رفتن به مطلب

سوال از تعمیر کاران گرامی برای گرافیک مشکل دار

Amir_HA
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود

یک گرافیک 1080ti چیپ سوخته باشه بردش سالمه ایا قابل تعمیر هست؟ (چیپ رو میشه به کل تعویض کرد؟)

اگر این گرافیک در این حالت سوخته بخواد فروخته بشه چند فی میخورد؟

سپاس

ویرایش شده توسط Amir_HA
لینک به دیدگاه

شرکتهای سازنده چیپ نمیدن بیرون باید با یه کارت دیگه تعویض بشه که به صرفه نیست از نظر قیمتی که میگن مگر اینکه طرف خودش تعمیر کار باشه

قیمتی هم بستگی داره یکی کارش لنگ باشه بیشتر میخره به کار تعمیر کار میاد بیشتر

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

متاسفانه اون بلا استفاده هستش برای شخص شما 

مگر اینکه شخصی برای استفاده ازش توی تعمیرات ازتون خریداریش بکنه 

ایشالله کارت بعدی قدرتمند تر 🔥

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

فقط فنهاش   وشاید بعضی  قطعاتش بدرد تعمیرکار بخوره  

همونطور بفروشید 

لینک به دیدگاه

واقعیت قضیه یک ماه پیش بنده دادم برای تعمیر گفتن من گفتن مشکل برق رسانی داره  بعد یک هفته گفتن چیپش سوخته دیگه کارش تموم شده گرافیکو یک تومن از شما میخریم فقط بخاطر فناش ما هم با اطمینان خاطر به ایشون دادیم تمام

بعد یک ماه دیدیم پشت ویترین همکار ایشون قرار دادن به قیمت 11.5 !!!!!! بعد به ایشون زنگ زدم گفتم گرافیک دقیقا همون PCB گفتش چیپش رو عوض کردیم درست شده حالا شما خواستید من هزینشو حساب میکنم 

حالا دوستان تعمیر کار ببینید اگر ایشون بی وجدانی کرده از بنده یک تومن گرفته 11 گداشته فروش کار رو قانونی کنم خواهشا تو این مورد با دقت نظرتون بیان کنید

لینک به دیدگاه

با درود 

ببینید گرافیک اگر چیپش مشکل داشته باشه و تصویر نده در این حالت چون نمیشه سلامت کامل مموری ها رو بررسی کرد بنابراین فرض بر معیوب بودن مموری ها میزارن برای همین قیمت یه تومن رو به شما پیشنهاد دادن

البته شاید اگر گرافیک برای فروش با همین شرایط آگهی میکردین تا دو تومن و شاید بیشتر هم میتونستید بفروشید.

ضمن اینکه الان دیگه کسی برای گرافیک 1080ti نمیاد 11 تومن پرداخت کنه .نظر من اینه 6500 بیشتر ارزش خرید نداره.

در مورد هزینه تعویض هم کسی که تعمیر کار حرفه ای باشه و دستگاه bga اتوماتیک داشته باشه دستمزد بالایی برای تعویض چیپ میگیره.

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

با درود 

ببینید گرافیک اگر چیپش مشکل داشته باشه و تصویر نده در این حالت چون نمیشه سلامت کامل مموری ها رو بررسی کرد بنابراین فرض بر معیوب بودن مموری ها میزارن برای همین قیمت یه تومن رو به شما پیشنهاد دادن

البته شاید اگر گرافیک برای فروش با همین شرایط آگهی میکردین تا دو تومن و شاید بیشتر هم میتونستید بفروشید.

ضمن اینکه الان دیگه کسی برای گرافیک 1080ti نمیاد 11 تومن پرداخت کنه .نظر من اینه 6500 بیشتر ارزش خرید نداره.

در مورد هزینه تعویض هم کسی که تعمیر کار حرفه ای باشه و دستگاه bga اتوماتیک داشته باشه دستمزد بالایی برای تعویض چیپ میگیره.

من تصور نمیکردم بشه چیپ هم تعویض کرد چون هزینه زیاد و احتمال خرابی هم بالاست

در مورد قیمت ی که فرمودید 6500 من با توجه به همین قیمت 1 تومن دادم بقول خودتون امکان داشت بقیه قسمت های کارت مشکل داشته باشه

.

.

بهر حال سپاس از شما و دوستانی که نظراتشون بیان کردن

ویرایش شده توسط Amir_HA
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Amir_HA گفته است:

من تصور نمیکردم بشه چیپ هم تعویض کرد چون هزینه زیاد و احتمال خرابی هم بالاست

در مورد قیمت ی که فرمودید 6500 من با توجه به همین قیمت 1 تومن دادم بقول خودتون امکان داشت بقیه قسمت های کارت مشکل داشته باشه

.

.

بهر حال سپاس از شما و دوستانی که نظراتشون بیان کردن

درود بر همه

اصولا تو این مبحث نمیشه راحت قضاوت کرد

اگر مشکل چیپ بوده قطعا بی انصافی نکرده

هم چیپش گیر نمیاد و یا اگر گیر بیاد قیمتش بسیار بالاس

هم مبحث تعویضش با دستگاه که اونم دستمزدش کم نیست

طبق قانون اصناف هم ریسولد یا ریبال یا ریورک گارنتیش فقط 1 ماهه

و قطعا برای یوزر ارزش تعمیر نداره و همون اوراغی بده بهتره

تعمیر کارم با تمام این داستانا و ریسک کارش که احتمال داره جواب نگیره قیمت بالایی نمیخره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 ساعت قبل، Amir_HA گفته است:

حالا دوستان تعمیر کار ببینید اگر ایشون بی وجدانی کرده از بنده یک تومن گرفته 11 گداشته فروش کار رو قانونی کنم خواهشا تو این مورد با دقت نظرتون بیان کنید

ببینید 1080ti اصلا این قیمت نمی ارزه، طرف یه تومن بذاره روش میتونه 3070 بگیره، اونم سالم، نه کارت تعمیری، زیاد دلتون نسوزه، اون کارت تعمیری زور بزنه 5 تومن ارزش داشته باشه، حالا ممکن هست مشکل اصلا از چیپش نبوده! به شما گفته مشکل چیپه در حالی که مشکل خیلی ساده تر بوده و الان مشکل رو رفع کرده و گذاشته برای فروش!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برد کارت رو ببینید میشه فهمید چیکار کرده روش و چیپ عوض شده یا نه، چیپ گرافیک چسبیه و 4 گوشه ش چسب داره که هیچ تعمیر کاری نمیتونه اون چسب ها رو دوباره بزنه، برد رو ببینید اگر اون چسب ها سر جاش بود، یعنی چیپ عوض نشده. چسب ها هم یه چیزی مثل اون قرمز رنگ ها توی این عکس. البته معمولا رنگ کدر شفاف داره این چسب و به مقدار کمتری 4 گوشه چیپ توسط کار خونه زده میشه. تو این عکس هم مثلا اومده چسب رو مثل کار خونه در بیاره که اصلا هیچ شباهتی به چسب کارخونه ای نداره، اولا چسب کارخونه مقدارش خیلی کمتره و شاید 2 3 میل از گوشه چیپ باشه، دوما هم شفاف کدره، نه قرمز

image.thumb.png.94daa210d4dd395a174902e642b2acd3.png

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

ببینید 1080ti اصلا این قیمت نمی ارزه، طرف یه تومن بذاره روش میتونه 3070 بگیره، اونم سالم، نه کارت تعمیری، زیاد دلتون نسوزه، اون کارت تعمیری زور بزنه 5 تومن ارزش داشته باشه، حالا ممکن هست مشکل اصلا از چیپش نبوده! به شما گفته مشکل چیپه در حالی که مشکل خیلی ساده تر بوده و الان مشکل رو رفع کرده و گذاشته برای فروش!

البته در این مورد بنده شک داشتم که کلکی باشه ولی موقع که زنگ زد گفت همکار برای فنش میخواد اگرم نمیخواین بیان ببریدش 

بهرحال ممکنه کلکی تو کار باشه ولی با این کارا ادم خیری از این پولا نمیبره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Amir_HA گفته است:

بهرحال ممکنه کلکی تو کار باشه ولی با این کارا ادم خیری از این پولا نمیبره

اره، بنظرم شما چیز زیادی از دست ندادید، کارت شما سالمش 5 تومن ارزش داشت، حالا طرف وقتی اینو گذاشته 11، این کارت هم نباشه، یه قطعه ی دیگه رو قیمت الکی بالا میزنه و به یه نفر میندازه. مطمئنا ازیناییه که 580 2500 تومنی رو هم 5 6 تومن میده دست مردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...