رفتن به مطلب

راهنمایی خرید مودم سیم‌کارتی

hamedlim
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

چون شناختی از انواع این مودم‌ها نداشتم تصمیم گرفتم از راهنمایی دوستان استفاده کنم.

مودم ارزان قیمت ولی با کیفیت می‌خوام که همه سیم کارت‌ها رو پشتیبانی کند.

و مودمی هم هست که در کنارش امکان اتصال به اینترنت ثابت هم داشته باشد؟

از چه برندی کیفیت خوب دارد برای انتن دهی؟

لینک به دیدگاه

این تاپیک هست میتونه بهتون کمک کنه

اگر جنس خوب میخوای پیشنهاد من اینه که مستقیم بری مودم tp link archer mr 600 تهیه کنی و تمام .

اما میخوای ارزون تموم شه mr200 هم هست که خودم تهیه کردم بدون مشکل مثل نت گوشی  عمل میکنه.فقط مشکلی که داره دکمه on/off تو نسخه های جدید نداره حالا نمیدونم نمونه های رده بالاترشم همین طور هستند یانه.

چیپ مدل mr 400 / mr600 کوالکام هست و مدل mr200 مدیاتک

خواستی تهیه کنی ،برو پاساژ ملاصدرا طبقه پایین ،نمایندگی msi هست میتونی تهیه کنی.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

سلام، من خودم یه مدتی به سرم زده قید اینترنت سیمی adsl رو بزنم، برم سراغ سیم کارتها. اما تحقیق کنید

اون چیزی که متوجه شدم شما اول ببینید سیم کارت معمولی میخواین که 4 جی حساب میشه یعنی پیامک و تماس هم داره یا اون سیم کارتهای که فقط مختص دیتا هست. یعنی هیچ تماس یا پیامی نمیتونین باش برقرار کنید. اولی بسته های گرونتری دارن و حجمشون هم کمتره نسبت به دومی.

مودم آنلاک میخواین یا لاک؟

من خودم میخواستم ببینم ارزونترین مودم آنلاک که به همه سیم کارتها بخوره چیه؟ کسی از دوستان میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه؟ یک نفر مودم b622 هوواوی رو معرفی کرد که ظاهرا ارزونترین حساب میشه با قیمت 4500000 . ارزونتر از این مودم نیست؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، hamedlim گفته است:

درود

ارزون و با کیفیت دو کلمه ای هستند که با هم میونه ای ندارند جنس با کیفیت می خوای باید پول بیشتر بدی !

مودم های سیم کارتی دو مدل هستن :

1.مدلی که سیم کارت های عادی می خورن یا به اصلاح FD-LTE گفته میشه قیمتشون کمتر هست نسبت به نوع دیگه

2.مدلی که هم سیم معمولی و هم سیم کارت دیتا رو پشتیبانی میکنن یا به اصطلاح TD-LTE قیمتشون نسبت به مدل FD-LTE گرونتر هست در عوض هر دو نوع سیم کارت رو میتونن بسته به مدلشون پشتیبانی کنند

پیشنهاد میشه حتما مدل TD-LTE تهیه کنید تا دستتون در آینده باز تر باشه ماشالا این روزا وضع طوری شده یکی خارج از مرز ها عطسه میکنه سریع نت همراه میره رو هوا حداقل مودمتون سیم ثابت بخوره تا محدودیت کمتری داشته باشید

مدل که پیشنهاد اول و آخرم هواوی هست از مودم های به ظاهر ساخت داخل ( ایرانسل ) دوری کنید مگر اینکه بودجتون اجازه نده !

آنت دهی مودمم می تونید توی نت بررسی کنید هر مدلی که مد نظرتون هست یسری از مودم ها آنتنشون جدا میشه و میشه آنتن تقویتی هم بهشون وصل کرد اگر منطقه زندگیتون آنتن دهیش بحرانیه !

(صرفا جهت اطلاع آنتن دهی ملاک کیفیت اتصال و سرعتتون نیست مثلا اگر دیدین خط آتن دهی چسبیده به ته به این معنی نیست الان ته سرعت رو میگیرید بلکه بستگی داره تعداد افراد متصل به دکلی که شما وصلید چقدر باشه یا به عبارتی بار روی دکل چقدر باشه ! )

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، abidi گفته است:

درود

ارزون و با کیفیت دو کلمه ای هستند که با هم میونه ای ندارند جنس با کیفیت می خوای باید پول بیشتر بدی !

مودم های سیم کارتی دو مدل هستن :

1.مدلی که سیم کارت های عادی می خورن یا به اصلاح FD-LTE گفته میشه قیمتشون کمتر هست نسبت به نوع دیگه

2.مدلی که هم سیم معمولی و هم سیم کارت دیتا رو پشتیبانی میکنن یا به اصطلاح TD-LTE قیمتشون نسبت به مدل FD-LTE گرونتر هست در عوض هر دو نوع سیم کارت رو میتونن بسته به مدلشون پشتیبانی کنند

پیشنهاد میشه حتما مدل TD-LTE تهیه کنید تا دستتون در آینده باز تر باشه ماشالا این روزا وضع طوری شده یکی خارج از مرز ها عطسه میکنه سریع نت همراه میره رو هوا حداقل مودمتون سیم ثابت بخوره تا محدودیت کمتری داشته باشید

مدل که پیشنهاد اول و آخرم هواوی هست از مودم های به ظاهر ساخت داخل ( ایرانسل ) دوری کنید مگر اینکه بودجتون اجازه نده !

آنت دهی مودمم می تونید توی نت بررسی کنید هر مدلی که مد نظرتون هست یسری از مودم ها آنتنشون جدا میشه و میشه آنتن تقویتی هم بهشون وصل کرد اگر منطقه زندگیتون آنتن دهیش بحرانیه !

(صرفا جهت اطلاع آنتن دهی ملاک کیفیت اتصال و سرعتتون نیست مثلا اگر دیدین خط آتن دهی چسبیده به ته به این معنی نیست الان ته سرعت رو میگیرید بلکه بستگی داره تعداد افراد متصل به دکلی که شما وصلید چقدر باشه یا به عبارتی بار روی دکل چقدر باشه ! )

موفق باشید.

دوست عزیز ارزونترین مودم td-lte در بازار چی هست؟ همین هواوی b622 ارزونتره؟ شرکتهای دی لینک، ایسوس نمیزنه چنین مودمی که کمی ارزونتر باشه؟

متشکرم

لینک به دیدگاه

B622 به نیست B612 ضعیف تره یه سری امکانات رو برداشتن از روش.من چند روزی B612 دستم بود. B612 واقعا مودم خوبیه. اگر نت ADSL  دارید هیچ کدوم این سرویس ها جاشون رو نمیگیره.برای دانلود و وب گردی و ... شاید اون سرعت بالا خیلی مفید میتونه باشه اما ادامه اش این پایینه ....

این نکته رو درنظر داشته باشید  البته این حرفم اینجا درمورد مبین نت هست. شاید سایر شرکت ها فرق کنه. شاید هم همینطور باشه. مشکلی که هست اینه شما برای پوشش TD LTE مبین نت باید به دکل خودشون وصل شی که پوشش دهی جالبی نداشت برای من .  اگر بخوای به رومینگ  همراه وصل شی سرویس تبدیل میشه به FD LTE . وقتی بشه FD  اون محدودیت های نت های سیم کارتی برمیگرده. 

البته زمانیکه من به انتن خود مبین نت وصل میشدم بازم اون محدودیت ها سرجاشون بود.  درمورد سایر شرکت ها نمیدونم این قضیه چقدر صدق کنه. اما چیزی که من دیدم  هیچ تفاوتی با اینکه شما یه سیم کارت معمولی داخل به مودم معمولی با جتی گوشی بندازی وصل کنی ب سیستم نداره. حتی پینگ بالاتر هم بود.

درنهایت گول اسم اینترنت بیسیم خانگی رو نخور. یه چیزی به نت بیسیم سیم کارتی هم بدهکار میشد. 

پ ن : آنتن تقویتی که برای B612 تو بازار هست مال FD LTE هست نه TD.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است:

سلام، من خودم یه مدتی به سرم زده قید اینترنت سیمی adsl رو بزنم، برم سراغ سیم کارتها. اما تحقیق کنید

اون چیزی که متوجه شدم شما اول ببینید سیم کارت معمولی میخواین که 4 جی حساب میشه یعنی پیامک و تماس هم داره یا اون سیم کارتهای که فقط مختص دیتا هست. یعنی هیچ تماس یا پیامی نمیتونین باش برقرار کنید. اولی بسته های گرونتری دارن و حجمشون هم کمتره نسبت به دومی.

مودم آنلاک میخواین یا لاک؟

من خودم میخواستم ببینم ارزونترین مودم آنلاک که به همه سیم کارتها بخوره چیه؟ کسی از دوستان میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه؟ یک نفر مودم b622 هوواوی رو معرفی کرد که ظاهرا ارزونترین حساب میشه با قیمت 4500000 . ارزونتر از این مودم نیست؟

واسه من فقط اینترنتش مهمه

نه جایی که هستم خط ثابت ندارم وگرنه که ثابت ارزون‌تر و بهتر هست معمولا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...