رفتن به مطلب

صدای زیاد کولینگ دیپکول LS720

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

برای کولینگ دیپکول LS720 آیا راهی وجود داره که بتونیم صدای فنها رو کاهش بدیم؟ من تازه این کولینگ رو خریدم ولی به نظرم صداش خیلی زیاده‌

توی برنامه CPU-Z برای تست وقتی گزینه Stress CPU رو فعال میکنم تا فنها با حداکثر سرعت کار کنن تغییری تو صدای فنها احساس نمیکنم. منظورم اینه که تو دور بالا و تو دور پایین صدا به صورت یکنواخت بلنده

image.png.61ed0904be0dd7ff25c657d980f49752.png

بعضی جاها دیدم که گفتن با تعویض فنها به فن Arctic P12 مشکل صدای فنها کمتر شده، کسی در این مورد تجربه ای داره؟ به نظرتون ارزش داره فنها رو تعویض کنیم؟

ممنون

لینک به دیدگاه

به ترتیب فن های فناتک، نوکتوا و ارکتیک ساکت ترین فن های دنیارو میسازن و نویزشون به طور عجیبی کم هست و قطعا اگر عوض کنین هم دما کمتر میشه هم نویز

ولی اگر فن ها همیشه با ماکسیموم سرعت میچرخن ربطی به نوع فن نداره حتی بی کیفیت ترین فن ها هم تو سرعت پایین نویز خاصی ندارن

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Ramkal گفته است:

سلام

برای کولینگ دیپکول LS720 آیا راهی وجود داره که بتونیم صدای فنها رو کاهش بدیم؟ من تازه این کولینگ رو خریدم ولی به نظرم صداش خیلی زیاده‌

توی برنامه CPU-Z برای تست وقتی گزینه Stress CPU رو فعال میکنم تا فنها با حداکثر سرعت کار کنن تغییری تو صدای فنها احساس نمیکنم. منظورم اینه که تو دور بالا و تو دور پایین صدا به صورت یکنواخت بلنده

image.png.61ed0904be0dd7ff25c657d980f49752.png

بعضی جاها دیدم که گفتن با تعویض فنها به فن Arctic P12 مشکل صدای فنها کمتر شده، کسی در این مورد تجربه ای داره؟ به نظرتون ارزش داره فنها رو تعویض کنیم؟

ممنون

درود بر شما و بر همه دوستان

وقتی با اعمال فشار به سی پی یو سرعت فنها تغیر نمیکنه احتمال داره سوکت فنها به درستی سرجای خودشون نصب نشده باشن ،یه عکس از اتصال سوکت ها بزارید

یا اگر امکانش هست ترتیب نصب فعلی شامل سوکت پمپ ، و سه سوکت فن رو اعلام کنید

مدل مادر بورد(برای مکان سوکتها لازمه) و سی پی یو رو هم اعلام کنید

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Ramkal گفته است:

سلام

ممنون

نمیشه که باید در حالت بیکاری دور فنها پایین بیاد.

مشخصات کامل سخت افزاری سیستم شما چیه؟

چه کسی سیستم رو اسمبل کرده؟

فنهای واتر کولر و برق پمپ، به کدام کانکتور ها وصل شدند؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کیس های دیپکول رو میدونم یه سیم با چند انشعاب داره که همه ی فن ها به اون وصل میشن و اون به یکی از سوکت ها مادربرد، شاید کولر شما هم به همین شکله.

یه باگ بزرگی که این سیم داره، تمام سیم های سیگنال دور فن به هم وصله و چون همه ی فن ها با یه سرعت نمیچرخن، خطا ایجاد میکنه و فن با حداکثر دور میچرخه، اگر اینجوریه، فن ها رو تک تک به برد وصل کنید، یا سیم سوم اون کابل رابط که بهش وصله رو، از جای اتصال فن اول به بعد قطع کنید که فقط دور موتور فن اول رو بگیره و همه ی فن ها با همون تنظیم شن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کنترلر نداره مگه ؟ کنترلرش با چی به سیستم وصل شده؟ 

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما و بر همه دوستان

وقتی با اعمال فشار به سی پی یو سرعت فنها تغیر نمیکنه احتمال داره سوکت فنها به درستی سرجای خودشون نصب نشده باشن ،یه عکس از اتصال سوکت ها بزارید

یا اگر امکانش هست ترتیب نصب فعلی شامل سوکت پمپ ، و سه سوکت فن رو اعلام کنید

مدل مادر بورد(برای مکان سوکتها لازمه) و سی پی یو رو هم اعلام کنید

سلام

سوکتها رو طبق دفترچه راهنما وصل کردم (عکس زیر)
اون دو قسمت هم که با رنگ قرمز مشخص کردم منظورم این بوده که به همون پورت مشخص شده وصل کردم
image.thumb.png.c42d443fa37442ba11ceaac2f0f4cf8e.png

عکس اتصالات سه تا فن:

image.thumb.jpeg.682661d1d2b483f8338116ffdc0043ae.jpeg

نماهای دیگه:

image.thumb.jpeg.9155c2e0bf4f6ff3291bd06f24ff4d8a.jpeg

image.thumb.jpeg.2edfbc5c12e5687e1a3d78c6a6f19736.jpeg

image.thumb.jpeg.d1d747e00af008a743a4677f539eda9a.jpeg

image.thumb.jpeg.ecda885f7c3965e64b1ffc06f87ae2f6.jpeg

ویرایش شده توسط Ramkal
لینک به دیدگاه

صدای فنها همیشه ثابته و به نظرم زیاده

تو ویدئوی زیر قرار دادم، میتونید مشاهده بفرمایید

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

نمیشه که باید در حالت بیکاری دور فنها پایین بیاد.

مشخصات کامل سخت افزاری سیستم شما چیه؟

چه کسی سیستم رو اسمبل کرده؟

فنهای واتر کولر و برق پمپ، به کدام کانکتور ها وصل شدند؟

کلا همیشه صدای فن بالاس، صداش مثل صدای فن حلزونی ماینرهاس البته یه کم کمتر!!

سیستم رو خودم اسمبل کردم طبق دفترچه راهنما

مادربرد: ASUS Prime Z790-P WIFI D4
پردازنده: Intel Core i5-13600K
گرافیک: ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition
کولینگ: DeepCool LS720
پاور: FSP HYDRO G PRO 750W Gold Full Modular

عکس کانکتور و سوکتها رو تو پست قبلی گذاشتم

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است:

کنترلر نداره مگه ؟ کنترلرش با چی به سیستم وصل شده؟ 

منظورتون از کنترلر چیه؟

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، Ramkal گفته است:

درود باید ب AIO Pump وصل کنی
اون سی پی یو فن معمولا برای ایر کولر ها استفاده میشه یا هم فن اورجینال خوده سازنده(همCPU OPT)
همین مورد برعکسش هم صدق میکنه شما اگر ایر کولر رو ب AIO pump وصل کنی صدای تراکتور میده و از حالت PMW خارج میشه میره رو اخرین دوره فن
تست کن ببین اوکی میشه یا نه
معمولا این کولرای AIo دوره فن هاشون با توجه ب دمای سی پی یو کمو زیاد میشه بعیده هم سیستم روشن میشه انگار موتور هواپیما روشن شده

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

درود باید ب AIO Pump وصل کنی
اون سی پی یو فن معمولا برای ایر کولر ها استفاده میشه یا هم فن اورجینال خوده سازنده(همCPU OPT)
همین مورد برعکسش هم صدق میکنه شما اگر ایر کولر رو ب AIO pump وصل کنی صدای تراکتور میده و از حالت PMW خارج میشه میره رو اخرین دوره فن
تست کن ببین اوکی میشه یا نه
معمولا این کولرای AIo دوره فن هاشون با توجه ب دمای سی پی یو کمو زیاد میشه بعیده هم سیستم روشن میشه انگار موتور هواپیما روشن شده

خیلی ممنون
درست شد
سیم مربوط به بلاک باید به AIO_PUMP وصل میشد و سیم انتهای فنها باید به CPU_FAN وصل میشد

الان دیگه صدایی وجود نداره، بعضی وقتها شک میکنم که کیس روشنه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با عرض معذرت از بزرگان جمع، پشمام😐این چرا کنترلر نداره؟؟؟ اینقدر ls720 میگن، اونوقت کنترلر نداره؟؟؟؟ 😐

خداروشکر رفع شد

لینک به دیدگاه

نتایجی که با جابجا کردن سوکتها بدست آوردم رو به صورت عکس اینجا میزارم، شاید بدرد دوستان بخوره

image.thumb.png.5036cbd2d48f59951805d2d02fde73be.png

باز هم ممنون از راهنمایی های دوستان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه سیستم کابل کشی و اتصال غیر استانداردی، برگام! از دیپ کول بعید بود

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Ramkal گفته است:

خیلی ممنون
درست شد
سیم مربوط به بلاک باید به AIO_PUMP وصل میشد و سیم انتهای فنها باید به CPU_FAN وصل میشد

الان دیگه صدایی وجود نداره، بعضی وقتها شک میکنم که کیس روشنه!

خداروشکر ک مشکلت حل شد
انجام وظیفه بود

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

چه سیستم کابل کشی و اتصال غیر استانداردی، برگام! از دیپ کول بعید بود

این بهترین، منظم ترین، بهینه ترین و ساده ترین  سیستم کابل کشی و استاندرادی هست که بنده تا حالا دیدم

کولر بنده هم همین مدل هست

اول اینکه کابل pwm  و rgb یکی شده دوم اینکه با تغذیه فن ها به صورت سری و پشت سرهم دیگه دردسر کابل کشی رو نداری ، سوم اینکه از شر کنترلر خلاص میشی و در اسمبل کارت راحت تر میشه و چهارم اینکه برای نورپردازی پمپ و فن ها تنها یک کانکتور argb روی مادربرد نیاز داری

لینک به دیدگاه

نصب رم ها اشتباه هست

یکی از این دو حالت باید باشه

اسلات ۲ و ۴ یا ۱ و ۳

لینک به دیدگاه

بله دوستمون درست اشاره کردن

نصب رم ها اشتباهه

در ضمن 

برای حفظ ظاهر بهتر کولینگ باید فن ها رو بگونه ای نصب کرد که سیم ها دیده نشه یعنی باید فن ها رو بچرخونی تا سیم ها اونطرف بیافتن

کلا اسمبل خوبی انجام ندادین

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Ramkal گفته است:

سیستم رو خودم اسمبل کردم طبق دفترچه راهنما

مادربرد: ASUS Prime Z790-P WIFI D4
پردازنده: Intel Core i5-13600K
گرافیک: ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition
کولینگ: DeepCool LS720
پاور: FSP HYDRO G PRO 750W Gold Full Modular

عکس کانکتور و سوکتها رو تو پست قبلی گذاشتم

دوست خوبم، اسمبل فاجعه است، بلاک هم بد بسته شده، قطعا درست روی پردازنده چفت نشده، مطمئن نیستم پلاستیک زیر بلاک رو جدا کردین یا نه، همچنین نحوه چینش رمها مشکل داره، نحوه مدیریت کابل کشی مشکل داره. اینو باید یه نفر که اسمبل بلد هست مجدد اسمبل کنه، بعد  اگر مشکل رفع نشد ادامه تاپیک رو بدیم.

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

دوست خوبم، اسمبل فاجعه است، بلاک هم بد بسته شده، قطعا درست روی پردازنده چفت نشده، مطمئن نیستم پلاستیک زیر بلاک رو جدا کردین یا نه، همچنین نحوه چینش رمها مشکل داره، نحوه مدیریت کابل کشی مشکل داره. اینو باید یه نفر که اسمبل بلد هست مجدد اسمبل کنه، بعد  اگر مشکل رفع نشد ادامه تاپیک رو بدیم.

این آقا آرمین گل انجمن هست با حوصله به تایپیک های دوستان جواب میده 👌

لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

آرمین جان درست می فرمایند باید توسط یه نفر خبره در زمینه اسمبل باید مجدد بررسی و اصلاح بشه

ولی دو نکته

1- لوله های بلاک در موقعیت ساعت 6 هست و میشه گفت مطلوب ترین حالت ممکنه

2- این مدل بلاکش پلاستیک نداره و بدلیل نصب پد حرارتی توسط شرکت تو یه طلق قرار گرفته که طلق پلاستیکی جهت نصب جدا شده 

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
51 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

چرا کنترلر نداره این ls720 🤣🤣🤣

بیخود نیست بهش میگیم دیپدول😁

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
13 ساعت قبل، rajah گفته است:

این بهترین، منظم ترین، بهینه ترین و ساده ترین  سیستم کابل کشی و استاندرادی هست که بنده تا حالا دیدم

کولر بنده هم همین مدل هست

اول اینکه کابل pwm  و rgb یکی شده دوم اینکه با تغذیه فن ها به صورت سری و پشت سرهم دیگه دردسر کابل کشی رو نداری ، سوم اینکه از شر کنترلر خلاص میشی و در اسمبل کارت راحت تر میشه و چهارم اینکه برای نورپردازی پمپ و فن ها تنها یک کانکتور argb روی مادربرد نیاز داری

این یه مزیته براش، اما فکر کنید یکی از فن ها مشکل پیدا کنه یا هر چیز دیگه، فن یدکی ای براش نیست. یا اینکه اون تیکه کابل تبدیلش خراب شه، کلا بلا استفاده میشه.

لینک به دیدگاه

فقط همون فن از دور خارج میشه

و مشکلی برای دو فن دیگه و پمپ پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...