رفتن به مطلب

کمک برای خرید سیستم گیمینگ( HELLP ME GUYS )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان.میخواستم یه سیستم تا 3.000.000 جم کنم واسه بازی.کارت گرافیک EVGA GTX 580 دارم.در مورد CPU من 3570K رو انتخاب کردم ولی هنوز نخریدم .می خواستم نظر دوستان رو درباره این کارت و برندش بدونم.این CPU برای GAME خوبه؟ بهترین RAM BUS 1600 برای گیم چیه؟راستی من می خوام CPU رو OURCLOCK کنم کارت هم SLI کنم .با این وجود مادر برد رو چی بر دارم.؟ ببخشید که سوالا زیاد شد :wacko:.دیگه مرفی سیستم بر عهده اساتید.مرسی :D

post-11090-0-47749000-1344594663_thumb.jpg

ویرایش شده توسط mka19
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میتونی از میون این قطعات انتخابتو انجام بدی

post-10625-0-62821200-1344547548_thumb.png

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

مهمترین چیزی که نیاز داری مادربورده . ASUS P8Z77-V PRO انتخاب خیلی خوبیه . قیمتش رو نمیتونم دقیق بگم . ولی حدود 550 باید باشه .

پردازنده ای که انتخاب کردی خوبه . میتونی 3770 هم برداری . ولی تو بازی تفاوت زیادی بهت نمیده و 300 تومان اختلاف نمیارزه . پس همین مناسبه . حدود 500 تومانه .

کارت 580 داری . میخوای یکی دیگه بگیری . اگرمیخوای این کار رو بکنی الان انجام بده . چون تا چند وقت دیگه گیر نمیاد تو بازار . به هرحال برای 2 تا 580 باید پاور خوبی بگیری . پس حدود 350 تا 400 تومان باید برای یک پاور 1200 وات به بالا هزینه کنی.

رم رو هم میتونی یا 2 تا 4 گیگ برداری ، یا 2 تا 8 گیگ . هر چی حجم بیشتر باشه بهتره تو این سری پردازنده ها . البته 16 گیگ برای بازی زیاده . همون 2 تا 4 گیگ کافیه . فرکانس 1600 هم خوبه . بیشتر دیگه ارزش نداره . حدود 170-180 تومان برای رم خوب باید هزینه کنی . ولی با 130-140 هم میتونی بگیری .

هارد رو 1 ترا بگیر . ولی حتما SSD هم بگیر . 128 گیگ باشه خوبه . برای نصب ویندوز و نرم افزار . سرعت رو میبره بالا . با هم حدود 500 در میاد .

کیس هم به نظر من X7 یا X9 مدلهای خوبی هستن . X7 حدود 205 تومان و X9 حدود 265 تومان هستن .

درایو نوری رو هم جنس خوب بردار . پلکستور ها خوبن . حدود 60 تومان باید باشه .

بدون کارت گرافیک این سیستم حدود 2400-2500 در میاد . البته به خاطر نوسان قیمتها و نبودن قطعات تو بازار به این شکل گفتم . اگر دقیقتر میخوای شنبه برات توضیح میدم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم میتونی لحاظ کنی ولی با تغییرات کوچیک مثلا به جای مادربرد ازراک از مادربرد ایسوس استفاده کنی یا به جای 3770 از 3570 استفاده کنی یا به جای رمهای جی اسکیل از رمهای کرسیر استفده کنی خلاصه تغیر دست شماست و جیب هم جیب شماست

CPU:Intel Corei 7 3770K

Cooling:Green macho

Mobo:Asrock Fatal1ty Z77 Professional

Ram:8 Gb RapjawsX 1866

VGA:gtx670 evga sli

Case:Green X9or cooler master hafx

Power:Green 1035 or 1235

HDD:Seagate Barracuda 1TB or 2TB or 3 TB

SSD:OCZ Agility 3 or Agility 4 Vertex 3 or Vertex 4 60 or 120 G

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم میتونه کمکت کنه با قطعات جایگزین

post-10625-0-65160600-1344548555_thumb.png

اگه بودجتون رو ببرین بالا میتونم سیستم مبتنی بر پلتفرم 6 هسته ای اینتل رو هم برات بنویسم ولی به نظرم اصلا نیازی نیست هزینه زیادی صرف کنین همین سیستم ها میتونن بازیها رو به خاکو خون بکشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همیشه تو انتخاب قطعات بهترینها رو از لحاظ کیفیت انتخاب کنین که یک عمر بی دردسر بتونین از قطعات نهایت استفاده رو بکنین

اگه سوالی داشتین بنده بی مقدار در خدمتم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

اگه درست فهميده باشم شما 3 تومن پول دارين و يه گرافيک gtx 580 که خیلی در انتخاب قطعات کمک می کنه وقی هزینه یایتش پرداخت نشه و پولش بین قطعات دیگه تقسیم بشه

اگه ازقبل لواذم جانبي مثل مانيتور موس کيبورد اسپيکر داشتين خيلي راحت بودين و در هزينه هاتون خيلي صرفه جويي ميشد و قطعات اصلي بهتري انتخاب مي کردين

ram ddr3 bus 1600 انتخاب مناسب و خيلي خوبيه اما اگه بتونيد از برندهاي خوبي که به ترتيب اولويت ميگم تهيه کنيد بهتره . ميتونيد يه 8 گيگ (2.4)بخريد بعدا اضافه کنيد البته سعي کنید هر چهارکانال فعال باشه

1.crucial عاليه

2.corsair dominator or vengeance

3. black dragon geil

گرافیک خیلی خوبی از یه برند خوب دارین اگه بخوایین تعویض کنید حداقل حدود 200 تومن در فروش این کارت ضرر می کنید و مسلما مد نظرتون یه گرافیکی هست که از رابط PCI-E 3.0 کنه

که در این صورت توانایی خرید سری 600 NVIDIA رو نخواهید داشت و به اجبار سمت RADEON 7000 serie میرید که ضعیفتر از همون گرافیک خودتون هست

radeon 7850 حدود 550 هزار تومن هست

پس با همین گرافیک سر کنید تا انشاا... ارزون که شد یا جدیدا که اومدن اون موقع عوشض کنید

cpu هم اگه بتونید core i7 بخرید عالیه

i7 : 3770 or 3770s 700000T

i5 :3570k 480000T

مادربورد رو از سري z77 انتخاب کنيد و اولويت با asus باشه البته از نوع خوبش که بعدا اگه cpu ارزون شد و CORE i7 خریدین مجبور نباشي مين رو هم عوض کنيد

1.ASUS Maximus V Formula

2.ASUS P8Z77-V DELUXE 700000T

3.ASUS P8Z77-V PREMIUM

4.ASUS Z77 SABERTOOTH 600000T

ختما يه کيس بزرگ با فضاي داخلي زياد براي مادربورد انتخاب کنيد مثل green x9 که که با وجود واتر کولینگ و کابلهای زیاد مانعی برای تهویه هوا وجود نداشته باشه

این مدل کیس خودش فن زيادي داره و احتياجي هم به خريد فن نداريد وهمون کارایی hafx رو داره. اگه دست دوم هم باشه عيبي نداره

dvdrw plextor 890sa اين رام خيلي عاليه خودم هم دارم

cpu cooler رو هم اگه بتوني در حدود 115 هزينه کنيد عالي ميشه تا با ارتقاع cpu بعدها به مشکل بر نخوري و مجبور به تعویض نباشی

thermaltake frio عالیه که حدود 115 هزار تومان هست و دو فن 12 سانتی داره

zalman

ENERMAX T40-VD 90000T یه فن 12 سانتی داره

coolermaster

هارد هم اولویت با ssd باشه اگر هم بودجه نرسید حتما از سری western digital caviar black باشه با حجم دلخواه که از سری گرین و مارک seagate بهتره

ssd هارو هم از برندهای خوب انتخاب کنید مثل crucial ocz corsair با حجم دلخواه بر اساس بودجه تون اما یه 120 گیگ حدود 350 تومن براتون اب میخوره

پاور هم يه 700 وات خوبه البته مارک درست و حسابي مثل zalman or thermeltake or silverston or coolermaster واینکه حتما 80 پلاس باشه

توان مصرفي قطعات رو ميتوني در سايت http://www.enermax.outervision.com محاسبه کني البته در اخرش گزينه Capacitor Aging روي 25 قرار بده

در مورد خرید قطعات حق با اقای hamed هست باید سریع اقدام کنید چون بازار زود خالی میشه حالا گرون شدن روزبه روزش بماند .سیستم رو با پایه قوی جمع کنید و قطعاتی رو که میشه بعدا ارتقاع داد رو

زیاد یراشون هزینه نکنید و به مین و سی پی یو بدید

cpu i7 3770 700000t

main ASUS Maximus V Formula or P8Z77-V DELUXE 700000T

ram geil black dragon dual 8 gig 2x4 1600 170000t

power thermeltake 775 watt 225000t

hard wd caviar black 1tb 230000t or hard wd caviar black 500 180000t

cpu cooler thermaltake frio 115000t

case green x9 230000t

dvdrw plextor 89sa 55000t

همیشه هر چیزی خواستین بخرین جنس مرغوب و مطمئن بخرید

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست جون

ببین داداش این حرف رو من بهش اعتقاد دارم کامپیوتر نداشتن بهتر از اینه که کامپیوتر داشته باشی و جنس چینی یا نامرغوب روش سوار کنی

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

اگه درست فهميده باشم شما 3 تومن پول دارين و يه گرافيک gtx 580 که خیلی در انتخاب قطعات کمک می کنه وقی هزینه یایتش پرداخت نشه و پولش بین قطعات دیگه تقسیم بشه

اگه ازقبل لواذم جانبي مثل مانيتور موس کيبورد اسپيکر داشتين خيلي راحت بودين و در هزينه هاتون خيلي صرفه جويي ميشد و قطعات اصلي بهتري انتخاب مي کردين

ram ddr3 bus 1600 انتخاب مناسب و خيلي خوبيه اما اگه بتونيد از برندهاي خوبي که به ترتيب اولويت ميگم تهيه کنيد بهتره . ميتونيد يه 8 گيگ (2.4)بخريد بعدا اضافه کنيد البته سعي کنید هر چهارکانال فعال باشه

1.crucial عاليه

2.corsair dominator or vengeance

3. black dragon geil

گرافیک خیلی خوبی از یه برند خوب دارین اگه بخوایین تعویض کنید حداقل حدود 200 تومن در فروش این کارت ضرر می کنید و مسلما مد نظرتون یه گرافیکی هست که از رابط PCI-E 3.0 کنه

که در این صورت توانایی خرید سری 600 NVIDIA رو نخواهید داشت و به اجبار سمت RADEON 7000 serie میرید که ضعیفتر از همون گرافیک خودتون هست

radeon 7850 حدود 550 هزار تومن هست

پس با همین گرافیک سر کنید تا انشاا... ارزون که شد یا جدیدا که اومدن اون موقع عوشض کنید

cpu هم اگه بتونید core i7 بخرید عالیه

i7 : 3770 or 3770s 700000T

i5 :3570k 480000T

مادربورد رو از سري z77 انتخاب کنيد و اولويت با asus باشه البته از نوع خوبش که بعدا اگه cpu ارزون شد و CORE i7 خریدین مجبور نباشي مين رو هم عوض کنيد

1.ASUS Maximus V Formula

2.ASUS P8Z77-V DELUXE 700000T

3.ASUS P8Z77-V PREMIUM

4.ASUS Z77 SABERTOOTH 600000T

ختما يه کيس بزرگ با فضاي داخلي زياد براي مادربورد انتخاب کنيد مثل green x9 که که با وجود واتر کولینگ و کابلهای زیاد مانعی برای تهویه هوا وجود نداشته باشه

این مدل کیس خودش فن زيادي داره و احتياجي هم به خريد فن نداريد وهمون کارایی hafx رو داره. اگه دست دوم هم باشه عيبي نداره

dvdrw plextor 890sa اين رام خيلي عاليه خودم هم دارم

cpu cooler رو هم اگه بتوني در حدود 115 هزينه کنيد عالي ميشه تا با ارتقاع cpu بعدها به مشکل بر نخوري و مجبور به تعویض نباشی

thermaltake frio عالیه که حدود 115 هزار تومان هست و دو فن 12 سانتی داره

zalman

ENERMAX T40-VD 90000T یه فن 12 سانتی داره

coolermaster

هارد هم اولویت با ssd باشه اگر هم بودجه نرسید حتما از سری western digital caviar black باشه با حجم دلخواه که از سری گرین و مارک seagate بهتره

ssd هارو هم از برندهای خوب انتخاب کنید مثل crucial ocz corsair با حجم دلخواه بر اساس بودجه تون اما یه 120 گیگ حدود 350 تومن براتون اب میخوره

پاور هم يه 700 وات خوبه البته مارک درست و حسابي مثل zalman or thermeltake or silverston or coolermaster واینکه حتما 80 پلاس باشه

توان مصرفي قطعات رو ميتوني در سايت http://www.enermax.outervision.com محاسبه کني البته در اخرش گزينه Capacitor Aging روي 25 قرار بده

در مورد خرید قطعات حق با اقای hamed هست باید سریع اقدام کنید چون بازار زود خالی میشه حالا گرون شدن روزبه روزش بماند .سیستم رو با پایه قوی جمع کنید و قطعاتی رو که میشه بعدا ارتقاع داد رو

زیاد یراشون هزینه نکنید و به مین و سی پی یو بدید

cpu i7 3770 700000t

main ASUS Maximus V Formula or P8Z77-V DELUXE 700000T

ram geil black dragon dual 8 gig 2x4 1600 170000t

power thermeltake 775 watt 225000t

hard wd caviar black 1tb 230000t or hard wd caviar black 500 180000t

cpu cooler thermaltake frio 115000t

case green x9 230000t

dvdrw plextor 89sa 55000t

همیشه هر چیزی خواستین بخرین جنس مرغوب و مطمئن بخرید

موفق باشی

سلام دوست من و ممنون از جواب وراهنماییت . یه سوال خیلی مهم.این کارت و برندشو چه تور میبینید؟ شاید بعدا sli کردم.

لینک به دیدگاه

]

سلام دوست جون

ببین داداش این حرف رو من بهش اعتقاد دارم کامپیوتر نداشتن بهتر از اینه که کامپیوتر داشته باشی و جنس چینی یا نامرغوب روش سوار کنی

100% با حرفت موافقم. :wub:

لینک به دیدگاه

دوستان من نمی خوام بیخودی پول مادر بردی رو بدم که 3 تا هارد.4 تا کارت گرافیک بهش وصل شه. من میخوام (cpu 3570k میخوام ourclock کنم.من میخام 2 تا gtx580 رو کراس کنم . wd caviar black یک هارد , ram تا bus 1600 16g.) چه مادر بردی معقولی رو شما پیشنهاد میدید. :unsure:

لینک به دیدگاه

دوستان من نمی خوام بیخودی پول مادر بردی رو بدم که 3 تا هارد.4 تا کارت گرافیک بهش وصل شه. من میخوام (cpu 3570k میخوام ourclock کنم.من میخام 2 تا gtx580 رو کراس کنم . wd caviar black یک هارد , ram تا bus 1600 16g.) چه مادر بردی معقولی رو شما پیشنهاد میدید. :unsure:

http://lioncomputer.ir/category/131/1155/

لینک به دیدگاه

مادربورد رو بهت گفتم. Asus P8Z77v-Pro . اگر میخوای کمتر هزینه کنی برای مادربورد ، میتونی از برند MSI و یا ازراک مادربورد مشابه همین ایسوس رو بگیری . البته باید تو بازار بگردی و ببینی چی هست . متاسفانه اوضاع طوری شده که دیگه باید به هرچی که تو بازار هست راضی شد . چیزی رو که میخوای ممکنه نتونی گیر بیاری . i5 3570K برات کافیه . پاور خوب بگیر برای SLI دوتا 580 . کولر پردازنده هم میتونی ترمال رایت ماچو بگیری که حدود 90 تومانه و با اضافه کردن یک فن 20 تومانی به اندازه کولر 150-160 تومانی بازدهی داره .

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم

من این سیستم رو برای شما میپسندم .

cpu:core i5 3570-k

main board:asus maximus v gene

ram : g.skill tridentx 2400 2*4gb

vga:evga gtx 580 *2

hdd:ocz vertex 4 128 gb &western digital caviar black 1 tb

power:enermax platimax 1200w

cpu cooler: corsair h70

case:cooler master haf x

در مورد مادر بورد چون تو بازار پیدا نمیشه و این مادر بورد خیلی هم برای گیم خوبه من در خدمتت هستم در ضمن من به تازگی با اجازه دوستان بزرگترم یک بررسی از این مادر بورد رو تو همین فروم گذاشتم خواستی یک سر بهش بزن من از این مادر بورد استفاده میکنم و خیلی خوبه .

لینک به دیدگاه

راستی اگر خواستی میتونی رم ها رو باس پایین تر بگیری که هیچ مشکلی هم نداره میتونی RIP JAWS Z 2133 MHZ 4*4 GBهم بگیری که اونم هم باس خوبی داره وهم ظرفیت بالایی داره .

لینک به دیدگاه

راستی در مورد کیس هم بگم که کیس HAF Xواقعا کیس خیلی خوبی هست و کولینگ فوق العاده ای به قطعاتت میده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با آقا حامد جان موافقم! :D

کارت گرافیکتم بنظرم بری بدی به یکی دیگه بیای 670 بهمن عزیز رو برداری کفایت میکنه اگه نفروخته هنوز خیلی بهتره! :x

لینک به دیدگاه

بله منم میخواستم بگم که بره 670 برداره اما فکر کنم تا الان 670 آقا بهمن فروخته شده .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...