رفتن به مطلب

افزایش 40 درصدی عملکرد کارت گرافیک های Radeon RX 6000 با درایور 23.2.1 !!!!!!!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خداوکیلی ۱۳۰ تومن کی میده ۴۰۹۰ ؟؟ که کانکتور اش هم ذوب بشه و کیس و اتاق رو به آتیش بکشه😅 هنوزم که هنوزه داستان داره حل نشده باز!!!

فن بوی هایی که نهایت ۳۰۶۰ انویدیا داشتن میان ادعا میکنن که نه فلانه 😄

انویدیا کلا توی سیاست اش همیشه بوده ، آپدیت های نرم افزاریش نسل های قبل اش رو نابود میکرد از لحاظ پرفورمنس که طرف مجاب بشه سری جدید بخره! عین سیاست شرکت اپل که گندش درومد کلی شکایت هم شد ازش!

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

40% !!!

یکی تست بنچمارک بده همین فردا 3060ti بدم بره🙃

🙄🤔👎

اینهمه تعصبی ati یکیشون چرا بنچمارک نمیگیره؟

نوشابه خالی باز میکردید؟

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

🙄🤔👎

اینهمه تعصبی ati یکیشون چرا بنچمارک نمیگیره؟

نوشابه خالی باز میکردید؟

نه داداش با کبابه مهمون دکتر لیسا بفرما 😁

لینک به دیدگاه

خب این بنچمارکه من در بازی farcry 6 
با درایور جدید 
2023-02-18_094101.thumb.jpg.c03e56c14e1624cdfbf7d589eab1cbe5.jpg

اینم بنچ سایت guru3d
با درایور the new Adrenalin 21.10.1 driver
2023-02-18_094310.thumb.jpg.6ae01220f535b3d4cdaf181733670e66.jpg
اینم سندی دیگه ک ثابت میکنه درایور های ای ام دی هر روز بهتر از دیروزن
برخلاف انویدیا ک بله قبول دارم درایور استیبل موقع لانچ عرضه میکنه
اما بروزرسانیش هیچ تاثیری روی گراف هاش اکثرا نداره
و بعضا کاهش پرفرمونس قابل توجهیم دارن
ک خودم در گرافیک 1070ti و 1080ti کاملا حسش کردم 
و کوچ کردم سمت AMD
ممنون از این شرکت برای توجه ب خریدارانش

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

خب این بنچمارکه من در بازی farcry 6 
با درایور جدید 
2023-02-18_094101.thumb.jpg.c03e56c14e1624cdfbf7d589eab1cbe5.jpg

حالا درایور قدیمی نصب کن بنچ بگیر  کبابه یکیش کمه!

🙃

20 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

40% !!!

یکی تست بنچمارک بده همین فردا 3060ti بدم بره🙃

من دیگه پستی نمیزارم چون داریم میریم جنگل کباب و اب میوه مونده بخوریم تا برمیگردم ببینم چه میکنید🥰

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
9 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

خب دوستان
اینم تست 
بازی God of war
رزولوشن 4کی native

بدون fsr
با درایور قبلی
2023-02-17_101055.thumb.jpg.11089d10dfac5251e1541471b6f505bb.jpg
با درایور جدید
2023-02-18_005647.thumb.jpg.9996bde3c98bcccfd3a187e25cf9235b.jpg
10 فریم افزایش پرفرمونس ...!!!

شاید خنده دار باشه اما حس میکنم تصویر واضحتر و بهتر شده .....!!!

با کدوم کارت تست زدی 

لینک به دیدگاه

وای وای رفقا دیشب کابوس دیدم....

خواب دیدم 4090 خریدم. بعد داشتم اورکلاکش میکردم, یکدفعه از کانکتور برقش دود زد بیرون..

وااای تو خواب اشکم در اومده بود.. داشتم فوت میکردم به کانکتورش تا دودش بند بیاد.. سیستم.رو خاموش کردم بازم دود میداد بیرون ... هی میگفتم بدبخت شدم , چند میلیون پولم دود شد رفت هوااا..

عجب خواب مذخرفی بود

وقتی از خواب پریدم غصه عالم رو داشتم, بعد یک لحظه گفتم من که 4090 ندارم....انگار ارامش دنیا رو بهم دادن....

خدا نصیب هیچکس نکنه... خیلی بد بود...دیشب قبل خواب داشتم تست های درایور قدیمی و جدید رو چک میکردم, بخاطر همین فکر کنم تو خواب درگیر این موضوع شدم 😕

لینک به دیدگاه

دوستان

من حقیقتا فن amd هستم

و دلیلی هم نمیبینم بخوام ازش انتقاد کنم

فقط استفاده میکنم و لذت میبرم ازش

چطور یه شرکت 10 میلیارد دلاری  دارین با 2 تا قول  130 میلیارد دلاری و 45 میلیارد دلاری مقایسه میکنید ؟

منابعشون زمین تا اسمونه اختلافشون

همین که ای ام دی بازم داره پا به پاشون میاد یعنی خیلی پیشرفت کرده !!

حالا دوستان انتظار دارن ای ام دی بیاد یه کارت بده همقدرت 4090

در صورتی که یه rx6900 داد که همچنان معتقدم ارزش خریدش 100 برابر از 3090 و 3090ti هستش واگر فناوری rtx نبود که بازم برمیگرده به همون داشتن منابع بسیار بسیار غنی تر و قوی تر  سگ نمیرفت 3090 بخره-_-

پ - ن : شما در سال 2023 عملا با گرافیک 1060 توی اکثر بازی ها میمونید

اما rx580 همچنان داره با اپدیت میاد و دهن رقباشو سرویس میکنه نسبت به هزینه ای که یوزر براش میکنه

بماند که به نظر من کارت مثل 1080ti بسیار بسیار قدرتمند هست که با همون اپدیت های نرم افزاری میتونه انویدیا پرفورمنسشو خیلی ببره بالا چون همین الان 2کی واقعا جوابه !!  اما چیکار کرد انویدیا :)

کافی بود همچین اپدیتی انویدیا بده { صد سال سیاه } سینه چاکاش یقه ها جر میدادن

پ - ن : نه ای ام دی و نه ان ویدیا و نه هیچ شرکت دیگه ای وقتی رقیب نداشته باشه هر جنسی با هر قیمتی میزاره یوزر هم میخره چون مجبوره  { نمونه داخلیش مثلا گاری سازانمون { خودرو ساز ها }

اینو گفتم که اگه روزی میومد که ای ام دی قدرت مطلق بود اونم کارت ها و پردازنده هاشو با هرقیمتی که میخواست میداد به بازار

شرکتا خیلی سان آف د بِچ تشریف دارند تو هر زمینه ای

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

وای وای رفقا دیشب کابوس دیدم....

خواب دیدم 4090 خریدم. بعد داشتم اورکلاکش میکردم, یکدفعه از کانکتور برقش دود زد بیرون..

وااای تو خواب اشکم در اومده بود.. داشتم فوت میکردم به کانکتورش تا دودش بند بیاد.. سیستم.رو خاموش کردم بازم دود میداد بیرون ... هی میگفتم بدبخت شدم , چند میلیون پولم دود شد رفت هوااا..

عجب خواب مذخرفی بود

وقتی از خواب پریدم غصه عالم رو داشتم, بعد یک لحظه گفتم من که 4090 ندارم....انگار ارامش دنیا رو بهم دادن....

خدا نصیب هیچکس نکنه... خیلی بد بود...دیشب قبل خواب داشتم تست های درایور قدیمی و جدید رو چک میکردم, بخاطر همین فکر کنم تو خواب درگیر این موضوع شدم 😕

عجب تیکه سنگینی بود 😁👍

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
امروز آدرنالین رو چک کردم و دیدم برای 580 هم درایور 23.2.1 اومده :

580 در GTA V 1080 very high به من 60 fps رو میداد ولی یسری فریم دراپ داشت

قبل: 

b.thumb.jpg.8c4dd70de43d548c8e134a52e60217cc.jpg

حالا بعد از نصب آپدیت فریم که تغییری نکرده ولی fps بشدت ثابت شده 

بعد:

a.thumb.jpg.44171fc288cbac7143b2e0d1e838cb6d.jpg

فروم کیفیت عکس ها رو خیلی پایین آورده😃

ویرایش شده توسط _Shayan_
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، hosin گفته است:

دوستان

من حقیقتا فن amd هستم

و دلیلی هم نمیبینم بخوام ازش انتقاد کنم

فقط استفاده میکنم و لذت میبرم ازش

چطور یه شرکت 10 میلیارد دلاری  دارین با 2 تا قول  130 میلیارد دلاری و 45 میلیارد دلاری مقایسه میکنید ؟

منابعشون زمین تا اسمونه اختلافشون

همین که ای ام دی بازم داره پا به پاشون میاد یعنی خیلی پیشرفت کرده !!

حالا دوستان انتظار دارن ای ام دی بیاد یه کارت بده همقدرت 4090

در صورتی که یه rx6900 داد که همچنان معتقدم ارزش خریدش 100 برابر از 3090 و 3090ti هستش واگر فناوری rtx نبود که بازم برمیگرده به همون داشتن منابع بسیار بسیار غنی تر و قوی تر  سگ نمیرفت 3090 بخره-_-

پ - ن : شما در سال 2023 عملا با گرافیک 1060 توی اکثر بازی ها میمونید

اما rx580 همچنان داره با اپدیت میاد و دهن رقباشو سرویس میکنه نسبت به هزینه ای که یوزر براش میکنه

بماند که به نظر من کارت مثل 1080ti بسیار بسیار قدرتمند هست که با همون اپدیت های نرم افزاری میتونه انویدیا پرفورمنسشو خیلی ببره بالا چون همین الان 2کی واقعا جوابه !!  اما چیکار کرد انویدیا :)

کافی بود همچین اپدیتی انویدیا بده { صد سال سیاه } سینه چاکاش یقه ها جر میدادن

پ - ن : نه ای ام دی و نه ان ویدیا و نه هیچ شرکت دیگه ای وقتی رقیب نداشته باشه هر جنسی با هر قیمتی میزاره یوزر هم میخره چون مجبوره  { نمونه داخلیش مثلا گاری سازانمون { خودرو ساز ها }

اینو گفتم که اگه روزی میومد که ای ام دی قدرت مطلق بود اونم کارت ها و پردازنده هاشو با هرقیمتی که میخواست میداد به بازار

شرکتا خیلی سان آف د بِچ تشریف دارند تو هر زمینه ای

داداش حرفات حق مطلق بود!👍

حالا هی میان با هم بحث میکنن. برید لذتشو ببرید🌹😁

31 دقیقه قبل، _Shayan_ گفته است:

سلام دوستان

قبل: 

بعد:

معلومه AMD هنوزم به فکر پیرمردای قدیمش هست.👍

ویرایش شده توسط M-AMIN
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

سلام دوستان

قبل: 

بعد:

بازی جدید تست کنید. تو بازی های قدیمی بعید میدونم تفاوتی ببینید.

یه مثالش توی بازی ها قدیمی کارت  مثلا 3060 و 1070ti که خودم داشتم همیشه 20 درصد 3060 بهتر بود. میای رو بازی جدید یهو اختلافش میشه نزدیک 2 برابر.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، amirhossyn گفته است:

کارت  2k 6900xt

235729662_Screenshot(39).thumb.jpg.b819abc78ad88d32c2c3ea53c1be4a15.jpg1421590518_Screenshot(41).thumb.jpg.75eb1425fdf0087b8bc2a22e2d641165.jpg802574043_Screenshot(40).thumb.jpg.c0598b3ff1f04d0a146c24ec38e5eb31.jpg1355489677_Screenshot(42).thumb.jpg.86f8c94ee80fae5f9d09cd00bbd43b24.jpg

چرا عکسهایی که fps کمتره هم تصویر فرق داره هم مصرف رم!  این 5% هم بالا نرفته 🙃

اینجوری نمیشه باید خودم  به فکر باشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
16 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

داستان همینه، هی میشینن از کیفیت تصویر و هزار تا جزییات میزنن که فقط فریم رو بالا ببرن. عین فست فود هایی که از کیفیت غذا میزنن تا ارزون ترش کنن.

یکی نیست بگه اگر تو میتونستی منطقی 40 درصد افزایش قدرت بدی، خوب روز اول میکردی. به قول گفتنی خاک بر سرت که از نظر فنی 2 سال طول کشیده که بفهمی کارت گرافیک 2 سال پیشت قدرتش میتونست بیشتر بشه.

اینا همه ضعف یک شرکته.

درود

در هیچ کجا ثابت نشده که AMD با درایور کیفیت تصویر رو کم کنه که به جاش فریم کارتهاش افزایش پیدا کنه !! حالا اگر هم هرچی باشه AMD از پایه گذاران اصلی DX 12 بود ( زمانی که API جدیدی به نام MANTLE رو توسعه داد) هر چی هم نواوری توسعه داده متن باز بوده و هیچ ترسی از رقیبش نداشته ... در عوض انویدیا از ترس رقابت هر چی توسعه میده کد های مخرب خودشو تزریق میکنه به بازی تا از روی عمد کارتهای AMD رو ناتوان نشون بده ..... یه مطلبی در مورد درایورهای ماد شده گذاشتم که تحت نام AMERNIMEZONE DRIVER شناخته میشن و توسط تیمی به نام ATI OMEGA DRIVER ماد میشن ... لاینس تچ تیپس توی بررسی خودش گفت  خوبه که همچین تیمی تونسته درایورهای AMD رو توسعه بده چون دارندگان کارتهایی مثل سری HD7000 یا قبل تر مثل 6970 یا 5870 به لطف این درایورها میتونن بازیهای به روزتری رو با فریم مناسب به اجرا در بیارن ( مثل هیلو اینفینیتی و ...) ولی همچین چیزی برای انویدیا نیست و کسی که مثلا کارتی مثل 780 یا 780TI داره از اجرای بازیهای جدید محروم میمونه ....

اون 40 درصد به طور متوسط خیلی سایتها عنوانش کردن جهت پردازش با فعال بودن ریتریسنگ بوده و میانگین افزایش پرفورمنس توی بازیها بین 18 تا 20 درصده .... یادتونم باشه سری 6000 نسل اول ریتریسنگ رو با خودش داره در حالی که سری 3000 انودیا نسل دوم RT  رو داره ...

در ضمن سری 4000 هم شاهکار نیست با وجود حدود 60 درصدی افزایش تعداد هسته ها از 10752 به 16384 عدد و نسل سوم RT  افزایش کارایی همش 31 درصده شده با توجه به اینکه مصرف انرژی شده 450 وات!!!!

Capture.JPG.01f779fc82042926796834ffdb1dda6d.JPG

از لحاظ فنی هم اگر دو سال طول کشیده تا بفهمه با درایور 40 درصد کارایی کارتهاش رو اضافه کنه بازم برای ما مصرف کننده ها خوبه  حالا یا ضعف شرکته یا هر چی با توجه به شرایط بد کشور ما و وضعیت دلار برای ما که حداقلش خوبه ... حالا اینو خوبه AMD فهمیده  انویدیا که اصلا نمیفهمه یا خودشو به نفهمی زده !!! بعد کاربراش میخوان اینو به حساب خوبی های شرکتش بزارن و کم کاریشو توجیه کنن....

ضعف شرکت اونه که به مشتریات اهمیت ندی و برای بازار داغ ماینیگ کارت 3060 رو 12 گیگ بدی بیرون بعد کارت گرون قیمتر 3080 رو با 10 گیگ بدی بیرون و این اصلا مشخص نمیکنه که واقعا مشتریهاتو چی فرض کردی!!!!

لینک به دیدگاه

ببینید اینکه این 2تا شرکت رقیب هم هستن خیلی هم خوبه سودش برای ماست    اما دوستانی که با شایعه 5 تا 10 درصد رو 40% جلوه میدن منو پیگیر میکنه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هم اکنون، Sabertooth گفته است:

ببینید اینکه این 2تا شرکت رقیب هم هستن خیلی هم خوبه سودش برای ماست    اما دوستانی که با شایعه 5 تا 10 درصد رو 40% جلوه میدن منو پیگیر میکنه

درود

خیلی ها دقیقا متوجه نشدن که 40 درصد افزایش کارایی در ریتریسنگ هست و میانگین بازیها 18 تا 20 درصده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده خودم بازی مترو رو  با ریترسینگ  الترا تست کردم درایور قبلی روی 40 تا 45 فریم بود بعد اپدیت رسید به 55 تا 60 با کارت 6600XT و فول اچ دی

4 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

دوست عزیز همون ابتدای تاپیک یکی از کاربرا یه ویدئو از یوتیوب گذاشته مقایسه درایور جدید با درایور های قبلی رو

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، hd5870 گفته است:

بنده خودم بازی مترو رو  با ریترسینگ ULTRA

دوست عزیز همون ابتدای تاپیک یکی از کاربرا یه ویدئو از یوتیوب گذاشته مقایسه درایور جدید با درایور های قبلی رو

تو یوتوب با پاور گرین 10 تا 3090 میبندن ...اعتباری بهش نیست

استارتر بهتره عنوان تاپیک ادیت کنه ملت به اشتباه نیفتن 

لینک به دیدگاه

ای خدا ! چه خبر شده؟!

چرا RyzenMaster باگ گرفته بوده؟

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی AMD این باگ سبب می‌شده است که در هنگام نصب نرم افزار Ryzen Master حق و امتیاز هرکدام از کاربران آن سیستم در ایجاد تغییرات مختلف نادیده گرفته شود. تحت این شرایط هکرها می‌توانستند با تغییر فایل‌های سیستمی و همچنین تنظیمات صورت گرفته، سطح توانمندی خود را از یک کاربر با حق و امتیاز پایین به یک کاربر ادمین تغییر دهند و در نتیجه کنترل کلی سیستم را از راه دور در دست بگیرند.

با اینکه AMD فن نیستم اما دلم براش میسوزه . وارد رقابتی شده که رقیباش در اثر فشار دارن لهش میکنن. اما همینکه داره با این اوضاع پا به پای اونا میاد واقعا جای تحسین داره.

یک سوال هم برام پیش اومده ، اگر استادی میدونه ممنون میشم جواب بده ، چرا AMD با اینکه میدونست استفاده از هسته های اصلی برای ری تریسینگ باعث افت عملکرد میشه ، چرا مثل انویدیا هسته های جدا برای اینکار قرار نداد؟ تکنولوژیش رو نداشت؟

ویرایش شده توسط M-AMIN
لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، M-AMIN گفته است:

ای خدا ! چه خبر شده؟!

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی AMD این باگ سبب می‌شده است که در هنگام نصب نرم افزار Ryzen Master حق و امتیاز هرکدام از کاربران آن سیستم در ایجاد تغییرات مختلف نادیده گرفته شود. تحت این شرایط هکرها می‌توانستند با تغییر فایل‌های سیستمی و همچنین تنظیمات صورت گرفته، سطح توانمندی خود را از یک کاربر با حق و امتیاز پایین به یک کاربر ادمین تغییر دهند و در نتیجه کنترل کلی سیستم را از راه دور در دست بگیرند.

با اینکه AMD فن نیستم اما دلم براش میسوزه . وارد رقابتی شده که رقیباش در اثر فشار دارن لهش میکنن. اما همینکه داره با این اوضاع پا به پای اونا میاد واقعا جای تحسین داره.

یک سوال هم برام پیش اومده ، اگر استادی میدونه ممنون میشم جواب بده ، چرا AMD با اینکه میدونست استفاده از هسته های اصلی برای ری تریسینگ باعث افت عملکرد میشه ، چرا مثل انویدیا هسته های جدا برای اینکار قرار نداد؟ تکنولوژیش رو نداشت؟

فکر میکنم بحث هزینه نهایی تولید و بازار هدف و نابالغ بودن تکنولوژیش نسبت به انودیا عوامل موثر درش بود.

یه موردی هم که بنظرم میاد حالا دوستان اگر اشتباه هست اصلاح کنند،اگر بازی از dlss3 پشتیبانی میکنه میتونه فاقد پشتیبانی از dlss2 باشه،درسته؟یعنی این قضیه میتونه منحصر به هرنسل باشه و شرکت انودیا نمیاد ورژن جدیدتر  رو پشتیبانی کنه برای کارت های نسل قبل تر (حتی با اینکه هسته rt دارند)و باتوجه به سابقه انودیا کارت شما خیلی زود این خاصیت مهمشو ازدست میده! درصورتی که قابلیت مذکور در ای ام دی اینطور نیست و برای نسل قبلیش هم قابل ساپورت هست  دیگه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
42 دقیقه قبل، M-AMIN گفته است:

ای خدا ! چه خبر شده؟!

هر سازنده ای ریز معماری منحصر به فرد خودشو رو داره در ریز معماری AMD هم یه بخش شتاب دهنده تحت نام Ray Accelator وجود داره که عملیات پردازش ری تریسینگ رو به عهده داره

نسل اول

HC33-AMD-RDNA-2-Ray-Tracing.thumb.jpg.3b0e7f5442bcaadfcb4beb43b45ef4ac.jpg

نسل دوم

small_advanced-graphics.thumb.jpg.cd56767e211d15b5ff3b668c5d0ccc82.jpg

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، M-AMIN گفته است:

معلومه AMD هنوزم به فکر پیرمردای قدیمش هست.👍

برای جدش یعنی سری 400 هم این آپدیت منتشر‌ شده برعکس رقیبش عادت به کشتن نیاکانش نداره...

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، m.jafari گفته است:

با کدوم کارت تست زدی 

6900xt

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...