رفتن به مطلب

انتخاب بین مانیتور 24 یا 27 فیلیپس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

6 ساعت قبل، alirezamrl گفته است:

سپاس از راهنمایی
بله خودم که قطعا سامی رو دوست دارم از قدیم خیلی از مانیتورهاشو داشتم الانم 27t350 رو دارم فقط چون 75 هرتز هست میخوام بفروشم و 144 بگیرم باتوجه به گرافیکم که 6700 هست رزولوشن 2k رو انتخاب کردم ..
نهایت بودجه 9 تومن هست که فکر میکنم همین فیلیپس بهتر از بقیه باشه (مسترتک - ویوسونیک) حالا مسترتک رو نمیدونم چجوریه در برابر فیلیپس ولی نمیشه ریسک کرد و خریدش ..

منم g5 27  دارم و راضیم 

در مورد کمی مرده بودن رنگ هم میتونید vibrance بزارید روی 60

Screenshot (95).png

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام وقت بخیر
من میخوام مانیتور 27 اینچ بخرم برای کاربری طراحی و تدوین میخوام و شاید گاهی هم گیم

2 مانیتور انتخاب کردم که متفاوتن و نمیدونم کدوم بهتره !! Tuf Gaming Asus

یکی 4k هست اما 60 هرتز و اون یکی FHD هست ولی 280 هرتز !!
ممنون میشم که راهنمایی کنید تا ببینم نسبت به کاربری من کدوم برای شرایط کاریم بیشتر بدردم میخوره

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Mohammad.Salehi گفته است:

من میخوام مانیتور 27 اینچ بخرم برای کاربری طراحی و تدوین میخوام و شاید گاهی هم گیم

xiaomi MI 2k

lenovo y27q30

بجز این 2تا بقیه تو در دیوارن

حاصل تحقیقات منه و نظر منه

اگر گارانتی مهمه برات گزینه اول 

اگر گارانتی مهم نیست گزینه دوم

فرق خاصی باهم ندارن بجز طراحی و زیبایی 

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Mohammad.Salehi گفته است:

سلام وقت بخیر

ممنون میشم که راهنمایی کنید تا ببینم نسبت به کاربری من کدوم برای شرایط کاریم بیشتر بدردم میخوره

سلام برای گیم قطعا اون که 280 هرتزه

ولی برای طراحی، پنل مانیتور و پوشش رنگ خیلی مهمه اگه مدل دقیقشون رو بگی بهتر میشه راهنمایی کرد

لینک به دیدگاه

سلام

گفتنی هارو دوستان گفتند ولی به یک چیز توجه کنید اگر قصدتون آنلاین هست  گرافیکتون با مانیتور 2k کافیه  ولی اگر آفلاین هم بازی میکنید باید بگم کارت شما برای fhd هم مناسب نیست  روی حداکثر تنظیمات . چه برسه به 2k اون هم هرتز بالا. مگر روی تنظیمات پایین تر بزارید و قید حداکثر رو بزنید . هرچه هم بره جلوتر اوضاع بدتر میشه.24 تراکم پیکسل بسیار بهتری نسبت به 27 داره در fhd. اگر قصدتون 27 هست حتما 2kبگیرید. البته اگر fhd هم بگیرید پس از مدتی عادت خواهید کرد. 

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Mohammad.Salehi گفته است:

سلام وقت بخیر

سلام بزرگوار

من بودم قطعا 4k شصت هرتز رو بر میداشتم. کیفیت رو فدای هرتز نکنید. عزیز من هرتز بالا فقط به درد آنلاین میخوره. این رو بهتون بگم اگر هرتز بالا بردارید و در بازیهای آفلاین گرافیکتون نکشه و fps پایین تری بده مثلا 160 هرتز خریدید و بازی روی 60 70 فرم اجرا بشه انگار دارید زیر 30 فرم روی 60 هرتز میگیرید و بریده شدن و لگ تصویر کاملا اذیتتون میکنه.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

من بودم قطعا 4k شصت هرتز رو بر میداشتم. کیفیت رو فدای هرتز نکنید. عزیز من هرتز بالا فقط به درد آنلاین میخوره. این رو بهتون بگم اگر هرتز بالا بردارید و در بازیهای آفلاین گرافیکتون نکشه و fps پایین تری بده مثلا 160 هرتز خریدید و بازی روی 60 70 فرم اجرا بشه انگار دارید زیر 30 فرم روی 60 هرتز میگیرید و بریده شدن و لگ تصویر کاملا اذیتتون میکنه.

بزرگوار شما دائما در حال اشتباه زدنی

1- روی تمامی پنل های امروزی قابلیت adaptive sync وجود داره که معمولا از 40 هرتز رو شروع میکنه به سینک کردن گرافیک و مانیتور در نتیجه بریدگی واگعی نیست دیگ

2- به خاطر تکنولوژی های پیچیده مانیتور ها، 60 فریم بسیاااااااااار روون هست به قدری رووون که اصلا باور نمیکنی 60 فریم هست حداقل اینو خودم خوب متوجهش شدم وقتی از 60 پریدم به 165 

3- FSR و XESS دوست شماست در بدترین حالت اینارو فعال میکنی

4- 4K برای بازی فاجعست ، به خاطر اینکه کوالیتی بازی ها در حدی نیست که با جزیات زیاد بخوای نگاهش کنی در نتیجه کیفیت داغون بافت ها و محیط میخوره تو چشمتون و لذت فریم بالارو هم از دست میدید بهترین انتخاب همون 2k هست 

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بزرگوار شما دائما در حال اشتباه زدنی

1- روی تمامی پنل های امروزی قابلیت adaptive sync وجود داره که معمولا از 40 هرتز رو شروع میکنه به سینک کردن گرافیک و مانیتور در نتیجه بریدگی واگعی نیست دیگ

2- به خاطر تکنولوژی های پیچیده مانیتور ها، 60 فریم بسیاااااااااار روون هست به قدری رووون که اصلا باور نمیکنی 60 فریم هست حداقل اینو خودم خوب متوجهش شدم وقتی از 60 پریدم به 165 

3- FSR و XESS دوست شماست در بدترین حالت اینارو فعال میکنی

4- 4K برای بازی فاجعست ، به خاطر اینکه کوالیتی بازی ها در حدی نیست که با جزیات زیاد بخوای نگاهش کنی در نتیجه کیفیت داغون بافت ها و محیط میخوره تو چشمتون و لذت فریم بالارو هم از دست میدید بهترین انتخاب همون 2k هست 

بله شمام دائما در حال ایراد گرفتنی هستنی

دوست عزیز گرافیک من و شما مشکلی نخواهد داشت منظور گرافیک ضعیف تر بود ولی شما روی گرافیک خودت اگر مانیتور هرتز بالا داری در بازی لاست یا بازیهای سنگین گرافیک رو بزار روی اولترا و سوپر رزولوشن رو فعال کن یا رزولوشن اسکال تا فرم دهی بیاد پایین و روی شصت فرم و اینا ببین میتونی دیگه بازی کنی یا نه بعد بیا دوباره ماجرا بگو. اکثر بازیها وقتی در مانیتورهای رفرش بالا میاد روی فرم پایین نمیشه بازی کرد این اذعان اکثر دوستان هست. منظور من این نیست که شما فکر میکنی. منظورم اینه که نمیشه بازی کرد و تجربه روونی و لذت بخشی بازی رو خراب میکنه. وگرنه وی سینس رو بهتر از شما بلدم. برو چک کن بعد بیا. منظور از بریدگی همینه. یعنی نشه بازی کرد واژه دیگه براش نداشتم . منظور عادت کردن چشم روی اون فرم هست. چرا فکر میکینی استادی و همه چیو میدونی در حالی که فقط چهارتا چیز توی گوگل سرچ کردی.

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

منظور گرافیک ضعیف تر بود و

شاید ایشون 4080 داره شما مگه غیب میدونی؟ الان شما از کجا میدونی گرافیک ایشون ضعیفه؟ اصلا بنده خدا کجا راجب قطعاتش حرف زده

5 ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

بازی لاست یا بازیهای سنگین گرافیک رو بزار روی اولترا و سوپر رزولوشن رو فعال کن یا رزولوشن اسکال تا فرم دهی بیاد پایین و روی شصت فرم و اینا ببین میتونی دیگه بازی کنی یا نه بعد بیا دوباره ماجرا بگو

بله آلان ویک رو با 50-60 فریم دارم میرم جلو و همه چیز روان و نرم هست 

از آلان ویک سنگین تر داری چیزی؟

آنچارتد هم با اسکیل 140 درصد رو 70 فریم دارم میرم جلو و بازم همه چی نرمه

هیچ کدوم هم تریک نزدم و فریم مصنوعی هم در کار نیست.

هیچ بریدگی تصویر هم ندارم 

شما کلا اطلاعاتت قدیمیه و بجز بحث درست کردن به درد چیزی نمیخوره.

6 ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

. وگرنه وی سینس رو بهتر از شما بلدم.

وی سینس دیگه چیه ؟ اها vsync؟

من صحبتی از vsync کردم الان؟

adaptive sync با vsync زمین تا اسمون فرقه. یکی نرم افزاریه یکی سخت افزاری

اصلا وجود vsync مضر هست و کسی از vsync استفاده نمیکنه دیگه.

همه چیو میدونی

خوب ببخشید که میدونم.

در حالی که فقط چهارتا چیز توی گوگل سرچ کردی.

اگه به سرچ کردنه باز دمم گرم سرچ میکنم حداقل به VSYNC نمیگم ویسینس!

شما همون اندازه باش و سرچ کن 

الان شما برو راجب adaptive sync و free sync و gsync سرچ کن.

وقتی خوندیش متوجه میشی 70درصد متنت پرید به خاطر اطلاعات غلط.

اینم اضافه کنم حتی دانشمندای دنیا هم خواستن chat gpt بسازن اومدن رو دیتای اینترنت که همون سرچ های منو شماست بهش آموزش دادن

موفق باشید

لینک به دیدگاه

وگرنه وی سینس رو بهتر از شما بلدم. برو چک کن بعد بیا. منظور از بریدگی همینه.

Vsync یا Gsync???

در ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ در 15:50، Mohammad.Salehi گفته است:

سلام وقت بخیر

هیچ کدوم   یه 2k  165hz بردار

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...