رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مودم 3g/4g

maysamsina
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

هم اکنون، maysamsina گفته است:

با خودشونم تماس گرفتم میکن برای ثابت ltd  باید سیم کارت مخصوص و مودم مخصوص میدیم ... پس یعنی خرید مودم برند دیکه یا خارج از ایرانسل فایده نداره ...

اکثرا آره. اپراتورها جدا از فروش بسته اینترنت از فروش مودم هم دنبال کسی درامد هستن. باید دونه دونه شرکت هارو بررسی کنید ببینید کدوم ها سیم کارت خالی میفروشن. کدوم شرکت ها با مودم میفروشن

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

اکثرا آره. اپراتورها جدا از فروش بسته اینترنت از فروش مودم هم دنبال کسی درامد هستن. باید دونه دونه شرکت هارو بررسی کنید ببینید کدوم ها سیم کارت خالی میفروشن. کدوم شرکت ها با مودم میفروشن

مگه به جز ایرانسل و همراه اول و رایتل ,  شرکتی هس که 3جی  4جی  یا TD-LTE) نت بفروشه ؟

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

دوستان سال قبل بنده بسته  1 ساله همراه از ایرانسل گرفتم 130 ت با حجم 48 گیگ ,  متاسفانه و بدبختانه 1 ساله و 6 ماهه رو حذف کردن ... الان  اینترنت ثابت (TD-LTE) زده 140 ت با حجم 80 گیگ که اونم مودمش فعلا نامجوده .. از دوستان شخصی هس راهنمایی کنه چه نتی بگیرم بیشتر برای وب گردیه و کمی دانلود , که با بسته پارسالم راضی بودم یعنی 1 ساله 130 ت و 48 گیگ ...اگه پیشنهادی هستید بفرمایید همدان هستم ..

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، maysamsina گفته است:

مگه به جز ایرانسل و همراه اول و رایتل ,  شرکتی هس که 3جی  4جی  یا TD-LTE) نت بفروشه ؟

هستن ولی تقریبا همشون روی رومینگ همین ایرانسل و همراه کارمیکنه . مثل مبین نت . که هم دکل اختصاصی داره هم رومینگ میشه روی انتن های همراه اول. درعمل تفاوتی بین td و نت همراه معمولی وجود نداره . نهایتا کمی بسته هاش ممکنه مناسب تر بیفته. ولی درعوضش مجبور به خرید مودم میشید.

مبین نت. شاتل موبایل. آسیاتک. مبناتلکام.

کاربریتون چی هست شما؟ گیم ؟ دانلود ؟ وب گردی؟ داخلی یا خارجی؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

هستن ولی تقریبا همشون روی رومینگ همین ایرانسل و همراه کارمیکنه . مثل مبین نت . که هم دکل اختصاصی داره هم رومینگ میشه روی انتن های همراه اول. درعمل تفاوتی بین td و نت همراه معمولی وجود نداره . نهایتا کمی بسته هاش ممکنه مناسب تر بیفته. ولی درعوضش مجبور به خرید مودم میشید.

مبین نت. شاتل موبایل. آسیاتک. مبناتلکام.

کاربریتون چی هست شما؟ گیم ؟ دانلود ؟ وب گردی؟ داخلی یا خارجی؟

وب گردی و تلگرام .  کمی دانلود انیشمن ...سال قبل بنده بسته  1 ساله همراه از ایرانسل گرفتم 130 ت با حجم 48 گیگ ,  متاسفانه و بدبختانه 1 ساله و 6 ماهه رو حذف کردن ... الان  اینترنت ثابت (TD-LTE) زده 140 ت با حجم 80 گیگ که اونم مودمش فعلا نامجوده .

تو شاتل موبایل تعرفه ثابت (TD-LTE نبود .... بعدش برای ایرنسل میشه ؟ یعنی شماره ثبت کنی نت بسته وصل میشه ؟

لینک به دیدگاه

سلام 

اصلا لازم نیست مودم از خودشون باشه {ایرانسل و مبین نت و اسیاتک گرفتم}

مگه اینکه ایپی استاتیک لازم داشته باشی که اونم تا جایی من میدونم فقط ایرانسل اینجوریه

سیمکارت تنها همه اپراتور ها میدن 

فقط مبین نته که بعضی نمایندگی هاش فعال میکنن اگه خواستی بگیر حتما 360 بگیر  که میتونی روی گوشی هم بزاری خودم تست کردم

مودم حتما انلاک بگیر اگه هم نیست بشه بعدا انلاک کرد و اینکه تمام باند های داخل ایران رو پشتیبانی کنه{باند1و3و7و20و40و42} باند های دیگه فکر کنم هست ولی محدود اکثر جا همین ها هست مثل H1(جدیداش انلاک نمیشه) یا G1 سمت S1 نرو اصلا که باگه خالصه

مودم خودم ZW101 هست

شرکت هم من فقط همین مبین نت و ایرانسل پیشنهاد میدم اینم در نظر بگیر که نت تایپ ایرانسل 3 هست ولی من با اسیاتک نت 2 گرفتم قیمت بسته ها و سرعت هم دقیقا همون ولی 20 تا پینگ بالاتر

بقیه شرکت ها رو دکل این ها هستن  به عنوان مثلا وینکس و اسیاتک رو ایرانسل هستن     مبناتلکام(دزد بزرگ) و تک نت وماهان نت روی جفتش میدن ولی سمت هیچ کدام نرو

و اکثرا بسته هاشون گرون تره!!! و سرعت روی 40 مگ بستن ولی ایرانسل و اسیاتک طوری من تست کردم بازه و 100 مگ میگیرم مبین نت هم روی 40 هست

ایرانسل بسته 140 گیگ 3 ماهه از همه بسته ها ارزون تر میوفته

راهنمایی بیشتر لازم داشتی در خدمتم

ویرایش شده توسط erfanvk
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، erfanvk گفته است:

سلام 

متاسفانه اکثر دوستان اشتباه راهنمایی کردن

اصلا لازم نیست مودم از خودشون باشه {ایرانسل و مبین نت و اسیاتک گرفتم}

مگه اینکه ایپی استاتیک لازم داشته باشی که اونم تا جایی من میدونم فقط ایرانسل اینجوریه

سیمکارت تنها همه اپراتور ها میدن 

فقط مبین نته که بعضی نمایندگی هاش فعال میکنن اگه خواستی بگیر حتما 360 بگیر  که میتونی روی گوشی هم بزاری خودم تست کردم

مودم حتما انلاک بگیر اگه هم نیست بشه بعدا انلاک کرد و اینکه تمام باند های داخل ایران رو پشتیبانی کنه مثل H1(جدیداش انلاک نمیشه) یا G1 سمت S1 نرو اصلا که باگه خالصه

مودم خودم ZW101 هست

شرکت هم من فقط همین مبین نت و ایرانسل پیشنهاد میدم اینم در نظر بگیر که نت تایپ ایرانسل 3 هست ولی من با اسیاتک نت 2 گرفتم قیمت بسته ها و سرعت هم دقیقا همون ولی 20 تا پینگ بالاتر

بقیه شرکت ها رو دکل این ها هستن  به عنوان مثلا وینکس و اسیاتک رو ایرانسل هستن     مبناتلکام(دزد بزرگ) و تک نت وماهان نت روی جفتش میدن ولی سمت هیچ کدام نرو

و اکثرا بسته هاشون گرون تره!!! و سرعت روی 40 مگ بستن ولی ایرانسل و اسیاتک طوری من تست کردم بازه و 100 مگ میگیرم مبین نت هم روی 40 هست

ایرانسل بسته 140 گیگ 3 ماهه از همه بسته ها ارزون تر میوفته

راهنمایی بیشتر لازم داشتی در خدمتم

سپاس بات جوابتون دوس عزیز ... چند سوال داشتم 

اول اینکه بنده با پشتیبانی ایرانسل تماس گرفتم و میگن برای وصل شدن به نت ثابت  TD-LTE  فقط باید سیم کارت و مودم مخصوص ما باشد . بنده سر درگم شدم !!!!؟؟؟؟ و 

اینکه سایت ایرانسلو چک کردم و مودمهای ثابتش TD-LTE اینا هستن در لینک زیر 

https://shop.irancell.ir/fa/category/modems    حال کدومش بهتره ؟

دوم اینکه متاسفانه بنده اکثرشونو چک کردم و دیدم گرون هستن و باز بسته ایرانسل بصرفه تره نظر شخصی , مثال  بسته ترکیبی 1 ساله :

۱۴۴ گیگابایت  365 روزه که ۴۸ گیگابایت اینترنت همراه ۹۶ گیگابایت اینترنت ثابت هستش  یا  بسته 80 گیگابایت  365 روزه 140,000 تومان  که برام زیادیم هس ...

سوم اینکه آیا بنده میتونم مودم کارکرده ایرانسل ثابت  TD-LTE از دیوار بخرم و بعد سیم کارت مخصوصم بخرم و راه اندازی کنم ؟ مودم کارکرده ارزش داره ؟ راه اندازی خاصی نمیخاد ؟

چهارم اینکه یعنی سرعت دانلود شما با ایرانسل ثابت  TD-LTE   , صد مگابایته یعنی100 مگ  ؟

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

سپاس بات جوابتون دوس عزیز ... چند سوال داشتم 

اول اینکه بنده با پشتیبانی ایرانسل تماس گرفتم و میگن برای وصل شدن به نت ثابت  TD-LTE  فقط باید سیم کارت و مودم مخصوص ما باشد . بنده سر درگم شدم !!!!؟؟؟؟ و 

اینکه سایت ایرانسلو چک کردم و مودمهای ثابتش TD-LTE اینا هستن در لینک زیر 

https://shop.irancell.ir/fa/category/modems    حال کدومش بهتره ؟

دوم اینکه متاسفانه بنده اکثرشونو چک کردم و دیدم گرون هستن و باز بسته ایرانسل بصرفه تره نظر شخصی , مثال  بسته ترکیبی 1 ساله :

۱۴۴ گیگابایت  365 روزه که ۴۸ گیگابایت اینترنت همراه ۹۶ گیگابایت اینترنت ثابت هستش  یا  بسته 80 گیگابایت  365 روزه 140,000 تومان  که برام زیادیم هس ...

سوم اینکه آیا بنده میتونم مودم کارکرده ایرانسل ثابت  TD-LTE از دیوار بخرم و بعد سیم کارت مخصوصم بخرم و راه اندازی کنم ؟ مودم کارکرده ارزش داره ؟ راه اندازی خاصی نمیخاد ؟

چهارم اینکه یعنی سرعت دانلود شما با ایرانسل ثابت  TD-LTE   , صد مگابایته یعنی100 مگ  ؟

منظورشون از مخصوص اینه که مودم از شبکه TD یا همون باند 42 پشتیبانی کنه و سیم کارت هم مخصوص TD باشه چون سیم عادی یعنی FD میتونه به TD وصل بشه ولی بلعکس خیر

اینم بگه شما نمیتونی سیم مبین نت رو روی مودم (لاک) ایرانسل یا بلعکس بزار و شرکت های دیگه باید رو دکلشون باشه مثل اسیاتک که روی مودم لاک ایرانسل اوکیه مودم هم ازشون بخری مودم ایرانسل برات میفرستن برا مبین نت هم همین داستانه

مودم داخل سایت ایرانسل هیج کدام نمیدونم G1 رو برداشتن احتمالا میخوان S1 هارو بندازن بره

https://www.digikala.com/product/dkp-10382600/مودم-td-lte-ایرانسل-مدل-tf-i60-g1-به-همراه-2-عدد-سیم-کارت-ایرانسل-و-40-گیگابایت-اینترنت-6-ماهه/ این داخل دیجی کالا هست

ولی من پیشنهاد میکنم از وینکس بگیری چون بسته اولیش خیلی بهتره مودم هم همون ایرانسله ولی با ارم وینکس بسته که تموم شد سیم ایرانسل بنداز  انلاک هم میشه کرد

https://wenex.ir/Page.aspx?mId=1565&Page=ModemSale/View/PackageDetail&modemId=16

در خصوص موردم دوم متوجه نشدم قیمت زیاده یا حجم

ولی کاری نمیشه کرد درکل نت سیم کارت بسته هاش محدوده

مورد سوم بله مشکلی نداره ولی نظر بگیر مودم چیزیه که 24ی روشنه و هر چیز الکترونیکی عمر مشخصی داره و گارانتی ها هم اکثرا 24 ماه هستن راه اندازیش هم اصلا کار خاصی نداره فوقش تو گوگل میبینی!

سرعتم 100 مگابیته یعنی 12 مگ بیشتر هم میشه گرفت ولی مودم من بیرونی هست یک خروجی لن میده که گیگابیت نیست

58e1f959-ecb5-4806-bfb1-47949e3348ef.png تست با شبکه شخصی انتقال داده

1f429ba3-5499-4166-ba08-5d5d078ee907.png اسیاتک

https://www.speedtest.net/result/d/3d03e342-ffda-4254-accd-9eec7cc544bd ایرانسل

لینک به دیدگاه

اینم طبق تجربه خودم بگم

قبل خرید حتما یک مودم از یکی بگیر تست کن

من خودم یک مودم GP2101 از اشنا گرفتم داخل خونه هر جا تست کردم بیشتر 15 مگابیت نمیداد

بردم حیاط 60 مگابیت داد به خاطر همین ZW101 گرفتم

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، erfanvk گفته است:

منظورشون از مخصوص اینه که مودم از شبکه TD یا همون باند 42 پشتیبانی کنه و سیم کارت هم مخصوص TD باشه چون سیم عادی یعنی FD میتونه به TD وصل بشه ولی بلعکس خیر

اینم بگه شما نمیتونی سیم مبین نت رو روی مودم (لاک) ایرانسل یا بلعکس بزار و شرکت های دیگه باید رو دکلشون باشه مثل اسیاتک که روی مودم لاک ایرانسل اوکیه مودم هم ازشون بخری مودم ایرانسل برات میفرستن برا مبین نت هم همین داستانه

مودم داخل سایت ایرانسل هیج کدام نمیدونم G1 رو برداشتن احتمالا میخوان S1 هارو بندازن بره

https://www.digikala.com/product/dkp-10382600/مودم-td-lte-ایرانسل-مدل-tf-i60-g1-به-همراه-2-عدد-سیم-کارت-ایرانسل-و-40-گیگابایت-اینترنت-6-ماهه/ این داخل دیجی کالا هست

ولی من پیشنهاد میکنم از وینکس بگیری چون بسته اولیش خیلی بهتره مودم هم همون ایرانسله ولی با ارم وینکس بسته که تموم شد سیم ایرانسل بنداز  انلاک هم میشه کرد

https://wenex.ir/Page.aspx?mId=1565&Page=ModemSale/View/PackageDetail&modemId=16

در خصوص موردم دوم متوجه نشدم قیمت زیاده یا حجم

ولی کاری نمیشه کرد درکل نت سیم کارت بسته هاش محدوده

مورد سوم بله مشکلی نداره ولی نظر بگیر مودم چیزیه که 24ی روشنه و هر چیز الکترونیکی عمر مشخصی داره و گارانتی ها هم اکثرا 24 ماه هستن راه اندازیش هم اصلا کار خاصی نداره فوقش تو گوگل میبینی!

سرعتم 100 مگابیته یعنی 12 مگ بیشتر هم میشه گرفت ولی مودم من بیرونی هست یک خروجی لن میده که گیگابیت نیست

58e1f959-ecb5-4806-bfb1-47949e3348ef.png تست با شبکه شخصی انتقال داده

1f429ba3-5499-4166-ba08-5d5d078ee907.png اسیاتک

https://www.speedtest.net/result/d/3d03e342-ffda-4254-accd-9eec7cc544bd ایرانسل

این سایت که گذاشتید برای بنده هزینه بسته ها سنگینه ... https://wenex.ir/Page.aspx?mId=1565&Page=ModemSale/View/PackageDetail&modemId=16

الان این مودم Huawei B311  بگیرم  این مودم از شبکه TD یا همون باند 42 پشتیبانی میکنه  و بسته  ثابت  TD-LTE ایرانسل روش ج میده ؟ به بنده کفتن مودم خوده ایرانسل باید باشه , برند دیگه نمشه ...

این مدلی که فرمودید آنلاک میشه ؟ یعنی میشه روش رایتل یا همراه اولم انداخت ؟ و بعد مودم مدل دیگه سراغ دارید قیمتش پایینتر باشه 

https://www.digikala.com/product/dkp-10382600/مودم-td-lte-ایرانسل-مدل-tf-i60-g1-به-همراه-2-عدد-سیم-کارت-ایرانسل-و-40-گیگابایت-اینترنت-6-ماهه/ 

45 دقیقه قبل، erfanvk گفته است:

اینم طبق تجربه خودم بگم

من خودم یک مودم GP2101 از اشنا گرفتم داخل خونه هر جا تست کردم بیشتر 15 مگابیت نمیداد

بنده به سرعت دانلود 2 مگ خالص راضیم ....

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، erfanvk گفته است:

دوس عزیز بنده با پشتیبانی پیغام دادم  و کفتن اگه مودمی  اینترنت ثابت (TD-LTE) ساپورت کنه مشکلی پیش نمیاد و حرف شما رو زدن .... ولی کفتن : اگر باند فرکانسی 3500 مگاهرتز پشتیبانی نماید،امکان اتصال مستقیم به اینترنت TD-LTEمیسر می‌باشد.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، maysamsina گفته است:

این سایت که گذاشتید برای بنده هزینه بسته ها سنگینه

گفتم که بسته اولیه خوبی بعد اصلا سیم کارت رو بندازین یک گوشه سیم ایرانسل بگیرین نیازی به انلاک هم برای سیم ایرانسل نداره چون مودم ایرانسل برات میفرسته

https://www.digikala.com/product/dkp-10382600/مودم-td-lte-ایرانسل-مدل-tf-i60-g1-به-همراه-2-عدد-سیم-کارت-ایرانسل-و-40-گیگابایت-اینترنت-6-ماهه/ 

مودمی هم که میدن دقیقا همینه با انلاک تموم سیم کارت ها رو پشتیبانی میکنه

الان این مودم Huawei B311  بگیرم  این مودم از شبکه TD یا همون باند 42 پشتیبانی میکنه  و بسته  ثابت  TD-LTE ایرانسل روش ج میده ؟ به بنده کفتن مودم خوده ایرانسل باید باشه , برند دیگه نمشه ..

خیر این مودم TD داره ولی با فرکانس ایران سازگار نیست باید فرکانس 3500 یعنی باند 42 باشه که این مودم نداره توی دیجیکالا  نظرات بخونین گفتن پشتیبانی نمیکنه از سیم TD داخل ایران

فقط این باند هارو داره B1/B3/B7/B8/B20/B38 و تازه CAT4 هست مودم G1 CAT6 هست

بعد مودم مدل دیگه سراغ دارید قیمتش پایینتر باشه 

سراغ دارم ولی TD باند 42 رو پشتیبانی نمیکنه

مودم های مبین نت قیمت ارزون هست ولی از اینکه انلاک میشه یا نه اطلاعی ندارم مبین نت تو زمینه لاک کردن خیلی پیگیره سریع اپدیت میده

بهترین گزینه به نظرم همین G1 هست با بسته اولیه وینکس

بنده به سرعت دانلود 2 مگ خالص راضیم ....

vdsl یا ftth نمیتونید بگیرید؟ کدوم شهرید؟

اگر وضعیت adsl منطقه تون اوکی باشه میتونی 2 مگابایت بگیری

خودم الان با مخابرات adsl سرعت 2.2 مگابایت میگیرم 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، erfanvk گفته است:

گفتم که بسته اولیه خوبی بعد اصلا سیم کارت رو بندازین یک گوشه سیم ایرانسل بگیرین نیازی به انلاک هم برای سیم ایرانسل نداره چون مودم ایرانسل برات میفرسته

مودمی هم که میدن دقیقا همینه با انلاک تموم سیم کارت ها رو پشتیبانی میکنه

خیر این مودم TD داره ولی با فرکانس ایران سازگار نیست باید فرکانس 3500 یعنی باند 42 باشه که این مودم نداره توی دیجیکالا  نظرات بخونین گفتن پشتیبانی نمیکنه از سیم TD داخل ایران

فقط این باند هارو داره B1/B3/B7/B8/B20/B38 و تازه CAT4 هست مودم G1 CAT6 هست

سراغ دارم ولی TD باند 42 رو پشتیبانی نمیکنه

مودم های مبین نت قیمت ارزون هست ولی از اینکه انلاک میشه یا نه اطلاعی ندارم مبین نت تو زمینه لاک کردن خیلی پیگیره سریع اپدیت میده

بهترین گزینه به نظرم همین G1 هست با بسته اولیه وینکس

vdsl یا ftth نمیتونید بگیرید؟ کدوم شهرید؟

اگر وضعیت adsl منطقه تون اوکی باشه میتونی 2 مگابایت بگیری

خودم الان با مخابرات adsl سرعت 2.2 مگابایت میگیرم 

متوجه شدم شما میکید سیم کارت با بسته اولیه از wenex بگیرید بصرفه تره . مودم رو از دیجی کالا بگیرم یا wenex ؟ همدان سری H1  داره قیمت زده 4 ت کار کرده .
 آنلاک کردن باید دستکاری کنیم تا آنلاک بشه ؟ آنلاک بشه سیمTD-LTE همراه اول و رایتلم میگیره ؟ باند 42 شامل همراه اول و رایتلم میشه ؟

همراه اول (TD-LTE چطوریه ؟

رایتل مثل اینکهTD-LTE) نداره درسته ولی همراهش بد نیس ؟ مودم میخاد
 همدانم ... نت سیمی نمیخام  همون بی سیم 4 جی 3 جی باشه راحترم ... برف باد زیاد میاد اینجا شکر خدا ...

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، erfanvk گفته است:

اینم طبق تجربه خودم بگم

آشنا ماشنا ندارم اینجا اکثرا بلا نسبت گیج تشریف دارن و حرفه یم نیستن ... ZW101 از GP2101 بهتره و سرعت دانلود بیشتری میده ؟

GP2101 سرعت دانلود 15 مگ داده ولی ZW101 سرعت دانلود 60 مگ ؟

لینک به دیدگاه

ارادت
تنها چیزی ک مهمه تو خرید مودم سیکارتی اینکه شما تحت پوشش باشی 
حالا میخاد سیمکارتی معمولی باشه یا TD-LTE
من با خرید ی مودم ساده fd i40 خوده ایرانسل + 2 عدد سیم کارت و اگر اشتباه نکنم نزدیک 100 گیگم حجم بود ب مبلغ 1400 سرعت روزانه نزدیک 10 مگ و شبانه نزدیک 20 مگ دارم
همین سرعت دانلود هم خیلی زیاده

تنها فرق سیمکارتی معمولی با TD-LTE . فقط حجمش هست TD-LTE خیلی حجم های بهتر با قیمت معقول تری داره
تعرفه های سیمکارت معمولی الان اصلا ب صرفه نیست مثل 10 گیگ رو نزدیک 40 تومن با ارزش افزوده میده اما یک مورد خیلی خوب داره اونم 30 گیگ شبانه 9 هزار تومن ک با خرید 2 3 تا از این مورد استک میشه رو هم 
یعنی اینکه شما 2 3 تا خرید کنی شبانه 90 گیگ اینترنت شبانه داری برای ی ماه ک خیلی خوبه مخصوصا برای دانلود بازی از سایت های نیم بها

البته ک ب درد گیم نمیخوره کلا مودم سیمکارتی حالا هر مدل مودم یا سیمکارت باشه
اینارو بر اساس تجربه گفتم چون خودم جایی زندگی میکنم ک نه میتونم ال دی اس ال بکشم نه TD-LTE ساپورت میکنه نه هم فیبرنوری
اول نیازت رو مشخص کن بعدش خرید کن
اگر میخای گیم انلاین بزنی مث دوتا سی اس گو و ... بهتره بری کابلی مث ای دی اس ال . فیبر نوری یا هم اینترنت رادیویی
اگرم میخای کارای روزمره و وب گردی و دانلود ایناها باشه برو سیم کارتی تهیه کن ترجیحا هم TD-LTE ب خاطر قیمت بهتر حجم ها

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

ارادت
تنها چیزی ک مهمه تو خرید مودم سیکارتی اینکه شما تحت پوشش باشی 
حالا میخاد سیمکارتی معمولی باشه یا TD-LTE
من با خرید ی مودم ساده fd i40 خوده ایرانسل + 2 عدد سیم کارت و اگر اشتباه نکنم نزدیک 100 گیگم حجم بود ب مبلغ 1400 سرعت روزانه نزدیک 10 مگ و شبانه نزدیک 20 مگ دارم
همین سرعت دانلود هم خیلی زیاده

تنها فرق سیمکارتی معمولی با TD-LTE . فقط حجمش هست TD-LTE خیلی حجم های بهتر با قیمت معقول تری داره
تعرفه های سیمکارت معمولی الان اصلا ب صرفه نیست مثل 10 گیگ رو نزدیک 40 تومن با ارزش افزوده میده اما یک مورد خیلی خوب داره اونم 30 گیگ شبانه 9 هزار تومن ک با خرید 2 3 تا از این مورد استک میشه رو هم 
یعنی اینکه شما 2 3 تا خرید کنی شبانه 90 گیگ اینترنت شبانه داری برای ی ماه ک خیلی خوبه مخصوصا برای دانلود بازی از سایت های نیم بها

البته ک ب درد گیم نمیخوره کلا مودم سیمکارتی حالا هر مدل مودم یا سیمکارت باشه
اینارو بر اساس تجربه گفتم چون خودم جایی زندگی میکنم ک نه میتونم ال دی اس ال بکشم نه TD-LTE ساپورت میکنه نه هم فیبرنوری
اول نیازت رو مشخص کن بعدش خرید کن
اگر میخای گیم انلاین بزنی مث دوتا سی اس گو و ... بهتره بری کابلی مث ای دی اس ال . فیبر نوری یا هم اینترنت رادیویی
اگرم میخای کارای روزمره و وب گردی و دانلود ایناها باشه برو سیم کارتی تهیه کن ترجیحا هم TD-LTE ب خاطر قیمت بهتر حجم ها

درود ... دوس عزیز حجم قبلی بنده 48 گیگ 1 ساله ایرانسل همراه بود و ایرانسل جذفش کرد بسته های همراهشو ...و مودممم usb هووای e3372 هستش  مال خوده ایرانسله ...بنده به حجم 50 گیگ تا 80 گیگ سالیانه راضی هستم وکارمو راه میندازه و دنبال هزینه اضافه نیستم ...به نظر شخصی سالیانه مناسبترین بسته همون ایرانسل  TD-LTE ,  هشتاد گیگ 140 تومنه .. تازه برام زیادیم هس ...

به عبارتی یعنی اگه سرعت دانلود بنده با همراه ایرانسل مثلا 1 تا 2 مگه ,   TD-LTE هم بگیرم سرعتش همینه ؟

فقط یه نکته این هستش شما بسته  TD-LTE همراه اولو تست زدید اون چطوره ؟ 

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، maysamsina گفته است:

متوجه شدم شما میکید سیم کارت با بسته اولیه از wenex بگیرید بصرفه تره . مودم رو از دیجی کالا بگیرم یا wenex ؟ همدان سری H1  داره قیمت زده 4 ت کار کرده .
 آنلاک کردن باید دستکاری کنیم تا آنلاک بشه ؟ آنلاک بشه سیمTD-LTE همراه اول و رایتلم میگیره ؟ باند 42 شامل همراه اول و رایتلم میشه ؟

همراه اول (TD-LTE چطوریه ؟

رایتل مثل اینکهTD-LTE) نداره درسته ولی همراهش بد نیس ؟ مودم میخاد
 همدانم ... نت سیمی نمیخام  همون بی سیم 4 جی 3 جی باشه راحترم ... برف باد زیاد میاد اینجا شکر خدا ...

سلام

تمام شرکت ها بسته اولیه به صرفه فقط با مودم میدن

h1 دقت کن از نسخه  196 به بعد نمیشه انلاک کرد

رایتل و همراه اول که TD و باند 42 نداره

مبین نت همون TD همراه اوله

18 ساعت قبل، maysamsina گفته است:

آشنا ماشنا ندارم اینجا اکثرا بلا نسبت گیج تشریف دارن و حرفه یم نیستن ... ZW101 از GP2101 بهتره و سرعت دانلود بیشتری میده ؟

GP2101 سرعت دانلود 15 مگ داده ولی ZW101 سرعت دانلود 60 مگ ؟

از مغازه دار ها هم میتونی بگیری

gp2101 هم میتونه 100 مگ رو بگیره من تو فضای باز 60 باهاش گرفتم ولی تو خونه 15 مگ داد

از لحاض قدرتی برابرن جفت شون cat4 هستن ولی zw101 انتن بهتری داره و بیرونی هم هست

این تفاوت سرعت به خاطر انتن دهی هست و همینطور پهنای باند ازاد

با zw101 سرعت 100 مگ گرفتم رو فرکانس 3590 ولی روی 3570 با همین قدرت سیگنال نهایت 50 مگ بگیرم

اگه مودمم cat6 بود تجمیع فرکانس هم می کرد راحت فکر کنم 200 مگ هم بشه گرفت من یک مورد دیدم تو شیراز با مودم h1

اینم قدرت سیگنال

image.thumb.png.a94d2bb82d3b0416c9ef52b80eee1a38.png

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، erfanvk گفته است:

سلام

تمام شرکت ها بسته اولیه به صرفه فقط با مودم میدن

h1 دقت کن از نسخه  196 به بعد نمیشه انلاک کرد

رایتل و همراه اول که TD و باند 42 نداره

مبین نت همون TD همراه اوله

از مغازه دار ها هم میتونی بگیری

gp2101 هم میتونه 100 مگ رو بگیره من تو فضای باز 60 باهاش گرفتم ولی تو خونه 15 مگ داد

از لحاض قدرتی برابرن جفت شون cat4 هستن ولی zw101 انتن بهتری داره و بیرونی هم هست

این تفاوت سرعت به خاطر انتن دهی هست و همینطور پهنای باند ازاد

با zw101 سرعت 100 مگ گرفتم رو فرکانس 3590 ولی روی 3570 با همین قدرت سیگنال نهایت 50 مگ بگیرم

اگه مودمم cat6 بود تجمیع فرکانس هم می کرد راحت فکر کنم 200 مگ هم بشه گرفت من یک مورد دیدم تو شیراز با مودم h1

اینم قدرت سیگنال

image.thumb.png.a94d2bb82d3b0416c9ef52b80eee1a38.png

درود عرض ادب ...gp2101 وzw101 انلاک میشن ؟ G1 آنلاک میشه ؟

همراه اول تو سایتش برای مودمش TD زده بایند 42 و 40 ...لینکارو چک کن بی زحمت ... یکی از مودماش باند 40 و اونییکی باند 42 پوشش میده !

https://shop.mci.ir/product-details/fcbdd53f-cd31-4256-9ac5-058f8ff6fb80

پشتیبانی از ۴G-LTE TDD در باند B40

https://shop.mci.ir/product-details/37891072-28a4-46a3-860a-278d2fc8dc77

پشتیبانی از 4G-LTE TDD در باندهای B40, B42, B43

مودم همراه ایرانسل بنده مثلا سرعت دانلود 2 مگ میده اگه مودم td بگیرم و بسته ایرانسل  , سرعتش با همراه فرق نمکینه ؟ یعنی هم همراه ایرانسل و هم ثابت ایرانسل تو منزلم سرعت یکی بده ...

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ در 10:35، maysamsina گفته است:

فرق بسته همراه و ثابت ایرانسل چیه ؟
ایرانسل بسته های 6 ماهه و 1 ساله همراهشو حذف کرده ؟ من فقط تو ثابت دیدم زده 1 ساله ..

نت ثابتش عملا اینترانت ملی با طرح صیانت هست. هیچ استفاده یی نمیتونید بکنید ازش مگر سایت داخلی دانلود فایل و فیلم.

حتی استیم به شدت با مشکل اجرا میشه. 80 درصد مواقع اصلا میگه نت وصل نیست. تغییر dns هم کمکی نمیکنه.

البته به مرور همه ی شرکت ها اینترنتی همین شکلی میشن ولی الان در سیم کارتیا همراه اول تقریبا خوبه. 

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

نت ثابتش عملا اینترانت ملی با طرح صیانت هست. هیچ استفاده یی نمیتونید بکنید ازش مگر سایت داخلی دانلود فایل و فیلم.

حتی استیم به شدت با مشکل اجرا میشه. 80 درصد مواقع اصلا میگه نت وصل نیست. تغییر dns هم کمکی نمیکنه.

البته به مرور همه ی شرکت ها اینترنتی همین شکلی میشن ولی الان در سیم کارتیا همراه اول تقریبا خوبه. 

یعنی ثابت  با قند شکنم نمیشه وصل شده به خارج یا گوگل ؟ یا سایتی مثل https://www.techpowerup.com/  باز نمیکنه ؟

همراه اول ثابتش یا همراش خوبه ؟

لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

درود عرض ادب ...gp2101 وzw101 انلاک میشن ؟ G1 آنلاک میشه ؟

هر 3 انلاک میشن ولی zw101 و gp2101 فقط باند 42 رو دارن و cat4 هستن

g1  از همه مودما به صرفه تره الان

۱ ساعت قبل، maysamsina گفته است:

همراه اول تو سایتش برای مودمش TD زده بایند 42 و 40 ...لینکارو چک کن بی زحمت ... یکی از مودماش باند 40 و اونییکی باند 42 پوشش میده !

https://shop.mci.ir/product-details/fcbdd53f-cd31-4256-9ac5-058f8ff6fb80

پشتیبانی از ۴G-LTE TDD در باند B40

https://shop.mci.ir/product-details/37891072-28a4-46a3-860a-278d2fc8dc77

پشتیبانی از 4G-LTE TDD در باندهای B40, B42, B43

مورد اول که اشغاله خودم داشتم اصلا پیشنهاد نمیدم باند 40 هم تو ایران خیلی کمه مناطق کمی این باند فعاله

مورد دوم  فقط پشتیبانی میکنه خودم سیم همراه اول نمیتونه به باند 42 وصل بشه CAT6 هست ولی جوکه خوب عمل نمیکنه مثل S1عه(ایرانی اشغال)

لاک همراه اولم هست باید انلاک بشه که سیم td شرکت های دیگه رو بندازی

۱ ساعت قبل، maysamsina گفته است:

مودم همراه ایرانسل بنده مثلا سرعت دانلود 2 مگ میده اگه مودم td بگیرم و بسته ایرانسل  , سرعتش با همراه فرق نمکینه ؟ یعنی هم همراه ایرانسل و هم ثابت ایرانسل تو منزلم سرعت یکی بده ..

خیر فرق میکنه چون باند و فرکانس  فرق میکنه و شبکه هم حدودا خلوت تره هر گوشی ای نمیتونه به باند 42 وصل بشه

50 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

حرف های ایشون قبول دارم ولی با V...P...N برا من اوکیه

27 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

یا سایتی مثل https://www.techpowerup.com/  باز نمیکنه ؟

بدون V...P...N برا من باز نمیشه با TD ایرانسل

لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، erfanvk گفته است:

هر 3 انلاک میشن ولی zw101 و gp2101 فقط باند 42 رو دارن و cat4 هستن

g1  از همه مودما به صرفه تره الان

مورد اول که اشغاله خودم داشتم اصلا پیشنهاد نمیدم باند 40 هم تو ایران خیلی کمه مناطق کمی این باند فعاله

مورد دوم  فقط پشتیبانی میکنه خودم سیم همراه اول نمیتونه به باند 42 وصل بشه CAT6 هست ولی جوکه خوب عمل نمیکنه مثل S1عه(ایرانی اشغال)

لاک همراه اولم هست باید انلاک بشه که سیم td شرکت های دیگه رو بندازی

خیر فرق میکنه چون باند و فرکانس  فرق میکنه و شبکه هم حدودا خلوت تره هر گوشی ای نمیتونه به باند 42 وصل بشه

حرف های ایشون قبول دارم ولی با V...P...N برا من اوکیه

بدون V...P...N برا من باز نمیشه با TD ایرانسل

دوس عزیز چون با بروکرا کار مکینم یعنی فارکس و اونس جهانی ... بخاطر این بعضی بروکرا چون آی پی خارج هستن با ایرانسل قطع هستن و باید قند شکن بزنم ..... بخاطر این بعضی دوستان کفتن همراه اول بخر بروکرا باز هستش و ینزا به قند شکن نیس ...این بسته های نارستان و بلند مدت آلفا همراه اول چیه خوبن ؟ بنظرت خوبه این 45گیگابایت ویژه سیم‌کارت انارستانی , بسته اینترنت انارستان 365روزه 45 گیگابایت 79 ت 

پس g1   بگیرم بهتره و همه باندا رو داره  و مدل خاصی نداره ؟ مثل h1  که   196به بعد که کفتید نیمشه؟ 

هرچی CAT بیشتر باشه بهتره ؟

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

این بسته های نارستان

قبلا یکی گرفتم فقط اینترانت بود(اونم محدود تر) نمیدونم الان چطوره

پس g1   بگیرم بهتره و همه باندا رو داره  و مدل خاصی نداره

اره مشکلی برای انلاک نداره اون h1 قفل امنیتی هواوی روشه که هیچ جای تا حالا نتونستن انلاک کنن 

انلاک شدش هم داخل دیجی هست  ولی باز وینکس به صرفه تره بعدا لازم داشته با 300 تومن یا کمتر انلاک میکنی

اینم بگم انلاک مودم گارانتی رو باطل میکنه مگر اینکه کامل خاموش بشه دیگه نمیتونن بفهمن انلاکه یا نه😁 البته بعضی مودم ها باید باز بشن برای انلاک اونو نمیشه کاری کرد g1 دقیق نمیدونم چطوره فکر کنم 2 حالتش میشه چون ریموت انلاکش رو دیدم

https://www.digikala.com/product/dkp-8676675/مودم-4gtd-lte-ایرانسل-مدل-tf-i60-g1-آنلاک-با-120-گیگ-اینترنت-و-عدد-سیمکارت-دائمی-طلایی/

هرچی CAT بیشتر باشه بهتره ؟

اره ولی برای ایران بیشتر cat6 لازمت نمیشه 

ویرایش شده توسط erfanvk
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، erfanvk گفته است:

قبلا یکی گرفتم فقط اینترانت بود(اونم محدود تر) نمیدونم الان چطوره

اره مشکلی برای انلاک نداره اون h1 قفل امنیتی هواوی روشه که هیچ جای تا حالا نتونستن انلاک کنن 

انلاک شدش هم داخل دیجی هست  ولی باز وینکس به صرفه تره بعدا لازم داشته با 300 تومن یا کمتر انلاک میکنی

اینم بگم انلاک مودم گارانتی رو باطل میکنه مگر اینکه کامل خاموش بشه دیگه نمیتونن بفهمن انلاکه یا نه😁 البته بعضی مودم ها باید باز بشن برای انلاک اونو نمیشه کاری کرد g1 دقیق نمیدونم چطوره فکر کنم 2 حالتش میشه چون ریموت انلاکش رو دیدم

https://www.digikala.com/product/dkp-8676675/مودم-4gtd-lte-ایرانسل-مدل-tf-i60-g1-آنلاک-با-120-گیگ-اینترنت-و-عدد-سیمکارت-دائمی-طلایی/

اره ولی برای ایران بیشتر cat6 لازمت نمیشه 

یعنی 300 ه ت باید بدم تا انلاکش کنن ؟
اگه میشد یه مودمی میشد که انلاک نخاد خیلی خوب میشد ... نظرتون در مورد این 2 تا چیه ؟ Huawei B622  و TP LINK MR600

دانگل چیه ؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...