رفتن به مطلب

معضل فاصله قیمتی زیاد وضرر هنگفت بابت ارتقا کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سال ۲۰۱۴ بود دقیقا یک ماه بعد از این که Asus GTX strix 970  وارد ایران شد رو با قیمت ۱۶۵۰ با گارانتی ۳ ساله خریدم،  تا بدونید قیمت گرافیک چقدر واسم سنگین بود که قیمت یک پراید صفر کیلومتر اون موقع ۱۲ میلیون بود فکر کنم...اتفاقا یک سریالی هم رو گرافیک بود که ما ۷.۸ ماه بعدش جریانش رو فهمیدیم که اتفاقا بازی محبوب R6 بود 😐 آقا ما با این گرافیک بازی کردیم و کردیم تا 6 سال گذشت فقط هزار ساعت تایم پلی رینبو باهاش دارم اگر تایم پلی بازی های استیمم رو ببینید چیزی حول خوش ۴ هزار ساعت فقط رو استیم دارم، مایکروسافت ویندوز ، یوپلی و اورجین و بتل نت و مخصوصا اورواچ بماند هیچ ، هر چی بازی کرکی هم که باهاش بازی کردم هیچ😐 اون موقع سال های سال میتونستم تعویض کنم ولی چون واقعا نیازم رو برطرف کرده بود اصلا ارتقا ندادم تا آخرش کلا از گیم زده شدم و   نزدیک های ۳ سال تمام رو سیستم خاموش بود و آخرش هم گرافیک رو فروختم 😅😃 الان هم 6900xt  با قیمت ۲۱ میلیون آکبند خریدم و از این خریدم هم نسبتا راضی هستم چون خودم رو میشناسم قراره این گرافیک حداقل ۷.۸ سالی بهترین رفیقم باشه هر چند دیگه مثل گذشته بازی نمی‌کنم

بنظرم این مشکل سریع ارتقا دادن از اون جا ناشی میشه که انسان حس می‌کنه همیشه زنده میمونه و دوست داره جاودانه زندگی کنه 😅😀 یکم فلسفی شد منظورم من اینه تو فعلا با این گرافیکت بازی کن تا اونجا که خسته میشی که دیگه اصلا شاید دوست نداشته باشی مثل قبل بازی کنی 

لینک به دیدگاه

• ارسال 94
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

منم قبل ارزونی دقیقا اسفند سال گذشته ۲۶ تومن دادم به 3060Ti و فکر کنم این اخرین خرید کارت گرافیکم باشه چون الان یکسال هست دارمش و واقعا تا حالا نشده کارتی بیشتر از 3تا 6 ماه نگه دارم.

بسیار بسیار مدل ها رو خریدم و استفاده کردم  از اول دوران ورود PC و آشنایی با کامپی ، از هر نسل تقریبا ۲ -۳ مدل کارت تهیه میکردم تا الان ولی دیگه واقعا ذهنم اشباع شده و اون حس و حال از بین رفته
 چند تا بازی  هم دارم روی سیستم ولی نه دلو دماغش هست و نه حس خوب گذشته رو میده

بشتر بازی های جدید هم بپر بپر شده و کاملا الکی و سرگرمی نه داستانی نه ....

2 تا بازی شوتر اول شخص بدرد بخوره الان چند سالی هست ندیدم واقعا

شما هم فکر میکنم بستگی به خودتون داره اگر مشکل مالی ندارید بخرید و تجربه کنید ولی واقعا قبلش بسنجید چقدر ارزش نسبت به کارایی  داره این تفاوت قیمتی
اولین کارت گرافیکم که اون موقع ها اصلا کارتن نداشتن
عکسش رو میزارم براتون
فکر کنم هنوزم دارمش :D
4 مگ حافظه  
یاد ایام کودکی نوجوانی و جوانی بخیر 🥸

9662955_1601987309_786.thumb.jpg.fad0227cdfcd4d80bb302dfadbda7b47.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ در 16:46، hosin گفته است:

یه زمانی ارزوم 780ti بود

یعنی اگه داشتمش انگار دنیا بهم داده بودن 

الان اگه ۴۰۹۰ هم داشته باشم اصلا شوقی ندارم

اره واقعا، من ارزوم 980ti اکستریم گیگا بود

گیگا یه کارتی هم داشت 3 تا 980ti توی یه پک بود و واتر کولینگ مشترک داشت، اون دیگه محشر بود، اخرت کارت گرافیک بود، پیشرفت بخدا اینا بود، الان یه کارت گرافیک الکی میاد، حالا قدرتشم هر نسل 2 برابر کنن، ولی بازم به پای اون قطعات قدیمی نمیرسه،

حتی قدیم بعضی مادربرد های z170 تا 66 تا لاین pci e 3 میدادن! الان برد ها زور بزنن 16 تا نسخه 4، 16 تا هم نسخه 3 همزمان میدن.واقعا برکت از قطعات رفته، من هنوزم حسرت داشتن یه 6700k با z170 gaming 9 رو دارم، از بس که این نسل خوب بود و واقعا رقابت بین برند ها چشمگیر بود، یه زمانی ایسوس ته جدول بود و پرچمدارش حتی به گرد پای پایین رده ی گیگا هم نمیرسید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

اولین کارت گرافیکم که اون موقع ها اصلا کارتن نداشتن
عکسش رو میزارم براتون
فکر کنم هنوزم دارمش :D
4 مگ حافظه  
یاد ایام کودکی نوجوانی و جوانی بخیر 🥸

عجب کارت قل قل میرزایی.

قدیم من یه سیستم داشتم، سیپیوش کارتی بود، اسم سوکتش slot 1  بود، واقعا برام جالب بود، یه مادربرد بود که یه عالمه اسلات داشت و فقط یدونه پورت خروجی کیبرد. حتی یدون Usb هم نداشت!

خروجی موسش، جامپر رو برد نصب میشد، کارت صداش جدا بود، همون یدونه پورت کیبردی هم که روی بردش داشت، ازین قدیمیا بود، دوباره یه تبدیل بهش وصل میشد که بشه کیبرد ps/2 بهش نصب کرد.بعد با این سیستم هیتمن 1 پلی میدادیم چه عشق وحالی بود، king of the road بازی میکردم، فک کنم بهم 3 4 فریم بر ثانیه میداد، ولی با همونم کلی عشق و حال میکردم. الان بعد 20 سال اون بازیو ریختم و با مجازی ساز گرافیک تونستم اجراش کنم، واقعا برای گیمی که 21 سال پیش اومده، یه سری چیزاش فوق العاده بوده. اینکه راننده ها وسط خط حرکت نکنن و هر کی هر جوری میخواد رانندگی میکنه، واقعا حیرت زده ام کرده، پلیسا بعضیاشون رشوه گیرن، به بعضیا پیشنهاد رشوه میدی، بدتر جریمت میکنن!

جاده مخفی هاشو پیدا کردن، کلی ذوق داشت، بعد الان کلی اپشن جدید توش کشف کردم که اونموقعا ندیده بودم، یه سری محموله ی محرمانه داره که یه گوشه ی مپ مفی شده و بابتش پول زیادی میدن، بعد موقع حملش مافیا ها میفتن دنبالت و بهت میگن بزن کنار.

گرافیک این بازی در حد بازیای آتاریه، موندم چجوری این همه اپشن توش جا دادن اون موقع.

image.thumb.png.ab4d3f933159be35335e17fa4a27e1f0.png

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ در 03:08، mInI_ClockEr گفته است:

منم قبل ارزونی دقیقا اسفند سال گذشته ۲۶ تومن دادم به 3060Ti ...

بعضی اتفاق ها فقط یکبار در عمر آدم رخ میده.

تا پایان عمرم فکر نمیکنم دیگه پیش بیاد بتونیم جایی بگیم "قبل ارزونی". اونم تا این حد که گرافیک از 60 تومن برسه به 20 😶

وقتی آدم مینویسه "قبل ارزونی" یه حس متفاوتی به آدم دست میده... اینکه چیزی ارزون شده مثل اینه که بعد از چند هزار میلیارد سال اکسیژن تبدیل به طلا شده باشه.

یه چیز جالب بگم به بچه های تاپیک, یکی از آشنا ها رفته بود بازار ماشین های دست دوم در دبی فیلم گرفته بود و ماشین هارو نشون میداد. میگفت این ماشین ها بعد از 5 سال از تاریخ تولید قیمتشون تقریبا نصف شده. بعد اگر بیشتر هم گذشته باشه قیمتشون تا یک چهارم هم ممکنه برسه. حالا ماشین هاشم بنز و BMW و اینطور چیزا توش فراوان بود!

بعد ما اینجا 206 صفر خریدیم 100 تومن بعد از چندسال استفاده و استهلاک چند ماه پیش فروختیم 270 تومن و الآنم توی این چند ماه فکر کنم قیمتش رسیده به 400 یا همچین چیزی. اگر اینطوری نمیشد تعجب میکردم. :|

درباره بازی ها هم بگم که, فکر میکنم این ما هستیم که با بالارفتن سن داریم علاقه مون به بازی رو از دست میدیم.نمیشه گفت همه بازی ها بد شدن. اتفاقا در مقایسه با بازی های 15-20 سال پیش خیلی بهتر شده. اما خب انسان به گذشت عمر علایقش رو از دست میده. باز اکثر ما ایرانی ها هم که در سنین جوانی پیر شدیم... من کسی رو میشناسم اونطرف توی 40 سالگی صبح تا شب از مردم اجاره خونه میگیره و خودش گوشه خونه فقط فیلم میبینه و بازی میکنه. بعد من توی سن 30 سالگی دیگه احساس یک پیرمرد 280 ساله رو دارم که دنبال یک جزیره میگردم که بتونم باقی عمرم رو تنهایی و در سکوت و آرامش زندگی کنم و بمیرم. :| :| :|

نمیدونم چرا اینطوری شدم

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ در 05:04، MAhmoOD Nazari گفته است:

عجب کارت قل قل میرزایی.

قدیم من یه سیستم داشتم، سیپیوش کارتی بود، اسم سوکتش slot 1  بود، واقعا برام جالب بود، یه مادربرد بود که یه عالمه اسلات داشت و فقط یدونه پورت خروجی کیبرد. حتی یدون Usb هم نداشت!

خروجی موسش، جامپر رو برد نصب میشد، کارت صداش جدا بود، همون یدونه پورت کیبردی هم که روی بردش داشت، ازین قدیمیا بود، دوباره یه تبدیل بهش وصل میشد که بشه کیبرد ps/2 بهش نصب کرد.بعد با این سیستم هیتمن 1 پلی میدادیم چه عشق وحالی بود، king of the road بازی میکردم، فک کنم بهم 3 4 فریم بر ثانیه میداد، ولی با همونم کلی عشق و حال میکردم. الان بعد 20 سال اون بازیو ریختم و با مجازی ساز گرافیک تونستم اجراش کنم، واقعا برای گیمی که 21 سال پیش اومده، یه سری چیزاش فوق العاده بوده. اینکه راننده ها وسط خط حرکت نکنن و هر کی هر جوری میخواد رانندگی میکنه، واقعا حیرت زده ام کرده، پلیسا بعضیاشون رشوه گیرن، به بعضیا پیشنهاد رشوه میدی، بدتر جریمت میکنن!

جاده مخفی هاشو پیدا کردن، کلی ذوق داشت، بعد الان کلی اپشن جدید توش کشف کردم که اونموقعا ندیده بودم، یه سری محموله ی محرمانه داره که یه گوشه ی مپ مفی شده و بابتش پول زیادی میدن، بعد موقع حملش مافیا ها میفتن دنبالت و بهت میگن بزن کنار.

گرافیک این بازی در حد بازیای آتاریه، موندم چجوری این همه اپشن توش جا دادن اون موقع.

image.thumb.png.ab4d3f933159be35335e17fa4a27e1f0.png

منو نابود کردی داداش.... وااای ووااای چه چیزی رو یاد من انداختی...

واای خداا.. یادش بخیر من روزهای بارونی، یک گوشه پارک میکردم، برف پاک کن هم میزدم برا خودم عشق میکردم، مثل یک راننده واقعی، خستگیم که در میرفت راه میفتادم... انقدر قانونمند بودم که نگو.... یادش بخیر.... منم اینو میخوام :((((

وقتی یه محموله قبول میکردم توی مپ کامیون های دیگه رو هم نشون میداد، چقدر سعی میکردم از اونا زودتر بارم رو برسونم.....

بیسیم هم داشت، یادم میاد هی میگفت whats up.... 

واقعا برای خودش سلطان جاده ها بود.....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

واای خداا.. یادش بخیر من روزهای بارونی، یک گوشه پارک میکردم، برف پاک کن هم میزدم برا خودم عشق میکردم، مثل یک راننده واقعی، خستگیم که در میرفت راه میفتادم... انقدر قانونمند بودم که نگو.... یادش بخیر.... منم اینو میخوام :((((

اره، پی30 دانلود داره، من ازونجا گرفتم

یه چیز دیگه هم هست، اسمش dgvoodoo عه، همون سرچ کنی اجرای سلطان جاده ها روی سیستم جدید، میاره.

راه اصل کاریش اینه که همون اول که بازی شروع شد، بری با اندک پولی که داری، کامیون رو تا جای ممکن تیون کنی، بعد بیخیال خلاف و اینا، هر چقدر دلت خواست خلاف میکنی، یه دستت هم میذاری رو f8 به محض اینکه داشتی میرفتی تو باقالیا، کوییک سیو بزنی و با f9 برگردی، من حتی از این به عنوان ترمز اضطراری هم استفاده میکنم، بازیو سیو میکنم، و برمیگردم، ماشین سر جاش در جا توقف میکنه XD اینجوری میتونی راحت اول شی. بعدش 2 3 تا بار که جابجا کردی، یه راننده خیلی معمولی استخدام میکنی، یه 24 ساعت بازی رو میذاری بکگراند پلی شه تا راننده ی استخدامی عزیز پول در بیاره، دوباره یه مسابقه میری که لایسنس بگیری و یه راننده ی خفن تر، و همینطور تا اخر ادامه میدی:)

یه ویدئو یه بار دیدم که بازیش تمومی داره، اینجوری که پولت به یه عددی که میرسه، ازت تقدیر و تشکر میکنه و بازی تموم میشه.

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

ببینید واقعا بستگی داره که چیکار می کنید و چقدر استفاده می کنید ازش من همیشه گیم می زنم 4K هم 8 ساله که دارم و خوب طبیعتا همیشه نیاز به بالاترین داشتم بخواید حساب کنید که یک کارت بر فرض 80 می خرید دو سال باهاش حال می کنید بعدش 40 می فروشید یعنی 40 میلیون دادید برای 2 سال هر روز استفاده که ازش لذت ببرید انصافا ارزون ترین تفریح دنیا هست من نمی دونم چرا ملت عادت به خرج کردن زیاد برای یک سری موارد خاص دارن با طول عمر خیلی کمتر اما به این چیزا که می رسه براشون غیر قابل درکه

به نظرم میزان لذت ضربدر طول مدت لذت معادله ی خیلی خوبی برای خرج کردن ادم های عاقل هست

الان 2 تا سفر درپیت خارجه ترکیه ارمنستان یا یکم بهترش دوبی برید دو تا یک هفته تازه تک نفری نه با زن و بچه همین 40 میلیون می شه انصافا کدومش به صرفه تره؟

یک سفر اروپایی درست و حسابیم برید که همین 40 میلیون خرجش می شه

پول شام و ناهارهایی هم که برخی برای تفریح توی 2 سال می دن دست کمی از این مبلغ نداره

پس برای 2 سال لذت شبانه روزی اصلا خرج غیر معقولی نیست

باور کنید در برخی شرایط سودم می کنید همین ماین برگرده به موقع بفروشید سودم کردید کاری که من نسل پیش انجام دادم

اما اگر خیلی بهینه می خواید کار کنید کنسول بازی سونی بخرید اگه هکم بشه که سودم کردید فقط هزینه ی بازی هاش کمی گرونه چون پی سی اکثرا پایرت می شه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ در 18:48، koorosh kabir گفته است:

برا منم ارزو شد یه کارت 768 مگابایتی

خاطرات شمال محاله یادم بره

907-front.small.jpg.5195d5eebd8af113aff5349c04037d6a.jpg14-121-033-03.thumb.jpg.a8357ad9ee3c833f7eb10365eac3d5c9.jpg

پول جمع کردم زورمو زدم تونستم یه نسل بعدی ارزونتر 9600gt بگیرم😂 هنوزم که هنوزه پرچم هیتر برقیا اون موقه بالاس😄

آخ آخ یادش بخیر من برند leadtek خریده بودم داشتم پرواز میکردم 😁

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mehdi over گفته است:

آخ آخ یادWinFastش بخیر من برند leadtek خریده بودم داشتم پرواز میکردم 😁

همون WinFast بود درسته کارتای با کیفیتی بودن

یاد برند bfg افتادم اخ

81Q5krpItpL._AC_SL1500_.jpg

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

نمیشه کسیو برای اینکه علاقه منده به تکنولوژی روز سرزنش کرد حالا بگیم پیرامون ما فلان خبره و نمیخوایم پولمونو بریزیم تو جیب سرمایه دار ها (بماند که شما با کارهای ناچیزی داری ناخوداگاه بهشون کمک میکنی مثل ذخیره اطلاعات روی سرویس ها نگه داری اطلاعات در گوشی همراه و انواع شبکه های اجتماعی در دنیای امروز دیتای کاربران با ارزش ترین چیزه تا گردش سرمایه و ارزش دادن مردم به بیزینس ها...)

اگه بخوایم منطقی به مساله دوستمون نگاه کنیم نیازی به کارت سری40 ندارن فعلا حتی اگه سری 50 هم معرفی بشه نیازی ندارن کارت فوق العاده ای دارن در حال حاضر

عجب تایپیکی جدا ازسوال دوستمون چه خاطره بازیی کردید😁

ازونجایی که منم از 6 7 سالگی پای پیسی بزرگ شدم تا الان با خیلی قطعات ور رفتم از اولین سیستمم که با پدرم رفتم خریدم که تا الان دارمش مانیتورش هم الان دارم استفاده میکنیم که ( Pentium 4 / 9500gt / Ram 2gb) بودش که باهاش بهترین دوران گیمینگمو گذروندم 700 ساعت اسکایریم و ورودم به سبک سولز با دارک سولز 2 25 فریم😁 تا از اولین اساسین کریدا و مکس پینا و قاچاقی بازی کردن gta sa تا ساعتها وقت گذاشتن تو سرورهای ایرانی کانتر 1.6 و کلی خاطره خوب که هنوزم به کیسم نگاه میکنم یادشون میوفتم.

بخوام بگم اون زمان چقد عشق و حال میکردم سیستمم کرایسیسو بالا میاورد😁

image.thumb.png.afbb3dbdcd6dbf1d04bc8b10ba985134.png

ویرایش شده توسط ArtoriasSs
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ در 21:08، yasin1380 گفته است:

@ARMIN اقا آرمین بنظرم این گفت و گو و خاطرات رو تو یه تاپیک جدا با عنوان خاطرات بزارید الان صاحب تاپیک هم جوابشو گرفته

اینو از اینجا ببرم هر جای دیگه، بعیده دیده بشه. بزار اینجا آپش رو بخوره بعد میبرم جای دیگه.

لینک به دیدگاه

من یه سیستم خیلی قدیمی داشتم 

این بود 

رم 2 سی پی یو ضعیف اینتل  گرافیک 256 مگابایتی ولی اون موقع فامیل های ما حرص همین کارت گرافیک منو میخوردن چقد این سیستم مشکل ریز پیدا میکرد منه نوبم که اونموقع بلد نبودم میدادم تعمیر گاه کلی ازم پول میگرفتن دو برابر خودم کامپیوتر خرج کردم سرش XD

لینک به دیدگاه

سلام هارد قدیم 10 سال پیش با کارت گرافیک rtx 3060 ti گلوگاه ایجاد نمیکنه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
24 دقیقه قبل، mafia2011 گفته است:
سلام هارد قدیم 10 سال پیش با کارت گرافیک rtx 3060 ti گلوگاه ایجاد نمیکنه

تو لود بازی ها عذاب میده حتی باعث افت فریم هم میشه

لینک به دیدگاه

دوستان گفتنی هارو گفتید و تقریبا هممون کم و بیش اینجوری هستیم و دیگه از گیم لذت نمیبریم. 

یه زمانی تو حسرت پی اس ۲ بودیم و وقتی میخریدیم روزی ۱۶ ساعت بازی میکردیم.

الان با ۳۰۹۰ و پی اس ۵ و سری ایکس هم سرگرم نمیشیم.

همه اینا بنظرم نشون میده زود پیر شدیم!

لینک به دیدگاه

یادش بخیر اولین سیستمی که خودم بستم گرافیکشATI 64mb برند ایسوس بود که تا یک گیگ شیر می‌شد بعدش  9400gt برند xfx خریدم با حافظه 512 MB اما این گرافیک به حدی ضعیف بود که نمیتونست Assassin's creed 1 رو به راحتی اجرا کنه و همش چشمم دنبال کارت گرافیک بهتر بود مه بتونم این بازی رو اجرا کنم بعدن تونستم گرافیک ۸۸۰۰gts دست دوم با حافظه ۷۶۸ مگابایت و ۵۱۲ بیتی  بود بخرم با اون گرافیک کیفی کردم که الان با ۳۰۶۰ تی آی نمی‌کنم . به نظرم سن و سال خیلی مهمه دیگه از سن من حداقل گذشته و الان باید بچمون از بازی لذت ببره هر چی متعلق به دوره و زمان خودشه . استارتر عزیز هم به کاربردی مه از پی سی دارید توجه کنید اگر همین کانفیگ جوابگو هست هزینه بیشتر نکنید اما اگه صرفا از ارتقا لذت می‌برید به نظرم از خودتون دریغ نکنید چون این هم دوره و زمان خودش رو داره و فردا که دوره و زمانش گذشت حسرت ش رو نخواهید داشت

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Arthur گفته است:

دوستان گفتنی هارو گفتید و تقریبا هممون کم و بیش اینجوری هستیم و دیگه از گیم لذت نمیبریم. 

یه زمانی تو حسرت پی اس ۲ بودیم و وقتی میخریدیم روزی ۱۶ ساعت بازی میکردیم.

الان با ۳۰۹۰ و پی اس ۵ و سری ایکس هم سرگرم نمیشیم.

همه اینا بنظرم نشون میده زود پیر شدیم!

پیر یا....

به نظرم پیری ربطی به این مسئله نداره اینقدر پیرا می شناسم که همچنان پایه ی همه جور عشق و حالی هستن مشکل افسردگی هست اینکه دیگه چیزی خوشحالتون نمی کنه یا ذوق نمی کنید اولین نشانه ی افسردگی هست

با این اوضاع افتضاح مملکت ما پیر نشدیم چیز دیگه ای شدیم

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، slash_slash گفته است:

پیر یا....

به نظرم پیری ربطی به این مسئله نداره اینقدر پیرا می شناسم که همچنان پایه ی همه جور عشق و حالی هستن مشکل افسردگی هست اینکه دیگه چیزی خوشحالتون نمی کنه یا ذوق نمی کنید اولین نشانه ی افسردگی هست

با این اوضاع افتضاح مملکت ما پیر نشدیم چیز دیگه ای شدیم

پس احتمالا خیلی وقته افسرده ام چون واقعا دیگه هیچی خوشحالم نمیکنه :D

ویرایش شده توسط Arthur
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...