رفتن به مطلب

مشکل با کارت 3080 بالا نیامدن سیستم و روشن شدن Q-LED مربوط به VGA مادربرد ایسوس

nasir1367
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان یک گراف 3080 گالکس که موقع روشن شدن سیستم در بوت گیر می کنه و چراغ Q-led مربوط به vga روشن میشه آیا سوخته گراف؟😢

فن هاش می چرخه RGB هاش هم کار می کنن

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روشن بودن چراغ مربوط به گرافیک، لزوما به معنی خراب بودن گرافیک نیست، حتی اگه کابل تصویر هم به سیستم وصل نباشه، اون چراغ روشن میمونه، یکبار گرافیک رو بردارید و بدون گرافیک سیستم رو بوت  کنید و حتما بایوس ریست هم انجام بدید، دوباره گرافیک رو نصب کنید و اگر از قبل درایور دیگه نصب بوده، پاک کنید و دوباره نصب کنید.

لینک به دیدگاه

از سوکت های دیگه تغذیه پاور مربوط به گرافیک استفاده کنید ببینید مشکل پابرجا هست،این مشکل میتونه از اتصال ضعیف سوکت تغذیه به گرافیک هم پیش بیاد.

لینک به دیدگاه

سلام

روی مادربورد ddr 3 تست کن تصویر داد کارت سالمه

منم این مشکل با مادربورد Asus z690-p D4 خوردم و کارتم اینجوری شد ( روی 2 مادربورد همین مدل تست کردم و 2 تا کارت msi rtx 3070 suprim x و  galax rtx 3060 این مشکل برخوردن )

اگر کارتت dual bios هستش میتونی تغییرش بدی وقتی که کل سیستم خاموش هستش انجام بده

یا

CSM از داخل bios مادربورد تغییر بدی و فعالش کنی ( احتمال 99 % دیتا و ویندوزت بالا نیاد )

** clear cmos هم انجام بده

ویرایش شده توسط milad zabihi
لینک به دیدگاه

سلام بعید میدونم مشکل گرافیک باشه. مشکل تغذیه ضعیف یعنی پاور یا کابل پاور یا همون مادربرد ممکنه باشه. گرافیک را تازه خریداری کردید؟ مشخصات کامل سیستم را بنویسید.

لینک به دیدگاه

با یه گراف دیگه تست کردم سیستم راحت بالا اومد به نظر کارته مشکل سخت افزاری داره کسی از دوستان تعمیر تخصصی گرافیک انجام نمیده؟

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، nasir1367 گفته است:

با یه گراف دیگه تست کردم سیستم راحت بالا اومد به نظر کارته مشکل سخت افزاری داره کسی از دوستان تعمیر تخصصی گرافیک انجام نمیده؟

سلام
@derakulla

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، nasir1367 گفته است:

سلام دوستان یک گراف 3080 گالکس که موقع روشن شدن سیستم در بوت گیر می کنه و چراغ Q-led مربوط به vga روشن میشه آیا سوخته گراف؟😢

منم دقیقا امروز با کارت 3080 برام بعد از نصب ssd  پیش اومد. , و همیشه که موقع دستکاری کیس اینطوری میشه کابل های پاور کارت رو یکبار می کنم و دوباره متصل می کنم درست میشه. اتصالات کابل پاور رو بررسی کن.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، nasir1367 گفته است:

مشخصات کامل سیستم رو نگفتید و اینکه ایا قبلا اوکی بوده و یکدفعه این مشکل پیش امده؟ اینکه یه گرافیک دیگه اوکی باشه باز هم دلیل بر خرابی این گرافیک نیست ممکنه مشکل بایوسی باشه و مشکلات دیگه.. مگر اینکه کلا این گرافیک را به عنوان مشکل دار خریداری کرده باشید.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، pedi9004 گفته است:

مشخصات کامل سیستم رو نگفتید و اینکه ایا قبلا اوکی بوده و یکدفعه این مشکل پیش امده؟ اینکه یه گرافیک دیگه اوکی باشه باز هم دلیل بر خرابی این گرافیک نیست ممکنه مشکل بایوسی باشه و مشکلات دیگه.. مگر اینکه کلا این گرافیک را به عنوان مشکل دار خریداری کرده باشید.

تو پروفایلم هست مشخصات

• پردازنده
    11700
  • مادربورد
    asus strix b560-g-gaming wifi
  • رم
    Corsair Vengeance LPX 16GB (2 X 8GB) DDR4 3600 MHz (PC4-28800) C18 1.35V
  • کارت گرافیک
  • ذخیره سازی
    ssd sata 256+ssd m2 512+hdd 1t,2t
  • منبع تغذیه
    گرین Green GP1000B-OC
    ................

گرافه در حد بود کلا یه ماه هم کار کرد نداشته البته موقع نصب اولین بار هم یادمه تو بوت گیر کرده بود و اصلا چیزی نیامد بالا حتی لوگوی خود ایسوس... رفتم رم ها رو جابجا کردم دیدم  اومد بالا!.. اما اینباره کلآ هیچ جوره نمیاد تازه اون چراغ ارور وی جی ای هم روشن میشه
    پاوره حدودا پنج شش سالی کار کرده بوده و گارانتیش هم تمام شده مادربرده رو پارسال گرفته بودم و دو سالی گارانتی داره هنوز
2 ساعت قبل، m.reza گفته است:

سلام
@derakulla

ممنون

لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، nasir1367 گفته است:

تو پروفایلم هست مشخصات

• پردازنده
    11700
  • مادربورد
  • رم
  • کارت گرافیک
  • ذخیره سازی
  • منبع تغذیه
    گرین Green GP1000B-OC
    ................

گرافه در حد بود کلا یه ماه هم کار کرد نداشته البته موقع نصب اولین بار هم یادمه تو بوت گیر کرده بود و اصلا چیزی نیامد بالا حتی لوگوی خود ایسوس... رفتم رم ها رو جابجا کردم دیدم  اومد بالا!.. اما اینباره کلآ هیچ جوره نمیاد تازه اون چراغ ارور وی جی ای هم روشن میشه
    پاوره حدودا پنج شش سالی کار کرده بوده و گارانتیش هم تمام شده مادربرده رو پارسال گرفته بودم و دو سالی گارانتی داره هنوز

ممنون

پس گرافیک را حتما روی یک سیستم دیگه تست کنید و اونجا اطمینان پیدا می کنید مشکل از گرافیک هستش یا نه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
20 ساعت قبل، nasir1367 گفته است:

درود

وقت بخیر

خروجی تصویر رو یکبار عوض کن ببین تاثیری داره یا خیر. مثلا اگر DP داری با HDMI یا DVI امتحان کن ببین تصویر میگیری یا بوت میکنه. اگر بوت نکنه با توجه به اینکه با کارت دیگه مشکل نداشتین احتمالا برمیگرده به سایر اجزا کارت اول تغذیه(اتصالات و کامپوننت مدار تغذیه)، بعد GPU و نهایتا مموری.

به نظر من با توجه به شرایط استفاده ای که کارتها در یکی دو سال اخیر داشتند(ماین) و کارت شما هم دست دوم هست احتمال قلع مردگی در GPU هست.

9 ساعت قبل، nasir1367 گفته است:

تو پروفایلم هست مشخصات

• پردازنده
    11700
  • مادربورد
  • رم
  • کارت گرافیک
  • ذخیره سازی
  • منبع تغذیه
    گرین Green GP1000B-OC
    ................

ممنون

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان گراف توسط جناب کرمی تعمیر و درست شد

مشکل دو تا چیپ مموریش بودن که با ریبال درست شدن

اگر کسی کارته رو می خواد پیام بده

https://imgurl.ir/uploads/j0069_video_2023-02-16_21-45-22.mp4

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، nasir1367 گفته است:

سلام دوستان گراف توسط جناب کرمی تعمیر و درست شد

مشکل دو تا چیپ مموریش بودن که با ریبال درست شدن

اگر کسی کارته رو می خواد پیام بده

https://imgurl.ir/uploads/j0069_video_2023-02-16_21-45-22.mp4

احیانا کارت برای ماین استفاده می شده؟ چون اکثرا کارت های ماین به این قبیل مشکلات می خورن

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، rajah گفته است:

احیانا کارت برای ماین استفاده می شده؟ چون اکثرا کارت های ماین به این قبیل مشکلات می خورن

احتمالا .والا من کارته رو چند هفته پیش توی همین فروم لیون خریده بودم دوستی هم که گرفته بودم ازش گفته بود یه ماه کار نکرده! اما به نظر مدتی ماین شده بوده

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، nasir1367 گفته است:

احتمالا .والا من کارته رو چند هفته پیش توی همین فروم لیون خریده بودم دوستی هم که گرفته بودم ازش گفته بود یه ماه کار نکرده! اما به نظر مدتی ماین شده بوده

سلام. اگر کامل اوکی شده خودت استفاده کن ازش دوست خوبم چون با قیمتی پایینی ازت خریداری میکنن.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، nasir1367 گفته است:

ای بابا ...

پدر کارت در بد ترین شرایط در میارن

کارت از ماینر بزخر میکنن میان تو اینترنت دوباره فرو میکنن به ملت

برای این جماعت متاسفم

توی این دروه برای چندرقاز همه کاری میکنن اونم سخت افزار که اصلا هیچ سودی نداره !!!

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، nasir1367 گفته است:

راحت میتونم بهت بگم بالای 1 سال ماین شده!

واقعا شک نکردید قیمت پایین دلیلش پی بوده؟ کسی که سیستم شخصی داره 3080 میفروشه؟

بفروشش یدونه نو بخر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گول این حرفای دو یا سه ماه ماین شده رو نخورید 

اکثرا دروغ میگن 

این جریان ماین تقریبا دو سال طول کشید بعد همه اون اخراش نشستن ریگ بستن 🤔

مخصوصا کارتهای ۳۰۸۰ به بالا رو اصلا نخرید 

این کارتها بخاطر مصرف بالاشون امکان خرابیشون بیشتر هست 

مخصوصا مارکهای درجه ۲ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...