رفتن به مطلب

نظرتون در مورد مشکل زیر چیه ؟

mInI_ClockEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام
یه سیستم هست با مشخصات زیر
تا 2روز پیش بدون کوچکترین موردی در سلامت کامل بود و داشت کار میکرد
از دیروز این مشکل خورد که
در حین کپی کردن فایل از هارد به فلش مموری کلیک راست روی تسکبار هنگ میکرد و صفحه نشانگر کپی بعد از مدت نامعملومی بسته میشه ولی کپی فایل ادامه داره(کلا اکسپلور  ویندوز هنگ میکنه و خودبخود رفرش میشه و دوباره میادش )
ولی خب توی بعضی موارد که کپی چند فایل یکجا به فلش مموری (با هارد اکسترنال تست نکردم این مورد رو ) هستش یکی دو فایل رو کپی نمیکرد
خلاصه که همه چیز بروز رسانی اعم از درایور ها و خود ویندوز هست و مشکل درایور فکر نمیکنم باشه
دیدم خیلی روی اعصابه ویندوز رو پاک کردم و دوباره ویندوز خام زدم بدون نصب برنامه های اضافی جدا کردن تمام دیوایس های متصل حتی هارد های جانبی که 2 تا 4 ترابایت بودن
باز هم بدون نصب درایور ها مشکل راست کلیک تسکبار بخصوص در حین وصل کردن فلش مموری مشهود بود
بازم ویندوز رو پاک کردم ویندوز 11 تغییر دادم باز هم ویندوز خام بدون نصب درایور ها
توی ویندوز 11 کلیک راست روی تسکبار موردی نداره ولی وقتی وارد کنترل پنل میشم و میخوام مثلا وارد بخص صدا یا تصویر یا هر بخش دیگه بشم بازم هنگ کردن چندین ثانیه رو میبینم و بعد از چندین ثانیه شاید تا12 -15 ثانیه تاخیر  به بخش مربوطه وارد میشم
کسی نظری نداره ؟

مشخصات سیستم
ویندوز 10 یا 11 آخرین نسخه خام بدون نصب درایور ها (ویندوز 10 اولی که روی سیستم بود همه چیز بروز رسانی شده بود)

رم 2400 جی اسکیل 2 تا 8 گیگ  RIPJ
سی پی یو 12100 انبرد دار
مادربرد MSI Pro B660-A
NVME 256  PCI3  پایونیر روی اسلات PCI 4 مین نصب هستش و از روز اول نصب بوده و تاکنون موردی نداشته (با برنامه HD Tune  چک شده بدون سکتور خراب ولی بعضی سکتور هارو یکمقدار طول میکشید رد کند در حالت غیر سریع --- یه تیک ریز گیر میکرد و رد میشد)

پاور گرین 700HP برنز

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

سلام شاید فلش مشکل داره( بد سکتور داره یا چیز دیگه )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا فلش فکر نمیکنم موردی داشته باشه
شاید روزی 20 تا فلش وصل میشه به سیستم
بد سکتور هم بالاتر نوشتم که با برنامه تست زدم چیزی نداشت
ولی NVME حدود 27 ترابایت تا حالا ازش استفاده شده

ولی اررور خاصی نداره
واقعا موندم چه کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان دقت کنند که بدون نصب هر گونه درایور و یا برنامه اضافی بعد از نصب ویندوز مشکل اصلی وجود داره و در ویندوز 10 روی تسکبار هنگ و رفرش میشه و در ویندوز 11 در کنترل پنل و ورود به بخش های مختلفش .
بنظرتون سخت افزار ایراد نداره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دوستان با سرو کله زدن با سیستم به نکاتی دست پیدا کردم ولی واقعا دلیلش رو نمیدونم چی هستش 

وقتی سیستم رو ریست میکنم یا روشن میکنم برای شروع کار در ابتدا هنگ وجود داره  همچنین مهمترین قسمت هنگوجود هر گونه اینترنت هست روی کامپیوتر 

چه با کابل شبکه 

چه با دانگل وایرلس هر نوع اینترنتی وارد سیستم بشه شروع به هنگ کردن و مشکل کلیک راست 

پخش فایل ها تصویری و ... میکنه 

برنامه پخش فایل ها رو هم عوض کردم بازم فایده نداشتnvme رو هم جدا کردن و از اس  اس دی تنها 850 پرو دارم استفاده میکنم 

یکی از رمها رو هم جدا کردم و با یک رم دارم استفاده میکنم همه هارد ها و وسایل جانبی قطع شدن و فقط با اتصال اینترنت این مشکل وجود داره چه روی NVMEو چه Ssd 

چه با ویندوز 10 چه با ویندوز 11

چه با همه درایور های بروز شده 

چه بدون درایور 

بنظرتون مشکل مادربرد هست یا سی پی یو ؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود 

من خودم همین مورد برخوردم به شکلی متفاوت کلیک راست بخش تسکبار باعث هنگ میشه به احتمال زیاد مربوط به باگ ویندوزی هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
17 دقیقه قبل، Amir_HA گفته است:

درود 

من خودم همین مورد برخوردم به شکلی متفاوت کلیک راست بخش تسکبار باعث هنگ میشه به احتمال زیاد مربوط به باگ ویندوزی هست 

الان که اینترنت نداره سیستم 

هیچ موردی نداره و کارکرد طبیعی داره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...