رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید سیستم با بودجه 35 میلیون حضوری از بوشهر یا شیراز

mohammad7966
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان یک پسرخاله نوجوانی داریم عشق سیستم گیمینگه. قرار شده براش سیستم بخرن. خودشون بندر گناوه هستند. من خوزستان. براش قطعه پیشنهاد دادم و خودش هم یک سیستم از سایت تکنوسان دیده. فقط مشکل من اینه نمیخوام خودم براش سفارش بدم. میخوام اگر بشه حضوری بره شیراز یا بوشهر و همونجا سیستم رو براش اسمبل کنند و تستش هم کنند.

من اگر ببندمش، اومدم قطعه ای خراب بود و کار نداد، حالا کی حال داره قطعه رو برگردونه. معلوم نیست هم فروشگاه پس بگیره. اونوقت سروکارت با گارانتی میفته و اون داستان خودشو داره.

حالا میخوام بدونم از بچه های بوشهر فروشگاهی رو میشناسن که قطعات خوب و در رنج قیمت بازار داشته باشه که حضوری بریم بخریم؟

2- آیا فروشگاه فافا هم میشه ازش حضوری خرید کرد؟ البته از پشتیبان پرسیدم ولی هنوز جواب ندادن. احتمالا شیفت کاریشون تموم شده. فردا جواب میدن.

3- نظرتون درباره لیون چیه؟ قیمتاش ظاهرا کمی گرونتره نسبت به بقیه. گفتم اگر خوب باشه قیمتش و البته قطعاتش هم خوب باشه نه اینکه مادربرد h610  رو توی لیست گیمینگ معرفی کرده باشه، از خود لیون کیس آماده بخرم.

این سیستمی که خودش دیده از سایت تکنوسان  و سیستم دوم هم البته پیشنهاد من بوده و قیمتها از دیجیکالا چک شده برای هفته پیش بوده البته. و بودجه هم 30 بود اون موقع ولی خب الان که 35 شده بعضی از قطعاتشو تعویض میکنم.

حالا هم نظرتون درباره قطعات انتخابی بفرمایید هم اینکه اگر توی این 2 شهر فروشگاهی میشناسید هم لطف کنید آدرس یا شماره تلفن بدید که حضوری ازشون خرید کنیم.

سپاسگزارم از همه

mid-range-gaming-pc-assembly-guide-bahman-1401.jpg

2023-02-08_00-08-38.png

لینک به دیدگاه

12100f قیمت 3600

B660m-p قیمت 3900

Power fsp 800w قیمت 2500

Ssd hp ex900 500gb قیمت 1250

HDD 2tb seagate sky قیمت 1900

Case قیمت 2000

Ram 2x8gb 3200 ocpc قیمت 1900

Monitor 22mp410 قیمت 3700

Rx6600xt هم حدود 14000 تومن

قیمت فیکس 35 میلیون.

لینک به دیدگاه

یه سیستم دست دو بکجا از دوستان فرومی تهیه کنید. خیلیییییییییییی لول بالاتری از قطعات رو میتونید انتخاب کنید. این سیستم با 1660ti  یا 3050 دیگه  منسوخ و ضعیف هست. همین الان هم کم میاره .

لینک به دیدگاه

ممنونم از همه دوستان. حالا سیستم پیشنهادی رو باز میشه کاری کرد ولی مشکل اصلی من خرید حضوریه.

رفته یک لپتاب استوک توی شهر خودشون قیمت کرده 29 میلیون. لپتاپ msi GF75 Thin با مشخصات پردازنده10300h گرافیک 1650 و رم 8 گیگ و هارد 512 . بعد من تو یکی از سایتها همین لپتاپ رو البته با گارانتی شرکتی و با هارد 256 گیگ به قیمت حدود 28 میلیون دیدم. البته نو و نه استوک

فروشنده هم بهش گفته اینا از آمریکا اومدند.

ویرایش شده توسط mohammad7966
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mohammad7966 گفته است:

ممنونم از همه دوستان. حالا سیستم پیشنهادی رو باز میشه کاری کرد ولی مشکل اصلی من خرید حضوریه.

سلام

اگر این گل پسر عشق گیمینگه بهش بگو ک لپتاپ هیچوقت قدرت پی سی رو نداره
همین الان 4090 قدرتش تو لپتاپ با 4070تی ای یکیه تو پیسی ..!!

1 ساعت قبل، zen گفته است:

قیمت فیکس 35 میلیون.

با این دوستمون هم نظرم
حیف ک نسل 5 ای ام دی خیلی کم شده تو بازار وگرنه اونام باندل خوبی بودن

اگر سیستم گیمینگ رو فقط واس گیم میخاد نه چیزه دیگه ای 
بهتره بری سراغ کنسول کلا

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان

خواستید قطعات رو بگیرید بیارید من میتونم بوشهر اسمبل کنم حتی تمایل داشته باشه در حظور خودش (خوشگل ،جیگول،استاندارد)

ولی اگر مبحث تهیه قطعه  باشه بهتره ببرید همون شیراز (فافا ،کامپیوتر مرکزی)

بدی داستان اینه که من اگر بخوابم از فافا یا هر پخش دیگری همکاری بگیریم با قیمتی که به شمای مصرف کننده میده تفاوت زیادی نمیکنه (تازه مبحث مالیاتم بماند)

خدایی داستان قیمت همکار و کارشکنی شرکت های بزرگ تو ایران بسیار مضحکه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است:

رفته یک لپتاب استوک توی شهر خودشون قیمت کرده 29 میلیون. لپتاپ msi GF75 Thin با مشخصات پردازنده10300h گرافیک 1650 و رم 8 گیگ و هارد 512 . بعد من تو یکی از سایتها همین لپتاپ رو البته با گارانتی شرکتی و با هارد 256 گیگ به قیمت حدود 28 میلیون دیدم. البته نو و نه استوک

فروشنده های بوشهری بلانسبت زیاد حرف میزنند

تو بوشهر پاساژ توحید تو لیان اینکارارو انجام میدن ولی قیمتشون به طور فاحشی از حتی سایت ها بالاتره بدون دلیل خاصی .

یه راهنمایی برادرانه هم که بخوام بهت بکنم اینه که با این بودجه دنبال کامپیوتر گیمینگی که واقعا همه چیزش تنظیم باشه اذیت نکنه نباش یه سیستم استاندارد الان 50 تومن حداقل آب میخوره،این چیزی هم که شما میگید خب طرف برای گیم میخواد کار خاص دیگه ای هم نداره ، پس پیشنهادم اینه که بره یه ps5 بخره یه مانیتور LG هم همراه این ست گیمینگ تهیه کنه و لذت بازی کردن رو ببره،برا گیم جدا از سیستم مانیتور هم از اهمیت بالایی برخورداره بعدم هم موس وکیبرد و هدست ،هرکدوم لنگ بزنه تو گیم کفریت میکنه!

حالا بازم خواست کامپیوتر تهیه کنه باید بری شیراز ملاصدرا ،بوشهر چیزی عایدت نمیشه. لبتاپ هم میشه تو این رنج HP Victus RTX3050+i5-12500 تهیه کرد ،حضوری هم شیراز راحت میشه باز همون ملاصدرا خرید کرد.

اگرم دیدی مجاب نمیشه خواستی شمارمو خصوصی برات میکنم خودم باهاش صحبت میکنم🙂

(خواستی بگو لینک خرید مانیتور روهم برات بفرستم)

لینک به دیدگاه

این ستاپ هم به طور پیش فرض باشد:

cpu : ryzen 3600 try

cpu cooling : wraith stealth

motherboard: Asus Rog strix B450-F gaming

ram corsair vangeance lpx 16gb-3600mhz 

ssd : wd sn570-500gb

case : Green Surena rgb

power: FSP- hydroMpro 800w

gpu: Asrock RX6600xt challenger pro oc

monitor: LG 24gq50F-B

این درمیاد 37 تومن یه هارد 2تراهم بخواد میشه 39 تومن

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

تو بوشهر پاساژ توحید تو لیان اینکارارو انجام میدن ولی قیمتشون به طور فاحشی از حتی سایت ها بالاتره بدون دلیل خاصی .

یه راهنمایی برادرانه هم که بخوام بهت بکنم اینه که با این بودجه دنبال کامپیوتر گیمینگی که واقعا همه چیزش تنظیم باشه اذیت نکنه نباش یه سیستم استاندارد الان 50 تومن حداقل آب میخوره،این چیزی هم که شما میگید خب طرف برای گیم میخواد کار خاص دیگه ای هم نداره ، پس پیشنهادم اینه که بره یه ps5 بخره یه مانیتور LG هم همراه این ست گیمینگ تهیه کنه و لذت بازی کردن رو ببره،برا گیم جدا از سیستم مانیتور هم از اهمیت بالایی برخورداره بعدم هم موس وکیبرد و هدست ،هرکدوم لنگ بزنه تو گیم کفریت میکنه!

حالا بازم خواست کامپیوتر تهیه کنه باید بری شیراز ملاصدرا ،بوشهر چیزی عایدت نمیشه. لبتاپ هم میشه تو این رنج HP Victus RTX3050+i5-12500 تهیه کرد ،حضوری هم شیراز راحت میشه باز همون ملاصدرا خرید کرد.

اگرم دیدی مجاب نمیشه خواستی شمارمو خصوصی برات میکنم خودم باهاش صحبت میکنم🙂

(خواستی بگو لینک خرید مانیتور روهم برات بفرستم)

نه اتفاقا برای درس و مدرسه هم میخواد. خودش کلا به پی سی علاقه داره. ولی مادرش خواسته براش لپتاپ بخره. همون روز اول یک عکس از 4090 گرفته بود، گفته  بود اینو بذار برام. رفتم دیدم 4090 90 میلیون پولشه😀

تازه انتخاب رشته کرده رفته تجربی، این به نظرتون دیگه بره سر درس و مشق. خودم وسوسه شدم به مادرش بگم برو براش یک لپتاب 20 میلیونی بگیر و بیخیال گیمینگ باش. 😁از خود پسرخالم بیخبرم ولی مثل اینکه خیلی دوست و رفیق نداره و بیشتر خونه نشین هست. بعید میدونم با خرید سیستم گیمینگ بره سراغ درس و مشق.

خود منم توی نوجوانی از این گیمهای کامپیوتری لطمه دیدم. یه جوری اعتیاد داشتم و تا بازی رو تموم نکنم ول کن نبودم و خب به درس لطمه میزد. بماند که چندبار هم قطعاتم آسیب دیده بود.

حالا به فافا زنگ زدم، گفتند حضوری هم مشکلی نیست. فقط نمیدونم تنوع محصولاتش زیاده یا کم. توی سایتش که تنوع محصول نداره.

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است:

نه اتفاقا برای درس و مدرسه هم میخواد. خودش کلا به پی سی علاقه داره. ولی مادرش خواسته براش لپتاپ بخره. همون روز اول یک عکس از 4090 گرفته بود، گفته  بود اینو بذار برام. رفتم دیدم 4090 90 میلیون پولشه😀

تازه انتخاب رشته کرده رفته تجربی، این به نظرتون دیگه بره سر درس و مشق. خودم وسوسه شدم به مادرش بگم برو براش یک لپتاب 20 میلیونی بگیر و بیخیال گیمینگ باش. 😁از خود پسرخالم بیخبرم ولی مثل اینکه خیلی دوست و رفیق نداره و بیشتر خونه نشین هست. بعید میدونم با خرید سیستم گیمینگ بره سراغ درس و مشق.

خود منم توی نوجوانی از این گیمهای کامپیوتری لطمه دیدم. یه جوری اعتیاد داشتم و تا بازی رو تموم نکنم ول کن نبودم و خب به درس لطمه میزد. بماند که چندبار هم قطعاتم آسیب دیده بود.

حالا به فافا زنگ زدم، گفتند حضوری هم مشکلی نیست. فقط نمیدونم تنوع محصولاتش زیاده یا کم. توی سایتش که تنوع محصول نداره.

مرجعتون فافا نباشه تو شیراز بهتر هست،برید ملاصدرا همه چیز اونجا مشخصه قیمت هاهم منطبق باسایت ها گیرتون میاد.

لبتاپ برا 3-4 سال خوبه-همون کامپیوتر بهتر هست .

این سیستمی هم که بنده معرفی کردم از سایت تاپ رایان هست که تهران هستند ،حالا شما که میخوای بری شیراز سر کج کن برو تهران که بهترین مرجع همون جاست ،کار 1روزم بیشتر نیست و بعدشم برگرد .

ولی پیشنهاد میکنم سخت نگیری تنها موردی که تو سیستم حساسیت به وجود میاره برای تهیه انلاینش مانیتور هست که با توجه به وضعیت موجود الان حتی حضوری هم تهیه بخواید بکنید تقریبا هیچ فروشگاهی زیر بارش نمیره که اگر مشکل داشت برای شما تعویض کنه و شمارو ارجاع میدن به گارانتی،پس رفتنتون تفاوتی ایجاد نمیکنه.(میتونید هم بگید همون سایت یا هرسایت دیگه ای که سیستم رو بهش سفارش میدید براتون سیستم رو ببنده که تست شده هم براتون ارسال میشه ،هزینه زیادی هم ازتون نمیگیرن)

/

اگرم برای گیم نمیخواید باشه ،میشه سیستم رو اینطور بست:

i5-12400try

cpu cooling : deepcool ak(g)400

Msi B660 mortar max

MSI spatium m470-1tb

Corsair 16gb 3200 mhz vengeance pro rgb

case : Green Surena rgb

power: FSP- hydroMpro 800w

monitor: LG 24gq50F-B

/

ولی حتما با خودش صحبت کنید،که بعدم ناراحت نباشه از کارتون (هعی -ما چقدر ضربه خوردیم از این مصلحت اندیشی فامیل😅)

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

خود لیون مگه الان اسمبل شده .تست شده ارسال نمیکنه ؟خرید حضوری که دیگه بی معنیه.

الان شما حضوریم بخری قطعه ممکنه اسیب دیده باشه باز هم دردسر میشه. خود خرید حضوریم دردسره.

اینکه به درسو مشقشم آسیب بزنه قطعا میزنه.  من خودم برا دانشگاه یه لپتاپ گرفتم . تو خود کلاس میشستیم گیم میزدیم.:((((((((((

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

الان شما حضوریم بخری قطعه ممکنه اسیب دیده باشه باز هم دردسر میشه. خود خرید حضوریم دردسره.

اینکه به درسو مشقشم آسیب بزنه قطعا میزنه.  من خودم برا دانشگاه یه لپتاپ گرفتم . تو خود کلاس میشستیم گیم میزدیم.:((((((((((

lol

آقا لذت زندگی هست دیگه ،اگه اینطوری هم نتونی لذت ببری پس دیگه چی مونده که ازش لذت برد؟

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

لیون گرون میده خیلی. الان یک کیس 30 تومنی بخوام بخرم با کانفیگ خوب پیدا نمیشه. مادربردها h610 ، h510 . باید مادربردهای سری اقتصادی ببنده مثل b460 560

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است:

لیون گرون میده خیلی. الان یک کیس 30 تومنی بخوام بخرم با کانفیگ خوب پیدا نمیشه. مادربردها h610 ، h510 . باید مادربردهای سری اقتصادی ببنده مثل b460 560

من شخصا برای خودمم بخوام سیستم ببندم بیسش رو کارکرده میگیرم. مگر اینکه اون قطعه پیدا نشه.

بجز گرافیک و شاید پاور تو بقیه قطعات خیلی دست دوم با نو تفاوتی توی مورد دار شدن نداره. 

اینکه از کی و کجا بخری البته خیلی مهمه.بهرحال دوستان توی فروم زیادن میتونی کل کیس رو یکجا بهشون سفارش بدی 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ در 08:02، yasin1380 گفته است:

مشکل قیمت گذاری  سایتا و حتی قوانین قیمت گذاری خیلی اساسی تر و فاجعه بار تر از این چزاس (این وسط قانون جدید مالیاتی هم گل سر سبده)حالا هی من بگم فاید نداره!!!!

پس ادامه نمیدم، اونایی که تو بازارن  قطعا میدونن من چی میگم لازم به توضیح اصافه نداره

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

عزیز خواستی سیستم زیر را هم میتونم براتون جمع کنم بفرستم.

IMG_20230208_161010.jpg

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، zen گفته است:

عزیز خواستی سیستم زیر را هم میتونم براتون جمع کنم بفرستم.

IMG_20230208_161010.jpg

سیستم خوبیه. اگر از مین  بزنید رو سیپیو  بزارید یکم بهتره. 

لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

سیستم خوبیه. اگر از مین  بزنید رو سیپیو  بزارید یکم بهتره. 

رو اینتل نمیشه زیاد تغییر داد چون الکی همچنان باندل های نسل قبل قیمتشون بالاست،اگر بخوای یه پله از مین بیای پایین تر یعنی b560F gaming و بجاش 10700 برداری  درمیاد12 تومن!خب آدم میره 12400 با b660 برمیداره که ipc بالاتری داره.

بعدم با توجه به اینکه این بزگوار به قول خودش دنبال دردسر نیست ،مطمعن هستم سمت دست دوم نمیاد و گرنه rtx3070ti کارت خیلی خوبی هست برای full hd.

لینک به دیدگاه

با سلام

فروشگاه ما خوزستان بهبهان هست که به منطقه ایشون نزدیک هست

این سیستم رو که میشه گفت بهترین کارایی به قیمت رو در بین سیستم های آک داره 35.5 می تونیم تقدیمتون کنیم

قابل ذکر اینکه این کارت گرافیک در خیلی از بازی ها بالای 30 درصد نسبت به 3050 قویتره

تمامی قطعات آکبند و دارای گارانتی معتبر می باشند.

سیستم.jpg

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، rajah گفته است:

با سلام

فروشگاه ما خوزستان بهبهان هست که به منطقه ایشون نزدیک هست

این سیستم رو که میشه گفت بهترین کارایی به قیمت رو در بین سیستم های آک داره 35.5 می تونیم تقدیمتون کنیم

قابل ذکر اینکه این کارت گرافیک در خیلی از بازی ها بالای 30 درصد نسبت به 3050 قویتره

تمامی قطعات آکبند و دارای گارانتی معتبر می باشند.

سیستم.jpg

کارت گرافیک غیر از این چیزی ندارید؟ منظورم از محصولات انودیاست؟ راستش اگر بیاد بهبهان بخره بهتره. فوقش آدرس شما رو میدم حضوری میاد با پدرش بخره. من باید برم گناوه، ازونور بریم شیراز. به شما نزدیکند، منم نیازی نیست این همه مسافت رو برم.

حالا که هنوز تصمیم قطعی رو نگرفتن

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال: کیس وصل کنیم به تلویزیون کیفیت تصویر اذیت نمیکنه؟ این پسرخاله ما عشق اینه کیس رو بالا ببنده علی الخصوص کارت گرافیک. به فکر خنک کننده آبی هم هست برای 12400. عشق rgb هست فکر کنم😀

به خاطر همین میگه روی تلویزیون ببندم، مانیتور فعلا نگیرم. ولی من نمیدونم کیفیت تصویر چطوره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است:

دوستان یک سوال: کیس وصل کنیم به تلویزیون کیفیت تصویر اذیت نمیکنه؟ این پسرخاله ما عشق اینه کیس رو بالا ببنده علی الخصوص کارت گرافیک. به فکر خنک کننده آبی هم هست برای 12400. عشق rgb هست فکر کنم😀

به خاطر همین میگه روی تلویزیون ببندم، مانیتور فعلا نگیرم. ولی من نمیدونم کیفیت تصویر چطوره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مسلماً مانیتور بهتره

برای کارت گرافیک هم تو بنچمارک ها اگه چک کنید پی می برید کارت rx6600 حدود ۳۰ درصد در گیم از rtx 3050بهتره

به هر حال هر کارتی خودتون دوست داشتید می تونین سفارش بدیم

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است:

(من حس میکنم آخرش این سیستم مثل اون کاربری میشه که بنده خدا اومده بود باندل رو  رم ddr5-6600mhz جی اسکیل و مادربرد رو z690-e  گرفته بود بعد آخرش سی  پیو چی باشه بنظرتون جالبه؟ pentium g7400 🤣 من دقیقا این حالتی بودم)

/

دوست عزیز من چیزی که برداشت میکنم رو حالا شما خودتون درستش کنید،به شما گفتن یه سیستم برای این گل پسر تهیه کنید با این بودجه و ن این عزیز و ن خانوادشون اطلاعات درستی از این قضایا که چه سیستمی با چه قطعاتی تهیه کنند ندارند،خب یعنی ریش و قیچی دست شماست ،اگر اینطور هست شما وقتی بهشون توضیح میدید که داستان از این قراره ومیگید نظرتون چیه، من اینطور برداشت میکنم که هم اونهارو گیج میکنید و هم خودتون رو اذیت چون اونها از این موضوعات سردر نمیارن و دقیقا نمیتونند بین این موارد درست رو انتخاب کنند (حالا بماند درست این قضیه کجاست و کدومه )حالا سوالم اینه که پول رو هم به حساب شما واریز کردند کامل؟یعنی قضیه حتمی هست ؟ اگر هست ،استخاره در این موضوعات جایز نیست (حس میکنم رفتم بالا منبر😅)

و اینکه مورد دیگه ای هم به ذهنم اومده اینه که شما تا به الان کیس اسمبل نکردید و خب یه ترسی دارید که وای خدای ناکرده یه مشکلی حالا تو هنگام اسمبل به وجود بیاد که  نمیدونید مشکل از کار شماست یا قطعه مشکل داره که خب طبیعی هست این حستون (اگر درست میگم)

پیشنهاد من اینه شما همون باندل اول رو که براتون پ.خ کردم سفارش بدید و به آدرس پستی  پسرخالتون یا اقوامی که در خود بوشهر دارید(چون اینطوری سریع تر میرسه) ارسال کنید و بعد از دریافت برید به همون آدرسی که اول کار بهتون گفتم و کل قطعات رو بهشون بدید و بگید براتون اسمبل کنند که هم لذت آنباکس قطعات رو ببرید و هم اسمبل شدنش رو اینطوری هم خیالتون از بابت همه چیز راحت خواهد بود و دیگه استرسی هم به شما از این بابت وارد نمیشه و مشکلی هم قطعا به وجود نخواهد اومد.(دیگه هم نمیخواد برید شیرازو بچرخید و دست آخرم یه سیستمی به ناچار ببندید که میشد با این پول بهتر بست،این همه هم بالاوپایین و اذیت شدنم نداره)

اگر امکان افزایش بودجه تا همون 37-39 هست که خیلی خوب میشه اگر نیست جای rx6600xt که گفتم میتونید rx6600 تهیه کنید که فیکس 35 تومن دربیاد و پیشنهاد میکنم حالا که داره خرج میشه این تلاش برای گرفتن 3-4 تومن دیگه رو هم داشته باشید که دیگه همه چی اوکی باشه ،تجربم ثابت کرده عمده پدرا یبار سر جیب رو تو این موارد شل میکنند و اگر از همین موقعیت به درستی استفاده نشه دیگه مثلش گیرت نمیاد  😄.

(در آخرم در تایید حرف دوستمون تلویزیون مانیتور نمیشه ولی مانیتور 60 هرتز هم برای کسی که اشتیاق گیم داره مثل خرید جنس بنجل میمونه )

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...