رفتن به مطلب

کدوم قلم نوری؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب. من میخوام برای کارم (ادیتور فرش) یک قلم نوری تهیه کنم. بین این دو مدل موندم:  one by wacom و intuos. میخوام بدونم فارغ از میانبرهایی که روی تبلت اینتوس هست آیا مورد دیگیری در برتری این مدل هست؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

بنظرم اگه از نظر مالی میتونید بودجه رو بیشتر کنید از مدل های سینتیک یا وکام وان وردارید بهتره چون اینکه آدم مستقیم به جایی که داره طرح رو میکشه نگاه کنه خیلی راحت تر و بهتر اینه که نگاه یه جای دیگه باشه و دست یه جای دیگه

هرچند اون هم با تمرین اوکی میشه و کسی که حرفه‌ایه قطعا مشکلی نداره ولی بازم اینکه مانیتور مستقیم جلوی دید باشه بنظرم خیلی بهتره

ولی بین این دو مدل

مدل های اینتوس تاجایی که من میدونم اکثرا بلوتوثی هستن که خب اینکه سیم نداشته باشن خیلی راحتی کار باهاش رو بیشتر میکنه و مدل های سیم دار همش سیمش تو دست و پاس(حداقل من خودم مشکل دارم با سیمش😅)

از نظر سایزی هم مدل های اینتوس سایز بندی دارن و طبیعتا هرچی بزرگتر باشه راحتی کار باهاش بیشتره

قلم های اینتوس هم از نوع قلم های 4k ان که نسبت به قلم های 2k مدل های دیگه از حساسیت به فشار بیشتری برخوردارن که نمیدونم آیا این آپشن براتون مهمه یا نه

و اینکه همونطور که خودتون گفتید اینتوس یه سری میانبر و نرم افزار هم داره که میتونه کاربردی باشه(؟)

در کل بنظر من اینتوس برای کار های حرفه‌ای بیشتر جوابه و وان بای بیشتر بدرد کار های ساده تر مثل تدریس یا طراحی های مقدماتی میخوره

اگه بودجتون میرسه بنظرم اینتوس بگیرید و یا اگه بیشتر هم میتونید وکام وان یا سینتیک بخاطر داشتن مانیتور میتونه کار رو راحت تر کنه

ولی بازم به خودتون بستگی داره که چه آپشن هایی مدنظرتونه (مثل سایز، سیم دار بودن یا بلوتوثی، حساسیت به فشار یا دیسپلی)

ویرایش شده توسط DarkMERC
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مدل دقیق تر قلم ها رو بفرستید. اینتوس خودش سه مدل داره، مدل وان هم چند مدل و سایز بندی داره و حتی مدل تبلت گرافیکی ش هم هست. ولی چیزی که من دیدم، مدل وان سایز مدیوم 2048 درجه حساسیت داره که برای قلم های فعلی، دقت پایینی  محسوب میشه، من پیشنهاد میدم برند xp pen رو هم یه نگاهی بندازید. مخصوصا مدل دکو 01

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

سلام

بنظرم اگه از نظر مالی میتونید بودجه رو بیشتر کنید از مدل های سینتیک یا وکام وان وردارید بهتره چون اینکه آدم مستقیم به جایی که داره طرح رو میکشه نگاه کنه خیلی راحت تر و بهتر اینه که نگاه یه جای دیگه باشه و دست یه جای دیگه

هرچند اون هم با تمرین اوکی میشه و کسی که حرفه‌ایه قطعا مشکلی نداره ولی بازم اینکه مانیتور مستقیم جلوی دید باشه بنظرم خیلی بهتره

ولی بین این دو مدل

مدل های اینتوس تاجایی که من میدونم اکثرا بلوتوثی هستن که خب اینکه سیم نداشته باشن خیلی راحتی کار باهاش رو بیشتر میکنه و مدل های سیم دار همش سیمش تو دست و پاس(حداقل من خودم مشکل دارم با سیمش😅)

از نظر سایزی هم مدل های اینتوس سایز بندی دارن و طبیعتا هرچی بزرگتر باشه راحتی کار باهاش بیشتره

قلم های اینتوس هم از نوع قلم های 4k ان که نسبت به قلم های 2k مدل های دیگه از حساسیت به فشار بیشتری برخوردارن که نمیدونم آیا این آپشن براتون مهمه یا نه

و اینکه همونطور که خودتون گفتید اینتوس یه سری میانبر و نرم افزار هم داره که میتونه کاربردی باشه(؟)

در کل بنظر من اینتوس برای کار های حرفه‌ای بیشتر جوابه و وان بای بیشتر بدرد کار های ساده تر مثل تدریس یا طراحی های مقدماتی میخوره

اگه بودجتون میرسه بنظرم اینتوس بگیرید و یا اگه بیشتر هم میتونید وکام وان یا سینتیک بخاطر داشتن مانیتور میتونه کار رو راحت تر کنه

ولی بازم به خودتون بستگی داره که چه آپشن هایی مدنظرتونه (مثل سایز، سیم دار بودن یا بلوتوثی، حساسیت به فشار یا دیسپلی)

ممنون از پاسخ و و وقتی که گذاشتین...والا اندازه سری مانیتور نمیتونم هزینه کنم. با توجه به صحبت های که گفتی میرم برای خرید اینتوس

دمت گرم ممنونم

18 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

مدل دقیق تر قلم ها رو بفرستید. اینتوس خودش سه مدل داره، مدل وان هم چند مدل و سایز بندی داره و حتی مدل تبلت گرافیکی ش هم هست. ولی چیزی که من دیدم، مدل وان سایز مدیوم 2048 درجه حساسیت داره که برای قلم های فعلی، دقت پایینی  محسوب میشه، من پیشنهاد میدم برند xp pen رو هم یه نگاهی بندازید. مخصوصا مدل دکو 01

سلام لطف کردی داداش...اگر رزلوشن پایینی داره پس میرم برای همون اینتوس...ممنونم ازت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز. بنده به عنوان کسی که اوقات فراغت آرت میزنم برای دل خودم بهت میگم اینتوئس بردار و قلم مانیتور رو فراموش کن. بی سیم بودن، خرابی کمتر، قیمت کمتر نسبت به کارایی، تنوع توبازار مخصوصا دست دوم و از همه مهم تر ارگنومی. تو قلم مانیتور شما همش داری به پایین کار میکنی و بعد از 10-15 دقیقه گردن درد میگیری، شک نکن. قلم تبلت مثل همین ایتوئس، عین موس و کیبورد میمونه یعنی مستقیم به ماینتور نگاه میکنی و دستت داره کاره خودشو میکنه. یکم به زمان نیاز داره تا یاد بگیرید ولی مطمئن باشید ضرر نمیکنید. one by خوبه ولی برای یادگیری نه انجام پروژه. اینکه میبینید حرفه ای ها از سری سنتیک پرو در اندازه بزرگ استفاده میکنن اول در آمد سنگین دارن و دوم کلاس کارشونه که ابزار حرفه ای داشته باشن. وگرنه تو شرایط برابر هر دو محصول یک خروجیو میدن. همه چیز به آرتیستش بستگی داره. این حساسیت و اینا هم همش بازار گرمیه مثل DPI تو موس و...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...