رفتن به مطلب

علت خرابی اسرار آمیز کارت‌های گرافیک Radeon RX 6000 پیدا شد!! ارتباطی به کیفیت ساخت و درایور نرم افزاری نداشت!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

چندی قبل گزارش‌هایی درباره افزایش غیر عادی خرابی کارت‌های گرافیک Radeon RX 6000 منتشر شد. حالا همان مرکز تعمیر نتایج یافته‌های خود درباره علت خرابی کارت‌های Radeon RX 6000 را ارائه کرده است.

همان‌طور که می دانید چندی قبل یک مرکز تعمیر کارت گرافیک در آلمان گزارش‌هایی از افزایش خرابی کارت‌های گرافیک RX 6000 منتشر کرد و چنین به نظر می‌رسید که مشکل از سازنده باشد.

برخی گمانه زنی ها هم نسبت به درایور آخر منتشر شده از سوی AMD بود که احتمال میدادند که شاید مشکل درایور باشد! (نسخه 22.11.2 ) 

image.thumb.jpeg.a5c57d33840c64432fad022e27b994e0.jpeg

KrisFix که ماجرای افزایش ناگهانی و معنادار خرابی کارت‌های گرافیک RX 6000 را منتشر کرده بود، نتایج یافته‌های خود را نیز منتشر کرده است. بر اساس یافته‌های این مرکز تعمیر، خرابی کارت‌های گرافیک RX 6000 ناشی از نقص تولید نیست و احتمالاً به عوامل دیگری چون ماینینگ و نگه داری در شرایط محیطی نامناسب مربوط می‌شود

KrisFix در تحقیقات خود متوجه شده اغلب این کارت‌ها از یک فروشنده واحد خریداری شده‌اند که به احتمال بالا ماین شده هستند!!! با این حال این موضوع نمی‌توانست به تنهایی برای توضیح علت خرابی بالای کارت‌های RX 6000 کافی باشد.

بعدتر KrisFix نگه داری کارت‌های گرافیک RX 6000 در انبارهایی با رطوبت زیاد را به لیست دلایل خرابی این کارت‌ها اضافه می‌کند. وی برای اثبات این نظریه دست به تست‌های جالبی می زند که تا حد زیادی این احتمال را تقویت می‌کند

image.thumb.jpeg.4ecb2aeab04ef299bfb861846857a67c.jpeg

در مجموع به نظر می‌رسد رشد غیر عادی خرابی کارت‌های گرافیک RX 6000 به دلیل ماین شدن و نگه داری در رطوبت بالا باشد و ارتباطی به کیفیت تولید کارتها ندارد. با خیال راحت به آخرین نسخه درایور رسمی AMD آپدیت کنید و لذت ببرید!

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/43628-radeon-rx-6000-gpu-cracking-storing-conditions-cryptomining?utm_source=pocket_reader

لینک به دیدگاه

خب خداروشکر یه مشکل دیگه مملکتم به لطف آقا Kris حل شد 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، m2relax گفته است:

در مجموع به نظر می‌رسد رشد غیر عادی خرابی کارت‌های گرافیک RX 6000 به دلیل ماین شدن و نگه داری در رطوبت بالا باشد و ارتباطی به کیفیت تولید کارتها ندارد.

وقتی گرافیک های انویدیا تحمل ماین بیشتر نسبت به AMD دارند، این خودش نشون میده کیفیت تولید کارتهای AMD پایین تره.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

وقتی گرافیک های انویدیا تحمل ماین بیشتر نسبت به AMD دارند، این خودش نشون میده کیفیت تولید کارتهای AMD پایین تره.

آرمین جان مازراتی و مک لارن هم کیفیت ساختشون به مراتب پایین تر هست نسبت به بنز و ب ام و

یعنی مردم دیگه مازراتی و مک لارن هم نخرن ؟ 😅

دادا هر کالایی بهر کاری ساخته شده . مثلا یکسری چارپایان قدرت بارکشی بسیار بالایی دارند 🤣 خب به طبع فن بوی های زیادی رو هم جلب کردند با قدرتی که دارند در زمینه کاری خودشون

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

البته اگر آتیش گرفتن پلاگ و کابل 12 پین رو بزاریم کنار و کل فارم یا خونتون آتیش نگیره بله "کیفیت" ساخت بالاتری دارن.

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/43624-custom-12vhpwr-power-adater-by-cablemod-has-melted

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

البته اگر آتیش گرفتن پلاگ و کابل 12 پین رو بزاریم کنار و کل فارم یا خونتون آتیش نگیره بله "کیفیت" ساخت بالاتری دارن.

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/43624-custom-12vhpwr-power-adater-by-cablemod-has-melted

و البته خرابی زیاد کارت های ای ام دی هم کم نمیاره

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/43510-amd-radeon-rx-7900-xtx-failure-rates-reportedly-at-11-rmas

لینک به دیدگاه

باز اتیش انویدیا و ای ام دی شروع شد  😄
اقا ماها همه مصرف کننده ایم درست نیست بدون دلیل بیایم از محصول خاصی طرفداری یا بکوبیمش
من خودم شخصا با توجه ب پولی ک قراره خرج کنم محصولم رو انتخاب میکنم مهم نیست کدوم شرکته اینتله انویدیاست یا ای ام دیه
تنها چیزی ک الان خیلی مشهوده اینکه متاسفانه شرکت های امروزی دارن ب سمتی میرن ک اصلا توجهی ب محصول نهایی ندارن ک کاملا تو ویندوز 11 و این نسل گرافیک های ای ام دی و سی پی یو هاش و انویدیا مشهوده ... از اینتل ک نگم با 13900KS یک جوکه ب تمام معناست
اینطور ک مشخصه اینکه دیگ شرکتا ب منو شمایه نوعی کوچیکترین ارزشی قائلی نیستند ب عنوان مصرف کننده و فقط منافع شخصیشون و شرکتیشون گویا ملاک شده
با مردن قانون مور ک انویدیا قیمت گرافیک های سر ب فلک کشیده همین الان چند روزی هست ک خبری اومده مبتبی بر 4060TI با حجم و باس بسیار چرت و قیمت بسیار بالا و قدرتی در حده 3070 ...!!!
از طرفی باز این شرکت سری کارت های MX لپتاپ های لو اند رو کلا کنسل کرده ک این نشون میده برای مصرف کننده پشیزی ارزش قائل نیست ...
همین الان نه در این مملکت بلکه سایر نقاط دنیا خیلی ها توان خرید 4090 و 4080 رو ندارند
از این طرف ای ام دی محصولش رفرنسش گویا ب خاطر تعجیل در لانچ مشکلات کولینگ داره و قیمت جالبی هم همچنان ندارند 1000 دلار هم کم نیست ..!!!

یا با معرفی سری 7000 ملت رو مجبور کرد ک کوچ کنن ب یک پلتفرم کاملا جدید و برای همین فروش جالبی نداشت 
اینتلم ک ی سره سوکت عوض میکنه یا سوکت قبلیو رفرش میکنه با حداکثر 10 15 درصد پرفرمونس ب قیمت 2 برابر
و از این دسته اخبار...
این برای من و شما خیلی بده ... ک عاشق پی سی هستیم(حالا گیمر یا طراح یا بلاگر و...) 

لینک به دیدگاه

اینم شانس من.....

حالا که من 1 روز پیش sapphire 6700 xt nitro plus رو خریدم، مشکلاتش سرباز کرد...

شت... اینم شانس من... خداوند رحم کند XD

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

اینم شانس من.....

به به مبارکت باشه داش گلم
ب خوشی ازش استفاده کنی 
اینطوری نی ک شما فکر میکنی 
همونطور ک خودت مشاهده میکنی گویا کارت ها ماینی بوده چون درایور هیچوقت نمیتونه اطلاعات داخل بایوس رو دستکاری کنه ک بخاد با تغییر این مقادیر گرافیک ها خراب بشن
و ی چیز دیگه  بهت میگم اخرین درایور سرتیفیکیت ویندوز برای سری 6000 22.11.2 هست بعد از این 2 تا درایور جدید بوده ک فقط و فقط برای سری 7000 هست و بهتره نصب نشه نسخه اول باگ داشته ک میشده رو سری 6 نصب شه اما نسخه دوم این باگ برطرف شده 

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

به به مبارکت باشه داش گلم
ب خوشی ازش استفاده کنی 
اینطوری نی ک شما فکر میکنی 
همونطور ک خودت مشاهده میکنی گویا کارت ها ماینی بوده چون درایور هیچوقت نمیتونه اطلاعات داخل بایوس رو دستکاری کنه ک بخاد با تغییر این مقادیر گرافیک ها خراب بشن
و ی چیز دیگه  بهت میگم اخرین درایور سرتیفیکیت ویندوز برای سری 6000 22.11.2 هست بعد از این 2 تا درایور جدید بوده ک فقط و فقط برای سری 7000 هست و بهتره نصب نشه نسخه اول باگ داشته ک میشده رو سری 6 نصب شه اما نسخه دوم این باگ برطرف شده 

فداتم داداش...

ولی خدایش عجب کارت خنکی هستش......من آندرولتشم کردم، هر چقدر زور زدم توی مترو و ردد نتونستم دماش رو بالا ببرم.. 

تا الان که راضیم..

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

فداتم داداش...

ولی خدایش عجب کارت خنکی هستش......من آندرولتشم کردم، هر چقدر زور زدم توی مترو و ردد نتونستم دماش رو بالا ببرم.. 

تا الان که راضیم..

سافایر تو پارتنر شیپ های ای ام دی حکم EVGAفقید داره برای انویدیا
کارت هاش همش مشتین مشتی

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

هشریت بیشتر = قدرت بیشتر برای ماین / درنتیجه وقتی استقبال از AMD توی ماین زیاد بود دلیل داشت / هرچقدر هم قدرت بیشتری بکشی از کارت ، مصرف برق بالاتر و دمای بالاتر ، به اینا شرایط مرطوب نگهداری هم اضافه کن! اگر این شرایط برای کارت های جبهه سبز بود قطعا که هشریت پایین تر میدادن و با این شرایط خیلی زودتر به لقا الله میپیوستن! باز اینا بودن تو اون شرایط کار کردن!

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

آرمین جان مازراتی و مک لارن هم کیفیت ساختشون به مراتب پایین تر هست نسبت به بنز و ب ام و

دادا هر کالایی بهر کاری ساخته شده . مثلا یکسری چارپایان قدرت بارکشی بسیار بالایی دارند 🤣 خب به طبع فن بوی های زیادی رو هم جلب کردند با قدرتی که دارند در زمینه کاری خودشون

😂😂 مقایسه اشتباهی بود ! چون سونی و مایکروسافت سراغ پردازنده بی کیفیت برای کنسول های نسل بعدشون نمیرفتن! مخصوصا سونی با اون همه وسواسی که در تولید محصولاتش داره! هردو کمپانی از چیپ گرافیکی AMD استفاده کردند و میکنند! فکر کنم جای بنز و مازراتی رو اشتباه گفتی احسان جان!😁

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، m2relax گفته است:

هشریت بیشتر = قدرت بیشتر برای ماین / درنتیجه وقتی استقبال از AMD توی ماین زیاد بود دلیل داشت / هرچقدر هم قدرت بیشتری بکشی از کارت ، مصرف برق بالاتر و دمای بالاتر ، به اینا شرایط مرطوب نگهداری هم اضافه کن! اگر این شرایط برای کارت های جبهه سبز بود قطعا که هشریت پایین تر میدادن و با این شرایط خیلی زودتر به لقا الله میپیوستن! باز اینا بودن تو اون شرایط کار کردن!

واقعیتش اینه که کارتهای انودیا هشریت بیشتری نسبت به کارتهای AMD میدادن. دلیل اصلی استفاده از کارتهای AMD در ماین، نه هشریت بیشتر، بلکه "ارزان تر" بودن و "در دسترس" بودنشون بود. وگرنه خود ماینرها هم ترجیح میدادن بیشتر از کارتهای انویدیا استفاده کنند اگر بحث قیمت و Availability و اون داستان قفل ماین مطرح نبود.

اینجا ماینر داریم، اگر بچه هایی که در زمینه ماین فعالیت کردند، در تاپیک شرکت کنند خیلی خوب میشه. غیر از کارت RX 580 که در ماین خیلی محبوب بود (بازهم به دلیل قیمت پایینتر)، جذابیت کارتهای انودیا خیلی بیشتر بود تا AMD.

4 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

اینم شانس من.....

اگر نو خریده باشی که نگرانی نداره.

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

واقعیتش اینه که کارتهای انودیا هشریت بیشتری نسبت به کارتهای AMD میدادن. دلیل اصلی استفاده از کارتهای AMD در ماین، نه هشریت بیشتر، بلکه "ارزان تر" بودن و "در دسترس" بودنشون بود. وگرنه خود ماینرها هم ترجیح میدادن بیشتر از کارتهای انویدیا استفاده کنند اگر بحث قیمت و Availability و اون داستان قفل ماین مطرح نبود.

اینجا ماینر داریم، اگر بچه هایی که در زمینه ماین فعالیت کردند، در تاپیک شرکت کنند خیلی خوب میشه. غیر از کارت RX 580 که در ماین خیلی محبوب بود (بازهم به دلیل قیمت پایینتر)، جذابیت کارتهای انودیا خیلی بیشتر بود تا AMD.

اگر نو خریده باشی که نگرانی نداره.

و متاسفانه بنده آک نخریدم....

فعلا که این 2 روز که تستش کردم توی گیم آخ نگفته... امیدوارم همه از قطعاتشون  به خیر و خوشی استفاده کنن منم همینطور...

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

آخه کیفیت ساخت با بحث ایراد فنی 2 تا موضوع جدا از همه.

استاندارد کابل 16 پین Gen.5 توسط کنسرسیوم PCI-SIG متشکل از شرکت های بزرگ شامل (ARM، DELL، IBM، Intel، AMD، Qualcomm، و Nvidia) تعیین شده و خطای انویدیا در اینجاست که برای اولین بار از این استانداردی (که اونها تعیین کردند) استفاده کرده و مشکلاتش در عمل عیان شده.

بحث این نیست که بگم انویدیا بی گناهه، نه، اون هم جزو همون کنسرسیومه، اما، در اصرار به استفاده از این کانکتور - علیرغم مشکلاتش مقصره.

مشکل هم مشکل فنیه، نه کیفی. مثلا اول گفتن کابل ها کیفیت نداره، یا سازنده یک نوعی از کابلها مشکل داشته، الان که کابل Cablemod هم آب شده نشون میده، داستان اونطوری نیست که به صرف یک اشتباه کیفی مشکل بوجود اومده باشه - حتی اگر خطای کاربر در بحث اتصال صحیح کانکتور مطرح باشه، بازهم ایراد فنی است که نتوانستند کانکتوری طراحی کنند که برای اتصال راحت باشه.

بنابراین ایرادی که فرمودین، ربطی به کیفیت نداره.

1 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

فعلا که این 2 روز که تستش کردم توی گیم آخ نگفته... امیدوارم همه از قطعاتشون  به خیر و خوشی استفاده کنن منم همینطور...

خوب پس دیگه بهش فکر نکن. انشاالله فنش برات بچرخه.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

درسته احسان جان، همینطوره که گفتی ولی بحث من نخریدن AMD نبود اصلا.

به قول تو هر کالایی رو برای کاری ساختن و اصولا ماین کردن با کارت گرافیک گیمینگ کار درستی نیست، چون کولینگ گرافیک گیمینگ برای شرایط ماین طراحی نشده و Fail شدن کارت گیمینگ، چه AMD باشه چه NVIDIA زیر فشار ماین، تقصیری رو متوجه سازنده نمیکنه. چون اون محصول برای اون کار ساخته نشده بوده.

ولی یه بحثی هست، مثلا من اینطوری نگاه میکنم که یه ماشین شاسی بلند میتونه از یه تپه با شیب زیاد راحت بالا بره، ولی ماشین سدان معمولی By Default نمیتونه و قرار هم نیست بتونه. حالا یک تولید کننده ماشین سدان طوری ماشین میسازه که فرض کن تا نصف تپه رو بالا بیاد. همین تا نصف تپه بالا اومدن برای ماشینی که برای اون کار طراحی نشده خودش یک نقطه قوت برای اون محصوله.

لینک به دیدگاه

ببینید عزیزان گذشته از اینکه تاپیک جنبه یادگیری داره و بنده هم چیزی میگم شوخی میگم جدی نگیرید

ولی همیشه گفتم باز هم میگم هر مدل کالایی از هر برندی خراب میشه خصوصا مدل هایی که تازه وارد بازار شدند امکان داره مشکلات جدی ابتدای کار داشته باشند و به مرور رفع بشوند

دسته بندی اینجوری بهتر هست که به جیب مبارک نگاه کنید و به هدف خودتون از خرید کارت

AMD ارزانتر هست و به طبع زمان فروش هم ارزانتر میفروشید

حالا اینکه اذعان میشه به درد ماین نمیخوره خب به نفع شما یوزر که با خیال راحت تر میخری چون میدونی اگر هنوز زنده هست چون کم ماین شده 😁

من به شخصه مشکلی نه از کارت های AMD دیدم و نه از کارت های NVIDIA

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

درسته احسان جان، همینطوره که گفتی ولی بحث من نخریدن AMD نبود اصلا.

به قول تو هر کالایی رو برای کاری ساختن و اصولا ماین کردن با کارت گرافیک گیمینگ کار درستی نیست، چون کولینگ گرافیک گیمینگ برای شرایط ماین طراحی نشده و Fail شدن کارت گیمینگ، چه AMD باشه چه NVIDIA زیر فشار ماین، تقصیری رو متوجه سازنده نمیکنه. چون اون محصول برای اون کار ساخته نشده بوده.

ولی یه بحثی هست، مثلا من اینطوری نگاه میکنم که یه ماشین شاسی بلند میتونه از یه تپه با شیب زیاد راحت بالا بره، ولی ماشین سدان معمولی By Default نمیتونه و قرار هم نیست بتونه. حالا یک تولید کننده ماشین سدان طوری ماشین میسازه که فرض کن تا نصف تپه رو بالا بیاد. همین تا نصف تپه بالا اومدن برای ماشینی که برای اون کار طراحی نشده خودش یک نقطه قوته برای اون محصوله.

دقیقا آرمین جان 

همین که AMD میتونه با قیمت مناسب کارت رو به یوزر برسونه برای تجربه گیمینگ خودش کار بزرگی هست و قابل تقدیر

شما فکر کن AMD وجود نداشت ببین ماینرها و NVIDIA چه بلایی سر یوزر میاوردند 😁

لینک به دیدگاه

آرمین جان بنده با Rx 580 ریگ ها بستم و سلطان بلامنازع بود زمان خودش نه صرفا به دلیل ارزان بودنش یادمه Gtx 1080 و Gtx 1080ti به دلیل استفاده از رم gddr5x نمی تونستن به صورت پیش فرض هش ریت مناسبی بدن و حتی مقداری کمتر از ۵۸۰ هش ریت میدادن و قیمت 580 اون زمانا اگر خاطر دوستان باشه تا نزدیکی 1080هم اوایل ماین بالا اومد بعدا یک توسعه دهنده ای یک اسکریپت نوشت که مشکل کارت های با رم gddr5x رو برای ماین حل کرد اسم افزونه هم به شدت خنده دار بود oh my god eth pill enlargement (خدای من قرص افزایش سایز اتریوم)😂😂😂

لینک به دیدگاه

در مورد کارت گرافیک های nvidia و amd در مبحث گیمینگ میشه ساعت ها بحث و استدلال آورد و هر شرکتی مزایای خودش رو داره از زمان های قدیم طرفداران Amd به کیفیت بهتر رنگ و انجین بهتر پردازش تصویر مینازن اونورم طرفداران انویدیا به درایورهای بهتر چیزی که این سال ها ثابت بوده این هست شرکت amd میاد با حجم بیشتر رم شمارو اغوا می کنه از ۲۹۰x گرفته که ۱گیگ رم بیشتری از ۷۸۰ti داشت تا ۶۸۰۰ که ۸ گیگ رم بیشتری از ۳۰۷۰ داره با تعداد واحد پردازشی بیشتر شمارو اغوا می کنه و این حجم رم بیشتر و واحد پردازشی بیشتر در بلند مدت به درد کسی می خوره که کارتش رو مدت های طولانی نگه میداره بحث اصلی در همه دنیا قدرت خرید هست شما تصور کنید اگر همه مردم ایران قدرت خرید بوگاتی شیرون رو داشتن کسی میومد برای قرعه کشی ماشین داخلی صف ۱۰ میلیونی ببنده؟ پس نبودن شرکت رقیب فاجعست حتی اگر روزی برسه که انویدیا بخواد ورشکسته بشه اون روز روز عزای همه گیمرهاست چون این رقبا هستند که با نوآوری های خودشون برای گرفتن سهم بیشتر از بازار دنیای گرافیک رو جلو میبرن 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

توی تست های معتبر از لحاظ عملکرد و دما مناسب باشه مشکلی نداره دیگه نگران نباش

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است:

آرمین جان بنده با Rx 580 ریگ ها بستم و سلطان بلامنازع بود زمان خودش نه صرفا به دلیل ارزان بودنش یادمه Gtx 1080 و Gtx 1080ti به دلیل استفاده از رم gddr5x نمی تونستن به صورت پیش فرض هش ریت مناسبی بدن و حتی مقداری کمتر از ۵۸۰ هش ریت میدادن و قیمت 580 اون زمانا اگر خاطر دوستان باشه تا نزدیکی 1080هم اوایل ماین بالا اومد بعدا یک توسعه دهنده ای یک اسکریپت نوشت که مشکل کارت های با رم gddr5x رو برای ماین حل کرد اسم افزونه هم به شدت خنده دار بود oh my god eth pill enlargement (خدای من قرص افزایش سایز اتریوم)😂😂😂

ِیه مورد دیگه کاهش هش ریت انویدیا بود بعد از مدتی مثلا 1060 روی الگریتم ایت هش از 25 شد 19 . برای همین خیلی دردسر داشت.مگر کوین های غیره باش ماین میشد.

من طرفدار ای ام دی نیستم. اکثر کارتام انویدیاست. فقط igp اینتل. خ خ خ

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

دقیقا آرمین جان 

همین که AMD میتونه با قیمت مناسب کارت رو به یوزر برسونه برای تجربه گیمینگ خودش کار بزرگی هست و قابل تقدیر

شما فکر کن AMD وجود نداشت ببین ماینرها و NVIDIA چه بلایی سر یوزر میاوردند 😁

باز خدا خیر AMD رو بده لااقل الان تو مملکت ما سری 7000 به  قیمت 52 تا 57 بسته ب مدل پیدا میشه!!!

سی پی یو هاش هم لانچ خوبی نداشت نه اینکه قدرت کافی نداشته باشه فقط ب خاطر سوکت شد LGA و از برد های نسل قبل و رم های DD4 ساپورت نمیکرد ک با کاهش قیمت بسیار زیاد و معرفی سری NON X و 3D CACHE بنظرم سال بسیار سختی برای اینتل هست و از AMD EPYC 9654 ک کلا هیچی نگم.... !!!
البته ک اگر همین باندل رو ببندی نزدیک ب 5 6 سالی راحتی چون میدونی AMD  ساپورت میکنه و مث سیاست های اینتل نیست...(ک همین الان خبر لیک شده گویا نسل بعدی باز سکوت عوض میشه خخخخ)

انویدیا همین الانم دمار از ما پی سی گیمرا در اورده با این قیمت های کذایی ..!!!!!

قیمت اونور اب ک صدای خیلی هارو در اورده ...!!

و اما قیمت های اینجا(مملکت ج.ا) خیلی جالبه ..!!!

120 میلیون برای 4090؟ با همین 120 تومن میتونی بهترین باندل و گرافیک ای ام دی رو ببندی و عشقو حال دنیا و اخرت رو بکنی
البته اگر همین 4090 رو ب صورت اکسترنال مورد استفاده قرار بدی 20 درصد کاهش پرفرمونس داری ...
و 4080 از 70 تومن هست تا نزدیک ب 80 تومن ...!!!!
برای FRAME GENERATION و  DLSS V3 ک در بهترین حالت 4090 بسته ب گیم مورد نظر فقط 20 درصد قوی تره .. از 7900XTX ...!!! در 4K در 2K این برتری خیلی کمتره 
3090 TI بعضا قیمتش از 4080 تو این مملکت بیشتره ...
باز ی کارت برای رندر معرفی کرده هم سری ADA LOVELACE  ک نزدیک ب 6000 دلار تا 7000 دلار قیمتشه...!!! حاجی پشمی نمونده ک بخاد بریزه ..!!!!!

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...