رفتن به مطلب

راهنمایی در خرید ssd

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام مادربرد من asus tuf b360 pro gaming  و پردازنده هم intel corei 5 9400 f هستش.یه هارد 4 ترا و یک اس اس دی samsung evo860 250 gig هم دارم.چون کاربریم بیشتر گیم هست می بینم نهایت بتونم دوتا گیم حجیم رو اس اس دی بزنم خواستم در کنارش یه اس اس دی دیگه هم اضافه کنم.چنتا سوال داشتم.

یک) ایا نیاز هست 1 ترابایت بخرم یا 512 هم جوابگو خواهد بود؟چون ویندوز رو 250 گیگ نصب هست در کل نزدیک 800 گیگ اس اس دی میشه.

دو) برای من که اکثرا گیم میزنم لازمه حتما اس اس دی m.2  باشه یا ساتا کفایت میکنه؟چون فکر کنم تو اجرای بازی خیلی تاثیر نداره فقط تو لودش چند ثانیه موثر هست.

سه) اس اس دی های زیر کدومش بنظرتون مناسب هست؟

اس اس دی  ایکس پی جی مدل SPECTRIX S40G M.2 2280 ظرفیت 512 گیگابایت

اس اس دی  ای دیتا ایکس پی جی مدل SX8200 Pro ظرفیت 512 گیگابایت

اس اس دی ای دیتا ایکس پی جی مدل SX8100 M.2 2280 NVMe ظرفیت 512 گیگابایت

اس اس دی  لکسار مدل NS100 ظرفیت 1ترابایت

تعریف دوتا اولی رو بیشتر از سومی که از یه شرکت هستند شنیدم.حالا هم از اینا که گفتم بگید کدوم مناسبه و هم اگر در این حدود قیمتی گزینه ی بهتری بود ممنون میشم معرفی کنید.

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، fernas گفته است:

سلام مادربرد من asus tuf b360 pro gaming  و پردازنده هم intel corei 5 9400 f هستش.یه هارد 4 ترا و یک اس اس دی samsung evo860 250 gig هم دارم.چون کاربریم بیشتر گیم هست می بینم نهایت بتونم دوتا گیم حجیم رو اس اس دی بزنم خواستم در کنارش یه اس اس دی دیگه هم اضافه کنم.چنتا سوال داشتم.

یک) ایا نیاز هست 1 ترابایت بخرم یا 512 هم جوابگو خواهد بود؟چون ویندوز رو 250 گیگ نصب هست در کل نزدیک 800 گیگ اس اس دی میشه.

دو) برای من که اکثرا گیم میزنم لازمه حتما اس اس دی m.2  باشه یا ساتا کفایت میکنه؟چون فکر کنم تو اجرای بازی خیلی تاثیر نداره فقط تو لودش چند ثانیه موثر هست.

تعریف دوتا اولی رو بیشتر از سومی که از یه شرکت هستند شنیدم.حالا هم از اینا که گفتم بگید کدوم مناسبه و هم اگر در این حدود قیمتی گزینه ی بهتری بود ممنون میشم معرفی کنید.

سلام

با‌ توجه به حجیم بودن گیم ها ۱ ترا تهیه کنید

ساتا برای گیم کافیه

از بین گزینه هایی که انتخاب کردین همین مدل اخر کاملا برای گیمینگ کافیه

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

سلام

با‌ توجه به حجیم بودن گیم ها ۱ ترا تهیه کنید

ساتا برای گیم کافیه

از بین گزینه هایی که انتخاب کردین همین مدل اخر کاملا برای گیمینگ کافیه

ممنون از راهنماییتون.میخوام بدونم برای نصب اس اس دی آیا محدودیتی وجود داره؟مثلا بیش از حد نصب کنیم در کارکرد سیستم یا مادربرد اختلالی ایجاد نمیشه؟(البته 2 تا ssd  و یدونه هارد فکر نکنم مشکلی باشه منظورم بیش از 3 تا هست)

این اس اس دی های nvme m.2 بیشتر در چه کارهایی سرعتشون به درد میخوره وقتی که در گیم چندان تاثیری نمیزاره؟

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، fernas گفته است:

ممنون از راهنماییتون.میخوام بدونم برای نصب اس اس دی آیا محدودیتی وجود داره؟مثلا بیش از حد نصب کنیم در کارکرد سیستم یا مادربرد اختلالی ایجاد نمیشه؟(البته 2 تا ssd  و یدونه هارد فکر نکنم مشکلی باشه منظورم بیش از 3 تا هست)

این اس اس دی های nvme m.2 بیشتر در چه کارهایی سرعتشون به درد میخوره وقتی که در گیم چندان تاثیری نمیزاره؟

والا من اطلاعی ندارم زیاد از کاربرد دقیق ssd های m2,تنها چیزی که ازش مطمئنم اینه که در گیمینگ تفاوت خاصی با ساتا نداره!

محدودیت نصب اس اس دی ساتا به تعداد محل نصب هارد ساتا در کیس و تعداد پورت ساتا در مادربرد بستگی داره

و در رابطه با m2 مادربرد های atx اگر اشتباه نکنم ۳ تا m2 میشه روشون نصب کرد

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، fernas گفته است:

برای رندر 

شما ببین فرق قیمت یدونه اس اس دی 1ترا با m2 اگه کمتر از 500 تومنه m2 بگیر

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

برای رندر 

شما ببین فرق قیمت یدونه اس اس دی 1ترا با m2 اگه کمتر از 500 تومنه m2 بگیر

پس شما هم 1 ترابایت رو پیشنهاد میدید ؟

کلا کاری با رندر کردن ندارم اکثرا گیم هست .در نصب بازیها مخصوصا نسخه های فشرده مثل فیتگرل و .. هم تاثیری زیادی در سرعت نصب کردن داره یا اونم چندان تفاوت زیادی ایجاد نمیشه بین ساتا و m.2?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
14 ساعت قبل، fernas گفته است:

درود

از این مدلهایی که گذاشتید SX8200 pro از همه بهتر هست.

اگر ظریت بالا و قیمت مناسب میخوای از m2 ها مدلی که کارایی به قیمت خوبی داشته باشه nm620 لکسار حجم 1 ترابایت هست که حدود 2300-2400 تو بازار پیدا میشه و به نظرم با توجه به اینکه تعداد زیادی وارد کننده داره گارانتی آواژنگ 3 ساله بگیری مطمئن تر هست.

معمولا SSD ها در سرعت بارگذاری و دستیابی data تاثیر مستقیم دارند. در نتیجه تاثیر اصلی کاهش زمان نصب، بهبود زمان آنزیپ، کاهش زمان لودینگ ها و مقدار ناچیزی تاثیر برو روی فریم تایم در بازیها هست. بصورت کلی انتخاب M2 NVME نسبت به فورم 2.5 اینچی  Sata  آینده دار تر و معقول تر به نظر میرسه با توجه به رنج قیمتی که دارند.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

سلام عزیز بنظر بنده ssd hp ex900 1tb را به قیمت مناسب 2250 تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، HeX گفته است:

درود

از این مدلهایی که گذاشتید SX8200 pro از همه بهتر هست.

اگر ظریت بالا و قیمت مناسب میخوای از m2 ها مدلی که کارایی به قیمت خوبی داشته باشه nm620 لکسار حجم 1 ترابایت هست که حدود 2300-2400 تو بازار پیدا میشه و به نظرم با توجه به اینکه تعداد زیادی وارد کننده داره گارانتی آواژنگ 3 ساله بگیری مطمئن تر هست.

معمولا SSD ها در سرعت بارگذاری و دستیابی data تاثیر مستقیم دارند. در نتیجه تاثیر اصلی کاهش زمان نصب، بهبود زمان آنزیپ، کاهش زمان لودینگ ها و مقدار ناچیزی تاثیر برو روی فریم تایم در بازیها هست. بصورت کلی انتخاب M2 NVME نسبت به فورم 2.5 اینچی  Sata  آینده دار تر و معقول تر به نظر میرسه با توجه به رنج قیمتی که دارند.

بنظر شما با توجه به اینکه خودم 250 سامسونگ رو دارم در اینصورت 500 گیگ ممکنه کم باشه برای بعد و بهتره 1 ترابایت بخرم؟سوال بعدی اینکه چون من ویندوزم روی اس اس دی نصبه ایا بعد از اضافه کردن یه اس اس دی جدید سرعت برای من ملموس خواهد بود یا ممکنه خیلی در عملکرد ظاهری تفاوت ایجاد نشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
42 دقیقه قبل، fernas گفته است:

بنظر شما با توجه به اینکه خودم 250 سامسونگ رو دارم در اینصورت 500 گیگ ممکنه کم باشه برای بعد و بهتره 1 ترابایت بخرم؟سوال بعدی اینکه چون من ویندوزم روی اس اس دی نصبه ایا بعد از اضافه کردن یه اس اس دی جدید سرعت برای من ملموس خواهد بود یا ممکنه خیلی در عملکرد ظاهری تفاوت ایجاد نشه؟

آینده نگرانه هست که ظرفیت بالاتر بگیرید. ضمن اینکه عموما در هر مدل مشابه ظرفیت های بالاتر ( 1 ترابایت و 2 ترابایت) سرعت خواندن و نوشتن بیشتری دارند.
با توجه به اینکه SSD داشتین احتمالا خیلی تفاوتی نبینید.

لینک به دیدگاه

این تصور از دفترچه راهنمای مادربردم گرفتم دوتا m.2 داره شماره یک نزدیک پردازنده هست شماره 2 پایین گرافیک.برای اولی نوشته 16 برای دومی نوشته 32 متوجه نشدم این سرعتشون ؟یعنی اسلات پایینی سرعت بالایی ساپورت میکنه؟

همینطور سطر اخر رو هم متوجه نشدم که منظورش چه چیزی غیر فعال میشه؟مادربرد من از m.2 nvme پشتیبانی میکنه؟

Untitled.thumb.png.49a17d2ad9b8ba55a4425e8d789c6717.png

لینک به دیدگاه

من الان Adata Su6000 lite NVME با ظرفیت 512 دارم.داره مرتب پر میشه.چون یک سامسونگ 128 گیگ مدل 850 Evo برای ویندوز دارم اونم کار میکنه و یک هارد 2 ترابایتی توشیا که برای ذخیره مسائل خانگی.حالا مونده بازی ولی اون 512 گیگ هم پر میشن داشتم می کردم ای کاش اس اس دی یک ترابایتی گرفته بودم. چون اون nvme است و مادربوردم فقط یک درگاه داره.

الان تو بازار نگاه کنی درصد فراوانی nvme بیشتر از اس اس دی است.اگر من اس اس دی گرفته بودم دیگه دغدغه نداشتم برای NVME.

پس اس اس دی یک ترابایتی بگیر. بعد برای خرید هر اس اس دی حتما TBW چک کن. این مدل لکسار میزان TBW مدل ns100 حدود 480 ترابایتی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...