رفتن به مطلب

DAC/AMP با صدای گرم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من هیچ تجربه ای از دک های صوتی ندارم توی شهر ما از این تجهیزات صوتی ندارن که من برم و صدا ها رو آزمایش کنم

یکم تحقیق کردم چند تا مورد و پیدا کردم و نظرات مربوط به هر کدام و خوندم 

_یکی می گفت ifi zen dac خوبه ، اما در جوابش یکی می گفت هیچ فرقی با صدای مادربردت نداره  خرج اشتباهی هست نخر!

_یکی می گفت ifi hip dac 2  صدای گرمی داره خوبه

_یکی می گفت nano dac خوب بود 

_یکی می گفت کریتیو دسکتاپ داشت خیلی خوب بود راضی بود

_یکی گفت fiio k5 pro  دارم هدفون سنهایزر گرون و هم خوب درایو میکنه

_ یکی دیگه هم می گفت من یک D30 داشتم وقتی هدفون و بار اول روی گوشم گذاشتم دو ساعت سرم و جلو عقب می کردم ( به خاطر کیفیت صداش)

_یکی هم می گفت فقط qudelix k5 خوبه...هم برای کامپیوتر و هم برای گوشی بهترین گزینه هست 

چند تا مورد دیگه هم بود یادم نیست

در آخر هم نکاتی که متوجه شدم

_صدا ها گرم , سرد , v شکل و تاریک و یا فلت و خنثی هستند

_بین اینها صدای گرم از همه  لذت بخش تر هست 

_دک های ess و Sabre صدای سرد دارند و چندان جالب نیستند 

توصیه می کردند سعی کنید دک با چیپ AKM بخرید که گرمتر و بهتر است و یا یک چیپ دیگه که اسمش یادم نیست که اون گرمترین صدا رو داره

ضمنا من هدفونم v شکل است متاسفانه( نمی دونستم چیه اصلا ) مید رنج اون پایین میاد و لو رنج و های رنج اون بالا هستند صداش جالب نیست!

مادربردم هم نسل یازده ایسوس راگ هست و دک صدای جدا برای تفکیک جزییات نداره

چه دکی برای جبران صدای تاریک هدفون من مناسب هست خودتون تجربه ای دارین؟

ویرایش شده توسط Hadi2560
لینک به دیدگاه

سلام ، اگر تهرانی هدفونتو بردار برو مغازه هایی که میفروشن ، تک تک تست کن، هر کدوم به سلیقه ات خورد بردار

این نوع مسائل بیشتر سلیقه ای هست ، صدای گرم مدنظر من با صدا گرمی که مدنظرته شاید اختلاف کنه ، و همونطور که خودت هم گفتی درباره دوستان ، هر کدومشون به سلیقه ی خودشون یه موردی رو معرفی میکردن

لینک به دیدگاه

تهران جایی رو میشناسید که همه ی این دک ها رو داشته باشند من تست کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام

اگر تهران رفتید یه سر به ایران هدفون بزنید .

همه ی مدل هایی که اسم بردید رو که فکر نمیکنم جایی باشه بتونید تست کنید . اما آخرین باری که به فروشگاهشون رفتم چندین مدل برای تست در دسترس مردم گذاشته بودن .
برای مشاوره هم میتونید باهاشون در ارتباط باشید از طریق کامنت سایت .

لینک به دیدگاه

سلام وقتت بخیر

من دک  iFi Zen DAC V2 دارم که با هدفون audio technica m50x استفاده میکنم و خیلی خیلی هم راضی هستم

و اصلا قابل مقایسه با کارت صدا مادربرد نیست به هیچ وجه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است:

سلام وقتت بخیر

من دک  iFi Zen DAC V2 دارم که با هدفون audio technica m50x استفاده میکنم و خیلی خیلی هم راضی هستم

سلام دستت درد نکنه

_خودش امپلی فایر داره ؟

_صداش به صدای مادربرد های رده بالا میرسه؟

_تفکیک و پردازش جزییات ریز پس زمینه و جدا سازی های انواع صدا های اصلی و فرعی موجود در صحنه مثلا برای یک صحنه ی شلوغ جنگ در گیم ها چطوره؟

ویرایش شده توسط Hadi2560
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است:

سلام وقتت بخیر

سلام

دوست عزیز منم هدفون msr7 دارم و ifi hip dac 2 میتونم از تجربتون استفاده کنم؟ 

چه پلیری استفاده میکنید؟ بجز نصب درایور ifi  چکارایی انجام دادی؟ 

اطلاعی از کابل بالانس نداری؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ در 19:37، Hadi2560 گفته است:

سلام دستت درد نکنه

_خودش امپلی فایر داره ؟

_صداش به صدای مادربرد های رده بالا میرسه؟

_تفکیک و پردازش جزییات ریز پس زمینه و جدا سازی های انواع صدا های اصلی و فرعی موجود در صحنه مثلا برای یک صحنه ی شلوغ جنگ در گیم ها چطوره؟

سلام مجدد، شرمنده بابت تاخیر خیلی زیاد در جواب

اصلا قابل مقایسه با کارت صداری مادربرد نیست، بله خودش آمپلی فایر داره و به خوبی این هدفون نسبتا بالا رده رو درایو میکنه
در مورد تجربه این رو میتونم بگم که زمانی که تازه این دک رو به همراه هدفون خرید و برای اولین بار رو گوشم گذاشتم 
حقیقتش فرق زیادی بین هدفون قبلیم که رپو 700-800 تومنی بود حس نکرد، بعدش کم کم که هدفون درایو شد 
تفاوت از زمین تا آسمون بودش، اصلا به هیچ وجه قابل مقایسه نیست اصلا لولشون فرق میکنه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ در 21:07، arvin_393 گفته است:

سلام

سلام هم شهری، عذرمیخوام بابت تاخیر (عذرخواهی اکنم)

والا از پلیرهای مختلفی مثه جت اودیو، پات پلیر و پلیر خود ویندوز 11 استفاده میکنم
درایور فقط خود ifi وصل کردم و میتونم بگم خیلی رضایت دارم از کیفیت صدای خروجی
خب البته بیشتر سورس های موزیکم 320 ولی flac و سایر فرمهای قویتر هم دارم که واقعا خوبن
از کابل بالانس خیر، در کل بخوام بگم دک کاملا انتظارات من رو برآورده کرده حالا شاید بعدا یه هدفون بالا رده تر بگیرم
البته این هدفون کاملا من رو راضی میکنه.

لینک به دیدگاه

تا زمانی که پردازش فایل موزیک مستقیم و تمام و کمال روی خود دک انجام نشه نمیتونید تفاوت زیادی رو زمان استفاده از دک متوجه بشید و از تمام پتانسیل دک استفاده کنید
برای اجرای موزیک به صورت مستقیم روی دک یا اصطلاحا BIT-PERFECT باید از پلیر هایی مثل JRIVER یا BEE MUSIC PLAYER استفاده کنید و خروجی رو روی دک اکسترنال قرار بدید

در ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ در 21:07، arvin_393 گفته است:

سلام

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Ali Alborz گفته است:

تا زمانی که پردازش فایل موزیک مستقیم و تمام و کمال روی خود دک انجام نشه نمیتونید تفاوت زیادی رو زمان استفاده از دک متوجه بشید و از تمام پتانسیل دک استفاده کنید
برای اجرای موزیک به صورت مستقیم روی دک یا اصطلاحا BIT-PERFECT باید از پلیر هایی مثل JRIVER یا BEE MUSIC PLAYER استفاده کنید و خروجی رو روی دک اکسترنال قرار بدید

با اجازه استارتر

بزرگوار حالا پیرو همین گفته شما کارت صدا رو چی پیشنهاد میکنید با همین فرض که ifi hip dac2نقش فقط امپلی فایر رو داشته باشه 

هدفون هم من dt990proمدنظر دارم برای دوستم شایدم  رفتمdt770pro گرفتم براش حالا فعلا دارم رو این دو فکر میکنم (مدنظر البته برای گیم هست)

خودم کارت creative ae7 رو مدنظر داشتم ولی نیست و  اگرم بخواد از مالتیناسفارش بده قیمتش  زیادمیشه، فکرم رو ae5 رفته براش 

حالا نظر شما به طور کلی رو این ستاپ چیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...