقعا باید بی خیالش شد. تمام این برنامه های کنترول کننده RGB برای خودشون Bloatware هستن.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است:

باز شروع شد.دوست عزیز من 11 سال سابقه کار توی نیروگاه دارم.تا حالا ندیدم پاورهای گرین صدای تراکتور بدن.خودم هم زیاد پاور عوض کردم صدای تراکتور نمیده😂.محاله بحث پاور نباشه یه نفر سریع میاد میگه گرین خوب نیست برو کولر مستر بخر.مثلا نمیگن evga  یا fsp خوب نیست برو کولر مستر بخر.فقط میگن گرین خوب نیست برو کولر مستر بخر😂(شما به دل نگیر.جهت طنز گفتم)

والا منم سر تجربه گفتم پاور قبلی گرین بود صدای تراکتور میداد بعد که همون مدل کولر مستر گذاشتم بسیار بسیار بی صدا شده سیستم حالا حتما گوش های ما ایراد داره!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
35 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است:

والا منم سر تجربه گفتم پاور قبلی گرین بود صدای تراکتور میداد بعد که همون مدل کولر مستر گذاشتم بسیار بسیار بی صدا شده سیستم حالا حتما گوش های ما ایراد داره!

من پاور کولر مستر داشتم فن استاپ داشت از این سری های جدید بود هر وقت فنش روشن خاموش میشد یه لرزه ای تو کیس مینداخت 

قبل از اینکه به هارد اسیب برسونه 

بازش کردم همون گرین خودم رو انداختم 

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، HK888 گفته است:

برنامه های RGB مثل RGB Fusion می تونن رنگ LED رو کنترل کنن چون رم های جدید برای LED روی بردشون controller دارن.

در جواب استارتر هم باید بگم که بله متاسفانه برنامه RGB Fusion کلا سیستم های قدیمی رو نابود می کنه. توی این تاپیک هم چند نفر حتی با گرافیک 1660بعد از نصب RGB FUSION 2.0 رم هاشون Brick شده و ظاهرا چیپ SPD ( مطمئن نیستم دقیقا چی می شه) خراب می کنه.

https://linustechtips.com/topic/1430300-rgb-fusion-20-killing-ddr3-ram/

خلاصه داخل همین تاپیک میگن ظاهرا اگه بشه چیپ SPD رم ها رو فلش کرد قابل بازیابیه اما چطوریش یا اینکه کسی صحبتی در این مورد کرده باشه نبود.

ویرایش:
چیپ SPD ظاهرا می شه چیپستی که اطلاعات معرفی رم روش موجوده و برنامه ها بر اساس همین چیپ اطلاعات مربوط به رم رو بدست میارن و دستورات رو بهش منتقل می کنن.

In computing, serial presence detect (SPD) is a standardized way to automatically access information about a memory module.

ظاهرا هم اینطور که پیداست (بر اساس اطلاعاتی که توی اون تاپیک موجوده)، کاربرا بعد از بوت شدن به ویندوز و اجرا شدن RGB Fusion، وقتی RGB Fusion می خواد قطعات رو شناسایی کنه و اطلاعات RGB رو بفرسته سیستم هنگ می کنه ( رم ها Brick می شن). و خلاصه "احتمالا" برنامه RGB Fusion طی همین شناسایی اطلاعات RGB رو هم به چیپ SPD میفرسته و باعث brick شدن رم می شه. چیز قطعی نمی شه گفت ولی این حدس منه.

نظر شخصی من هم اینکه RGB و این آتو آشغالا رو واقعا باید بی خیالش شد. تمام این برنامه های کنترول کننده RGB برای خودشون Bloatware هستن.

پس واقعا احتمالش هست نرم افزاری باشه

متشکرم دوست عزیز لطف کردید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...